Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Canada College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Canada College, 1976'da kuruluşundan bu yana, dünya çapından öğrencileri akademik ve profesyonel yolculuklarında desteklemiştir. 40 yılı aşkın bir süredir, dünya çapında 160 ülkeden 20.000'den fazla öğrenci, bu kurumda öğrenim görmüş ve gerçek anlamda uluslararası bir topluluk yaratmıştır.

Canada College, yeni öğrencilere sunduğu samimi ve sıcak ortamı ile gurur duyar. Öğrenim için akademik bir merkezden çok daha fazlası olan kurum, yeni insanlarla tanışıp arkadaşlıklar kurulabilecek ve farklı kültürler ve bakış açılarına dair deneyim kazanılabilecek bir yerdir. Hâlihazırda kurumda kayıtlı olup 12 farklı programda öğrenim görmekte olan 1.200'ü aşkın öğrenci vardır.

Montreal'in merkezindeki ideal konumunda görülüp yapılabilecek çok fazla şey vardır. Öğrenciler, çeşitli müzeler, sinemalar, mağazalar ve restoranları ziyaret ederek şehir hayatının hareketliliğini tadabilirler. Açık havada vakit geçirmeyi tercih edenler için pek çok göz alıcı açık alan mevcuttur. Kurumdan kısa bir yürüyüş mesafesinde olan Mt Royal Park, değişen mevsimler ile yıl boyunca ziyaret edilebilir. Sadece valizinize kış ayları için sıcak tutacak giysiler koymayı unutmayın.

Montreal aynı zamanda Montreal International Fireworks Festival veya Just For Laughs Festival dahil olmak üzere dünyanın en büyük ve en güzel festivallerinden bazılarına ev sahipliği yapar. Kurum, öğrencilere gerçek anlamda bir Kanada yaşam deneyimi fırsatı sunacaktır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Canada College, yüksekokul yaşındaki öğrencilerin çoğu aşı oldukları için, Güz 2021 döneminde yüz yüze derslere geri dönüş yapmıştır. Canada College, koronavirüs pandemisi dolayısıyla virüsün öğrenciler, personel ve ziyaretçiler arasında yayılmasını önlemek amacıyla pek çok sağlık ve güvenlik önlemi almıştır.

Quebec Sağlık Bakanlığı, Quebec'te kesin koronavirüs vakalarının sayısına rağmen, toplumda virüsün yayılma riskinin halen düşük olduğunu ve dünya genelindeki ülkelere kıyasla çok daha düşük olduğunu belirtmiştir.

Canada College, seyahat etmek isteyen öğrencilere, ilk önce en güncel seyahat bilgilerinin ve kılavuzunun yer aldığı, devlet resmi internet sitesini ziyaret etmelerini tavsiye eder. Öğrenciler, buradan en güvenli seyahat yöntemlerine ilişkin tavsiye edinebilir ve seyahat kısıtlamaları hakkında bilgi sahibi olabilir.

Show more +Show less -
Kaliteli Eğitim

Kaliteli Eğitim

Canada College, sunduğu muhteşem eğitim kalitesiyle tanınır. Canada College, öğrencilerin kurumdaki eğitimleri boyunca en iyi eğitimi almalarını sağlamak için diğer saygın eğitim kurumlarının yanı sıra çeşitli kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla ortaklıklar geliştirmeye devam etmektedir.

Kurum bünyesindeki 6 program ve 20 sınav merkezi ile öğrenciler, samimi bir öğrenim ortamı ve uzman akademisyenlere erişim sağlayacaktır. Kurum, IRCC (DLI # O19338447695) tarafından Designated Learning Institution (Atanmış Öğrenim Kurumu) olarak belirlenmiş olup bu, kurumun devlet tarafından uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmak üzere onaylı olduğu anlamına gelir.

Üniversite, National Association of Career Colleges (NACC) ve Human Resources Canada gibi farklı idari kurullar tarafından onaylıdır. Quebec Eğitim ve Yükseköğretim Bakanlığı (izin numarası 693 550), üniversitenin üstün eğitim ve yönetim anlayışını takdir etmiştir.

Canada College'nin İngilizce dil programlarındaki öğretim personeli, Canadian Association of Second Language Teachers'a (Kanada Yabancı Dil Öğretmenleri Birliği) üyedir. Ayrıca kurum, Languages Canada üyesi olup Resmi IELTS, TOEFL İBT® TEFaQ ve TEF sınav merkezidir.

Show more +Show less -
video Bg

Departman Yapısı

Canada College, öğrencilerin öğrenim görebilecekleri toplam 6 özel program sunar. Bu tam zamanlı programların tamamı Fransızca ve İngilizce olarak her iki kampüste yürütülür:

Kurum bünyesindeki programlar:

 • AEC – Veritabanı Yönetimi
 • AEC – İşletme Yönetimi ve Ticaret
 • AEC – Erken Çocukluk Eğitimi Teknikleri
 • AEC – İş Zekası Analizi
 • AEC – Dijital Pazarlama
 • AEC – Dijital İçerik Oluşturma

Kurumun AEC programlarının tamamı öğrencilere, mezuniyet olduklarında özgeçmişlerine büyük katkı sağlayacak olan, kendi alanlarında iş ortamlarında paha biçilmez bir deneyim imkanı sunacak staj imkânlarını kapsar. Başarı mezunlar, daha sonra mezuniyet sonrası çalışma iznine (PGWP) başvurmaya hak kazanır bu izin, 3 yıla kadar Kanada'da yaşama ve çalışma hakkı sunar.

AEC programlarındaki tüm öğrencilere ücretsiz Fransızca dersleri sunulur.

Show more +Show less -
Giriş şartları ve finansman

Giriş şartları ve finansman

Canada College'da eğitim alabilmek için yerine getirilmesi gereken kabul koşulları, seçilen programa göre değişiklik göstermektedir. Canada College, iki dilli bir okul olduğu için öğrenciler, çalışmalarını sürdürebilmek için İngilizce veya Fransızca dillerinde yeterliliğe sahip olduklarını kanıtlamalıdır Ministry of Immigration, Françisation and Integration tarafından kabul edilen lise diploması veya eşdeğer akademik kalifikasyon kanıtı gereklidir.

Bazı programlar, öğrencilerin bilgisayar bilimi gibi belirli bir alanda deneyim sahibi olmamaları halinde kısa bir sınavın tamamlaması şartını arar. Canada College'a kabul edilmek için gerekli belgeler CV, doğum belgesi, pasaport, dil yeterlilik kanıtı ve öğrencilerin diploma ve transkript kopyalarını kapsar.

Öğrenci Yetkilendirmesi

Altı ayı aşmayacak olan bir dil programında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin Kanada'ya seyahat etmeden önce kendilerine en yakın Kanada Büyükelçiliği/Konsolosluğu'nda öğrenci yetki belgesine başvurmaları gerekir. Bu vizeye başarılı bir şekilde başvuru yapmak için öğrencilerin kurumdan bir kabul mektubuna ihtiyaçları olacaktır. Öğrencilerin, vize memurlarının kimliklerini onaylamalarına yardımcı olmak için biyometrik resim gibi evrakları sunmaları gerekebilir aynı zamanda 24 haftadan fazla öğrenim görmeyi planladıkları takdirde bir sağlık kontrolünden geçmeleri istenebilir.

Burslar ve finansman

Tüm uluslararası eğitim deneyimlerinde olduğu gibi öğrencilerin eğitim, konaklama ve kişisel ihtiyaç masraflarını karşılaması gerekmektedir. Canada College'da eğitim alan tüm öğrenciler, öğrenci vizeleri hazırlanırken finansal olarak kendilerini destekleyebileceklerini kanıtlamalıdır. Bu durumda bir bankadan veya ebeveynler ya da vasiler gibi mali destek sağlayacak garantörden alınacak mali bilgileri sunmaları gerekebilmektedir.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Ek Destek

Canada College'ın Öğrenci Hizmetleri bölümü, öğrencilerin önemli alanlarda desteklenebilmesi için kampüslerde çeşitli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Faaliyetler, kampüs yaşantısını ve katılımı arttırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, tüm öğrenciler için Sağlık Hattı mevcuttur.

Tüm personel, öğrencilerin sorularını yanıtlamak ve onlara öğrenim süreçlerinde destek olmak için hazırdır. Kurumun staj birimi, öğrencilere becerilerini uygulamaya dökmek için iş deneyimi imkânları bulma konusunda yardımcı olur.

Üniversite Olanakları

Kurumun üç kampüsünün tümü Montreal şehir merkezinde bulunur: biri Sherbrooke Avenue'de ikisi ise Montreal şehir merkezinden geçen, pahalı mağazaların yer aldığı St Catherine Street'de bulunur. St Catherine Street, restoranların, özel tasarım kıyafet mağazalarının ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu bir adrestir.

Kurumun 3 kampüsü de toplu taşıma ile kolaylıkla erişilebilirdir. Kurum bünyesinde öğrenciler bir kütüphane, kafeterya, kitapçı ve çeşitli öğrenci destek hizmetlerine sahip olur.

Show more +Show less -
video Bg

Mezun sonuçları

Canada College, 40 yılı aşkın süredir dünyanın farklı yerlerindeki öğrencilere destek vermektedir. Okul, 1976 yılında kurulduğu günden bu yana mükemmel akademik ve profesyonel programlar sağlayarak öğrencileri eğitim sonrasındaki yaşantılarına hazırlamaktadır. Üstün eğitim sayesinde öğrencilerin profesyonel iş ortamında kullanabilecekleri dil ve teknik becerileri gelişmektedir. Canada College mezunlarının %90'ı, mezuniyetlerinden sonraki altı ay içinde iş bulmaktadır.

Kanada'daki diğer pek çok şehrin yanı sıra Montreal, stajlar ve başlangıç pozisyonları aracılığıyla pek çok mezun istihdam imkanları sunar. Greater Montreal bölgesi, bilgi, kültür ve teknoloji merkezi olarak bilinir.

Her yıl, Kanada ve dünya çapından binlerce yetenekli birey, kariyerlerine başlamak için bu şehre taşınmayı seçer. Muhteşem kariyer ve özel yaşam dengesinin bulunduğu Montreal mezunlara Kanada'da harika bir gelecek sunar.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
At Canada College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2001

 • $812
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin