Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Ulaşım 

Bir yerden diğerine kolayca ulaşın

Birleşik Devletler’de görecek ve yapacak çok şey var. Kaldığınız kasabayı, şehri ya da ülkenin diğer yerlerini keşfetmek istiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayacak pek çok seyahat seçeneği olduğunu göreceksiniz. Nereden gelip nereye gittiğinize bağlı olarak ulaşım seçenekleriniz otobüs, tren, metro, taksi, uçak, araba, bisiklet ve elbette yürümeyi kapsar.

Tüm büyük şehirlerde bulunan metro bir yerden diğerine gitmenin en ucuz yoludur. Birleşik Devletler’e gelir gelmez metro sistemine aşina olmanız yararlı olacaktır. Öte yandan trenler, Birleşik Devletler’i gezmek için en uygun araçtır ama biraz pahalıdır.

Civarda seyahat etmek için yaygın otobüs sistemini de kullanabilirsiniz. Servis sağlayıcıların çoğunun sunduğu akıllı telefon uygulamalarını indirerek bir sonraki otobüsün ne zaman olduğunu takip edebilirsiniz.

Bisiklet de bulunduğunuz yerde gezmenin harika bir yoludur. Yol kurallarına aşina olmanız ve her zaman kask takmanız gerekir. Gece sürüşleri için bisikletinizde beyaz ön ve kırmızı arka farı olması şarttır.

Birleşik Devletler'de trafik sağdan akar. Araba kullanacaksanız yol kurallarını anlamalısınız ve geçerli bir sürücü belgeniz olmalıdır. Bazı eyaletlerde Uluslararası Sürücü İzin Belgesi gerekmektedir. Bu yüzden seyahat ederken gideceğiniz eyaletin motorlu araçlar departmanından bilgi almanız ve gerekiyorsa izin için başvurmanız gerekebilir.

Birleşik Devletler’de çok sayıda havaalanı bulunması çeşitli destinasyonlara giderken uçağı tercih edenler için kolaylık sağlamaktadır.

Öğrenciler için seyahat indirimleri

Toplu taşıma araçlarında indirim veya kampanyalardan yararlanma hakkınız olabilir, ulaşım seçeneklerinizi online araştırarak mevcut en iyi fiyatla seyahat edebileceğinizi unutmayın.

Önerilen Makaleler
living-expenses-1-.jpg

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Günlük geçim giderleriniz hangi eyalette veya şehirde yaşadığınızla ilintilidir. Bu yüzden Amerika'da okurken paranızı nasıl iyi değerlendirebileceğinizi öğrenin.

İnsanlar ve kültür

Birleşik Devletler dünyanın en fazla çeşitlilik gösteren ülkelerinden biridir ve çoğu Amerikalı çeşitli etnik altyapılardan geldiği için etnik çeşitliliğin kesin olarak ne zaman başladığının bir analizini yapmak çok zordur.

health.jpg

Sağlık ve destek hizmetleri

Yeni bir ülkeye taşınmak kolay değildir. Uyum sağlamakta zorlanıyorsanız ya da birinin size haksızca davrandığını düşünüyorsanız yardım alabileceğiniz pek çok destek hizmeti bulunmaktadır.

Insurance.jpg

Sigorta

Birleşik Devletler’e gittiğinizde bir sigorta yaptırmanızda yarar vardır. İhtiyaçlarınızı karşılayacak en uygun poliçeyi bulmak için alternatifleri gözden geçirin.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?