Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Bond University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Öğrenci deneyimi kategorisinde 14 yıl üst üste Avustralya'da birinci seçilen Bond University, dünyanın en iyi eğitim kurumlarından biri olarak güçlü şöhretini sürdürmektedir. Öğrenci öğrenim harçlarından elde ettiği birikimin %100'ünü dünya standartlarındaki tesislere ve geliştirilmiş öğrenci deneyimi imkânlarına yatırmasıyla uluslararası düzeyde adından söz ettirmiş olan üniversite, %94.8'lik genel öğrenci memnuniyet oranını sürdürmektedir.

Bond University, dünya genelinde 80'i aşkın ülkeden uluslararası öğrencilerine 200'ün üzerinde derece seçeneğine erişim sunar. 5.000'in altında olan öğrenci nüfusunun yarısı uluslararası öğrencidir. Bond'ta öğrenim gören öğrenciler, Avustralya genelindeki en düşük değer olan 10:1'lik öğrenci-öğretmen oranının avantajına sahip olur.

Üniversite 2019 yılında QS derecelendirmesinde katılım, tesisler, uluslararasılaşma, öğretim, sosyal sorumluluk ve istihdam edilebilirlik alanlarında 5 yıldıza layık görülmüştür. 2020 İyi Üniversiteler Rehberi'nde (2020 Good Universities Guide) ise genel eğitim kalitesi, beceri geliştirme, öğrenci desteği, öğrenim kaynakları, öğrencileri muhafaza etme, öğrenci-öğretmen oranı ve öğrenci katılımı alanlarında 5 yıldıza layık görülmüştür. Bu başarı Bond University'deki eğitim imkanlarının kalitesini öne çıkarmaktadır.

Avustralya'nın 6. en büyük ve en hızlı büyüyen şehri olan Gold Coast'ta bulunan kurumda öğrenciler yalnızca Üniversite kampüsünün çok yakınında bulunan çeşitli yerel mekânlardan değil aynı zamanda yıl boyunca süren ılık iklimden faydalanır. Yılın ortalama 300 günü güneş ışığı alan ve 15-25 derece aralığında seyreden şehirde öğrenciler, kampüsten sadece 20 dakika uzaklıktaki 57 km'lik kıyı şeridinin tadını çıkarabilir. Gold Coast, göçmenlik amaçları dolayısıyla bölge şehri olarak sınıflandırılır bu da mezunların, 3 yıllık öğrenim sonrası çalışma vizesi çıkartarak Avustralya'da ek bir yıl daha kalmaya hak kazanabilecekleri anlamına gelir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Bond University, yakın bir zaman önce 30 yıllık tarihi içerisinde münazara alanındaki en başarılı yılını kutlamıştır. Kurum, 2019 yılında, 9 bireysel oralist ödülüne ek olarak 6 müsabakada kazanan olarak seçilmiştir.

Münazara Müdürü Louise Parsons bu başarıya ilişkin olarak şunları söylemiştir: ''Münazara alanındaki en başarılı yılımız oldu. Öğrencilerimiz bayrağımızı adeta göklere taşıdı ve Avustralya ve dünya genelinde en iyi derece erişti. Bizi biz yapan zaferler ve kazandığımız müsabakalar değil çünkü kazanan olarak çıkmadan da harika bir müsabaka geçirmek mümkün ancak yine de bu yıl, oldukça memnuniyet verici bir yıl oldu.''

Ardından şunları eklemiştir: ''Mezunlarımızın verdiği destek inanılmazdı. Hafta sonları, mesai sonrası veya yıllık izin olarak bize katılan, koçluk ve jüri görevlerinden plaj kriketi oynamaya kadar her türlü alanda yardımcı olan mezunlarımız oldu. Geçmiş ve bugünkü Bondlular arasında yakın bir bağlılık duygusu var bu bağlantının bu kadar güçlü olması ve mezunlarımızın yaptığımız işlere hala bağlılık göstermeleri harika."

"2020 yılında bu başarıyı katlamayı ve yüksek yetenek seviyesini sürdürmeyi umuyoruz. Münazara alanında başarı göstermek, öğrencileri Bond'a çeken güçlü bir faktör. Hatta Bond'a, münazarada yer almak için Bond'u tercih ettiğini söyleyen öğrenciler oldu. Büyük bir programımız ve küçük bir öğrenci topluluğumuz var dolayısıyla öğrencilerimizin başarılı olabilmesi için fırsatlar mevcut.''

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Bond'taki 10:1'lik öğrenci-öğretmen oranı Avustralya genelindeki en düşük oran olup öğretim görevlilerinin kapıları daima öğrencilere açıktır. Bu sayede öğrenciler öğrenimlerine yönelik olarak daha bireysel ve uygulamalı bir destek alırlar. Yıllık öğretim takvimi, iki dönemi değil, Ocak, Mayıs ve Eylül'de başlayan 3 dönemi kapsar bu sayede öğrenciler diğer üniversitelere kıyasla daha kısa bir zamanda derece programlarını tamamlama imkânı elde eder.

Bond öğrencilerinin, öğrendikleri kuramı uygulamaya katılımlarını sağlar çünkü onların ihtiyaçları olan her şeyi sadece ders kitaplarından öğrenemeyeceklerine inanır.

Akademisyenleri, dünya çapındaki yönetimlerle birlikte hareket eden sanayi uzmanları, büyük şirket danışmaları, uluslararası konferans katılımcıları ve çığır açan araştırmacılardan oluşur. Öğrenciler, gerçek durum incelemeleri aracılığıyla veya mentör ve ziyaretçi akademisyen olarak kampüsü ziyaret eden sanayi liderlerinden öğrenme imkânına sahip olur.

Bond, klinik uygulamaları, stajlar, projeler, eğitim ziyaretleri, küresel müsabakalar vd. gibi pratik deneyime yönelik fırsatlar sunarak sınıf ve gerçek dünya arasındaki bariyeri ortadan kaldırır.

Bond İşletme Fakültesi öğrencileri, yeni işletmelerden ve yurtdışı eğitim ziyaretinin bir parçası olarak Silikon Vadisi'ndaki girişimcilerden öğrenme imkanı elde eder. Hukuk öğrencileri ise Pekin, Hong Kong, Kanada ve Queensland Yüksek Mahkemesi'nde gerçekleştirilen münazara yarışmalarına katılabilirler. Ayrıca, farklı disiplinlerden öğrenciler Washington D.C., Paris, Londra ve New York gibi dünya şehirlerinde staj imkânı elde eder.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Bond University fakülteleri genelinde çeşitli öğrenim seçenekleri sunar.

Bond İşletme Fakültesi

Bond İşletme Fakültesi, dünyadaki 13.000 işletme programı arasından Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) akreditasyonuna ve European Foundation for Management Development's (EFMD) European Quality Improvement System (EQUIS) akreditasyonuna sahip olan en seçkin %7 programdan biridir.

Sağlık ve Tıp Fakültesi

Fakülte, sağlık, spor ve tıp bilimleri alanlarındaki eğitim ve araştırma başarısı ile tanınır. Öğrencilerine öğrenim deneyimlerini geliştirebilmeleri için kapsamlı staj imkânları ve en yeni teknolojilere ve sanayi ekipmanlarına erişim sunar.

Hukuk Fakültesi

Bond Hukuk Fakültesi, öğrenci deneyimi kategorisinde genel başarısı ile Avustralya'da devamlı olarak birinci sırada yer alır. Bond öğrencileri, bu fakültede alanlarındaki en iyi öğretmenler ve akademisyenlerden eğitim alır.

Toplum & Tasarım Fakültesi

Toplum & Tasarım Fakültesi, uluslararası stajlar, sanayi ortaklıkları ve ödüllü akademisyenler aracılığıyla pratik deneyime ağırlık verir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Pathway (Hazırlık) Seçenekleri

Seçtikleri program için giriş şartlarını taşımayan öğrenciler, üniversite öğrenimine geçiş olarak hazırlık programında veya yükseköğretim diploma programında öğrenim görebilirler.

Lisans Programları

Lisans programlarına giriş, lise puanlarına dayalı olarak akademik giriş şartlarını ve seçilen program için geçerli İngilizce dil şartlarını yerine getirerek sağlanır.

Lisansüstü programlar

Lisansüstü programlara giriş için tanınmış bir eğitim kurumundan bir lisans derecesine veya ilgili sektörde kapsamlı bir kariyer deneyimine sahip olma şartı aranır.

Yüksek araştırma dereceleri (HDR)

HDR programlarına giriş için 1. veya 2. sınıf Onur Derecesi ile bir lisans programında ve ağırlıklı araştırma bileşeni ile bir lisansüstü derece programında öğrenim görmüş olma ya da 1. veya 2. sınıf Onur Derecesi ile tamamlanan bir lisans programına eşdeğer standartlarda önemli bir araştırma deneyimine sahip olma şartı aranır.

İngilizce giriş şartları

İngilizce giriş şartları programa göre değişiklik gösterir. Öğrenciler, detaylı İngilizce giriş şartlarına göz atmak için üniversitenin internet sayfasını ziyaret edebilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Öğrencilere yönelik burs seçenekleri şunlardır:

Bond University bursları ve hibeleri

Bond, uluslararası öğrencilere lisans ve lisansüstü seviyelerde öğrenim harcından %50 indirim olarak çok sayıda burs ve hibe seçenekleri sunar. Adayların, üstün akademik başarılarını, topluluk katılımlarını ve güçlü liderlik becerilerini kanıtlamaları gerekir.

Avustralya Hükümet Bursları

Başlıca burslar şunlardır:

 • Australia Awards Scholarships, Avustralya'da lisans ve lisansüstü seviyelerde tam zamanlı öğrenim görmek isteyen, Asya, Pasifik, Afrika ve Orta Doğu'dan öğrencilere yöneliktir.

Charmaine Chong

Uluslararası Bursiyer

Uluslararası İlişkiler Lisans/Hukuk Lisans ProgramıMalezya

''Bond'taki öğrenim deneyimim harikaydı. Ortak derece programını diğerlerine kıyasla yaklaşık bir yıl önce bitirebilme imkânı ve yüksek kaliteli eğitim-öğretim ortamları beni Bond' çeken faktörler oldu. Aynı zamanda, sınırlı sınıf mevcutları diğer öğrencilerle daha fazla etkileşim ve öğretim görevlileriyle daha iyi bir iletişim imkânı sağladı. Personelleri inanılmaz derecede kibar ve yardımsever bu da tamamen yeni olan bu ortama çok hızlı bir şekilde alışmama yardımcı olur.''

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Küresel mezunlar

Bond mezunları, 120'yi aşkın ülkeden 27.000'den fazla mezundan oluşan dünya çapındaki bir mezun ağının parçası olur. Bond mezunları, öğrencilere benzersiz iş deneyimi imkânları sunmada yardımcı olur ve öğretim görevlisi ya da ziyaretçi konuşmacı olarak kariyer deneyimlerini paylaşır. Aynı zamanda, Mezun Mentör programı aracılığıyla bireysel olarak öğrencilerle partner olarak çalışabilirler.

Kariyer Geliştirme

Bond University çeşitli hizmetler aracılığıyla, öğrencilerinin mezuniyet sonrasında başarılı bir şekilde istihdam edilmek için gereken temel bilgi ve becerilere sahip olmalarını sağlar.

Üniversitenin Kariyer Geliştirme Merkezi işe yerleştirme, meslek alanıyla bağlantılı stajlar ve öğrenci hayatına başlanan ilk günden itibaren sanayi projeleri sunar. Bond'ta eğitime başlanan birinci dönemden itibaren, öğrencilerin istihdam edilebilirliğini artırmak ve onların sanayi alanlarında önemli bağlantılar elde etmelerini sağlamak için stajlara ve küresel çaplı müsabaka, gönüllülük, meslek etkinliklerine katılma imkânı sunan, tüm uluslararası öğrencilere yönelik ücretsiz bir program mevcuttur.

Bond, dünya genelinde 80'i aşkın seçkin üniversite ile uluslararası değişim anlaşmalarına sahiptir. Öğrenciler bir yandan Bond derecelerini tamamlamak için kredi toplarken diğer yandan bu imkânlar aracılığıyla küresel ufuklarını genişletip istihdam edilebilirliklerini artırabilirler.

Show more +Show less -
2505
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Bond University
At Bond University
At Bond University
At Bond University
At Bond University
At Bond University
At Bond University
At Bond University
At Bond University
At Bond University
At Bond University
At Bond University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2472

 • $1040
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
5.0
Dünya Sıralaması
Bond University Bond University
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Bond University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Bond University Bond University
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Bond University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Bond University Bond University
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Bond University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Bond University Bond University
Rated5/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Bond University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin