text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

Brunel University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Batı Londra'da Uxbridge'de bulunan Brunel University London, Complete University Guide 2018'de İngiltere'nin en iyi 50 üniversitesi arasında yer verilmiştir. Tüm dünyadan öğrenciler, uluslararası öğrenciler için dünyanın en iyi 25 üniversitesinden biri olarak seçilen Brunel'e girmeye teşvik edilir. Londra, çok sayıda mağaza, bar, kulüp, müze, park, tiyatro ve ikonik cazibe merkezleri ile öğrencilere boş zamanlarını geçirecek pek çok seçenek sunar.

Tek bir kampüste yerleşik olan Brunel University London, 24 saat açık bir kütüphane ve bilgisayar merkezi, spor salonları, bir egzersiz stüdyosu ve bir spor parkı ile donatılmış son teknoloji ürünü bir fitness merkezi, kampüs içindeki çok sayıda mağaza, restoran ve bir öğrenci barı ve gece kulübü de dahil olmak üzere etkileyici öğrenim ve eğlence olanakları sunar.

Üniversitenin Öğrenci Birliği, kamu yararına yönelik, akademik ve toplum temelli gruplar dahil olmak üzere öğrencilerin katılabileceği 100'den fazla kulüp ve dernek sunmaktadır. Öğrenci Birliği ayrıca, finansal meselelerden akademik tavsiyelere kadar her konuda yardım sunan bir danışma merkezi sunmanın yanı sıra düzenli olarak sosyal etkinlikler yürütmektedir.

Yeni öğrenciler üniversitedeki ilk birkaç haftalarında, Brunel Buddies arkadaş programı aracılığıyla desteklenmektedir. Bu program konusunda eğitim alan öğrenciler, herhangi bir soruyu cevaplamak, yeni gelenlerin kampüste gidecekleri yeri bulmalarına ve öğrenci yaşamına dahil olmalarına yardımcı olmak için hazırdır.

Üniversitedeki özel kariyer merkezi, hem online hem de kampüste iş arayışına ilişkin her konuda tavsiye ve bilgi sunar. Öğrenciler bir kariyer danışmanından randevu alabilir, iş bulma kaynaklarını indirebilir ve staj ve mezuniyet sonrası iş başvuruları için yardım alabilirler. Londra'da öğrenim gören öğrenciler, aynı zamanda iş tecrübesi kazanmak için ideal olan küresel şirketlere erişim avantajından da faydalanırlar.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Brunel'deki Mühendislik ve Fen Bilimleri araştırmalarına kaynak sağlamak için 1.9 milyon GBP bağış

Mühendislik ve Fen Bilimleri Araştırma Konseyi (EPSRC), Brunel University London'da doktora eğitimine destek vermek amacıyla 1,9 milyon GBP bağışta bulunmuştur. Fon, EPSRC'nin Doktora Eğitim Ortaklıkları (DTPs) programı aracılığıyla verilecektir. Brunel ve DTPs programı, EPSRC para havalesi altında toplanan Mühendislik ve Fen bilimleri ile ilgili fonları sunmaktadır.

Ödüle layık görülen Araştırma ve İnovasyon Vekil Rektör Yardımcısı Profesör Geoff Rodgers buna ilişkin olarak şunları söylemiştir: ''Büyük önem taşıyan bu yeni finansman desteği, Brunel'in mühendislik ve fen bilimleri alanındaki uzun inovasyon tarihinin daha geniş çapta takdir edilmesi anlamına gelir.''

''Doktora öğrencileri araştırmamızın belkemiğidir güz döneminde tam fon destekli yeni grubumuzu karşılamayı dört gözle bekliyorum.''

Malzeme ve Üretim Enstitüsü, Enerji Vadeli İşlemler Enstitüsü ve Mühendislik, Tasarım ve Fen Bilimleri Yüksekokulu'nda lisansüstü araştırma fırsatları mevcuttur. Öğrenciler yılın farklı dönemlerinde araştırma bağışı için başvurabilirler.

Doktora adayının optik araştırmada kapsamındaki çalışması ''En İyi Öğrenci Makalesi'' olarak takdir edilmiştir

Sektörde öncü bir buluşma olan ve Portekiz'de düzenlenen BIOIMAGING 2018 konferansı, Bashir Dodo'nun insan retinası üzerindeki olağanüstü çalışmalarını takdir etmiştir. Brunel University London, Bilgisayar Bilimi bölümünden Bashir, insan retinasındaki hasarı teşhis etmek için yeni bir teknik sunmaktadır.

Bu teknik retinayı yedi farklı katmana ayırarak tanıyı daha kolay ve daha kesin hale getirmektedir. Bashir'in yöntemi, muhtemelen erken tanı ve retinal hasarın erken teşhis edilmesi sayesinde hastaların görme yetisini kurtarmaya yardımcı olabilir.

Halihazırda doktorlar katmanları OCT görüntülerinden manuel olarak tespit ederken Optik Koherens Tomografi (OCT) cihazlarına yönelik yeni algoritma, retinal görüntüleri otomatik olarak ayırır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Brunel University London, 2017 Eğitim Mükemmellik Çerçevesi'nde (TEF) gümüş ödüle layık görülmüştür.

TEF, bu ödülü Brunel'e kurumun sunmuş olduğu çeşitli ölçümlere ve bilgilere dayanarak vermiştir. Jüri, Brunel'in öğrencilere sunduğu akademik destek ve kariyer hedeflerini oluşturmalarına yardımcı olacak çalışmalardan özellikle etkilenmiştir.

Brunel University London, ayrıca 2017'de Yüksek Öğretim Akademisi tarafından verilen Eğitim'de Mükemmellik için İşbirliği Ödülleri'ne (CATE) de layık görülmüştür. Brunel, üniversitenin eğitim ve öğretime ilişkin yeni yaklaşımlarını takdir etmeye yönelik altı ödülden birini almıştır. CATE ödülü, kurumları 'mükemmel uygulama', ekibin bilgi dağıtım planı ve ekip çalışmasına dayanarak değerlendirir.

TEF jürisi, Brunel'i aşağıdakiler dolayısıyla takdir eder:

 • Mezunların istihdam edilebilirlik imkanlarını arttırmaya yönelik yaklaşım
 • İşverenleri sürece dahil etme ve iş tecrübesine yönelik fırsatlar yaratma becerisi
 • Çeşitli bir öğrenci kitlesindeki başarı boşluklarının ele alınmasında analitik yöntem
 • Benzersiz değerlendirme uygulamaları
 • Öğrencileri sürekli olarak daha iyisini yapmaya teşvik eden değerlendirme teknikleri

Brunel, aday öğrenci, öğrenci ve mezun olarak tüm öğrenenlere üniversitedeki yolculukları boyunca destek vermek için çeşitli girişimlerde bulunur. Bunlara, Brunel'de geçirdikleri süre boyunca ve mezuniyet sonrasında öğrencilerle birlikte çalışan kariyer danışmanları ekibi de dahildir.

Brunel Eğitimde Mükemmellik Merkezi (BEEC), çok çeşitli müfredat dışı öğrenim fırsatları sunarak Brunel öğrencilerinin öğretim ve öğrenim deneyimlerini geliştirmek için çalışmaktadır.

Brunel, öğrenime yönelik esnek ve interaktif bir yaklaşımı destekleyen teknolojiyi benimseyip kullanması ile de adından söz ettirmiştir.

Show more +Show less -
Eğitim Seçenekleri

Eğitim Seçenekleri

Brunel University London 32 konu alanında eğitim verir. Üniversite aynı zamanda güçlü pratik eğitim, araştırma odaklı öğretim ve modern imkanları ile tanınmaktadır.

Brunel University London International College, öğrencilerin Brunel'de lisans ve yüksek lisans eğitimi için hazırlanmasına yardımcı olacak pathway (üniversite geçiş) programları sunmaktadır. Konu alanları İşletme ve Yönetim, Mühendislik, Bilgi Teknolojisi, Ekonomi ve Finans ve Hukuk bölümlerine geçişleri içerir. Aynı zamanda Ekonomi ve Matematik, Mühendislik ve Matematik ve Bilgisayar alanında lisans seviyesine yönelik hazırlık programları sunmaktadır. Yüksekokulda yüksek lisans hazırlık programları da mevcuttur. Yüksek lisans hazırlık programları, Sanat, İşletme ve Yönetim, Tasarım, Mühendislik Çevre Bilimleri, Bilgisayar Bilimi ve Hukuk alanlarında sunulmaktadır.

Lisans programları 3-4 yıl süreli olup ve Uzay Mühendisliği ile Antropolojiden, Yaşam Bilimleri ve Dijital Medyaya kadar birçok disiplini kapsar.

Lisansüstü programlar, Yapı Mühendisliği, Spor, Sağlık ve Egzersiz Bilimleri, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik gibi çeşitli konuları kapsamaktadır. Program süreleri 1-3 yıl arasında değişmektedir.

Doktora ve Araştırma programları 3-6 yıllık çalışmalar şeklindedir ve Yaşlanma ve Biyolojik Bilimlerden İnşaat Mühendisliği, Sağlık Ekonomisi ve Hukuk'a kadar çeşitli alanlar kapsar.

Birçok lisans programı ve lisansüstü program iş deneyimi imkânı sunmakta olup 1-5 yıl arasında sürer. İş deneyimli veya iş deneyimsiz Ortak Onur programları da mevcuttur. Bunlar 3-4 yıl içerisinde tamamlanır.

Brunel Dil Merkezi, öğrenciler programlarına başlamadan önce 6-50 hafta süreli İngilizce kursları ve derece programı sürecinde faydalanabilecek İngilizce dil desteği sunar.

Show more +Show less -
Nasıl başvurulur

Nasıl başvurulur

Başvuru yapacak adayların öğrenim görmek istedikleri öğretim programını belirtmeleri, özel akademik şartları, vize şartlarını ve finansal şartları yerine getirmeleri gerekir.

Lisans Öğrencileri

Aday öğrenciler, UCAS aracılığıyla veya eğitim ajansları aracılığıyla online olarak tam zamanlı lisans programlarına başvuru yapabilir. Lisans başvuruları, ABD'deki öğrenciler için ise ortak uygulama aracılığıyla kabul edilir.

Lisansüstü Öğrenciler

Öğrenciler online başvuru yapmalı ve belgelerini kayıt ofisine elektronik olarak veya posta ile göndermelidir. İngilizce dil yeterliliği de dahil olmak üzere sahip oldukları yeterliliklerin belgeli kanıtlarının sunulması gerekir.

Gerekli belgeler şunlardır:

 • Daha önceden tamamlanan her derece için bir akademik transkript
 • Biri başvuru sahibinin devam ettiği en son akademik eğitim kurumundan ve diğeri mevcut veya son işverenden olmak üzere iki referans.
 • Sponsorluk detayları
 • IELTS veya GCSE puanı gibi İngilizce dil yeterliliği kanıtı
 • Pasaportun fotokopisi
 • Kişisel beyan
 • İlgili sertifikalar

Genel İngilizce Dil Şartları:

 • IELTS 6.0 ve 7.0 veya eşdeğeri. Belirli programlar için daha yüksek şartlar geçerli olabilir.
 • Bir lisans derece programına başlamadan önce onaylı bir sınav merkezinden UKVI için IELTS (Akademik).
 • Öğrenci, bir lisans programına başlamadan önce İngilizce eğitimine gerek duymuyorsa, gerekli puanın elde edildiği gösteren, resmi bir sınav merkezinden UKVI onaylı olmayan IELTS sonucu. Bu madde bazı koşullara tabidir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Brunel, her yıl uluslararası öğrencilere yönelik 100'ü aşkın burs seçeneği sunar. Bu burslar öğrencilere yaşam giderlerini ve harcamalarını kısmi olarak finanse etme imkânı sağlar. Üniversite aynı zamanda Santander Hareketlilik Ödülleri, Chevening Bursları ve İngiliz Milletler Topluluğu Bursları gibi seçenekler sunmak için çeşitli burs veren kuruluşlarla birlikte çalışır.

Brunel'deki uluslararası burslardan bazıları:

 • Uluslararası Mükemmellik Bursu: Bu burs öğrencilere, eğitimlerinin ilk yılında öğrenim ücretinden 6.000 GBP indirim sağlamaktadır. Değerlendirmeye alınmak için öğrencilerin tam zamanlı bir lisans veya yüksek lisans programına başvurmuş olmaları gerekir.
 • Santander Uluslararası Bursları: Bu burs öğrencilere, eğitimlerinin ilk yılında 3.000 GBP ekonomik destek sağlar. Burs, Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Meksika, Peru, Porto Riko, Uruguay, ABD ve Venezuela'dan gelen öğrenciler için geçerlidir. Diğer ülkeler Brunel'in takdirine bağlı olarak değerlendirilmektedir.
 • Lisansüstü Akademik Mükemmellik Bursu: Bu burs, Brunel'deki lisansüstü programlara kayıtlı öğrencilere açıktır. Lisansüstü eğitim almak isteyen üstün başarılı adaylara ve Brunel mezunlarına ve daha ileri lisansüstü eğitim almak isteyen Brunel mezunlarına sunulmaktadır. Burs almaya hak kazanan öğrencilere öğrenim ücretinden %15 indirim yapılır. Brunel mezunları, ek bir indirime hak kazanabilir.
 • İngiliz Milletler Topluluğu Bursları (Lisansüstü): İngiliz Milletler Topluluğu Yüksek Lisans Bursları, İngiliz Milletler Topluluğu çevresindeki düşük ve orta gelirli ülkelerden başvuru yapan adaylara yöneliktir. Bunlar çoğunlukla Commonwealth Scholarship and Fellowship Plan (CSFP) tarafından finanse edilmektedir. Herhangi bir İngiliz Milletler Topluluğu ülkesinden veya yüksek lisans başvurusu yapan ev sahibi ülkeden yetenekli öğrenciler ödüle hak kazanabilir.

Öğrenciler tüm bu burslara hak kazanmak için şartları yerine getirmelidir. Ayrıca, bazı programlara özel hibeler de mevcuttur.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Brunel University, sanayi ile sıkı bağlantılara sahip olup öğrencileri, İngiltere'ye özgü sandwich programlarına yerleştirmede başarılı performansa sahiptir. Öğrenciler Accenture ve Volkswagen gibi küresel şirketlere yerleştirilmektedir. Üniversite aynı zamanda uluslararası öğrencilere 1 yıl süreli ücretli ve gönüllü staj imkanları sunar bu imkanların öğrencilerin mezuniyetten önce pratik beceriler kazanmalarına yardımcı olur. Kampüste hizmet veren staj danışmanları öğrencilere staj imkanları bulma konusunda yardımcı olur.

Mesleki Gelişim Merkezi (PDC) uluslararası öğrencilere mülakatlara hazırlanma ve iş deneyimi kazanma konusunda yardımcı olur. Bu hizmetler öğrencilere ücretsiz olarak sunulmakta olup mezuniyet sonrasında iki yıla kadar erişilebilirdir.

PDC'nin İş Bulma Ofisi, kampüs içinde ve dışında yarı zamanlı işleri ilanları paylaşır. Bu hizmet, öğrencilerin para kazanmak için çeşitli gündelik işlere başvurmalarına yardımcı olur. Ayrıca, doğrudan deneyim kazanmaları için programlarıyla bağlantılı işleri bulmakta da yardımcı olur.

PDC ayrıca, öğrencilerin yazma, konuşma, dinleme ve okuma becerilerini geliştirmelerine destek vermek için ücretsiz dil kursları sunmaktadır.

İnovasyon Merkezi, öğrencilere ve mezunlara fikirlerini bir işletmeye dönüştürme konusunda rehberlik ve destek sağlamaktadır.

Kariyer ekibi, öğrencilerin potansiyel kariyerleri belirlemelerine ve işe alım sürecini anlamalarına yardımcı olur. Ayrıca staj ve mezuniyet sonrası iş başvurusu ve psikometrik sınavlar konusunda yönlendirme sağlar.

Show more +Show less -
6146
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
351st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Brunel
Welcome to Brunel
At Brunel
Join us at Brunel
At Brunel
Uxbridge Greater London Kingston Lane
Brunel University London was established in 1966 and is a world class university based in Uxbridge, West London. The distinctive mission of the university combines academic teaching and research excellence with the practical, entrepreneurial, and imaginative approach. This safe, single campus university in London is home to thousands of international students from various countries. By becoming part of team Brunel, students? study and learn with academic experts who are at the top of their field and passionate about their subjects. The university fosters problem-solving, study and research skills through lectures, seminars, field trips, presentations, and group work and research projects.

Brunel's campus facilities include a 24-hour library, world class sports facilities, Professional Development Centre, arts centre, over 100 student societies, prayer facilities, and a medical centre and pharmacy. University services available for international students includes study support, disability and dyslexia service, counselling, and Immigration and visa advice. International students can work collaboratively, discover how different cultures address global issues and take experiences learnt in lectures straight into the workplace.

The university has a convenient campus location which is just 45 minutes by underground to Central London, 20 minutes? walk to Uxbridge town centre and only 15 minutes by car to nearby Heathrow Airport. Brunel has a lively atmosphere and a very strong sense of community, where making new friends is easy. Activities and social events are at the heart of campus life. There are 39 different international societies, 20 different academic societies and an exciting calendar of on-campus cultural and interest activities to experience.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_211621_320px.jpg Brunel University https://www.idp.com/turkey/universities/brunel-university/iid-uk-00659/

Ortalama toplam maliyet£2175

 • £1333
  Konutlar
 • £518
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £236
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.5
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.5
Venkata Subramaniam -
Brunel University
24 hrs library facility during exam days is one of the best thing
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Brunel University Brunel University
Rated4/5based on2 student reviews
24 hrs library facility during exam days is one of the best thing Customer reviews:
Brunel University - by, 2020-01-31
4.0/ 5 stars
Brunel University Brunel University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Brunel University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Brunel University Brunel University
Rated4/5based on2 student reviews
24 hrs library facility during exam days is one of the best thing Customer reviews:
Brunel University - by, 2020-01-31
4.0/ 5 stars
Brunel University Brunel University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Brunel University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin