Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Amerika'daki En İyi Restoran ve Mağazalar

Alışveriş merkezlerinden ünlü restoranlara

Dünyanın pek çok ünlü markasına ve modaevlerine ev sahipliği yapan ABD’de alışveriş ülkeye gelen ziyaretçilerin gezi programlarının önemli bir parçasıdır.

Tanınmış alışveriş bölgeleri, açık ve kapalı alışveriş merkezleri, lüks butikleri ve büyük ölçekli mağazalarıyla keşfedecek çok fazla seçeneğiniz vardır. Çoğu mağaza Pazartesi-Cumartesi 10:00-20:00 arası ve Pazar günleri de 11:00-17:00 arası açıktır.

Bütçeniz ya da yemek zevkiniz ne olursa olsun dışarıda yemek için sonsuz seçeneğiniz vardır. Evde yemek pişirmeyi tercih ederseniz kaldığınız şehirde ya da kasabada bir çok supermarket ve taze ürünler satan dükkanlar bulabilirsiniz.

Garsona bahşiş vermek ABD’nin pek çok yerinde zorunlu değildir, sadece bir âdet olarak kabul edilir, özellikle de oturarak yemek yenen ve masaya servis hizmeti sunan restoranlarda. Ortalama bahşiş genel kural olarak toplam yemek ücretinin yüzde 15-20’si kadardır.

Önerilen Makaleler

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Günlük geçim giderleriniz hangi eyalette veya şehirde yaşadığınızla ilintilidir. Bu yüzden Amerika'da okurken paranızı nasıl iyi değerlendirebileceğinizi öğrenin.

Ulaşım

Birleşik Devletler’de görecek ve yapacak çok şey var. Kaldığınız kasabayı, şehri ya da ülkenin diğer yerlerini keşfetmek istiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayacak pek çok seyahat seçeneği olduğunu göreceksiniz.

İnsanlar ve kültür

Birleşik Devletler dünyanın en fazla çeşitlilik gösteren ülkelerinden biridir ve çoğu Amerikalı çeşitli etnik altyapılardan geldiği için etnik çeşitliliğin kesin olarak ne zaman başladığının bir analizini yapmak çok zordur.

Gezilecek yerler

İster büyük şehirleri keşfetmekten hoşlanın, ister doğanın inanılmaz harikalarını eğitim hayatınız sırasında Birleşik Devletler’de yapacak çok şeyiniz olacak.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin