Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Auckland University of Technology

New Zealand
Genel Bakış

Genel Bakış

Auckland University of Technology'nin (AUT) misyonu, başarılı mezunlar yetiştirmektir. Üniversite, kariyerleri öğrencilerini nereye sürüklerse sürüklesin onları başarılı olmaları için hazırlayan harika eğitim deneyimleri sunmaktadır. Yeni teknolojileri keşfetme, sıradan düşüncelere meydan okuma ve problemleri yeni yollarla çözme yeteneğinin yanı sıra yenilikçiliği ve girişimciliği teşvik etmektedir.AUT mezunları işverenler tarafından tercih edilmektedir, mezunların %95'i mezuniyetlerinden sonraki 9 ay içerisinde maaşlı olarak çalışmaktadır. AUT'nin üç modern kampüsünde sürdürülebilir ilkeler ile oluşturulan ve işbirliğine dayalı işlevsel öğrenim bölümlerini, oditoryumları ve araştırma alanlarını içeren ödüllü binalar yer almaktadır. Bunların arasına son teknoloji Mühendislik, Bilgisayar ve Matematik Bilimleri binası dahildir. Benzersiz tasarım özellikleri sayesinde öğrencilerin pratik deneyimler kazanabileceği bir öğretim aracı ve "canlı laboratuvar" görevi görmektedir.

AUT'nin dönüşümcü eğitim alanları oluşturmaktaki başarısı, üniversite değerlendirme kurumu QS tarafından öğretim ve tesisler kategorisinde beş yıldız ile ödüllendirilmiştir. AUT, mühendislikten sağlık bilimlerine ve tasarımdan işletmeye kadar uzanan 250'den fazla program sunmaktadır. Times Higher Education tarafından Avustralasya'da 21. yy'da kurulan en iyi üniversite ve 50 yaş altı en iyi 40 üniversiteden biri olarak gösterilen AUT, dünyanın en iyi modern üniversitelerinden biri olmaktan gurur duymaktadır.

2000 yılından beri üniversite statüsünde olan AUT ülkedeki en büyük ikinci üniversitedir, dünya genelinde de ilk %1'lik dilimdedir ve ilk 300 (251-300) arasındadır. Uzay araştırmalarından yapay zekaya ve robot bilimine, ekolojiden fiziksel aktivitelere ve beslenmeye kadar çeşitli alanlarda önde gelen araştırmalar sunan, 60'dan fazla araştırma merkezine ve enstitüsüne sahiptir. AUT'nin araştırmaları derslere de yardımcı olmaktadır, öğrenciler bu araştırma keşiflerine katkıda bulunabilir ve onlardan faydalanabilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yurt dışındaki yabancı öğrenciler için yeni çevrimiçi programlar

Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle kampüse gelemeyen öğrenciler için çevrimiçi eğitim programları mevcuttur.

Bu çevrimiçi programlarda yer alan bölümlere bilgisayar ve iletişim bilimleri tasarım inşaat yönetimi yaratıcı teknolojiler ve mühendislik proje yönetimi dahildir.

Öğrenciler, artık bir öğrenci vizesi olmadan kendi ülkelerinden eğitimlerine devam edebilirler.

Bu programlar hakkında daha fazla bilgi için AUT web sitesi ziyaret edilebilir.

Dünya genelinde ilk %1'lik dilim içerisindedir

Times Higher Education World University Rankings tarafından açıklanan en son sıralamalara göre AUT, üst üste dördüncü defa dünya genelindeki üniversiteler arasında ilk %1'lik dilimde yer almıştır.

Uluslararası bakış açısında en iyi Yeni Zelanda üniversitesi

AUT, Times Higher Education World University Rankings 2021 kapsamında Uluslararası Bakış açısı için Yeni Zelanda'da 1. ve dünyada 29. sırada yer almaktadır.

Uluslararası bakış açısı sıralamaları, üniversitenin yabancı personel ve öğrenciler tarafından tercih edilme ve yabancı üniversitelerle işbirliği yapma ve katılım gösterme becerilerine dayalıdır.

Avustralasya'daki en iyi 21.yy üniversitesi

Uluslararası çapta 15. ve Avustralasya'da 1. sırada yer alan AUT, 21.yy'da kurulan en iyi üniversitelerden bir tanesidir.

