Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Capilano University

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

1968 yılında kurulan Capilano University, yüksek kaliteli eğitim sunumu ve tatmin edici öğrenim deneyimi ile tanınmış olan öğretim odaklı bir üniversitedir. Üniversite, derece, diploma ve meslek yeterliliklerini kapsayan geniş bir program yelpazesi sunar ve öğretim ve öğrenci desteğindeki başarısı ile uluslararası düzeyde tanınır.

Üniversite, Britanya Kolumbiyası'nda Kanada'nın en batısındaki şehir olan North Vancouver'da bulunup Kuzey Amerika'nın tamamında öğrenim görmek için eşi benzeri olmayan ve en ilgi çekici konumlardan birine sahiptir. Bölge, yüzlerce kilometrelik, kayalıklı Pasifik kıyı şeridi, yaprak dökmeyen ormanları, dağlık fiyordları ve 5.000'den fazla adası ile nefes kesen doğal güzellikleri ile tanınır. Kanada, açık hava etkinlikleri kültürüne sahip olup öğrenciler, bölgenin doğal parklarında dağ yürüyüşü, dağ bisikleti veya kano gezisi yapabilmek veya kışın dünya standartlarındaki kayak ve kar sporlarının tadını çıkarmak için ideal bir konumda bulunur.

Vancouver, Kanada'nın en kalabalık ve kültürel anlamda çeşitli şehirlerinden biridir. Kıyıda bulunan ve heybetli dağlarla çevrili olan şehir büyümekte olan sanat ve tiyatro ortamının yanı sıra hızla gelişen sinema endüstrisi ile film çekimleri için popüler bir konuma sahiptir. Taze yerli deniz ürünleri ile ünlü olan Vancouver, modern ve kozmopolitan bir şehrin avantajlarına sahip olup dünya standartlarında restoranlara, göz alıcı kafelere ve pek çok bar, gece kulübü ve canlı müzik mekânları ile hareketli bir gece hayatı sunar. Şehir, Uluslararası Jazz Festivali ve her yıl düzenlenen Cherry Blossom Festival (Kiraz Çiçeği Festivali) ile ünlü olup dünya çapından ziyaretçileri kendine çeker.

Yeni öğrenciler, yaklaşık 3.240 uluslararası öğrencinin yer aldığı topluluk ile birlikte 9.500 civarında tam zamanlı kayıtlı öğrenci arasına katılır. Üniversite, kapsayıcı ve destekleyici bir öğrenim kültürünü teşvik eder bu da öğrenim sürecinde uygulamalı staj imkânları ve iş deneyimi imkânları sunumuyla mezun istihdam edilebilirliğini ve kariyer potansiyelini arttırır. Öğrenciler aynı zamanda, bölgede veya yurtdışında istihdam fırsatları sağlayan, üniversitenin mezun ve profesyonel ortaklarının yer aldığı ağa erişim avantajına sahip olur.

Show more +Show less -
video Bg

Yenilikler

Covid-19'a karşı alınan önlemler

Capilano University'de personel, öğrenci ve üniversite topluluğunun güvenliği her şeyden önce gelir. Covid-19 pandemisi süresince üniversite ilerleme kaydederek kurumun güvenli bir şekilde işleyişini sağlamak için pek çok önemli tedbir ve protokolü uygulamaya koymuştur. Bunlar arasında kampüs güvenliğinden sağlık prosedürlerine kadar her konuda öğrencilere yönelik yönlendirme, tavsiye ve kaynaklar yer alır. Öğrenciler üniversitenin internet sayfasından özel Covid-19 kaynaklarına erişim sağlayabilir.

Yeni derece programı

Capilano University yakın dönemde, üniversitenin hâlihazırdaki İnsan Kinetiği Fakültesi'nde yürütülecek yeni bir derece programı başlatacağını duyurmuştur. Bu yeni 4 yıllık Kinesiyoloji Lisans derecesi (BKin) Güz 2021 döneminden itibaren sunulacak olup üniversitenin şimdiki iki yıllık İnsan Kinetiği diploma programının yerini alacaktır. İnsan Kinetiği Fakültesi, Kinesiyoloji Fakültesi'ne dönüştürülecek olup yeni programa ek öğrenci alımının yanı sıra hâlihazırda İnsan Kinetiği diploma programında öğrenim gören öğrencilere lisans öğrenimlerini Capilano'da tamamlama fırsatı sunacaktır. Bu yeni program, üniversitenin egzersiz bilimi alanındaki pozisyonunu güçlendirecek ve öğrencilere pratik ve kariyer odaklı öğrenim imkânları sunacaktır.

Capsule story project (Özlü hikâye projesi)

Capsule Stories adlı özlü hikâye projesi, öğrenciler ve üniversite ile bağlantılı ünlü isimlerin hikâyelerini paylaştıkları, alternatif bakış açıları sunan ve samimi hikâyelerin paylaşıldığı, Capilano University internet sayfasının yeni ve ilgi çekici bir bölümüdür. Bu hikâyeler, halkın yanı sıra hâlihazırda öğrenim gören ve aday öğrencilere hitap etme amacını taşır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Capilano University öğrencileri, personel ve öğrenciler arasında etkili iletişime öncelik veren ve akademik çalışmaları ders dışı deneyimlerle ve kariyer odaklı faaliyetlerle genişletmeye yönelik imkanlar sunan kapsayıcı ve ilerici bir kurumun bir parçası olur. Akademik personel yüksek deneyime sahip olup öğrencilerine, bu boyuttaki üniversiteler arasında yaygın olmayan seviyede ilgi sunar.

Akademik personelin pek çoğu yurtdışında çalışmış ve öğretmenlik yapmış olup fikir ve uzmanlıklarını paylaşarak tüm dünya genelinden öğrencilerle etkili bir şekilde iletişim kurabilmektedir. Üniversite, 25:1'lik bir ortalama sınıf mevcuduna sahiptir bu, ulusal ortalamaya kıyasla önemli bir gelişmedir. Sınırlı sınıf mevcutları öğrencilere eğitmenlerle daha fazla birebir zaman tanımakta olup daha bireyselleştirilmiş bir öğrenim deneyimi sunar.

Capilano University, personel ve öğrencilerin akademik ve kariyer hedeflerinin peşinde birbirlerini teşvik ettikleri destekleyici bir öğrenim kültürü yaratır. Üniversite, Kanada'nın yükseköğretimde kalite garantisine dair bir mühür niteliği taşıyan British Columbia'nın Education Quality Assurance (EQA - Eğitim Kalite Garantisi) unvanına layık görülmüştür. EQA unvanı, bu kurumun il yönetimi tarafından belirlenen kalite standartları ve eğitim titizliği seviyesine eriştiği veya bunun üzerine çıktığını ortaya koymakta olup kalite güvencesinin küresel çapta tanınan bir sembolüdür.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Capilano University, lisans sonrası ve lisansüstü programlarının yanı sıra lisans seviyesinde 90'ın üzerinde farklı program seçeneği sunar. Üniversite açık hava rekreasyon yönetimi, jazz eğitimi ve sinema sanatları gibi meslek ve uzmanlık programlarından oluşan heyecan verici bir yelpazenin yanı sıra İngilizce, fen ve işletme gibi geleneksel programların da yer aldığı geniş seçenekler sunar.

CapU programlarının pek çoğu yurtdışı eğitim ve gönüllülük imkanlarının yanı sıra birlikte çalışma veya işe yerleştirme şeklinde uygulamalı ve iş-entegre öğrenim deneyimleri sunar. Beş lisans fakültesi ve devamlı mesleki gelişime yönelik, kısa süreli, sanayi-akrediteli programlar sunan bir Sürekli Eğitim Merkezi mevcuttur:

 • Edebiyat ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • İşletme ve Meslek Çalışmaları Fakültesi
 • Eğitim, Sağlık ve İnsani Gelişme Yüksekokulu
 • Uygulamalı ve Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Küresel Çalışmalar ve Topluluk Çalışmaları Fakültesi

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Kabul ekibi başvuru sürecinin, her türlü altyapıdan gelen öğrenciler için olabildiğince erişilebilir olabilmesini sağlamak için çalışır. Capilano University'de öğrenim görmek isteyen herkes başvuru yapmaya teşvik edilir ve üniversite, pek çok alternatif giriş yolu sunar.

