text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Sağlık ve destek hizmetleri

Yardıma ihtiyaç duyduğunuzda sadece istemeniz yeterli

Yeni bir ülkeye taşınmak kolay değildir. Uyum sağlamakta zorlanıyorsanız ya da birinin size haksızca davrandığını düşünüyorsanız yardım alabileceğiniz pek çok destek hizmeti bulunmaktadır.

Neredeyse tüm üniversiteler, kolejler, okullar ve eğitim kurumları özel olarak uluslararası öğrenciler için tasarlanmış bir dizi destek hizmeti sunmaktadırlar.

İlk temas edilecek kişi olarak IDP temsilcinizle görüşebilir ve ondan bir sonraki adımınız hakkında nasihat ve rehberlik yardımı alabilirsiniz.

Tüketici haklarınızı öğrenmek için USA.gov web sitesini ziyaret edip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eğitim süreniz içinde sağlığınız

ABD’deyken tıbbi yardıma gereksinim duyabilirsiniz.

Hayatınızı tehdit eden acil durumlar için 911’i arayın. Bu ücretsiz bir aramadır ve sizi polise, itfaiyeye ve ambulans hizmetlerine yönlendirir.

ABD sağlık sistemi dünyadaki en iyilerden biridir ancak karmaşık, işlemleri zor, ve genellikle çok pahalıdır.

Büyük ve küçük hastaneler, acil servisler, özel muayenehaneler, acil bakım merkezleri, sağlık ocakları, uzman hekim muayenehaneleri, cerrahi merkezler, eczaneler ve kampüs içi kliniklerin oluşturduğu farklı tiplerde pek çok tıbbi hizmet sağlayıcı mevcuttur.

ABD’de acil servisler çok pahalıdır ve hayati tehlike arzeden durumlar, çok ciddi hastalıklar veya yaralanmalar için özel olarak tasarlanmış birimlerdir.

ABD’deyken kendinizi iyi hissetmezseniz kampüsteki sağlık merkezine veya kliniğe başvurmanız en iyi başlangıç noktasıdır. Tıbbi yardım için yerel doktoru ziyaret etmek de uygun fiyatlı bir başlangıç olabilir ancak önceden randevu almanız gerekebilir.

Çalışma saatleri uzun olduğu, randevu gerekmediği ve sağlık sorunlarını teşhis ve tedavide deneyimli oldukları için sağlık ocağı ya da bir acil yardım merkezi de uygun bir seçenek olabilir.

ABD’ye gelir gelmez özel bir sağlık sigortası ayarlamanız gerekecektir. Sigorta poliçenizin kapsamını, özellikle diş tedavisini kontrol etmeyi unutmayın.

Tedaviniz kapsamında bir reçete yazılırsa faturanın kopyasını saklayıp geri ödeme için sigorta şirketine başvurabilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin