Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Brunel University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Londra'nın batısında Uxbridge kentinde bulunan Brunel University London, Birleşik Krallık'ın ileri gelen üniversitelerinden biri. Küresel çapta saygınlığa sahip bu eğitim kurumu, 150'nin üzerinde ülkeden öğrenciyi son derece geniş akademik program yelpazesi, uluslararası yaklaşımı ve eğitim kalitesiyle kendisine çekiyor.

Londra, sunduğu sınırsız aktivite imkanıyla uluslararası öğrenciler için benzersiz bir yaşam ve eğitim merkezi. Dünyaca ünlü turistik yerleri, yiyecek içecek ve eğlence mekanları, alışveriş ve kültür merkezleri ile Londra, adeta Brunel University London'ın kapı eşiğinde.

Üniversite, Uxbridge'in bulunan tek bir kampüsten faaliyet gösteriyor olması, öğrencilerin derslere katılmak veya arkadaşlarıyla bir araya gelmek için seyahat etmeleri gerekmeyeceği anlamına geliyor. Harika imkan ve tesislere sahip Brunel kampüsünde 24 saat faal bir kütüphane, modern bir spor merkezi ve iyi donanımlı derslik ve çalışma alanlarının yanında sahip olduğu kampüs içi restoranlar, mağazalar, bir bar ve gece kulübüyle başlı başına bir yaşam merkezi.

Brunel University London, binlerce başarılı akademisyen ve profesyonel için titizlikle tasarlanmış hizmetler ve akademik program özellikleriyle desteklenen bir zıplama tahtası rolü oynuyor. Özverili kariyer rehberliği hizmetleri, düzenli istihdam fuarları ve mesleki ağ kurma fırsatları ile Londra'nın teknoloji, finans ve ticaret merkezlerine yakınlığı ile Brunel, öğrencilerine küresel ve sürekli gelişen iş piyasasına bir adım önde giriş yapma imkânı sunuyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yeni Dijital Enstitü Kapılarını Açıyor

Üniversite, yeni Dijital Enstitüyü yakın dönemde heyecan verici bir sanal etkinlikle açtı ve son dönemde yaşanan eşi görülmemiş gelişmeler ve ortaya çıkan zorluklarla mücadeleyi hedefleyen lider araştırmalar dönemini başlattı.

Üniversitenin akademik kadrosu, akademisyenleri, sektörün liderleri ve diğer paydaşlar, açılış için bir araya geldikleri etkinlikte yeni enstitünün öğrenciler ve öğrenim deneyimi nasıl etkileyeceğini tartıştı. Yeni enstitü, ortaya çıkan problemleri tespit etmek ve ele almak için enerjik bir ortamda uzmanlık ve öğrencileri buluşturacak. Enstitü, dünyanın dört bir yanındaki insanlar için yaşam kalitesinde iyileştirmeler sağlanması, en son veri teknolojileri yoluyla ekonomik başarının artırılması veya ortaya çıkan siber güvenlik sorunlarının ele alınmasını ve öğrencilerin bu tartışmaların en önünde ve merkezine yer almalarına olanak tanıyacak.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Brunel University London, eğitimde inovasyon ve öğrenim kalitesi konusunda her daim başı çeken kurumlar arasında yer aldı. Üniversite, 50 yıldan uzun süredir ''sandviç'' programlar gibi birçok yeni eğitim yaklaşımını destekledi. Brunel, öğrencilerin kariyerlerinde başarılı olmalarını sağlayacak güçlü bir akademik ve profesyonel beceri setiyle donanmalarını sağlamak için durmaksızın çalışıyor.

Brunel, aday öğrenci, öğrenci ve mezun olarak tüm öğrenenlere üniversitedeki yolculukları boyunca destek vermek için çeşitli girişimlerde bulunur. Bunlara, Brunel'de geçirdikleri süre boyunca ve mezuniyet sonrasında öğrencilerle birlikte çalışan kariyer danışmanları ekibi de dahildir.

Brunel Eğitimde Mükemmellik Merkezi (BEEC), çok çeşitli müfredat dışı öğrenim fırsatları sunarak Brunel öğrencilerinin öğretim ve öğrenim deneyimlerini geliştirmek için çalışmaktadır.

Brunel, öğrenime yönelik esnek ve interaktif bir yaklaşımı destekleyen teknolojiyi benimseyip kullanması ile de adından söz ettirmiştir.

Show more +Show less -
Fakülteler

Fakülteler

Brunel University London 32 konu alanında eğitim verir. Üniversite aynı zamanda güçlü pratik eğitim, araştırma odaklı öğretim ve modern imkanları ile tanınmaktadır.

Brunel University London International College, öğrencilerin Brunel'de lisans ve yüksek lisans eğitimi için hazırlanmasına yardımcı olacak pathway (üniversite geçiş) programları sunmaktadır. Konu alanları İşletme ve Yönetim, Mühendislik, Bilgi Teknolojisi, Ekonomi ve Finans ve Hukuk bölümlerine geçişleri içerir. Aynı zamanda Ekonomi ve Matematik, Mühendislik ve Matematik ve Bilgisayar alanında lisans seviyesine yönelik hazırlık programları sunmaktadır. Yüksekokulda yüksek lisans hazırlık programları da mevcuttur. Yüksek lisans hazırlık programları, Sanat, İşletme ve Yönetim, Tasarım, Mühendislik Çevre Bilimleri, Bilgisayar Bilimi ve Hukuk alanlarında sunulmaktadır.

Lisans programları 3-4 yıl süreli olup ve Uzay Mühendisliği ile Antropolojiden, Yaşam Bilimleri ve Dijital Medyaya kadar birçok disiplini kapsar.

Lisansüstü programlar, Yapı Mühendisliği, Spor, Sağlık ve Egzersiz Bilimleri, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik gibi çeşitli konuları kapsamaktadır. Program süreleri 1-3 yıl arasında değişmektedir.

Doktora ve Araştırma programları 3-6 yıllık çalışmalar şeklindedir ve Yaşlanma ve Biyolojik Bilimlerden İnşaat Mühendisliği, Sağlık Ekonomisi ve Hukuk'a kadar çeşitli alanlar kapsar.

Birçok lisans programı ve lisansüstü program iş deneyimi imkânı sunmakta olup 1-5 yıl arasında sürer. İş deneyimli veya iş deneyimsiz Ortak Onur programları da mevcuttur. Bunlar 3-4 yıl içerisinde tamamlanır.

Brunel Dil Merkezi, öğrenciler programlarına başlamadan önce 6-50 hafta süreli İngilizce kursları ve derece programı sürecinde faydalanabilecek İngilizce dil desteği sunar.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Başvuru yapacak adayların öğrenim görmek istedikleri öğretim programını belirtmeleri, özel akademik şartları, vize şartlarını ve finansal şartları yerine getirmeleri gerekir.

Lisans Öğrencileri

Aday öğrenciler, UCAS aracılığıyla veya eğitim ajansları aracılığıyla online olarak tam zamanlı lisans programlarına başvuru yapabilir. Lisans başvuruları, ABD'deki öğrenciler için ise ortak uygulama aracılığıyla kabul edilir.

Lisansüstü Öğrenciler

Öğrenciler online başvuru yapmalı ve belgelerini kayıt ofisine elektronik olarak veya posta ile göndermelidir. İngilizce dil yeterliliği de dahil olmak üzere sahip oldukları yeterliliklerin belgeli kanıtlarının sunulması gerekir.

Gerekli belgeler şunlardır:

 • Daha önceden tamamlanan her derece için bir akademik transkript
 • Biri başvuru sahibinin devam ettiği en son akademik eğitim kurumundan ve diğeri mevcut veya son işverenden olmak üzere iki referans.
 • Sponsorluk detayları
 • IELTS veya GCSE puanı gibi İngilizce dil yeterliliği kanıtı
 • Pasaportun fotokopisi
 • Kişisel beyan
 • İlgili sertifikalar

Brunel öğrenci adayları, başvuruları dahilinde gereken asgari İngilizce seviyesine sahip olduklarını ortaya koyan bir belge sunmalıdır. Üniversite çok çeşitli kurumların yeterlilik belgelerini ve farklı sertifikaları kabul ediyor. Asgari yeterlilik şartları, başvurulan programa ve akademik seviyeye göre değişiklik gösterebilir bu sebeple, öğrencilerin üniversitenin web sitesini incelemeleri tavsiye olunur. Bazı ülkelerden gelen öğrenciler için İngilizce yeterlilik belgesine gerek olmayıp diploma yeterli olabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Brunel, her yıl uluslararası öğrencilere yönelik 100'ü aşkın burs seçeneği sunar. Bu burslar öğrencilere yaşam giderlerini ve harcamalarını kısmi olarak finanse etme imkânı sağlar. Üniversite aynı zamanda Santander Hareketlilik Ödülleri, Chevening Bursları ve İngiliz Milletler Topluluğu Bursları gibi seçenekler sunmak için çeşitli burs veren kuruluşlarla birlikte çalışır.

Brunel'deki uluslararası burslardan bazıları:

 • Uluslararası Mükemmellik Bursu: Bu burs öğrencilere, eğitimlerinin ilk yılında öğrenim ücretinden 6.000 GBP indirim sağlamaktadır. Değerlendirmeye alınmak için öğrencilerin tam zamanlı bir lisans veya yüksek lisans programına başvurmuş olmaları gerekir.
 • Santander Uluslararası Bursları: Bu burs öğrencilere, eğitimlerinin ilk yılında 3.000 GBP ekonomik destek sağlar. Burs, Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Meksika, Peru, Porto Riko, Uruguay, ABD ve Venezuela'dan gelen öğrenciler için geçerlidir. Diğer ülkeler Brunel'in takdirine bağlı olarak değerlendirilmektedir.
 • Lisansüstü Akademik Mükemmellik Bursu: Bu burs, Brunel'deki lisansüstü programlara kayıtlı öğrencilere açıktır. Lisansüstü eğitim almak isteyen üstün başarılı adaylara ve Brunel mezunlarına ve daha ileri lisansüstü eğitim almak isteyen Brunel mezunlarına sunulmaktadır. Burs almaya hak kazanan öğrencilere öğrenim ücretinden %15 indirim yapılır. Brunel mezunları, ek bir indirime hak kazanabilir.
 • İngiliz Milletler Topluluğu Bursları (Lisansüstü): İngiliz Milletler Topluluğu Yüksek Lisans Bursları, İngiliz Milletler Topluluğu çevresindeki düşük ve orta gelirli ülkelerden başvuru yapan adaylara yöneliktir. Bunlar çoğunlukla Commonwealth Scholarship and Fellowship Plan (CSFP) tarafından finanse edilmektedir. Herhangi bir İngiliz Milletler Topluluğu ülkesinden veya yüksek lisans başvurusu yapan ev sahibi ülkeden yetenekli öğrenciler ödüle hak kazanabilir.

Öğrenciler tüm bu burslara hak kazanmak için şartları yerine getirmelidir. Ayrıca, bazı programlara özel hibeler de mevcuttur.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Brunel University, sanayi ile sıkı bağlantılara sahip olup öğrencileri, İngiltere'ye özgü sandwich programlarına yerleştirmede başarılı performansa sahiptir. Öğrenciler Accenture ve Volkswagen gibi küresel şirketlere yerleştirilmektedir. Üniversite aynı zamanda uluslararası öğrencilere 1 yıl süreli ücretli ve gönüllü staj imkanları sunar bu imkanların öğrencilerin mezuniyetten önce pratik beceriler kazanmalarına yardımcı olur. Kampüste hizmet veren staj danışmanları öğrencilere staj imkanları bulma konusunda yardımcı olur.

Mesleki Gelişim Merkezi (PDC) uluslararası öğrencilere mülakatlara hazırlanma ve iş deneyimi kazanma konusunda yardımcı olur. Bu hizmetler öğrencilere ücretsiz olarak sunulmakta olup mezuniyet sonrasında iki yıla kadar erişilebilirdir.

PDC'nin İş Bulma Ofisi, kampüs içinde ve dışında yarı zamanlı işleri ilanları paylaşır. Bu hizmet, öğrencilerin para kazanmak için çeşitli gündelik işlere başvurmalarına yardımcı olur. Ayrıca, doğrudan deneyim kazanmaları için programlarıyla bağlantılı işleri bulmakta da yardımcı olur.

PDC ayrıca, öğrencilerin yazma, konuşma, dinleme ve okuma becerilerini geliştirmelerine destek vermek için ücretsiz dil kursları sunmaktadır.

İnovasyon Merkezi, öğrencilere ve mezunlara fikirlerini bir işletmeye dönüştürme konusunda rehberlik ve destek sağlamaktadır.

Kariyer ekibi, öğrencilerin potansiyel kariyerleri belirlemelerine ve işe alım sürecini anlamalarına yardımcı olur. Ayrıca staj ve mezuniyet sonrası iş başvurusu ve psikometrik sınavlar konusunda yönlendirme sağlar.

Show more +Show less -
6146
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
351st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Brunel
Welcome to Brunel
At Brunel
Join us at Brunel
At Brunel
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.5
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.5
Venkata Subramaniam -
Brunel University
24 hrs library facility during exam days is one of the best thing
Daha fazla göster +
Dünya Sıralaması
Brunel University Brunel University
Rated4/5based on2 student reviews
24 hrs library facility during exam days is one of the best thing Customer reviews:
Brunel University - by, 2020-01-31
4.0/ 5 stars
Brunel University Brunel University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Brunel University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Brunel University Brunel University
Rated4/5based on2 student reviews
24 hrs library facility during exam days is one of the best thing Customer reviews:
Brunel University - by, 2020-01-31
4.0/ 5 stars
Brunel University Brunel University
Rated4/5based on2 student reviews
Customer reviews:
Brunel University - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin