Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Ulaşım

Bir yerden diğerine hızlı ve kolay ulaşım

Eğitiminiz sırasında şehrinizi, kasabanızı ya da Yeni Zelanda’nın diğer yerlerini keşfetmek isterseniz pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır.

Nereye gideceğiniz ve mevcut konumunuza bağlı olarak ulaşım seçenekleriniz otobüs, taksi, feribot, uçak, araba, bisiklet ve elbette yürümek olabilir. Otobüs Yeni Zelanda’da en yaygın toplu taşım aracıdır ve hizmet ağı çok geniştir.

Araba kullanmak istiyorsanız geçerli bir sürücü ehliyetiniz, uygun bir sigortanız olması ve yola çıkmadan önce kayıt altına alınmış bir aracınız olması gerekmektedir.

Seyahatlerinizde kullanabileceğiniz bir başka ulaşım aracı da bisiklettir ancak kuralları iyi anlamanız ve her zaman kask takmanız gerekir. Gece bisiklet sürerken beyaz ön farınızın ve kırmızı arka farınızın açık olması ve üzerinizde reflektif giysiler olması zorunludur.

Yeni Zelanda’da büyük şehirler arasında uçak kullanmak da bir seçenektir. Auckland, Wellington ve Christchurch’te havaalanları bulunmaktadır.

Önerilen Makaleler
living-expenses-1-.jpg

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Geçim giderleriniz için ne kadar paraya gereksinimiz olduğunu bilmek iyi bir başlangıç noktası olabilir ancak bu miktarın Yeni Zelanda'da yaşadığınız yere göre daha az veya daha çok olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Ulaşım

Eğitiminiz sırasında şehrinizi, kasabanızı ya da Yeni Zelanda’nın diğer yerlerini keşfetmek isterseniz pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır.

Places-to-visit-in-Australia-canada-Teaser.jpg

Gezilecek yerler

Yeni Zelanda yüksek dağları, ferah ve yemyeşil düzlükleri, volkanik platoları ve inanılmaz buzullarıyla pek çok doğal güzelliği barındırır.

İnsanlar ve kültür

Yeni Zelanda’ya taşınıyorsunuz. İşte sizi bekleyenler. Yeni Zelanda iki ana adadan oluşur: North Island ve South Island.

Insurance.jpg

Sigorta

Kendinizi ve ailenizi sigorta ile güvenceye alın. Sağlığınızı, evinizi ve sahip olduklarınızı korumak için sigorta teminatından faydalanmayı düşünmelisiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?