Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Sigorta

Kendinizi sigorta ile koruyun

Birleşik Devletler’e gittiğinizde bir sigorta yaptırmanızda yarar vardır. İhtiyaçlarınızı karşılayacak en uygun poliçeyi bulmak için alternatifleri gözden geçirin.

Sağlık sigortası

Uluslararası öğrenciler için özel sigorta koşulları yoktur. Ancak pek çok durumda, size gereken poliçe kapsamının temel düzeyini kurumunuz belirler. Okulunuz ya da kolejinizin özel sigorta koşulları yoksa siz kendi kapsam düzeyinizi belirlemelisiniz, aksi halde tıbbi yardım gerektiğinde yetersiz bir poliçe yüzünden ciddi rakamlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. 

Seyahat sigortası

Seyahat poliçeleri ihtiyacınız olan kapsam tiplerine göre değişkenlik gösterir. Normal bir seyahat poliçesinin kapsamında tıbbi yardım ve çalıntı ya da kayıp eşyalar vardır. 

Muhteviyat sigortası

Öğrenci Eşya Sigortası (Student Property Insurance) ya da Yurt Muhteviyat Sigortası (Dorm Insurance Contents) olarak da bilinen muhteviyat sigortası eşyalarınızı; hırsızlık, yangın, zarar verici eylemler, fırtına, sel ve su baskını sebebiyle kaybolma ve çalınmaya karşı korur. Çoğu poliçe eşyalarınızın miktarı üzerinden hazır bir limitle düzenlenir, bu limitin eşyalarınızın değerinin altında kalmadığından emin olun.

Önerilen Makaleler
health.jpg

Sağlık ve destek hizmetleri

Yeni bir ülkeye taşınmak kolay değildir. Uyum sağlamakta zorlanıyorsanız ya da birinin size haksızca davrandığını düşünüyorsanız yardım alabileceğiniz pek çok destek hizmeti bulunmaktadır.

living-expenses-1-.jpg

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Günlük geçim giderleriniz hangi eyalette veya şehirde yaşadığınızla ilintilidir. Bu yüzden Amerika'da okurken paranızı nasıl iyi değerlendirebileceğinizi öğrenin.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?