Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Capilano University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

1968 yılında kurulan Capilano University, yüksek kaliteli eğitim sunumu ve tatmin edici öğrenim deneyimi ile tanınmış olan öğretim odaklı bir üniversitedir. Üniversite, derece, diploma ve meslek yeterliliklerini kapsayan geniş bir program yelpazesi sunar ve öğretim ve öğrenci desteğindeki başarısı ile uluslararası düzeyde tanınır.

Üniversite, Britanya Kolumbiyası'nda Kanada'nın en batısındaki şehir olan North Vancouver'da bulunup Kuzey Amerika'nın tamamında öğrenim görmek için eşi benzeri olmayan ve en ilgi çekici konumlardan birine sahiptir. Üniversitenin yerleşik olduğu bölge nefes kesen doğal güzelliği, yüzlerce kilometrelik engebeli Pasifik kıyı şeridi, hep yeşil kalan ormanları, derin dağlık fiyortları ve 5.000'i aşkın adası ile tanınır. Kanada, açık hava etkinlikleri kültürüne sahip olup öğrenciler, bölgenin doğal parklarında dağ yürüyüşü, dağ bisikleti veya kano gezisi yapabilmek veya kışın dünya standartlarındaki kayak ve kar sporlarının tadını çıkarmak için ideal bir konumda bulunur.

Vancouver, Kanada'nın en kalabalık ve kültürel anlamda çeşitli şehirlerinden biridir. Kıyıda bulunan ve heybetli dağlarla çevrili olan şehir büyümekte olan sanat ve tiyatro ortamının yanı sıra hızla gelişen sinema endüstrisi ile film çekimleri için popüler bir konuma sahiptir. Taze yerli deniz ürünleri ile ünlü olan Vancouver, modern ve kozmopolitan bir şehrin avantajlarına sahip olup dünya standartlarında restoranlara, göz alıcı kafelere ve pek çok bar, gece kulübü ve canlı müzik mekânları ile hareketli bir gece hayatı sunar. Şehir, Uluslararası Jazz Festivali ve her yıl düzenlenen Cherry Blossom Festival (Kiraz Çiçeği Festivali) ile ünlü olup dünya çapından ziyaretçileri kendine çeker.

Yeni öğrenciler, yaklaşık 3.240 uluslararası öğrencinin yer aldığı topluluk ile birlikte 9.500 civarında tam zamanlı kayıtlı öğrenci arasına katılır. Üniversite, kapsayıcı ve destekleyici bir öğrenim kültürünü teşvik eder bu da öğrenim sürecinde uygulamalı staj imkânları ve iş deneyimi imkânları sunumuyla mezun istihdam edilebilirliğini ve kariyer potansiyelini arttırır. Öğrenciler aynı zamanda, bölgede veya yurtdışında istihdam fırsatları sağlayan, üniversitenin mezun ve profesyonel ortaklarının yer aldığı ağa erişim avantajına sahip olur.

Show more +Show less -
video Bg

Yenilikler

Covid-19'a karşı alınan önlemler

Capilano University'de personel, öğrenci ve üniversite topluluğunun güvenliği her şeyden önce gelir. Covid-19 pandemisi süresince üniversite ilerleme kaydederek kurumun güvenli bir şekilde işleyişini sağlamak için pek çok önemli tedbir ve protokolü uygulamaya koymuştur. Bunlar arasında kampüs güvenliğinden sağlık prosedürlerine kadar her konuda öğrencilere yönelik yönlendirme, tavsiye ve kaynaklar yer alır. Öğrenciler üniversitenin internet sayfasından özel Covid-19 kaynaklarına erişim sağlayabilir.

Yeni Dereceler ve Yan Dallar

Capilano University, yakın dönemde yeni derece programlarının duyurusunu yapmıştır. Bunlar: Kinesiyoloji, Fen (Genel) ve Psikoloji Ana Dalı ile bir Edebiyat Lisans derecesidir. Bu yeni, 4-yıllık lisans derece programları bahar 2022'den itibaren sunulacaktır.

Tüm derece programları içerisinde heyecan verici diğer bir yenilik de yan dal öğrenimi seçeneğidir. Bir lisans derecesini tamamlayan öğrencilerin şu 5 alandan birinde bir yan dal eğitimi alma seçeneği bulunur: İşletme, Sinema Çalışmaları, İletişim Çalışmaları, Disiplinlerarası Çalışmalar ve Psikoloji. Yan dal eğitimi, uzmanlığı geliştirmekte ve yeni beceriler katarak yeni veya öğrencinin lisans derece programına yakın bir alanda çok yönlü bir uzmanlaşma sağlar.

 • Kinesiyoloji Lisans Derecesi
 • Psikoloji Alanında Ana Dal ile Edebiyat Lisans Derecesi
 • Fen Lisans Derecesi - Genel
 • İşletme Yan Dal
 • Sinema Çalışmaları Yan Dal
 • İletişim Çalışmaları Yan Dal
 • Disiplinlerarası Çalışmalar Yan Dal
 • Psikoloji Yan Dal

Kapsül Hikâye Projesi (Capsule Story Project)

Kapsül Hikâye Projesi, Capilano University internet sayfasında üniversite ile bağlantılı öğrenciler ve kamuya mal olmuş kişilerden hikâyelerin, alternatif bakış açılarının ve halkın yanı sıra mevcut ve gelecek öğrencilere hitap etmesi hedeflenen samimi hikâyelerin paylaşıldığı ilginç bir bölümdür.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Capilano University öğrencileri, personel ve öğrenciler arasında etkili iletişime öncelik veren ve akademik çalışmaları ders dışı deneyimlerle ve kariyer odaklı faaliyetlerle genişletmeye yönelik imkanlar sunan kapsayıcı ve ilerici bir kurumun bir parçası olur. Akademisyenler ve personel oldukça deneyimli olup öğrencilere, bu büyüklükteki üniversitelerde sık rastlanmayan düzeyde ilgi gösterirler.

Akademisyenlerin pek çoğu yurtdışında çalışmış ve eğitim vermiş olup dünya çapından öğrencilerle etkili iletişim kurabilmekte ve anlayış ve deneyimlerini paylaşabilmektedir. Üniversitenin ortalama sınıf mevcudu 25:1'dir ve bu oran ülke ortalamasının üzerindedir. Sınırlı sınıf mevcutları öğrencilere eğitmenlerle daha fazla birebir zaman tanımakta olup daha bireyselleştirilmiş bir öğrenim deneyimi sunar.

Capilano University, personel ve öğrencilerin akademik ve kariyer hedeflerinin peşinde birbirlerini teşvik ettikleri destekleyici bir öğrenim kültürü yaratır. Üniversite, Kanada'nın yükseköğretimde kalite garantisine dair bir mühür niteliği taşıyan British Columbia'nın Education Quality Assurance (EQA - Eğitim Kalite Garantisi) unvanına layık görülmüştür. EQA unvanı, bu kurumun il yönetimi tarafından belirlenen kalite standartları ve eğitim titizliği seviyesine eriştiği veya bunun üzerine çıktığını ortaya koymakta olup kalite güvencesinin küresel çapta tanınan bir sembolüdür.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Capilano University, lisans sonrası ve lisansüstü programlarının yanı sıra lisans seviyesinde 90'ın üzerinde farklı program seçeneği sunar. Üniversite açık hava rekreasyon yönetimi, jazz eğitimi ve sinema sanatları gibi meslek ve uzmanlık programlarından oluşan heyecan verici bir yelpazenin yanı sıra İngilizce, fen ve işletme gibi geleneksel programların da yer aldığı geniş seçenekler sunar.

CapU programlarının pek çoğu yurtdışı eğitim ve gönüllülük imkanlarının yanı sıra birlikte çalışma veya işe yerleştirme şeklinde uygulamalı ve iş-entegre öğrenim deneyimleri sunar. Beş lisans fakültesi ve devamlı mesleki gelişime yönelik, kısa süreli, sanayi-akrediteli programlar sunan bir Sürekli Eğitim Merkezi mevcuttur. Fakültelerin eğitim verdiği 5 alan şunlardır:

 • Edebiyat ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • İşletme ve Meslek Çalışmaları Fakültesi
 • Eğitim, Sağlık ve İnsani Gelişme Yüksekokulu
 • Uygulamalı ve Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Küresel Çalışmalar ve Topluluk Çalışmaları Fakültesi

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Kabul ekibi başvuru sürecinin, her türlü altyapıdan gelen öğrenciler için olabildiğince erişilebilir olabilmesini sağlamak için çalışır. Capilano University'de öğrenim görmek isteyen herkes başvuru yapmaya teşvik edilir ve üniversite, pek çok alternatif giriş yolu sunar.

Akademik giriş şartları, programa göre farklılık gösterir. Aday öğrenciler, üniversite veya başvuru yaptıkları programla bağlantılı olan her türlü önemli başvuru tarihi veya ek koşulların yanı sıra giriş standartlarını anlamak için üniversitenin giriş şartları sayfasına göz atmalıdır. Başvurular çevrimiçi olarak tamamlanır.

Uluslararası adayların İngilizce dil yeterliliklerine dair kanıt sunmaları gerekir. Aranan yeterlilik seviyesi, IELTS'ten herhangi bir bölümden 6.0'ın altında puan almamak şartıyla 6.5 genel puana eşittir. Ancak pek çok diğer eşdeğer değerlendirme sistemi mevcut olup bunlar üniversitenin İngilizce dil yeterliliği şartları sayfasında bulunabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Capilano University, yükseköğretime erişimin her türlü ekonomik koşullardan bireyler için erişilebilir olması gerektiğini savunur ve kurum, öğrenim ücretlerini olabildiğince uygun tutmaya özen gösterir.

Öğrenim ücreti aralığı her bir programa bağlı olarak büyük ölçüde değişse de bir lisans programı için ortalama uluslararası öğrenim ücreti akademik yıl başına yaklaşık 19.000 CAD olup bu rakam ulusal ortalamaya kıyasla oldukça düşüktür. Lisans sonrası program ücretleri yıllık yaklaşık 33.000 CAD olup üniversite, çeşitli yeterlilik şartlarına dayalı olarak öğrencilere pek çok finansal destek seçeneği sunar.

Üniversite, evden uzağa taşınırken öğrenim ücretini bağımsız olarak karşılamanın, yükseköğretim programına başvuru sırasında önemli bir faktör olabileceğinin farkındadır. Dolayısıyla öğrencilere hem ihtiyaç hem liyakat kriterlerine göre pek çok finansal destek seçeneği sunar.

Uluslararası öğrenciler bazıları akademik başarı, özel başarı, spor başarısı ve finansal ihtiyaca göre ayrılan bursların pek çoğuna için seçilme hakkına sahiptir. Bunlar, uluslararası öğrencilerin öğrenimlerini finanse edebilmeleri için harika bir yoldur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Capilano University, bir yandan bireysel olarak kendilerine yatırımda bulunmak ve diledikleri yolda gelişmelerini sağlamaya yönelik ortam ve esneklik sunarken öğrencileri gelecek kariyerine hazırlayan muhteşem öğrenim imkanları ve çok yönlü bir üniversite deneyimi sunmaya önem verir.

Üniversite yeterlilikleri ve her türlü ortamda başarılı olmak için düşünce yapısını geliştirmek amacıyla öğrencilerin gönüllü çalışmalara ve liderlik faaliyetlerine katılımını teşvik eder. CapU lisans derece mezunlarının %95'i aldıkları üniversite eğitiminden memnun olduklarını ifade etmiştir.

Öğrenciler, yönlendirme programlarına katılım, özgeçmiş yazma desteği, mülakata hazırlık eğitimi ve akademik yıl boyunca düzenlenen bir dizi ağ kurma etkinliği ve atölye programına katılım dahil olmak üzere kaynak, mesleki gelişime yönelik yardım ve kariyer desteği sunan, üniversitenin Kariyer Geliştirme Merkezi'ne ücretsiz olarak erişim sağlayabilir.

The Capilano University'nin Co-Curricular Record and Career Hub (Tamamlayıcı Müfredat Katılım ve Kariyer Merkezi) adlı merkezi öğrencileri işverenler ve üniversitenin 70.000'i aşkın mezun ve profesyonel bağlantıdan oluşan ağı ile buluşturan merkezi bir platformdur. 2017–2019 tarihli B.C. Student Outcomes Baccalaureate Graduates Survey (Lisans Mezunları Anketi) adlı ankete göre lisans derece mezunlarının %96'sı bir işe yerleşmiştir.

Bir Capilano University derecesi uluslararası düzeyde saygınlığa sahip olup mezunlara dünyanın her yerinde kariyer hedeflerini gerçekleştirme imkânı sunar.

Show more +Show less -
2500
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
CapU for Me
CapU - School of Outdoor Recreation Management
CapU - IDEA School of Design
At Capilano University
Capilano University Always Supporting
Orientation 2021 - Capilano University
Sagar Mehta: A Proud Mentor
At Capilano University
Digital Visual Effects Diploma Program at Capilano University
CapU - 2D Animation and Visual Development
CapU - School of Kinesiology
CapU - School of Tourism Management
CapU - School of Education and Childhood Studies
How CapU students embrace imagination
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?