Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Birleşik Krallık'ta Eğitim Dönemleri Ne Zaman Başlar?

Birleşik Krallık’ta mevcut alımlar hakkında her şeyi öğrenin

Birleşik Krallık üniversiteleri ve kolejleri iki giriş sunmaktadır. İlk alım Ocak veya Şubat aylarında başlar ve ikinci alım Eylül veya Ekim ayındadır.

Hangi alımı tercih edersiniz??

Sizin için en uygun alımı seçmek biraz kafa karıştırıcı olabilir. Bir karar verirken tercih ettiğiniz programın kullanılabilirliği, akademik kayıtlarınız, giriş sınavı puanları, kabul oranları, iş fırsatları ve programa katılmaya hazır olmanız gibi faktörleri göz önünde bulundurun.

Çoğu öğrenci Eylül alımını tercih ederken, Ocak alımları bazı programlar için eşit derecede iyidir. Skor kartlarınız hazır değilse acele etmemenizi ve bir sonraki alım için başvurmanızı öneririz.

Akıllıca bir karar vermek için, mevcut danışmanlar, bölüm seçimi, başvuru teslimi ve vize prosedürleri hakkında size tavsiyede bulunabilecek deneyimli danışmanlarımızla ücretsiz bir danışma oturumu için randevu alabilirsiniz.

Başlamak için hazır mısınız? IDP danışmanınızla şimdi konuşun!

Önerilen Makaleler

Birleşik Krallık’taki Eğitim Sistemi

Avustralya, dünyanın önde gelen üniversitelerinin bir çoğuna ev sahipliği yapar ve bu üniversiteler, istikrarlı bir şekilde dünyanın en iyi 100 üniversitesi içinde yer almaktadır. Size en uygun olan eğitim seçeneklerini sunabilmemiz için gelin eğitim sistemine bir göz atalım.

Birleşik Krallık öğrenci vizesi için gerekenler

İhtiyacınız olan vize yaşınıza ve yapmak istediğiniz çalışma şekline bağlıdır. Öğrenci vizelerinin ve başvuru koşulları aşağıda gösterilmiştir ancak daha detaylı Bilgi için gov.uk sitesini ziyaret etmelisiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin