Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Gezilecek yerler

Sıcak kumsallardan karlı dağlara

Okul tatillerinizi bulunduğunuz yerde geçirmek zorunda değilsiniz, Birleşik Krallık’ın her tarafında ziyaret edilecek pek çok ilginç yerlere kolaylıkla ve ucuz yollarla gidebilirsiniz.

Okul tatillerinde keşfedilecek yerler:

İngiltere

Londra, Big Ben, Londra Kulesi ve Buckingham Sarayı gibi ikonik kent simgeleriyle dolu ışıltılı, canlı bir şehirdir.  İngiltere kırsalına doğru biraz uzaklaştığınızda dünyanın en ünlü tarih öncesi anıtlarından Stonehenge civarında gezebilir, Hadrian’s Wall’da antik Roman Britanyası’nın mühendislik harikalarını hayranlıkla seyredebilir ya da Cambridge ve Oxford gibi üniversite kentlerini keşfedebilirsiniz.

İskoçya

İster Edinburgh ya da Glasgow gibi bir şehrin hareketliliğini tercih edin ister dağlık arazilerin güzelliğini, İskoçya’da aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok tatil destinasyonu bulunmaktadır. Golf oynamaktan hoşlanıyorsanız St Andrews’u seveceksiniz. Doruklardan manzaralar ve yeşil çayırlar tarzınıza daha çok uyuyorsa Edinburgh’un kalbindeki Arthur’s Seat’i mutlaka görmelisiniz.

Galler

Birleşik Kralık’ı gözünüzde canlandırdığınızda, aklınıza ilk gelen kumsallar değildir kuşkusuz ama Galler bu konuda payına düşenden fazlasını almıştır. Karla kaplı doruklarına ve vahşi kıyı şeridine ek olarak Galler aynı zamanda dünyanın en iyi (ama en sıcak olmayan) kumsallarından biri olan Barafundle Körfezi’ne de ev sahipliği yapar.

Kuzey İrlanda

The Giant’s Causeway (Devler Kaldırımı), Kuzey İrlanda’nın renkli başkenti Belfast ile eğlence dolu, surlarla çevrili Londonerry (Derry veya yerel halkın diliyle “Legenderry) kentinin neredeyse tam ortasındadır.  Bir dev tarafından inşa edilen (en azından efsanenin anlattığı budur) kaldırım, birbiri içine geçmiş onbinlerce bazalt sütunun denize doğru oluşturduğu “sıçrama taşları”dır.

Önerilen Makaleler

İngiltere’de insanlar ve kültür

Büyük ihtimalle kafanızda oldukça iyi bir imaj vardır. Birleşik Krallık, etkisi tüm dünyaya yayılmış ve en çok tanınan ülkelerinden biridir.

Ulaşım

Birleşik Krallık’ın en güzel özelliklerinden birisi de küçük bir ülke olmasıdır, bu sayede toplu taşıma araçları, bisiklet, araba ya da uçakla kolayca gezebilirsiniz.

Konaklamas-HEADER.jpg

Konaklama

Gereksinimlerinize ve bütçenize göre bir apartman dairesi kiralayabilir, kampüste kalabilir...

living-expenses-1-.jpg

Para Yönetimi ve Yaşam Giderleri

Birleşik Krallık’ta sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istiyorsunuz. Geçim giderleriniz için ne kadar paraya gereksinimiz olduğunu bilmek iyi bir başlangıç ...

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?