Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Ziyaret edilecek yerler

Grand Canyon’dan New York City’e

Birleşik Devletler, gökdelenlerden New York City’nin parlak ışıklarına, Büyük Kanyon’un ve Alaska’nın doğa harikalarından California, Florida ve Hawai’nin güneşli kumsallarına kadar geniş çeşitlilikteki turistik destinasyonlarıyla iftihar eder.  İster büyük şehirleri keşfetmekten hoşlanın, ister doğanın inanılmaz harikalarını... Eğitim hayatınız sırasında Birleşik Devletler’de yapacak çok şeyiniz olacak.

Okul tatillerinde ziyaret edilebilecek yerler

Yellowstone Ulusal Parkı, Wyoming

Yellowstone dünyanın ilk ulusal parkıdır; sınırları içinde yer alan çok sayıdaki gayzeri, sıcak su kaynaklarını ve diğer termal alanları koruma altına almak için 1872 yılında kurulmuştur. Park, ışık, ısı ve erimiş kayaların yüzeye doğru yükseldiği devasa bir sıcak bölge üzerine yayılmıştır. 

Grand Canyon Ulusal Parkı, Arizona

Kuzey Arizona’da yer alan Büyük Kanyon, Birleşik Devletler’in en önemli turistik cazibe merkezlerinden biridir. Colorado nehri tarafından milyonlarca yıl boyunca oyulan kanyonun derinliği 1.6 km’den fazladır ve 446 km uzunluğundadır. 

Niagara Şelaleleri, New York

New York ve Kanada’nın Ontario eyaleti arasında konumlanan Niagara Şelaleleri dünyanın en güzel doğal harikalarından biridir. 3 şelaleden oluşur (American Falls, Bridal Veil Falls and Horseshow Falls) ve her yıl 14 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilir.

New York City, New York

İnanılmaz ufuk çizgisi, görülecek ve yapılacak şeylerinin sonsuz sayıda olması, zengin tarihi ile New York, ABD’deki en güzel şehirlerden biridir. İster bir Broadway şovu seyretmeye talip olun, ister müzeleri gezmeye ya da tarihi mahalleleri ziyaret etmeye veya şehirde yemek yemeye New York City’nin her gezgine uygun ve çok çekici pek çok alternatifi vardır.

Washington Anıtı, Washington, D.C

169 metre yüksekliğe sahip Washington Anıtı beyaz mermer, granit ve mavi gnaysdan yapılmış olan dikilitaş Birleşik Devletler’in ilk başkanı George Washington’un anısına yapılmıştır.

Florida Keys, Florida

Florida’nın güney kıyısında konumlanan ve mercan kayalıklarının oluşturduğu takımadalar olan Florida Keys, Birleşik Devletler’in en güney ucunu teşkil eder. Keys’den ierideki açık denizde de dünyanın en büyük 3. bariyer resif sistemi olan Florida Resifi bulunmaktadır.

Hawaii Volkanları National Park, Hawaii

Hawai Big Island’ın güneydoğu kıyısında konumlanan parkta, iki aktif volkanın yanısıra buhar yarıkları, kraterler, caldera ve lav tüpleri bulunmaktadır. Parkın volkanları, Manua Loa (dünyanın en büyük volkanı) ve Kilauea dünyadaki en aktif volkanlardandır. Parkın içinden gece vakti geçtiğinizde yeryüzüne çıkan turuncu-kırmızı renkte sıcak lav kabarcıklarını gözlemleyebilirsiniz.

Önerilen Makaleler
living-expenses-1-.jpg

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Günlük geçim giderleriniz hangi eyalette veya şehirde yaşadığınızla ilintilidir. Bu yüzden Amerika'da okurken paranızı nasıl iyi değerlendirebileceğinizi öğrenin.

İnsanlar ve kültür

Birleşik Devletler dünyanın en fazla çeşitlilik gösteren ülkelerinden biridir ve çoğu Amerikalı çeşitli etnik altyapılardan geldiği için etnik çeşitliliğin kesin olarak ne zaman başladığının bir analizini yapmak çok zordur.

Ulaşım

Birleşik Devletler’de görecek ve yapacak çok şey var. Kaldığınız kasabayı, şehri ya da ülkenin diğer yerlerini keşfetmek istiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayacak pek çok seyahat seçeneği olduğunu göreceksiniz.

Shops-restaurant-T1-370x242 (1).jpg

Mağazalar ve restoranlar

Dünyanın pek çok ünlü markasına ve modaevlerine ev sahipliği yapan ABD’de alışveriş, ülkeye gelen ziyaretçilerin gezi programlarının önemli bir parçasıdır.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?