Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Birleşik Krallık’ta burslar

Rekabetçi Birleşik Krallık bursları bulun ve nasıl başvuracağınızı öğrenin

Birleşik Krallık, dünyanın en yüksek rütbeli kurumlarından bazılarına sahiptir, ancak bunun bir bedeli olabilir. Buna rağmen önceden iyi bir plan yaparsanız, eğitiminizi finanse etmek için Birleşik Krallık üniversiteleri ve kolejleri tarafından sunulan çeşitli burslara başvurabilirsiniz.

Birleşik Krallık'taki bursların çoğundan çok değerli uluslararası öğrenciler yararlanabilir. Bu burslar, kriterlere, bölüme ve bunları sunan kuruma bağlı olarak kısmi veya tam olarak ödenebilir. Ayrıca, Birleşik Krallık hükümeti uluslararası öğrencilere çeşitli burslar sunmaktadır. Uygun olup olmadığınızı öğrenmek için Birleşik Krallık Hükümeti web sitesine bakabilirsiniz.

Birleşik Krallık burslarından herhangi birine başvururken burs uygunluk kriterlerini dikkatlice kontrol ettiğinizden ve başvuru süreci ve kapanış tarihi hakkında her şeyi bildiğinizden emin olun. Yolculuğunuz boyunca size rehberlik edecek olan IDP danışmanınızdan ücretsiz olarak da destek alabilirsiniz.

Birleşik Krallık burslarına başvurmak için uygunluk kriterleri nelerdir?

Çoğu burs için en önemli kriter iyi bir akademik puandır, ancak aynı zamanda seçtiğiniz hedef, konu ve seviye gibi faktörlere de bağlıdır. Bazı burslarda ders dışı faaliyetler ve gönüllülük gibi faktörler de avantaj sağlamak için kullanılabilir. Her bursun kendi uygunluk kriterlerine sahip olduğunu unutmayın. Bazılarında sadece bir uygulama yeterli olabilirken, diğerleri için birkaç başka koşulu yerine getirmeniz gerekebilir. Örneğin, araştırma merkezli programlarda, yazılı ödevler vermeniz gerekebilir. Herhangi bir şüpheniz varsa, üniversite kabul merkeziyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Burs değeri - ne kadar para mevcut?

Mevcut para miktarı ve ödül türü kurumlar arasında değişiklik gösterir. Bazı araştırma programları, yaşam giderlerinizin bir kısmının yanı sıra eğitim ücretinin %100'ünü karşılayabilir. Devlet burslarına başvururken üniversite burslarına kıyasla daha yüksek rekabet yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, tercih ettiğiniz bursun başlamasından yaklaşık 8-12 ay önce prosedüre başlamanızı öneririz. Herhangi bir konuda takılırsanız, IDP danışmanları size rehberlik etmekten mutluluk duyacaktır.

İngiltere bursuna başvurmak için gereken belgeler nelerdir?

Bir burs başvurusunda bulunurken, gerekli tüm belgeleri sağladığınızdan emin olmak için veren kurumun web sitesini kontrol etmeniz gerekir. Ancak, kurumların çoğunun burs başvuru sahiplerinden talep ettiği ortak belgeler vardır, örneğin:

 • Tamamlanmış burs başvuru formu.
 • Akademik transkriptlerinizin / diplomalarınızın kopyası.
 • Pasaportunuzun / kimliğinizin kopyası.
 • Amaç beyanı veya motivasyon mektubu.
 • Tavsiye mektubu.
 • Sınav puanı (SAT, ACT, GRE, GPA gibi)
 • IELTS sınavı gibi dil yeterliliğinizin kanıtı.

Bazı kurumlar ayrıca deneme ve tıbbi rapor gibi bazı ek belgeler isteyebilir.

Başvurmak için Birleşik Krallık'taki En İyi Burslar

Burada, önde gelen İngiltere üniversitelerinin uluslararası öğrencilere sunduğu en iyi bursları listeledik. Bunun bir gösterge listesi olduğunu ve profilinize uygun ayrıntılar ve mevcut en iyi seçenekler için IDP danışmanınızla konuşmanız gerektiğini lütfen unutmayın. Bugün randevu alın.

Üniversite

Burs

Burs değeri

Nitelik

Liverpool Üniversitesi

Rektör Yardımcısı Uluslararası Başarı Bursu UG

2,500 £kadar

Minimum AAB veya A*AA veya eşdeğeri. Hiçbir başvuruya gerek yoktur, kriterlere uygun olanlara otomatik olarak verilir.

Liverpool Üniversitesi

Liverpool Üniversitesi Birinci Sınıf Bursu

£1000

Birinci sınıf ortalamasını (% 70) sağlayan ve sürdüren, klinik olmayan programlarda uluslararası öğrenciler

Liverpool Üniversitesi

Rektör Yardımcısı Uluslararası Başarı Bursu PG

£2,500

Liverpool Üniversitesi tarafından tanımlanan Birleşik Krallık birinci sınıf lisans derecesi ödülü veya eşdeğer bir yeterlilik derecesine ulaşın

Anglia Ruskin Üniversitesi

MBA Bursları & Uluslararası Mükemmellik Bursu

Bir yıllık bölüm için 4.000 £ veya iki yıllık bölüm için 2.000 £.

