Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Amerika Birleşik Devletlerindeki sağlık ve destek hizmetleri nelerdir?

İşte size sunulan sağlık hizmetleri hakkında gerçek bilgiler!

İlk defa Amerika’ya taşındığınızda etrafınızdaki değişimlerle başa çıkmak biraz zor olabilir. Yeni alışkanlıklar ve normların olduğu kültüre uyum sağlamak biraz zaman alacaktır ve her şeyi sorunsuzca benimsemeniz için biraz yardıma ihtiyacınız olabilir. Ancak uyum sağlamakta zorlanıyor, yabancılaşmış ya da sağlıksız hissediyorsanız size yardımcı olacak çeşitli destek hizmetleri mevcuttur. 

Herhangi bir noktada güçlük çekerseniz, şunlara ulaşabilirsiniz:

 

Kampüs destek hizmetleriÇeşitli oryantasyon ve programlarla uluslararası öğrencileri desteklemek için kurulmuştur. Buna destekleyici ve eğitici workshoplarla, kültürel kutlamalarla ve akademik destekler dahildir. Bazen, konaklama ve iş edindirme/staj fırsatları konusunda öğrencilere yardımcı olabilirler.
Kampüsteki öğrenci dernekleriBirçok üniversite ve kolejin kendilerine ait öğrenci dernekleri bulunur ve bu dernekler uluslararası öğrencilerin akademik hayatlarıyla birlikte çeşitli aktiviteleri gerçekleştirmesine yardımcı olur. Bazı üniversiteler başka ülkeden gelen öğrencilere tarafsız destek sunmak için uluslararası öğrenci derneklerine de sahiptir.
Kampüs dışındaki öğrenci dernekleriYerel ve uluslararası öğrencilere yardımcı olmak için kampüs dışında çalışan çeşitli öğrenci dernekleri bulunur. Örneğin, US Öğrenci Derneği ülke içinde öğrenci haklarını korumak ve temsil etmek için kurulmuş bir organizasyondur.
Engelli öğrenciler için destek hizmetleriBirçok üniversite ve kurumların fiziksel engeli olan uluslararası öğrencilere destek sunar ancak başvuru sırasında da sizin için yapılması gereken özel ayarlamalar yapılması gerekirse diye iletişim kurmanızda fayda vardır.

Sağlık sigortanız olduğundan emin olun

Unutmayın, birçok üniversite ve kolej uluslararası öğrenciler için sağlık sigortası hizmeti sunar. IDP danışmanınızla görüşerek Amerika’da sağlık sigortası hakkında detaylı bilgiye sahibi olabilirsiniz.

Yeni ülkenize vardığınızda local bir doktora ya da kampüs içerisindeki sağlık merkezine kayıt olmanızı öneririz.

Acil bir durumda

Eğer acil bir durumla karşı karşıya kalırsanız ücretsiz numara olan 911’i arayın. Bu itfaiye, polis, ambulans ya da arama ve kurtarma için kullanılan ortak bir numaradır. 

Yeni bir ülkeye yerleşmenin çeşitli zorluklarıyla yüzleşmeye hazır olmanın en iyi yolu, öğrencileri için ayrılış öncesi ücretsiz oryantasyonu sağlayan oturumlardan birine katılmaktır. Daha fazla bilgi almak için sadece size en yakın IDP ofisini ziyaret etmeniz yeterli.

Önerilen Makaleler
living-expenses-1-.jpg

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Günlük geçim giderleriniz hangi eyalette veya şehirde yaşadığınızla ilintilidir. Bu yüzden Amerika'da okurken paranızı nasıl iyi değerlendirebileceğinizi öğrenin.

Ulaşım

Birleşik Devletler’de görecek ve yapacak çok şey var. Kaldığınız kasabayı, şehri ya da ülkenin diğer yerlerini keşfetmek istiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayacak pek çok seyahat seçeneği olduğunu göreceksiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?