text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

Canada College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Canada College, 1976 yılında kurulduğu günden bu yana dünyanın farklı yerlerindeki öğrencileri akademik ve profesyonel yolculuklarında desteklemiştir. 40 yılı aşkın süredir 160 ülkeden gelen 20 bini aşkın öğrenci bu okulda eğitim alarak gerçek bir uluslararası topluluk oluşturmuştur. Canada College, yeni öğrencilere sunduğu sıcak ve samimi ortamla gurur duymaktadır. Eğitim sağlayan akademik bir merkezden çok daha fazlası olan kurum, yeni insanlarla tanışmak, dostluklar geliştirmek, farklı kültürleri ve fikirleri deneyimlemek için bir ortam sunuyor. Şu anda okul, 12 farklı programda eğitim alan 1.200'den fazla öğrenciye sahiptir.

Okul, Montreal'in tam merkezinde bulunduğu için çok fazla etkinlik seçeneği sunmaktadır. Öğrenciler, çeşitli müzeleri, sinemaları, mağazaları ve restoranları ziyaret ederek şehrin hareketliliğini deneyimleyebilir. Zamanını açık havada geçirmek isteyenler için çok sayıda muhteşem açık hava mekanları bulunmaktadır. Okula kısa bir yürüyüş mesafesi uzaklıkta bulunan Mt Royal Park, mevsim değişikliklerinin tadını çıkararak tüm yıl boyunca kullanabileceğiniz bir yerdir sadece, kış ayları için sizi ısıtacak giysileri yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca, Montreal, Montreal International Fireworks Festival (Monteral Uluslararası Havai Fişek Festivali) gibi dünyanın en büyük ve en iyi festivallerine ev sahipliği yapmaktadır. Okul, öğrencilerine Kanada yaşam biçimini deneyimleme fırsatı sunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Canada College, koronavirüs pandemisi nedeniyle virüsün öğrencilere, personele ve ziyaretçilere yayılmasını önlemek için bir dizi sağlık ve güvenlik önlemleri almıştır.

Önümüzdeki yıllarda üniversiteye katılmak isteyen yeni öğrenciler için bu süreç, çelişki ve üzüntü yaratıyor olabilir. Quebec Sağlık Bakanlığı, onaylanmış koronavirüs vaka sayısına rağmen toplumda virüse yakalanma riskinin düşük olduğunu ve dünyanın diğer ülkelerine kıyasla ise çok daha düşük seviyelerde seyrettiğini belirtmiştir.

Canada College, seyahat etmek isteyen öğrencilere, ilk önce en güncel seyahat bilgilerinin ve kılavuzunun yer aldığı hükümetin resmi web sitesini ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir. Öğrenciler, buradan en güvenli seyahat yöntemlerine ilişkin tavsiye edinebilir ve seyahat kısıtlamaları hakkında bilgi sahibi olabilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Canada College, mükemmel öğretim kalitesiyle bilinmektedir. Canada College, öğrencilerin kurumda geçirdikleri süre boyunca en iyi eğitimi almalarını sağlayabilmek için farklı kamu ve özel sektör kurumlarıyla ve diğer saygın eğitim kuruluşlarıyla ortaklıklarını sürdürmeye devam etmektedir. Üniversitedeki 12 program ve 20 test merkeziyle öğrencilere uzman öğretim görevlileri tarafından sunulan kişisel bir eğitim ortamı sağlanmaktadır. Okul, CIC (DLI # O19338447695) tarafından Özel Eğitim Kurumu olarak kabul edilmekte olup bunun anlamı, okulun uluslararası öğrencileri kabul etmek üzere hükümet tarafından onaylandığıdır.

Üniversite, National Association of Career Colleges (NACC) ve Human Resources Canada gibi farklı yönetim kurumları tarafından akredite edilmiştir. Quebec Eğitim ve Yüksek Eğitim Bakanlığı (izin numarası 693 550), üniversitenin üstün eğitim ve yönetim anlayışını onaylamıştır.

Canada College'nin İngilizce dili programlarında çalışan eğitim personeli, Canadian Association of Second Language Teachers (Kanada İkinci Dil Öğretmenleri Birliği) üyesidir. Ayrıca, kurum, Languages Canada üyesidir ve Resmi IELTS Test Merkezi, Resmi TOEFL İBT® test merkezi ve Resmi TEFaQ ve TEF test merkezidir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Canada College, öğrencilere 12 uzmanlık programı sunmaktadır. Bu programların her birisi üç farklı kategoriye ayrılmaktadır:

Okul programları:

 • AEC – Veritabanı İdaresi
 • AEC – İşletme Yönetimi ve Ticaret
 • AEC – Erken Çocukluk Eğitimi
 • AEC – İş Zekası Analisti
 • AEC – Dijital Pazarlama
 • AEC – Dijital İçerik Oluşturma

Okulun tüm AEC programları staj içermektedir. Başarılı mezunlar, 3 yıla kadar PGWP (Mezuniyet sonrası çalışma izni) hakkı kazanmaktadır.

Profesyonel eğitim:

 • Konut Gayrimenkul Brokerlığı
 • Ofis Otomasyonu
 • Web Tasarımı

Bu programlar, öğrencilerin profesyonel bir ortamda deneyim kazanmasına olanak tanımaktadır. Konut Gayrimenkul Brokerlığı programı, konut sektörüne yönelik olsa da bu programda öğretilen beceriler, farklı satış rollerinde de uygulanabilir. Benzer şekilde, Ofis Otomasyonu ve Web Tasarımı da çeşitli sektörlere ve rollere uygulanabilir olup gelecekteki işverenleri etkileyen bölümlerdir.

Kurumsal eğitim programları:

 • Otomatik Muhasebe
 • Kurumsal Kurslar
 • Ofis Otomasyonu

Show more +Show less -
Giriş gereklilikleri ve finansman

Giriş gereklilikleri ve finansman

Canada College'de eğitim alabilmek için yerine getirilmesi gereken kabul koşulları, seçilen programa göre değişiklik göstermektedir. Canada College, iki dilli bir okul olduğu için öğrenciler, çalışmalarını sürdürebilmek için İngilizce veya Fransızca dillerinde yeterliliğe sahip olmalıdır. Ministry of Immigration, Françisation and Integration (M.I.C.C.) tarafından kabul edilen lise diploması veya eşdeğer akademik kalifikasyon kanıtı gereklidir.

Bazı programlar, öğrencilerin bilgisayar bilimi gibi belirli bir alanda deneyim sahibi olmaması halinde kısa bir testin tamamlamasını gerektirmektedir. Canada College'ye kabul edilmek için gerekli belgeler, CV, doğum belgesi, pasaport, dil yeterlilik kanıtı ve öğrencilerin diploma ve transkript kopyalarını içermektedir.

Öğrenci Yetkilendirmesi

Altı aydan daha kısa bir süre boyunca dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için geçici ziyaretçi vizesinin yeterli olması sebebiyle öğrenci izinleri gerekli değildir. Altı aydan daha uzun süre eğitim almak isteyen öğrenciler, Kanada'ya seyahat etmeden önce en yakın Kanada Elçiliğine/Konsolosluğuna veya çevrimiçi olarak öğrenci yetkilendirmesi için başvuru yapmalıdır. Bu vizeye başvuru yapabilmek için öğrencilerin üniversiteden aldıkları kabul mektubunu sunması gereklidir. Ayrıca, 24 haftadan daha uzun süre eğitim almayı planlayan öğrencilerden sağlık muayenesi yaptırmaları istenmektedir.

Burslar ve Finansman

Tüm uluslararası eğitim deneyimlerinde olduğu gibi öğrencilerin eğitim, konaklama ve kişisel ihtiyaç masraflarını karşılaması gerekmektedir. Canada College'de eğitim alan tüm öğrenciler, öğrenci yetkilendirmeleri hazırlanırken finansal olarak kendilerini destekleyebileceklerini kanıtlamalıdır. Bu durumda bir bankadan veya ebeveynler ya da vasiler gibi mali destek sağlayacak garantörden alınacak mali bilgileri sunmaları gerekebilmektedir.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Ek Destek

Canada College'nin Öğrenci Hizmetleri bölümü, öğrencilerin önemli alanlarda desteklenebilmesi için kampüslerde çeşitli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Faaliyetler, kampüs yaşantısını ve katılımı arttırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, tüm öğrenciler için Sağlık hattı mevcuttur.

Tüm personel, öğrencilerin sorularını yanıtlamak ve öğrencileri eğitimlerinde desteklemek için hazırdır.

Okulun staj bölümü, öğrencilerin becerilerini pratikte uygulayabilecekleri stajı bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Üniversite Olanakları

Canada College, Montreal merkezinde bulunan 3 kampüse sahiptir. Kampüslerden birisi Sherbrooke Avenue'de bulunmakta olup, diğer iki kampüs ise Montreal şehir merkezine giden ve tüm restoranların, tasarım mağazalarının ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu ana arter olan St Catherine Street'te konumlanmıştır.

3 kampüse de toplu taşımayla kolaylıkla ulaşılabilir. Tesislerde kütüphane, kafeterya, kitapçı ve çeşitli öğrenci hizmetleri bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Canada College, 40 yılı aşkın süredir dünyanın farklı yerlerindeki öğrencilere destek vermektedir. Okul, 1976 yılında kurulduğu günden bu yana mükemmel akademik ve profesyonel programlar sağlayarak öğrencileri eğitim sonrasındaki yaşantılarına hazırlamaktadır. Üstün eğitim sayesinde öğrencilerin profesyonel iş ortamında kullanabilecekleri dil ve teknik becerileri gelişmektedir. Canada College mezunlarının %90'ı, mezuniyetlerinden sonraki altı ay içinde iş bulmaktadır.

Montreal, Kanada'daki diğer şehirlere kıyasla öğrencilere staj ve mezun rolleri şeklinde zengin istihdam seçenekleri sunmaktadır. Montreal, bilgi, kültür ve teknoloji merkezi olmasıyla bilinmektedir. Her yıl Kanada ve dünyanın farklı yerlerinden binlerce kalifiye çalışan, kariyerlerine başlamak üzere bu şehri tercih etmektedir. Montreal, ayrıcalıklı profesyonel ve kişisel yaşam dengesiyle mezunlara Kanada'da güzel bir gelecek sunmaktadır.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College

Ortalama toplam maliyet$3324

 • $2218
  Konutlar
 • $733
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $256
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın
Montreal Ontario 1118 Ste-Catherine West, 4th floor
Canada College has been helping students from across Canada and around the world for over years. Since its establishment, the school has focused on excellence in language and technical skills instruction. The school has a well-earned reputation for meeting the needs of students both academically and professionally. Canada College is accredited by the Minist?re de l??ducation et de l?Enseignement Sup?rieur.

The mission of Canada College is to offer nationally competitive and internationally branded programs of studies to the students across the globe. Canada College offers college programs, language programs, test preparation and is a very well-known test centre for high-stake internationally recognized tests in Canada and other countries. To impact the world of education, Canada College always seeks partnerships with public and private sectors, other educational institutions, community establishments and different government departments.

The College has provided instruction and guidance to more than 20,000 students from 160 different countries. Canada College is more than just a college. It is a learning centre and meeting spot for social exchange.

Located in the heart of Montreal, within walking distance of museums, shopping malls, cinemas, parks, Canada College has everything to enrich students experience in Canada.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_309462_320px.jpg Canada College https://www.idp.com/turkey/universities/canada-college/iid-ca-01264/

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin