Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Bow Valley College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Bow Valley College, 1965'ten beri öğrencilerine akademik ve kariyer hedeflerini gerçekleştirmelerinde yardımcı olan, öğrenci odaklı bir devlet okulu. %88'lik mezun istihdam oranı ile uygun fiyatlı eğitim olanakları sunuyor.

Bow Valley Colleage, Canada'nın etnik çeşitliliğyle bilinen ve dünyaca ünlü Rocky Mountains dağlarına kısa mesafede bulunan Calgary şehrinde bulunan bir yükseköğretim kurumu.

Calgary, dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri seçildi (Economist Intelligence Unit) ve Kuzey Amerika çapında yaşam maliyetlerinin en düşük olduğu yerlerden biri. Harika tesis ve hizmetin bulunduğu Bow Valley Kampüsünde hayat oldukça hareketli. Son teknoloji akademik ekipmanlarla desteklenen öğreniminin yanı sıra yüksekokul, uluslararası öğrencilerinin öğrenci hayatına adaptasyonunu kolaylaştırmak amacıyla etkinlikler düzenliyor.

Dünyanın dört bir yanından öğrencilere geniş birinci sınıf akademik program yelpazesinde kaliteli eğitime ek olarak bir veya iki yıl içinde onları iş dünyasına adım atmaya hazırlayacak iş deneyimi edinme imkanları da sunuluyor. Öğrenciler, mezuniyetlerinin ardından kariyerlerine başlamayı ya da üniversiteye geçiş planı kapsamında bir akademik derece için öğrenimlerine devam etmeyi tercih edebiliyor.

Üniversitenin sağladığı akademik seçenekler sağlık, işletme ve teknoloji gibi talep gören sektörleri hedefleyen kariyer imkanlarının önünü açıyor.

Anadili İngilizce olmayan öğrenciler, Calgary'nin önde gelen İngilizce öğrenim programı işe dil becerilerini geliştirme imkanı elde ediyor. Kurum, birçoğu paha biçilemez iş deneyimi fırsatları sunan 90'dan fazla program seçeneğine sahip. Programların içeriği sektör partnerleriyle işbirliği içinde hazırlanıyor. Bu sayede, öğrenciler işverenlerin ihtiyaç duyduğu becerilerle donanmış olarak mezun oluyor.

Her yıl, 2.350'den fazla uluslararası öğrenci, kendilerine destek olmak üzere çalışan özel bir ekibin yer aldığı Bow Valley College'da başarıyı öğreniyor. Yüksekokul ayrıca, şartları sağlayan uluslararası öğrencilere özel burs imkanları sunuyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

COVID-19 güncellemesi

Bow Valley College, küresel salgınla aktif olarak mücadele ediyor ve yüksekokul topluluğunun her an güvende olması için çalıyor. Bow Valley, öğrencilerinin uzaktan öğrenmesi ve başarılı olması için mümkün olan en iyi çevrimiçi eğitim deneyimini sunuyor. Yüksekokul, devlet yönergelerini uyguluyor ve herkesi bilgilendirmek amacıyla düzenli olarak güncelleme yapıyor.

Bow Valley College'a başvuru yapan uluslararası öğrenciler ve anadili İngilizce olmayan öğrenciler, sınav merkezlerinin kapanması durumu sebebiyle artık İngilizce yeterliliklerini karşılamak için Duolingo Dil Sınavı sonuçlarını sunabiliyor.

Eğlence Sanatları Merkezi (CEA) Açılışı

Bow Valley College yakın dönemde Eğlence Sanatları Merkezinin kapılarını açtı. Yeni nesil oyun geliştiricilerine, animasyonculara ve VFX sanatçılarına eğitim verecek olan bu yeni tesis, 750 metre karenin üzerinde bir alana sahip olup sektörel araçların yanında son teknolojiyle akademik ve sanatsal gelişimin yuvası olacak. Bu yatırım sayesinde yüksekokul, dijital yaratıcılık dünyasında en önde yer almaya devam edecek ve Calgary'nin hızla çeşitlenen ekonomisine katkıda bulunacak. Şehir geçtiğimiz günlerde üst üste ikinci kez MovieMaker dergisi tarafından film yapımcıları için yaşanacak en ideal yerlerden biri seçildi.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Bow Valley College, toplamda 50'den fazla dilin konuşulduğu akademik ve genel çalışan topluluğuna ev sahipliği yapıyor. Eğitmenler öğretimin etkileşimli, bireyselleştirilmiş ve ilgi çekici olduğu, düşük mevcutlu sınıflarda yüksek kaliteli eğitim veriyor. Saygın akademisyenler ve sektör uzmanları yüksekokulu sıkça ziyaret ediyor ve misafir olarak dersler veriyor.

Yüksekokulda eğitim küresel ve sektörel standartlarla şekillendiriliyor. Programlar, öğrencileri başarılı bir kariyer için gereken becerilerle mezun olmalarını sağlayacak pratik bilgilerle donatıyor. Buna yönelik olarak, kariyer danışmanlığı programları da yüksekokul çapında düzenli olarak sunuyluyor.

Üniversite Geçişleri

Bir üniversite derecesi almayı ve dört yıllık eğitime geçiş yapmayı hedefleyen öğrenciler Bow Valley'de bunun için ideal iki yıllık eğitime erişebiliyor.

Öğrenciler aynı zamanda bu şekilde başka bir yüksekokul veya üniversiteye geçiş yapmadan önce eğitimlerine daha uygun fiyatlarla başlama ve dört yılık bir programa başlamadan önce deneyim kazanma avantajından faydalanıyor. Bow Valley College Kanada'nın seçkin ve çok talep gören eğitim kurumlarıyla üretken geçiş anlaşmaları yapmaya devam ediyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Bow Valley öğrencileri, uygun fiyatlı bir akademik geçiş programını tamamlayabilmenin veya bir diploma veya sertifika yönelik öğrenim görmenin avantajlarından yararlanıyor. Bow Valley College, uzmanlaşmış fakülte ve programlara ayrılmış çeşitli disiplinlerde programlar sunuyor. Bunlardan bazıları:

Chiu İşletme Fakültesi

Chiu İşletme Fakültesi, öğrencilerin girişimcilik becerilerini geliştirmelerine ve başarılı bir iş kurmaya hazırlanmalarına yardımcı olmak için sosyal girişimcilik yoluyla birçok fırsat sağlıyor.

Toplum Çalışmaları Fakültesi

Burada öğrenciler, toplum odaklı destek programları aracılığıyla gençleri ve çocukları etkili bir şekilde nasıl destekleyeceklerini ve yetiştireceklerini öğrenebilecekler.

Yaratıcı Teknolojiler Fakültesi

Fakültenin modern ve öğrencileri kendilerine meydan okumaya davet eden program içeriği, teknoloji sektörlerinde yeni ortaya çıkan kariyerler fırsatlarında başarı için gereken becerileri geliştirmek üzere tasarlandı.

Eğlence Sanatları Merkezi (CEA)

Hayal dünyalarının eseri olan karakterleri, yaratıkları ve dünyaları ister küçük isterse büyük ekranda görmeyi düşleyen öğrenciler, Bow Valley College Eğlence Sanatları Merkezinde kendilerini evde hissedecek.

Sağlık ve Rehberlik Fakültesi

Fakülte, verdiği pratik eğitim ve gerçek dünya deneyimiyle öğrencilere insan sağlığını korumak ve hayatları olumlu yönde etkilemek için gereken bilgi ve becerileri kazandırıyor.

Küresel Erişim Fakültesi

Anadili İngilizce olmayan öğrenciler burada yoğun dil kurslarını tamamlayarak becerilerini geliştirebiliyor.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Bow Valley College, tüm başvuru sahiplerinin yüksekokuldaki programlara başvurmak için eşit fırsatlara sahip olmasını ve kabul sırasında programlar için en uygun öğrencileri seçmeyi taahhüt ediyor.

Dolayısıyla, yüksekokula giriş için bir dizi şart bulunuyor. Yüksekokullun program içeriği öncelikle Kanada İngilizcesi olarak sunuluyor olduğundan, anadili İngilizce olmayan öğrenci adaylarının kabul için minimum İngilizce dil standardını karşılamaları gerekiyor.

Programlarının çoğu için, öğrenci adaylarının aşağıdaki dil sınavlarından veya bir eşdeğerinden gerekli taban puanları almaları bekleniyor:

 • Akademik IELTS – her alanda en az 6 puan
 • TOEFL – 83 puan
 • Pearson PTE Akademik – 59–64 puan
 • CLB – her alanda 8 puan

Öğrenciler 2. Seviye Akademik İngilizce eğitimlerini yüksekokulda tamamlamayı da tercih edebiliyor. Bu durumda geçme notu ise en az B. COVID-19 dolayısıyla test merkezlerinin kapanışının ardından, yüksekokul artık kabul için 95-100 aralığında Duolingo dil sınavı puanlarını da kabul ediyor.

Uluslararası öğrencilere, ilgilendikleri programa özel kabul şartlarını incelemeleri öneriliyor.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Bow Valley College Uluslararası Eğitim Departmanı, özellikle uluslararası öğrencileri desteklemeye yönelik etkileyici bir burs yelpazesi sunuyor. Bunlar, farklı bir programa geçiş yapan öğrenciler için geçiş burslarına ek olarak yeni öğrenciler için giriş burslarını ve ayrıca belirli derslerle ilgili program içi burslarını içerir. Burs tutarları ise şu şekilde değişiyor:

 • Giriş Bursları - 2.000 CAD
 • Program İçi Burslar - 1.500 CAD
 • Akademik Burslar - 1.500 CAD
 • Hazırlık Bursları - 1.500 CAD
 • Uluslararası Değişim Bursları - 2.000 CAD
 • Uluslararasılaşma Mükemmeliyet Bursu –2.250 CAD
 • CEA Diploma Programları Bursu – 3.250 CAD – 19.500 CAD

Yüksekokul bursları akademik mükemmellik, liderlik, topluluk katılımı, gönüllülük ve akran desteği dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bir dizi farklı konu alanı ve aktivitede yüksek başarı gösteren öğrencileri ödüllendirmek için tasarlandı.

Her burs seçeneği için özel şartlar mevcut olup adayların başvuru yapmadan önce şartları incelemeleri önerilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Bow Valley College ileri eğitim veya iş dünyasında başarı için gereken beceri ve deneyimi edinmeleri için öğrencilere destek olmaya odaklanıyor. Bu amaca yönelik çalışmaları sonucunda ise aşağıdaki başarılı sonuçları elde etmiş bulunuyor:

Chiu İşletme Fakültesi

 • Medyan maaş – CAD 40.000
 • Maksimum maaş – CAD 100.000
 • %87'lik mezun istihdam oranı

Sağlık ve Rehberlik Fakültesi

 • Medyan maaş – CAD 51.000
 • Maksimum maaş – CAD 80.000
 • Mezunların %91'i kendi seçtiği alanda çalışıyor

Toplum Çalışmaları Fakültesi

 • Medyan maaş – CAD 40.000
 • Maksimum maaş – CAD 90.000
 • Mezunların %90'ı ilk yılda istihdam ediliyor

Yaratıcı Teknolojiler Fakültesi

 • Medyan maaş – CAD 71.000
 • Maksimum maaş – CAD 120.000

Eğlence Sanatları Merkezi (CEA)

 • Medyan maaş – CAD 55.000
 • Maksimum maaş – CAD 115.000

Kariyer Hizmetleri

Öğrenciler, Bow Valley College'da eğitim gördükleri dönemde ve devamında mezun olarak kariyer ve iş arama desteğinden faydalanabilir. Aşağıdaki konularda yardımcı olmak adına yüz yüze oturumlar mevcuttur:

 • Deneyimi kariyer hedefleriyle eşleştirme
 • Okul esnasında yarı zamanlı iş arama
 • Mezuniyet sonrası iş bulma
 • Ön yazı ve özgeçmiş yazma
 • Görüşme hazırlığı
 • Sektörde ağ oluşturma

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Bow Valley College
A Day in the Life at Bow Valley College
At Bow Valley College
At Bow Valley College
Open Doors - Open Minds
At Bow Valley College
At Bow Valley College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?