Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Mağazalar ve restoranlar

Süpermarketlerden özel ürünler satan mağazalara; çiftçi pazarlarından kaliteli restoranlara

Birleşik Krallık’ta alışveriş yapmak ve yemek yemek için çok sayıda seçeneğiniz bulunuyor.

Bir şehirde ya da büyük bir kasabada yaşıyorsanız mağazalar genellikle her gün açıktır ancak özellikle pazar günleri için çalışma saatlerini kontrol etmek işinize yarayabilir. Pazar günü her yerde çalışma saatleri daha kısadır ve özellikle küçük kasabalardaki bazı dükkanlar tamamen kapalı olabilir.

Ne yemek ya da pişirmek istediğinize (ve nerede yaşadığınıza bağlı olarak) büyük süpermarketlerde, uluslararası ve özellikli ürün mağazalarından ve hatta çiftçi pazarlarından alışveriş yapabilirsiniz. Bazı mağazalar öğrencilere indirim uygulamaktadır bu yüzden eğer kısıtlı bir bütçeniz varsa NUS öğrenci kartı veya Uluslararası Öğrenci kimlik kartı edinmenizde fayda olacaktır.

Özel bir gün kutlamak ya da sadece arkadaşlarınızla görüşmek için bir restorana gitmek istediğinizde pek çok seçeneğiniz olacaktır. Birleşik Krallık’ta dünyanın en iyi restoranlarının yanısıra her keseye ve damak zevkine hitap eden çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

 

Önerilen Makaleler

Places-to-visit-in-Australia-canada-Teaser.jpg

Gezilecek yerler

Okul tatillerinizi bulunduğunuz yerde geçirmek zorunda değilsiniz, Birleşik Krallık’ın her tarafında ziyaret edilecek pek çok ilginç yerlere kolaylıkla ve ucuz yollarla gidebilirsiniz..

Ulaşım

Birleşik Krallık’ın en güzel özelliklerinden birisi de küçük bir ülke olmasıdır, bu sayede toplu taşıma araçları, bisiklet, araba ya da uçakla kolayca gezebilirsiniz.

health.jpg

Sağlık ve destek hizmetleri

Yeni bir ülkeye taşınmak her zaman kolay değildir. Birleşik Krallık’daki çoğu üniversite, kolej ve eğitim kurumunun uluslararası öğrencilere, yeni arkadaşlar edinmeleri ve yeni kampüslerini ve şehri tanımaları için oryantasyon programları sunmalarının nedeni de budur.

Birleşik Krallık’ta para ve geçim masrafları

Birleşik Krallık’ta sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istiyorsunuz. Geçim giderleriniz için ne kadar paraya gereksinimiz olduğunu bilmek iyi bir başlangıç noktası olabilir ancak bu miktarın yaşadığınız yere göre daha az veya daha ...

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?

Etkinlik Bulunamadı