Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Birleşik Krallık’ta En İyi Lisans Dereceleri

Birleşik Krallık’ta lisans eğitimi almak için bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

Birleşik Krallık’ın en iyi global üniversitelerinde lisans eğitimi almak ve hem eğitim hem de kariyer uzmanlıklarınızla yeni ve dinamik, çok kültürlü ortamda uzun sürecek bağlantılar edinmenizi sağlayacak.

Birleşik Krallık’ta Lisans Eğitim Almanın Faydaları

Birleşik Krallık’ta geleneklerle birikmiş global bir yüksek öğretim fırsatına sahiptir. Hatta, Birleşik Krallık üniversitelerinin çeyreği dünyada oldukça ünlü ve sıralaması yüksek üniversiteleridir. Bu uluslararası itibar, her yıl yaklaşık yarım milyon uluslararası öğrenciyi çekmektedir.

  • Birleşik Krallık, uluslararası yüksek sıralamalara sahip büyük bir grup ünivetsite, kolej ve kuruma sahiptir. Bu kurumlar 50,000’den fazla bölüm ve program, 25’ten fazla disipline ve eğitim dallarına sahiptir.
  • İngiliz üniversiteleri daha kısa ve daha yoğun eğitim programı yapısına sahiptir. Bu da öğrencilerin kariyer olanaklarına hızla atılmasına ve 3 yıllık lisans eğitimi alacağı için yaşam masraflarını minimuma indirmeye yardımcı olur.
  • Nitekim, Birleşik Krallık üniversiteleri, öğrenciler için canlı bir sosyal yaşantıyı garantileyecek çeşitli kulüplere ve topluluklara sahiptir.
  • Birleşik Krallık’ta eğitim alarak sadece dünyacanın önde gelen eğitimini almakla kalmayacak, aynı zamanda İngilizce dil yeteneklerinizi mükemmelleştirme şansına sahip olacaksınız.
  • İngiliz ve İngiltere kültüründen kesinlikle eğleneceksiniz.

Birleşik Krallık’ta Lisans Bölümlerine Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Birleşik Krallık’ta üniversitelere direkt olarak üniversite platformundan ya da aynı ya da farklı üniversitelerde 5 farklı bölüme başvuru yapabileceğiniz Universities and Colleges Admissions Service (UCAS) başvuru websitesi üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Birçok üniversite için, yıl boyunca başvurunuzu gönderebilirsiniz ancak bazı lisans bölümlerinin kendi son başvuru tarihleri bulunmaktadır. IDP’nin uzman eğitim danışmanlarıyla başvurunuzun son tarihini kontrol edebilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta lisans eğitimi ne kadara mal olmaktadır?

Eğitim masraflarınız başvurduğunuz eğitim yeterlilik türüne ve başvurduğunuz üniversite ya da okula bağlıdır. Birleşik Krallık’ta kendi eğitim ücret yapısına sahip birçok yüksek sıralamaya sahip üniversite ve kolej bulunmaktadır.

Dahası, eğitim ücreti Birleşik Krallık’ta nerede eğitim almak istediğinize göre (İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler için farklı kurallar geçerlidir) ve eğitim seviyenize göre değişiklik gösterir.

En yaygın olarak: sağlık bilimleri, tıp ve mühendislik alanlarına biraz daha pahalı olurken bunlara kıyasla beşeri bilimler, eğitim ve sanat alanları biraz daha ucuzdur. Eğer yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız, eğitim ücreti tipik olarak daha yüksek olacaktır ve ücretler programlara göre değişiklik gösterecektir.

İngiltere’de lisans dereceleri için ortalama ücretler yıllık 10.000 – 20.000 £ arasında değişiklik göstermektedir. Eğer eğitim masraflarınızı kısmak istiyorsanız, uluslararası öğrenciler için sağlanan çeşitli burs imkanlarına başvurmanız en iyisi olacaktır.

IDP Education danışmanınızla bugün konuşarak Birleşik Krallık’ta sizin için en uygun programlara başvurmak için gereklilikler hakkında güncel haberleri alın!

Önerilen Makaleler

İngiltere'de yaklaşan alımlar nelerdir?

Birleşik Krallık'ta mevcut olan alımlar hakkında her şeyi öğrenin

Birleşik Krallık’ta Öğrenci Olarak Çalışmak: İş Nasıl Bulunur?

Ancak Birleşik Krallık’ta öğrenci olarak ne tür işlere izin verilmektedir? Ne kadar kazanabilirsin ve nerede bulabilirsin? Ayrıntılı olarak inceleyelim!

İngiltere’deki En İyi 5 Burs, Ödenek ve Öğrenci Destekleri

İngiltere’deki eğitiminizi finance etmenize yardımcı olması için bu seçeneklere göz atın!

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?