Burslar akademik başarıya göre verilecektir. Bir başvuru formu doldurun ve bu burs için neden uygun olduğunuzu açıklayan 500 kelimelik destekleyici bir beyan gönderin.

Anglia Ruskin Üniversitesi

Uluslararası Başarı Bursu

£2,000

Başvuru gerekli değildir, kriterleri karşılayanlara otomatik olarak verilir

Aston Üniversitesi

Küresel Mükemmellik Bursu

£5,000 - £7,000

Eylül 2020'den başlayarak bir lisans veya tam zamanlı lisansüstü programı için teklif vermeniz ve burs başvurunuzu desteklemek için 500 kelimeden fazla olmayan kişisel bir beyanda bulunmanız gerekir. Kişisel ifadeniz neden mükemmel bir bursiyer olacağınıza inandığınızı açıklamalıdır

Kingston Üniversitesi

Uluslararası Burs

£2,000

Bir Lisans veya Lisansüstü derece eğitimi almak için bir teklifiniz var (sadece Eylül alımı). Kişisel Açıklama (en fazla 500 kelime). Akademik transkript (son transkriptiniz 31 Mayıs sonrasına kadar mevcut değilse, en son transkriptinizi gönderin; Kingston, beklediğiniz notlara değil verdiğiniz notlara göre bir karar verecektir) Akademik Referans (önceki öğretmen veya işverenden). En geç 31 Mayıs 2020 tarihine kadar online başvuru yapın.

Middlesex University

Uluslararası

2,000£ kadar

Bir teklif aldıktan sonra burs başvuru formunu doldurun. Üniversite uygunluk ve fonlama miktarlarını duruma göre değerlendirecektir.

Northumbria Üniversitesi

Global Burslar

İlk yıl 3.000 £ ücret indirimi. Sonraki her eğitim yılı için 1.500 £ ücret indirimi

 

Northumbria University

Gems Northumbria Bursları

3 yılda 8.500 £ 'a kadar

 

York Üniversitesi

Rektör Yardımcısı bursları

5,000£-15,000£ arası

30 Nisan 2020'ye kadar York Üniversitesi'nde okumak için şartlı veya koşulsuz bir teklife sahip (teklifi kabul etmeniz gerekmez). Ücretleri yurtdışı ücret oranında ödüyor (tüm ücret değerlendirmeleri 30 Nisan 2020'ye kadar tamamlanmalıdır). York Üniversitesi kampüsüne dayalı tam zamanlı lisans veya lisansüstü öğretimli yüksek lisans dersleri almak niyetindesiniz. Dil durumunuzu 30 Nisan 2020'ye kadar hallediniz.

Huddersfield Üniversitesi

Yeni uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencileri için burslar

Her eğitim yılı için 2.000 £

Uygun programlar - BA, BSc, BEng, MA, MSc, MBA. Otomatik olarak değerlendirilir (başvuru gerekmez). Yurtdışında tam ücret ödeyen, kendi kendini finanse eden uluslararası bir öğrenci olmalı.

Leicester Üniversitesi

Rektörlük Lisans Burs Programı

Her eğitim yılı için 2.500 £ - 4.000 £

Bu burs Eylül 2020'de Leicester'da tam zamanlı, kampüs tabanlı, lisans derecesine başlayan uluslararası (AB dışı) öğrenciler içindir.

Salford Üniversitesi

Salford Uluslararası Mükemmellik Ödülü

1.000 £ ve 5.000 £

Bir lisans programı eğitim teklifiniz var ve ileri düzeyde giriş kazanmışsınız, bu yüzden çalışmalarınıza bir yıl yerine iki veya üç yıl içinde başlayacaksınız. Bu bursa başvurabilmek için teklif sahibi olmalısınız. Üniversite web sitesinden çevrimiçi başvurun

Önerilen Makaleler

Burslar

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve üniversiteler yüksek performanslı öğrencilere değer vermektedir ve ülkelerinde eğitim almak için dünyanın en iyi ve en parlaklarını çekmek üzere tasarlanmış birçok burs programına sahiptir.

Yurt dışında eğitim için doğru bölümü seçmenin zorlukları

Hayatınızı değiştirecek yurt dışı eğitim deneyimine başlamak üzeresiniz. Hayaliniz gerçek oldu ama aileniz ve arkadaşlarınızdan uzakta yurt dışı eğitiminizin ilk yılına nasıl dayanacağınız konusunda kaygılı ya da huzursuz hissedebilirsiniz.

Üniversite Başarı Sıralamaları

Üniversite başarı sıralamalarına göz atmak, farklı üniversite ya da okulların temel performans göstergelerini karşılaştırmak için harika bir yoldur.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?