2020 yılında Times Higher Education sıralamalarında araştırma, eğitim, uluslararası bakış açısı, alıntı etkisi ve sektör gelirinin kalitesiyle dünyadaki en iyi genç üniversiteler arasında 51. sıradan 40. sıraya yükselmiştir.

Show more +Show less -
Eğitim Deneyimi

Eğitim Deneyimi

Auckland University of Technology, öğrencilerine ayrıcalıklı bir öğrenim deneyimleri sunmaktadır. Yeni Zelanda'da bir teknoloji üniversitesi olarak yenilikçiliği ve girişimciliği teşvik eder.

AUT'deki yaratıcı, etkileşimli ve duyarlı eğitim modern yaklaşımları, kaynakları ve teknolojileriyle bilinmektedir. Auckland University of Technology öğrencileri, çevik düşünürler olup dünyayı daha geniş bir kapsamda anlayarak iletişim kurarlar.

Üniversitenin akademik personeli, araştırmaları konusunda aktiftir ve kendi disiplinlerinde liderdir.

AUT, dünyada ilk %1'lik dilimde yer almasının yanı sıra birçok bölüm için dünyanın en iyileri arasındadır. Sporda ilk 35, konaklama ve turizmde ilk 34, kliniksel, klinik öncesi ve sağlık alanlarında ilk 125, sanat ve tasarım alanında ise ilk 150 içerisindedir.

İşte bir öğrencinin AUT deneyimi hakkındaki düşünceleri:

Kaisar Nurkhal RF Donanımcı, Navico Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde Mühendislik Lisansı (Onur Derecesi)

"AUT'de okumayı seçtim çünkü eğitime yönelik yaklaşımları daha pratik, mühendislik için en mantıklı olan bu. Proje ortağım ve ben son yılımızda inanılmaz bir proje üzerinde çalıştık. Yapay zekaya ve bilgisayarlı görüşe sahip olan, aynı zamanda farklı nesneleri düzenlemek gibi karmaşık görevleri yerine getirebilecek bir robot inşa etmek ve programlamak istiyorduk. Bu iş ilk başlarda gözümüzü korkuttu ama sonunda başardık. Mühendislik derece eğitiminin son yılı, gerçek hayattaki bir sektör deneyimine olabildiğince yakın olduğundan benim için de en iyi öğrenim deneyimiydi."

Show more +Show less -
Eğitim Seçenekleri

Eğitim Seçenekleri

Fakülteler

Öğretim programları şu fakültelerde verilmektedir:

İşletme, İktisat ve Hukuk Fakültesi

Öğrencilerine lisans ve lisansüstü düzeyinde birinci sınıf eğitim sunan bu fakülte, onları işletme ve iktisat alanlarında girişimciler olarak kariyerlere, aynı zamanda araştırma kariyerlerine veya avukatlığa hazırlamaktadır.

Kültür ve Toplum Fakültesi

Öğrencilere konaklama ve turizm, sosyal bilimler, dil ve eğitim gibi program seçeneklerinin yanı sıra kültür çeşitliliği yüksek ve zengin bir araştırma profili sağlamaktadır.

Tasarım ve Yaratıcı Teknolojiler Fakültesi

Bu fakülte, beş disipline ev sahipliği yapmaktadır: yaratıcı teknolojiler iletişim araştırmaları sanat ve tasarım mühendislik bilgisayar ve matematik bilimleri.

Sağlık ve Çevre Bilimleri Fakültesi

Sağlık, spor ve bilim alanlarında birçok bölümü kapsayan çeşitli programlara ve araştırma profillerine sahiptir.

Araştırma

Üniversitenin araştırma merkezlerine aşağıdakiler dahildir:

 • Auckland Finansal Araştırma Merkezi
 • Yapay Zeka Araştırma Merkezi
 • Eklemeli Üretim Araştırma Merkezi
 • Aktif Yaşlanma Merkezi
 • İleri Üretim Teknolojisi Merkezi
 • Uyarlanabilir Model Tanıma Merkezi
 • Biyoenformatik Merkezi
 • Disiplinlerarası Travma Araştırma Merkezi
 • Sosyal Veri Analitiği Merkezi

Show more +Show less -
Öğrenci değişimi ve yurt dışında eğitim

Öğrenci değişimi ve yurt dışında eğitim

Uluslararası Değişim Programı

AUT derecelerine devam ederken seyahatle ilgilenen yabancı öğrenciler, uluslararası değişim programı ile ortak üniversitelerden birinde bir veya iki yarıyıl tamamlayabilirler. Yurt dışında eğitim görmek öğrencilerin hayatını değiştirebilir, yeni bireylerle tanışma fırsatlarına sahip olurlar, farklı kültürlerle kaynaşırlar ve uluslararası deneyim kazanırlar. Aynı zamanda elde edecekleri kredileri AUT derecelerine aktarabilirler ve Yeni Zelanda'ya geri döndüklerinde eğitimlerine devam edebilirler.

Öğrencilerin uluslararası değişim programına katılma nedenlerinden bazıları:

 • Hem kişisel hem de akademik anlamda birçok şey öğrenirler.
 • AUT'ye daha fazla özgüven ve olgunlukla geri dönerler.
 • Değişik eğitim biçimleri hakkında deneyim kazanarak ve farklı dersler alarak derecelerine değer katarlar.

Yurt Dışında Eğitim Programı

Ana dereceleri için kendi üniversitelerinde/ülkelerinde okuyan yabancı öğrenciler, Yeni Zelanda'ya gelerek bir dönem veya bir yıl boyunca AUT'de eğitim görebilirler. AUT'de kazandıkları kredileri kendi derecelerine aktarabilirler ve eğitimlerinde uluslararası deneyim kazanırlar.

Öğrenciler, aşağıda belirtilen seçeneklere sahiptir:

 • Bir dönemde dört ders
 • Eğitim-staj seçeneği (iki ders ve gözetimli bir staj programı).

AUT, öğrencilerini Yeni Zelanda'ya özgün bir şekilde karşılayacaktır ve aynı zamanda buradaki eğitime ve yaşama alışmaları konusunda gereken desteği sağlayacaktır. Yeni arkadaşlıklar, Yeni Zelanda'nın eşsiz kültürü hakkında daha fazlası ve harika manzaralar, öğrencilerin sahip olacağı olanaklardan bazılarıdır. Program, gereken deneyimi kazanmak ve akademik eğitimi geliştirmek için ideal bir tercihtir.

Show more +Show less -
Başvurular

Başvurular

Giriş Gereksinimleri

Mesleki kayıt koşulları nedeniyle birçok sağlık bilimi derecesi için İngilizce sınavı olarak IELTS gerekmektedir. Diğer tüm AUT yetkinlikleri de IELTS ve geçerli olan diğer İngilizce sınavlarını kabul etmektedir. Üniversite derecelerinin birçoğu için gereken puanlar şu şekildedir:

 • Sertifikalar

Tüm bölümler 5.0 veya daha yüksek olacak şekilde 5.5 genel puan.

 • Diplomalar

Seçilen diplomaya bağlı olarak tüm bölümler en az 5.5 veya yüksek olacak şekilde 6.0 genel puan veya tüm bölümler 5.0 veya daha yüksek olacak şekilde 5.5 genel puan.

 • Lisans Derecesi

Tüm bölümler 5.5 veya daha yüksek olacak şekilde 6.0 genel puan.

 • Yüksek lisans sertifikaları, yüksek lisans diplomaları ve birleşik programlar

Tüm bölümler 6.0 veya daha yüksek olacak şekilde toplam 6.5 puan.

 • Doktora Dereceleri

Yazma 7.0 ve tüm diğer bölümler 6.0 veya daha yüksek olacak şekilde 6.5 genel puan. Mühendislik, bilgisayar ve matematik bilimleri, en az 6.5 yazma puanı gerektirmektedir.

 • Lisansüstü Programları

Yüksek lisans derecelerini, lisansüstü sertifikaları ve onur derecesi olan lisans programlarını içeren programlar, tüm bölümlerden 6.0 veya daha yüksek olacak şekilde 6.5 genel puan gerektirmektedir.

AUT programlarına doğrudan giriş için genel akademik gereksinimleri karşılamayan yabancı öğrenciler, AUT'nin UP International College NZ Hazırlık Eğitimi Sertifikasına veya AUT'nin hazırlık sertifikaları ve diplomalarına kaydolabilir.

Burslar

Yabancı öğrenciler, AUT eğitimleri için çeşitli burs seçenekleri arasından seçim yapabilir. Bursların arasına şunlar dahildir:

 • AUT Doktora Bursları

AUT, kabul edilen doktora programlarına başvuruda bulunan üst düzey araştırma adaylarına harç ücretini karşılayan bir burs veya yıllık 15.000 NZD, 20.000 NZD veya 25.000 NZD değerindeki ödemelerle birlikte harç ücretini karşılayan bir burs vermektedir.

 • AUT Lisans Bursları

AUT lisans bursları, ilk yıllarında veya devamında akademik başarı gösteren mevcut tam zamanlı AUT öğrencilerinin harç ücretlerine 7.000 NZD değerinde katkıda bulunan bir burstur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Ortaklıklar

Üniversite, topluma faydalı olacak işletme sonuçları elde etmek adına aşağıdakilerin de dahil olduğu, teknoloji ve iş birliğinin değerini bilen ve benzer düşünce yapılarına sahip olan bazı kurumlarla beraber çalışmaktadır:

 • Auckland Council
 • Air New Zealand
 • Auckland Transport
 • Callaghan Innovation
 • Dow Design
 • Auckland War Memorial Museum
 • Downer

İstihdam edilebilirlik ve kariyer hizmetleri

AUT İstihdam Edilebilirlik ve Kariyer ekibi, öğrencilerin kariyer seçeneklerini değerlendirmelerine ve istihdam edilebilir mezunlar olmak için gereken becerileri geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Öğrenciler, üniversitenin istihdam edilebilirlik laboratuvarını kullanarak:

 • Sunulan çalıştaylar ve çevrimiçi araçlar ile CV'lerini, mülakat tekniklerini veya iş aramalarını geliştirebilirler.
 • Çalıştaylar, kariyer fuarları ve işveren sunumlarına katılarak ağ kurma konusunda daha iyiye gidebilirler.
 • İş deneyimi kazanabilirler ve yürütülen işveren etkinliklerinde gönüllü işler için işverenlerle tanışabilirler.
 • Kariyer uzmanlarıyla eğitim programları veya kariyer yönleri hakkında konuşarak kendi kariyer hedeflerini bulabilirler.

Dünya çapında istihdam edilebilirlik

 • Üniversitenin akademik personelinin %48'i diğer ülkelerdendir ve öğrencileri de 140 farklı ülkeden gelmektedir.
 • Her yıl 5.000'den fazla yabancı öğrenci AUT'de eğitimlerine devam etmektedir.
 • Üniversitenin mezunları 80 farklı ülkede yaşamaktadır ve çalışmaktadır.
 • AUT, dünya genelinde 5.000 sektör ortaklığına sahiptir.

Show more +Show less -
6981
Uluslararası öğrenciler

Newzealand: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
201st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Join us at AUT
At AUT
At AUT
At AUT
Join us at AUT
At AUT
Join us at AUT
At AUT
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet

 • Konutlar
 • Yemek
 • Günlük Yaşam
 • Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.3
Kampüs Güvenliği
4.8
Öğrenci Desteği
4.4
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.4
Rahul
Auckland University of Technology
Great facilities and resources. Good units and great support for students. People are very friendly. Lots of activities take place on the campus.
Daha fazla göster +
Sivenn Em
Auckland University of Technology
Facilities in my school are great such as AUT Library, which is the place that I spend most of my time at. The environment in library makes me feel to be more focused on my assessments. Staffs there are really friendly and helpful, they try their best to find the solutions for students.
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
2.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
I can able to access the library or computer lab most of the time and many places for study. Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2019-12-26
4.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Facilities in my school are great such as AUT Library, which is the place that I spend most of my time at. The environment in library makes me feel to be more focused on my assessments. Staffs there are really friendly and helpful, they try their best to find the solutions for students. Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Very inclusive university. :) Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Good infrastructure. Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Great facilities and resources. Good units and great support for students. People are very friendly. Lots of activities take place on the campus. Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-08
3.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
2.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
I can able to access the library or computer lab most of the time and many places for study. Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2019-12-26
4.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Facilities in my school are great such as AUT Library, which is the place that I spend most of my time at. The environment in library makes me feel to be more focused on my assessments. Staffs there are really friendly and helpful, they try their best to find the solutions for students. Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Very inclusive university. :) Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Good infrastructure. Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-07
4.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Great facilities and resources. Good units and great support for students. People are very friendly. Lots of activities take place on the campus. Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
Auckland University of Technology Auckland University of Technology
Rated4/5based on9 student reviews
Customer reviews:
Auckland University of Technology - by, 2020-01-08
3.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?