text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
Call us: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184
Bizi arayın: +90 212 245 15 88 | WhatsApp: +90 535 0 184 184

Sigorta

Kendinizi sigorta ile koruyun

Birleşik Devletler’e gittiğinizde bir sigorta yaptırmanızda yarar vardır. İhtiyaçlarınızı karşılayacak en uygun poliçeyi bulmak için alternatifleri gözden geçirin.

Sağlık sigortası

Uluslararası öğrenciler için özel sigorta koşulları yoktur. Ancak pek çok durumda, size gereken poliçe kapsamının temel düzeyini kurumunuz belirler. Okulunuz ya da kolejinizin özel sigorta koşulları yoksa siz kendi kapsam düzeyinizi belirlemelisiniz, aksi halde tıbbi yardım gerektiğinde yetersiz bir poliçe yüzünden ciddi rakamlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. 

Seyahat sigortası

Seyahat poliçeleri ihtiyacınız olan kapsam tiplerine göre değişkenlik gösterir. Normal bir seyahat poliçesinin kapsamında tıbbi yardım ve çalıntı ya da kayıp eşyalar vardır. 

Muhteviyat sigortası

Öğrenci Eşya Sigortası (Student Property Insurance) ya da Yurt Muhteviyat Sigortası (Dorm Insurance Contents) olarak da bilinen muhteviyat sigortası eşyalarınızı; hırsızlık, yangın, zarar verici eylemler, fırtına, sel ve su baskını sebebiyle kaybolma ve çalınmaya karşı korur. Çoğu poliçe eşyalarınızın miktarı üzerinden hazır bir limitle düzenlenir, bu limitin eşyalarınızın değerinin altında kalmadığından emin olun.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin