Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Birleşik Krallık’ta MBA Eğitimi Alın

İngiltere’de MBA eğitimi için en iyi işletme okulları, ücretleri, başvuruları ve daha fazlası hakkında bilgi alın!

Dünya çapındaki en popüler bölümlerden biri, öğrencilerin bir kurum için iş planlama, yönetme ve operasyonları hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olacak İngiltere üniversitelerinden bir MBA eğitimidir.

Öğrenciler; pazarlama, finans, insan kaynakları ve yönetim gibi iş dünyasının farklı alanlarına da maruz kalarak hakimiyet kazanır. Böylece öğrenciler ilk aşamada iş dünyasına genel bir bakış kazandırma hedeflenirken, ilerleyen aşamalarda iş disiplinlerinden birinde uzmanlaşmayı seçebilirler.

MBA eğitimi için neden İngiltere?

 1. İngiltere’de alınan bir MBA eğitimi, tüm dünyada geçerliliğe sahip bir derecedir
 2. En popüler işletme bölümlerinin başında gelir ve bu bölümler İngiltere’nin en iyi bazı üniversiteleri tarafından sunulur.
 3. Teorik eğitimin yanı sıra, İngiltere’deki İşletme bölümlerinde aynı zamanda örnek olay çalışmalarına ve pratik çalışmalara da odaklanarak öğrencilerin konuyu daha iyi bir şekilde anlamalarına yardımcı olurlar.
 4. İngiltere üniversitelerinden edinilen bir MBA eğitimi diploması, öğrencilerin kariyer olanaklarını ve gelir potansiyelini yükseltir.

MBA eğitiminiz için doğru üniversiteyi nasıl seçersiniz?

Eğitim için bir üniversite seçimi yapmak can sıkıcı bir şey olabilir. İngiltere’de doğru bir üniversite seçimi yapmak için göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli faktörler:

 • Akademik Mükemmeliyet – Eğitim almak için seçeceğiniz üniversitenin yüksek kalitede eğitim ve mükemmel öğretim standartları olduğuna emin olun.
 • Uluslararası öğrenci desteği – Uluslararası öğrenciler için iyi planlanmış bir yapıya sahip, oryantasyon, konaklama yardımı ve diğer yardım hizmetleri sağlayan bir üniversite seçimi yapmaları tavsiye edilir.
 • Lokasyon – Üniversitenin lokasyonunu ve belli bir sürenin önemli bir bölümünü geçireceğiniz yakın çevrenizi iyi inceleyin.
 • MBA ücretleri – MBA eğitiminin ücretlerinin üniversiteden üniversiteye değişeceğini unutmayın.

MBA eğitiminiz için İngiltere’deki en iyi 10 İşletme Okulu

2020 Birleşik Krallık QS Global MBA Sıralamalarına göre, İngiltere’de yer alan bu 10 üniversite en iyi MBA eğitimi sunmaktadır:

 1. London Business School
 2. University of Cambridge’s Judge Business School
 3. University of Oxford’s Saïd Business School
 4. Imperial College Business School
 5. Warwick Business School
 6. Alliance Manchester Business School
 7. Cranfield School of Management
 8. Durham University’s Business School
 9. University of Edinburgh’s Business School
 10. Cass Business School

En çok aranan iş programı olan MBA, bir dizi Birleşik Krallık üniversitesi tarafından sunulmaktadır. İngiltere’deki MBA bölümünü sağlayan en iyi kurumlardan bazıları Oxford Üniversitesi, Warwick Üniversitesi, Bath Üniversitesi ve St. Andrews Üniversitesi olarak sıralanır.

2020 Times Higher Education verilerine göre İngiltere’deki en iyi 10 İşletme eğitimi veren üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

İngiltere’deki MBA bölümleri için başvuru koşulları

İngiltere’de İşletme alanlarında eğitim almak için öğrencilerin aşağıda sıralanan basit kriterlerin karşılaması gerekir:

 • Minimum 3 yıllık, tam zamanlı bir çalışma deneyimi
 • Lisans diploması ya da dengi
 • GMAT
 • En az 6.0 – 6,5 IELTS skoru

İngiltere’de MBA eğitim ücretleri ne kadardır?

İngiltere’de bir yıllık bir MBA programı ortalama olarak 10.000 – 15.000£ arasında değişen ücretlere sahiptir. Ancak, Oxford ve Cambridge gibi en iyi üniversitelerde eğitim 45.000£ ücretlere çıkabilir.

İngiltere’deki eğitim ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bu yazıyı okuyun

İngiltere’de MBA eğitimi sonrası kariyer imkanları

İşletme alanı, öğrencilerin birçok farklı alanı içeren geniş bir bölümdür ve öğrencilerin diplomalarını / derecelerini tamamlamalarının artdından takip edebilecekleri çok çeşitli alanları bulunur. Öğrenciler oldukça çeşitli kariyer imkanına sahip olur. Bu kariyer alanları:

 • Muhasebe
 • Reklamcılık
 • Bankacılık
 • Danışmanlık
 • İnsan Kaynakları Yönetimi
 • Pazarlama
 • Finans

IDP Education danışmanınızla bugün görüşün ve hayalinizde yer alan İngiltere üniversitelerindeki MBA programları için yerinizi ayırmanız için en güncel başvuru gereklilikleri hakkında bilgi alın!

Önerilen Makaleler

İngiltere'de yaklaşan alımlar nelerdir?

Birleşik Krallık'ta mevcut olan alımlar hakkında her şeyi öğrenin

Burslar

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve üniversiteler yüksek performanslı öğrencilere değer vermektedir ve ülkelerinde eğitim almak için dünyanın en iyi ve en parlaklarını çekmek üzere tasarlanmış birçok burs programına sahiptir.

Birleşik Krallık’ta Öğrenci Olarak Çalışmak: İş Nasıl Bulunur?

Ancak Birleşik Krallık’ta öğrenci olarak ne tür işlere izin verilmektedir? Ne kadar kazanabilirsin ve nerede bulabilirsin? Ayrıntılı olarak inceleyelim!

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?