text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Ulaşım

Bir yerden diğerine hızlı ve kolay ulaşım

Birleşik Krallık’ın en güzel özelliklerinden birisi de küçük bir ülke olmasıdır, bu sayede toplu taşıma araçları, bisiklet, araba ya da uçakla kolayca gezebilirsiniz. Birleşik Krallık’ta ulaşım araçlarını indirimli olarak kullanabilirsiniz ancak öncesinde araştırmanızı iyi yapmalısınız çünkü özel seyahat kartları için başvurmanız veya başka koşulları yerine getirmeniz gerekebilir.

Trenle ulaşım

Metro (veya ‘Tube’) şehir içinde ulaşımınızı ya da Londra’nın her yerine kolayca ulaşabilmenizi sağlar. Tam zamanlı öğrenci iseniz tren biletlerinizde ya da Oyster Card’ınızda indirim alabilirsiniz.

Birleşik Krallık’taki başka şehirlere veya kasabalara gitmek için tren genellikle uygun bir seçenektir ama pahalı olabilir. Önceden online rezervasyonla indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Otobüsle ulaşım

Birleşik Krallık’taki kasaba ve şehirlerde çoğu yerde bir seyahat kartı veya Oyster Card ile ya da şoförden alabileceğiniz bir biletle otobüsleri kullanabilirsiniz.

Daha uzak mesafeler için de otobüse binebilirsiniz ancak genellikle önceden bilet almanız gerekecektir. Öğrenci indirimi olup olmadığını hizmet sağlayıcıdan öğrenebilirsiniz.

Yola koyulmak

Birleşik Krallık’ta araba kullanmak isterseniz geçerli bir ehliyete ve sigortaya ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca yerel yol kurallarına da uymalısınız.

Arabayı kendiniz kullanmak istemezseniz “siyah taksi” olarak da anılan taksiler, özellikle kısa mesafeler için iyi bir seçenek olabilir veya önceden bir mini-taksi ya da özel kiralık taksi kiralayabilirsiniz.

Şehri pedallarla keşfedin

Etrafı bisikletle gezmek ucuz ve sağlıklı bir yol ama güvenliğinizden ödün vermeyin ve yol kurallarına uyun. Kendi bisikletiniz yoksa üniversitenizden ya da – Londra’da yaşıyorsanız- şehrin her yerinde yüzlercesi bulunan bisiklet istasyonlarından bir tane kiralayabilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin