Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Bow Valley College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Öğrenci merkezli bir yapıda olan Bow Valley College, 1965'ten beri öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. %88'lik mezun istihdam oranı ile uygun fiyatlı bir eğitime sahiptir.

Bow Valley College, Kanada'nın Calgary şehrinde yer almaktadır. Ülkenin ünlü Rocky Dağlarına yakın, kültürel çeşitliliği yüksek bir şehirdir. Düzenli olarak dünyadaki en yaşanabilir şehirlerden biri olarak gösterilmektedir (Economist Intelligence Unit). Calgary ayrıca Kuzey Amerika şehirleri arasındaki en düşük yaşam maliyetlerinden birine sahiptir. Okulun faydalı hizmetlerle dolu, canlı bir kampüs hayatı vardır. Öğretimi destekleyen yüksek teknoloji akademik ekipmanlar ve yabancı öğrencilerin alışma sürecini kolaylaştıracak etkinlikler bulunmaktadır.

Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler, kaliteli bir eğitim sunan ve kendilerini 1-2 yıl içerisinde iş hayatına hazırlayan birinci sınıf programlarımız arasından seçim yapmaktadır. Mezuniyetlerinden sonra işe başlamayı veya üniversite geçiş şeması ile derece kazanmayı tercih edebilirler.

Eğitim seçeneklerinin arasında talepte olan sağlık, işletme ve teknoloji sektörlerini kapsayan kariyer seçenekleri mevcuttur. Anadili İngilizce olmayan öğrenciler, Calgary'nin en büyük İngilizce dil eğitimi programının bir parçası olarak dil becerilerini geliştirebilirler. Birçoğu iş deneyimi içeren, 90'dan fazla program vardır. Sektör ortaklarından alınan tavsiye ve bilgilerle tasarlanan program içeriği, öğrencilerin işverenlerin ihtiyaç duyduğu becerilere sahip bir şekilde mezun olmalarını sağlamaktadır.

Her sene 2.350'den fazla yabancı öğrenci, özel yabancı öğrenci destek hizmetlerinden yardım alabildikleri Bow Valley College'da eğitim görmektedir. Uygun konumdaki yabancı öğrenciler için burslar da bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

COVID-19 güncellemesi

Topluluğunun güvenini sağladığından emin olmak isteyen Bow Valley College, pandemiyle aktif olarak ilgilenmektedir ve öğrencilerin güvenli bir şekilde uzaktan eğitim alabileceği en iyi çevrimiçi öğretim ortamının oluşturulması için çalışmaktadır. Okul tarafından hükümetin tavsiyeleri takip edilmektedir ve herkesin bilgilendirilmesi adına güncel bilgiler düzenli olarak paylaşılmaktadır.

Bow Valley College'a başvuru yapan yabancı öğrenciler ve anadili İngilizce olmayan öğrenciler, artık İngilizce dil yeterliliğinin bir kanıtı olarak Duolingo Dil Testini sunabilirler. Bunun nedeni dünya genelindeki birçok dil test merkezinin kapalı olmasıdır.

Son Teknoloji Eczacılık Teknisyeni Laboratuvarı

Bow Valley College, reçete bırakmak ve ilaç almak için bir tezgah ve reçetesiz ilaçlar için ürünlerle dolu rafların bulunduğu, gerçekçi bir topluluk eczanesine sahiptir. Eğitmenler, öğrencileri gerçek dünya senaryolarından geçirmektedir. Bu sayede öğrenciler, gerçek ilaçları ve teknolojileri kullanarak simülasyon yapılı bir çalışma alanında eğitim alabilirler. Bekleme odası, steril oda ve sertifikalı steril ürünler gibi ekipmanlar ve tesislerle laboratuvar, gerçek bir eczane ortamını yansıtmak için tasarlanmıştır.

Bow Valley College'ın en son teknolojileri kullanarak öğretimini ilerletmekteki kararlığını gösteren gelişmelerin sadece bir tanesidir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Bow Valley College, toplu olarak 50'den fazla dil konuşan 600'den fazla akademik kadro üyesine ve personele ev sahipliği yapmaktadır. Profesörler, öğretimin interaktif, kişiselleştirilmiş ve etkileşimli olduğu sınıf mevcudu düşük ortamlarda eğitim vermektedir. Saygın akademisyenler ve alanlarında uzman eğitmenler, ders vermek adına sık sık koleji ziyaret etmektedir.

Öğretim, global endüstri ve sektör bilincini içermektedir. Programlar iş deneyimine sahiptir, bu sayede öğrenciler mesleki hayat için ihtiyaç duydukları becerilerle mezun olmaktadır. Bunu desteklemek üzere kolej genelinde kariyer rehberliği programları başlatılmaktadır.

Üniversite Geçişleri

Bow Valley College, derece kredileri kazanmak ve dört yıllık enstitüye geçiş yapmak isteyen öğrencileri sıradaki iki yıllık öğrenimlerine hazırlayan bir eğitim sunmaktadır. Öğrenciler eğitimlerine düşük ücretlerle başlayabilir ve devamında başka bir kolej veya üniversiteye geçiş yapabilir. Bir derece programını tamamlamadan önce deneyim kazanmak için iyi bir şanstır. Bow Valley College, Kanada'daki birçok prestijli enstitü ile geçiş anlaşmalarına sahiptir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Öğrenciler, uygun bir akademik terfi programı veya bir diploma ya da sertifika için eğitim görebilir. Bow Valley College, özelleştirilmiş fakülte ve programlarıyla çeşitli alanlarda eğitim vermektedir. Bunlardan bazıları:

Chiu İşletme Fakültesi

Öğrenciler, işe entegre öğrenim fırsatları sayesinde işletme sektöründe değerli beceriler ve deneyimlerle mezun olmaktadır.

Toplum Çalışmaları Fakültesi

Toplum odaklı programlar ile öğrencilere çocukları ve gençleri nasıl destekleyebilecekleri öğretilmektedir.

Yaratıcı Teknolojiler Fakültesi

Teknoloji sektöründe yaratıcı ve heyecan verici kariyerler için gereken beceriler sunulmaktadır.

Sağlık ve Rehberlik Fakültesi

Öğrenciler, sağlıkla ilgili her kariyer için gereken uygulamalı deneyimlerle başkalarının yaşamlarında nasıl fark yaratabileceklerini öğrenebilirler.

Küresel Erişim Fakültesi

Anadili İngilizce olmayan öğrenciler, yoğunlaştırılmış dil programları ile dil becerilerini geliştirebilir. Uluslararası İngilizce Dil Eğitimi (ELL) programını tamamlayanlar, eğitimlerinin devamında daha geniş seçeneklere sahip olur.

Bow Valley College aynı zamanda Temel Öğrenim Fakültesi ve Devam Eden Öğrenim Fakültesine ev sahipliği yapmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Bow Valley College'daki eğitim Kanada İngilizcesinde verilmektedir. Anadili İngilizce olmayan öğrenciler, kabul edilmek için iyi bir İngilizce standardına sahip olmalıdır. Çoğu program için aşağıdaki dil testlerinden veya eş değerlerinden bir minimum puan istenmektedir:

 • Akademik IELTS - hiçbir dalda 6'nın altında olmamak üzere 6
 • TOEFL – 83
 • Pearson PTE Akademik – 59–64
 • CLB – her beceride 8

Öğrenciler aynı zamanda en az B- notuyla geçmeleri gereken Akademik İngilizce 2 dersini alabilir.

COVID-19 pandemisi nedeniyle dünya genelindeki birçok dil test merkezi kapalıdır. Bu nedenle Bow Valley College, Duolingo dil testini kabul etmektedir. Çoğu program için 95-100 arası bir puan istenmektedir.

Sağlık Çalışanı ve Eczacılık Teknisyeni programları için gereksinimler biraz farklıdır. Yabancı öğrenciler, ilgilendikleri programların gereksinimlerini kontrol edebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası Eğitim Departmanı, yabancı öğrencileri desteklemek için birçok hibeye sahiptir. Bunların arasında yeni öğrenciler için giriş hibeleri, farklı bir programa geçecek olanlar için hazırlık hibeleri ve belirli programlarda program içi hibeler bulunmaktadır. Hibe değerleri genel olarak şu şekildedir:

 • Giriş Hibeleri - 2.000 CAD
 • Program İçi Hibeler - 1.500 CAD
 • Akademik Hibeler - 1.500 CAD
 • Hazırlık Hibeleri - 1.500 CAD
 • Uluslararası Değişim hibeleri - 2.000 CAD
 • Uluslararasılaşma Mükemmeliyet Hibesi –2.250 CAD

Burslar akademik başarı, liderlik, toplum etkileşimi, gönüllülük ve akran desteği gibi çeşitli alanlarda üstün başarı gösteren öğrenciler içindir.

Burslar için değerlendirilmek isteyen öğrenciler, belirli uygunluk koşullarını yerine getirmelidir. Kolej, yabancı öğrenciler için filtrelenebilen bir burs portalına sahiptir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Bow Valley College'ın odak noktası, öğrencilerin istihdam veya eğitimlerine devam etmek için ihtiyaç duydukları beceri ve deneyimleri kazanmalarına yardımcı olmaktır. Bu fırsatlar sayesinde etkileyici mezun sonuçlarına sahiptir:

Chiu İşletme Fakültesi

 • Medyan maaş – 40.000 CAD
 • Maksimum maaş – 100.000 CAD
 • %87 mezun istihdam oranı

Sağlık ve Rehberlik Fakültesi

 • Medyan maaş – 51.000 CAD
 • Maksimum maaş – 80.000 CAD
 • Mezunların %91'i kendi alanlarında çalışmaktadır

Toplum Çalışmaları Fakültesi

 • Medyan maaş – 40.000 CAD
 • Maksimum maaş – 90.000 CAD
 • Mezunların %90'ı bir yıl içerisinde işe başlamaktadır

Yaratıcı Teknolojiler Fakültesi

 • Medyan maaş – 71.000 CAD
 • Maksimum maaş – 120.000 CAD

Kariyer Hizmetleri

Öğrenciler, Bow Valley College'da eğitim gördükleri dönemde ve devamında mezun olarak kariyer ve iş arama desteğinden faydalanabilir. Aşağıdaki konularda yardımcı olmak adına yüz yüze oturumlar mevcuttur:

 • Deneyimi kariyer hedefleriyle eşleştirme
 • Okul esnasında yarı zamanlı iş arama
 • Mezuniyet sonrası iş bulma
 • Ön yazı ve özgeçmiş yazma
 • Mülakat hazırlığı
 • Sektörde ağ oluşturma

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Bow Valley College
A Day in the Life at Bow Valley College
At Bow Valley College
At Bow Valley College
Open Doors - Open Minds
At Bow Valley College
At Bow Valley College
Calgary Alberta 345 - 6 Avenue SE
Since 1965, Bow Valley College has prided itself on being a student-focused community college that is immensely diverse. This diversity is reflected across the breadth and depth of their programming, which includes foundational skills development and English-language learning.

The college offers certificate and diploma programs in health care, community services, business and creative technologies, and many of their career programs include work experience. This means students will get hands-on experience before they graduate. For students who already have a degree, Bow Valley post-diploma certificates gives students the fast, focused skills to keep moving forward in their career. Bow Valley College programs are designed in partnership with industry leaders to make sure the skills they teach are the skills employers want. Their experienced instructors ensures that every student reach their goal.

Bow Valley College provides students with the best experience on campus by offering volunteer opportunities, student events, student services, workshops and engagement activities year-round. Activities and programming are designed to allow international and Canadian learners to connect, develop intercultural skills and build strength through volunteer opportunities.

The college aids its international learners from their initial point of contact to graduation, which includes recruitment & enrolment, learner pathway planning, navigating immigration information, community connections, cross-cultural integration, orientations, as well as social, recreational, and global citizenship events and experiences. It also offers a variety of resources to support students? success and has an Intercultural Centre that offers services, workshops, and engagement activities year-round for learners, staff, and faculty. Bow Valley College has a main campus located in the heart of Calgary's downtown and regional campuses in Airdrie, Banff, Canmore, Cochrane, High River, Okotoks and Strathmore.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_291556_320px.jpg Bow Valley College https://www.idp.com/turkey/universities/bow-valley-college/iid-ca-01060/

Ortalama toplam maliyet$1990

 • $804
  Konutlar
 • $814
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $255
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin