Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Aston University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Geçmişi 1895 yılına dayanan Aston University, yüksek öğretim kalitesi ile dünya çapında tanınan köklü bir kurumdur. Dereceler istihdam edilebilirlik, uygulamalı deneyim ve girişimciliğe odaklanmıştır. Öğrenciler, üniversitenin kariyer geliştiren eğitim fırsatlarından ve Birleşik Krallık'ın en büyük ikinci şehrindeki yerel ve küresel işletmelerle olan birçok bağlantısından yararlanırlar.

Birmingham'ın kalbinde yer alan Aston, çeşitliliğe sahip ve dost canlısı bir kampüs üniversitesidir. 120'den fazla ülkeden 3.000'in üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Tümü, eğitimleri sırasında işe yerleştirmelerde veya benzer mesleki fırsatlarda yer almaya teşvik edilir ve dereceleri süresince istihdam edilebilirliklerini artırmak için olanaklar sunulur.

Üniversitenin bazı başarıları şunlardır:

 • Yılın Üniversitesi ve en yüksek katma değerli (2020 Guardian)
 • Üstün Girişimci Üniversite (2020 Times Higher Education Awards)
 • İşletme ve yönetim için dünyada en iyi 100 arasında (2021 QS)
 • Kariyer hedefleri için Birleşik Krallık'ta 31. sırada (2021 Guardian)
 • Küresel sürdürülebilirlikte bir lider (2020 Guardian)

Öğrenci hayatı ve yerel bölge

Birmingham büyük, canlı, yaşamak ve okumak için heyecan verici bir şehirdir. Londra'dan daha düşük bir yaşam maliyetine sahip olmakla birlikte, büyük bir uluslararası şehrin tüm önemli faydalarını sağlamaktadır.

Birmingham, iş ve endüstri için önemli bir merkezdir ve Amazon, Arup, ASOS, Balfour Beatty, BBC, Deutsche Bank, PwC, HSBC ve Goldman Sachs gibi şirketleri cezbetmektedir. Ayrıca Birmingham'da, Londra dışındaki diğer Birleşik Krallık şehirlerinden daha fazla yeni iş girişimi mevcuttur (2020 Centre for Entrepreneurs (CFE)).

Birmingham harika bir öğrenci şehridir ve müzeler, sanat galerileri, parklar, restoranlar gibi dersler haricinde de yapılacak pek çok şey vardır. Şehir, Birleşik Krallık boyunca kolay ulaşım yolları ile İngiltere'nin merkezinde yer alır. Birmingham havaalanı, tüm Avrupa ülkelerine uçuş olanaklarına ve birçok uzun mesafe bağlantılarına sahiptir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

İşletme ve yönetim eğitiminde dünya lideri

Aston'da işletme ve yönetim eğitimi almayı seçen öğrenciler, QS sıralamasında sürekli olarak dünyanın en iyi 100'ü arasında yer alan küresel, seçkin bir üniversitede öğrenim görmektedirler.

QS, akademik ve işveren itibarı ve araştırma etkisi açısından seçkin kurumları takdir etmektedir. Aston Business School, AMBA, AACSB ve EQUIS akreditasyonlarını almış olup, dünyadaki işletme okullarının yalnızca yüzde 1'i bu üçlü akreditasyona sahiptir. Okulun programları, öğrencilere sektördeki işverenlerle paha biçilmez iş deneyimleri kazanmaları için çok sayıda fırsat sunmaktadır.

Birleşik Krallık'ta 1. sırada - Strateji ve Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı

Aston'un Strateji ve Uluslararası İşletme Yüksek Lisans programı, son Eduniversal sıralamasında Birleşik Krallık'ta birinci olmuştur. Sıralama, 154 ülkeden 1.000'in üzerinde üniversiteyi değerlendirmekte ve program itibarını, öğrenci memnuniyetini ve mezun başlangıç maaşlarını hesaba katmaktadır.

Strateji ve Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı 12 ay sürmekte olup analitik ve stratejik beceriler geliştirmek için mükemmeldir. Sıralamada yüksek performans gösteren diğer konu alanları arasında İş Analitiği, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Girişimcilik Yüksek Lisans programları bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Aston University'nin birçok başarı ve ödüllerinden bazıları şunlardır:

 • Yılın Üniversitesi, 2020 Guardian
 • Üstün Girişimci Üniversite, 2020 Times Higher Education Ödülleri
 • Yüzde 83,4 genel memnuniyet oranı, 2020 National Student Survey
 • Öğrencilerin yüzde 88'i öğretim kadrosunun konuları iyi açıkladığını belirtmiştir 2020 National Student Survey

Öğretim kadrosu branşları konusunda tutkuludur ve bol miktarda gerçek dünya deneyimine sahiptir. Ayrıca araştırmalarıyla da tanınırlar. Yazdıkları ders kitapları dünya çapında kullanılmaktadır.

Mesleki deneyimin dahil olduğu dereceler

Üniversite deneyiminin faydalarını gerçek hayattaki iş deneyimi ile doğrudan ilişkilendiren Aston, Birleşik Krallık'ta işe yerleştirmenin öncülerinden biriydi. Bu değerler sistemi, bugün tüm programlara dahil edilen istihdam edilebilirlikle ve öğrencilere okurken işle de ilgilenme fırsatı verilmesi ile devam etmektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Aston'un birçok yenilikçi fakültesinde 200'den fazla programda eğitim seçeneği bulunmaktadır:

 • Aston İşletme Fakültesi
 • Aston Hukuk Fakültesi
 • Aston Tıp Fakültesi
 • Aston Eczacılık Fakültesi
 • Biyolojik Bilimler Fakültesi
 • Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi
 • Bilişim ve Dijital Mühendislik Fakültesi
 • Altyapı ve Sürdürülebilir Mühendislik Fakültesi
 • Optometri Fakültesi
 • Psikoloji Fakültesi
 • Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Lisansüstü Eğitim Birimi

Lisansüstü derecesi, kariyer fırsatlarını iyileştirmenin harika bir yoludur. Bir Aston Yüksek Lisansı, kapıları açmanın yanı sıra, öğrencilerin mesleki deneyim kazanmalarına, pratik becerilerini geliştirmelerine ve iş piyasasında rekabet avantajı kazanmalarına yardımcı olur.

Uluslararası pathway programları

Uluslararası öğrenciler, akademik çalışma için gerekli yeterlik ve nitelikleri kazanmak için bir pathway programına devam edebilirler. Bu, hukuk, işletme, finans, mühendislik ve sağlık gibi disiplinlerde hazırlık, uluslararası birinci yıl ve yüksek lisans öncesi programları içerir. Pathway ortakları arasında Aston'un Birmingham kampüsünde bulunan ONCAMPUS Aston ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan NCUK yer almaktadır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Öğretim İngilizce olduğundan, anadili İngilizce olmayan tüm öğrencilerin iyi düzeyde İngilizce dil becerisine sahip olması gerekir. İngilizce dil gereklilikleri, programa ve eğitim düzeyine bağlı olarak değişmektedir. Aston, aşağıdakiler gibi bazı İngilizce dil testlerini kabul etmektedir:

 • IELTS Akademic
 • IELTS Indicator
 • TOEFL
 • TOEFL iBT Home Edition
 • PTE Akademic
 • Duolingo İngilizce Sınavı

Aşağıdaki öğrencilerin İngilizce dil yeterlilik kanıtı sunmaları gerekmeyebilir:

 • IB veya GCSE English gibi tanınan bir İngilizce yeterliliği için eğitim almış olan
 • Halihazırda bir Birleşik Krallık üniversitesinde en az bir yıl öğrenim görmüş ve 2:2 veya üzeri bir not almış olan
 • Çoğunluğun İngilizce konuştuğu bir ülkeden gelen
 • Çoğunluğun İngilizce konuştuğu bir ülkeden bir derece almış olan

Uluslararası pathway programları

 • Birleşik Krallık'ta okumak isteyen, ancak giriş koşullarını tam olarak karşılayamayan öğrenciler, bir pathway programına devam edebilirler. Hazırlık, uluslararası birinci yıl ve yüksek lisans öncesi programları sayesinde, üst düzey eğitim için ihtiyaç duydukları nitelikleri kazanırlar. Alanlar arasında işletme, mühendislik ve finans yer alır.

Uluslararası öğrenciler, seçtikleri programlar için İngilizce dil gerekliliklerini çevrimiçi olarak kontrol edebilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Aston University, Aston'da kariyer hedeflerini geliştirmek isteyen üstün yetenekli ve motive olmuş öğrencilere açık büyük bir burs programına sahiptir.

Rektör Yardımcısı Uluslararası Bursu

Olağanüstü akademik başarı gösterebilen öğrencilere 8.000 GBP tutarında bir ödül verilmektedir. Öğrenciler, hem lisans hem de lisansüstü için mevcut olan bu bursa hak kazanabilmek için, iş deneyimleri, gönüllülük veya ders dışı etkinlikler yoluyla programlarına bağlılık gösterebilmelidir.

Küresel Başarı Bursları

Üniversiteyi temsil edebilecek ve dünyanın her yerinden öğrenci adaylarına Aston'u anlatabilecek 25 öğrenciye 3.000 GBP değerinde bir burs sunulmaktadır. Bursu almaya hak kazananlar öğrenciler, Aston'un uluslararası pazarlama ve işe alım ekibindeki ücretli roller için de değerlendirilecektir.

Küresel Mükemmellik Bursu

Üstün başarı gösteren lisans ve lisansüstü öğrencilerine 2.000 ile 5.000 GBP tutar aralığında ödüller verilmektedir. Yeterlilikleri koşulları karşılayan öğrencilere otomatik olarak burs verilecektir.

Uluslararası Öğrenci Bursları

Uluslararası öğrenciler için özel olarak 2.000 ile 8.000 GBP tutar aralığında burslar sunulmaktadır. Bu finansal ödüller, hem lisans hem de lisansüstü düzeydeki üstün başarılı öğrencileri takdir eder.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Aston mezunları, mezuniyetten beş yıl sonra en yüksek maaş alanlar içinde Birleşik Krallık'ta 15. sıradadır ve sektör ortalamasından yüzde 32 daha fazla kazanmaktadır (2020 Longitudinal Education Outcomes). Aston öğrencilerinin yüzde 79,2'si mezun olduktan sonraki altı ay içinde profesyonel iş hayatına atılmakta veya eğitimlerine devam etmektedir (2020 Complete University Guide).

Aston, büyük çok uluslu şirketlerden aile şirketlerine, küçük girişimlerden kendi işlerini kurmaya kadar çeşitli kariyerlerde çalışan mezunlarının başarısıyla gurur duymaktadır.

İstihdam Edilebilirlik

Aston'daki derece programları, öğrencilerin rekabetçi bir iş piyasasında öne çıkmalarına yardımcı olmayı amaçlar. Tüm öğrenciler, mezun istihdamını önemli ölçüde artıran işe yerleştirmeleri tamamlamaları için teşvik edilmektedir.

Lisans dereceleri iş odaklı modülleri, entegre yerleştirme fırsatlarını veya bir yerleştirme yılını içermektedir. Lisansüstü öğrencileri yerel şirketlerle birlikte iş projeleri üzerinde çalışabilirler.

Kariyer Desteği

Kariyer + Yerleştirme ekibi, kapsamlı kariyer desteği sunmaktadır. Aslında, Aston'un Kariyer + Yerleştirme ekibi Birleşik Krallık'ta "En İyi Üniversite Kariyer/İstihdam Hizmeti" seçilmiştir (2020 National Undergraduate Employability Awards). Ayrıca kendi işini kurmak isteyen öğrenciler için kaynaklar da sağlanmaktadır.

Destek şunları içerir:

 • Uluslararası öğrenciler için iş bulma, vize alma ve iş için eve dönme ile ilgili özel atölye çalışmaları
 • Sanal staj programına devam eden lisansüstü işletme öğrencileri için burslar
 • Girişimci yerleştirme yılları
 • Ücretli iş fırsatlarını duyuran kampüs içi bir JobShop

Show more +Show less -
3239
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Aston University
At Aston University
At Aston University
At Aston University
At Aston University
At Aston University
At Aston University
At Aston University
At Aston University
At Aston University
At Aston University
At Aston University
At Aston University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin