text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Neden Yeni Zelanda’da eğitim?

Harika bir seçim! Yeni Zelanda size neler sunuyor, birlikte bakalım

Yeni Zelanda, uluslararası öğrenciler için dünya standartlarında bir eğitim sistemi sunan, harika bir destinasyondur. Nerede okumayı tercih ederseniz edin, yüksek düzeyli bir eğitimi garantilemek için tüm kurumları devlet tarafından düzenli olarak denetim ve gözetimden geçen bir sistemde küresel standartlara uygun bir eğitim alırsınız.

Ülkenin, geleneksel öğretim ilkelerini teknoloji ve inovasyonla birleştirerek dünya çapında bir tanınırlık ve saygınlığa ulaştırdığı yenilikçi ve esnek bir eğitim sistemi vardır.

Yeni Zelanda, Lizbon Tanıma Sözleşmesi’nin bir üyesidir ve bu da ülkenin eğitim kurumlarından verilen sertifika, diploma ve derecelerin 50 katılımcı ülke tarafından tanındığı anlamına gelmektedir.

Dünya sıralamaları

Çok fazla seçenek olmasından dolayı doğru bölümü bulmak daima zor bir karardır.  Her öğrencinin, bölümün ve üniversitenin farklı olduğu göz önüne alındığında hatasız bir karar verebilmek çok önemlidir. İlgili araştırmalar göstermektedir ki, bölüme hazırlık uluslararası öğrencilerin tatmininde büyük bir rol oynamaktadır.

Üniversite sıralamaları, farklı üniversiteler arasındaki önemli performans göstergelerini kıyaslamanın iyi bir yoludur. Yeni Zelanda’daki 8 üniversitenin de 2015-16 QS World University Rankings listesinde yer alması, nüfusu 5 milyonun altında olan bir ülke için son derece etkileyicidir.

Çalışma avantajları

Yeni Zelanda uluslararası öğrenciler için pek çok eşsiz çalışma fırsatı sunar. Bunlar arasında tatillerde tam zamanlı çalışma ve oturma izni için puan kazandıran 6 aylık çalışma iznine başvuru seçenekleri de bulunmaktadır.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin