Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Mağazalar ve restoranlar

Mağazalardan kaliteli restoranlara

 

Yeni Zelanda’da yemek yemek ve alışveriş yapmak için pek çok seçenek mevcuttur.

Açılış ve kapanış saatleri nerede yaşadığınıza göre değişmekle birlikte çoğu dükkan  Pazartesi-Cuma 9:00-17:00 arası açıktır; hafta sonlarında da hizmet veren pek çok dükkan bulabilirsiniz.

Eğer sebze-meyve arıyorsanız büyük şehirlerdeki süpermarketler her gün en az 20:00’ye kadar açıktır. Ayrıca şehirlerde 7 gün 24 saat hizmet veren perakendeciler de bulunur.

Yeni Zelanda aynı zamanda geniş çeşitlilikte dünya mutfaklarını da beğeninize sunar. İster restoranlara gidin ister al-götür dükkanlarına, ister kafelere ya da barlara, büyük şehirlerde her bütçeye uygun seçenekler sizi bekliyor olacaktır.

Önerilen Makaleler
living-expenses-1-.jpg

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Geçim giderleriniz için ne kadar paraya gereksinimiz olduğunu bilmek iyi bir başlangıç noktası olabilir ancak bu miktarın Yeni Zelanda'da yaşadığınız yere göre daha az veya daha çok olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Ulaşım

Eğitiminiz sırasında şehrinizi, kasabanızı ya da Yeni Zelanda’nın diğer yerlerini keşfetmek isterseniz pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır.

İnsanlar ve kültür

Yeni Zelanda’ya taşınıyorsunuz. İşte sizi bekleyenler. Yeni Zelanda iki ana adadan oluşur: North Island ve South Island.

okurken-al-mak.jpg

Okurken çalışmak

Okurken yarı zamanlı çalışmak Yeni Zelanda’daki geçim giderlerinize katkıda bulunmasının yanısıra alanınızda iş deneyimi edinmenin de harika bir yolu olabilir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?