Akademik giriş şartları, programa göre farklılık gösterir. Aday öğrenciler, üniversite veya başvuru yaptıkları programla bağlantılı olan her türlü önemli başvuru tarihi veya ek koşulların yanı sıra giriş standartlarını anlamak için üniversitenin giriş şartları sayfasına göz atmalıdır. Başvurular çevrimiçi olarak tamamlanır.

Uluslararası adayların İngilizce dil yeterliliklerine dair kanıt sunmaları gerekir. Aranan yeterlilik seviyesi, IELTS'ten herhangi bir bölümden 6.0'ın altında puan almamak şartıyla 6.5 genel puana eşittir. Ancak pek çok diğer eşdeğer değerlendirme sistemi mevcut olup bunlar üniversitenin İngilizce dil yeterliliği şartları sayfasında bulunabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Capilano University, yükseköğretime erişimin her türlü ekonomik koşullardan bireyler için erişilebilir olması gerektiğini savunur ve kurum, öğrenim ücretlerini olabildiğince uygun tutmaya özen gösterir.

Öğrenim ücreti aralığı her bir programa bağlı olarak büyük ölçüde değişse de bir lisans programı için ortalama uluslararası öğrenim ücreti akademik yıl başına yaklaşık 19.000 CAD olup bu rakam ulusal ortalamaya kıyasla oldukça düşüktür. Lisans sonrası program ücretleri yıllık yaklaşık 33.000 CAD olup üniversite, çeşitli yeterlilik şartlarına dayalı olarak öğrencilere pek çok finansal destek seçeneği sunar.

Üniversite, evden uzağa taşınırken öğrenim ücretini bağımsız olarak karşılamanın, yükseköğretim programına başvuru sırasında önemli bir faktör olabileceğinin farkındadır. Dolayısıyla öğrencilere hem ihtiyaç hem liyakat kriterlerine göre pek çok finansal destek seçeneği sunar.

Uluslararası öğrenciler bazıları akademik başarı, özel başarı, spor başarısı ve finansal ihtiyaca göre ayrılan bursların pek çoğuna için seçilme hakkına sahiptir. Bunlar, uluslararası öğrencilerin öğrenimlerini finanse edebilmeleri için harika bir yoldur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Capilano University, bir yandan bireysel olarak kendilerine yatırımda bulunmak ve diledikleri yolda gelişmelerini sağlamaya yönelik ortam ve esneklik sunarken öğrencileri gelecek kariyerine hazırlayan muhteşem öğrenim imkanları ve çok yönlü bir üniversite deneyimi sunmaya önem verir.

Üniversite yeterlilikleri ve her türlü ortamda başarılı olmak için düşünce yapısını geliştirmek amacıyla öğrencilerin gönüllü çalışmalara ve liderlik faaliyetlerine katılımını teşvik eder. CapU lisans derece mezunlarının %95'i aldıkları üniversite eğitiminden memnun olduklarını ifade etmiştir.

Öğrenciler, yönlendirme programlarına katılım, özgeçmiş yazma desteği, mülakata hazırlık eğitimi ve akademik yıl boyunca düzenlenen bir dizi ağ kurma etkinliği ve atölye programına katılım dahil olmak üzere kaynak, mesleki gelişime yönelik yardım ve kariyer desteği sunan, üniversitenin Kariyer Geliştirme Merkezi'ne ücretsiz olarak erişim sağlayabilir.

The Capilano University'nin Co-Curricular Record and Career Hub (Tamamlayıcı Müfredat Katılım ve Kariyer Merkezi) adlı merkezi öğrencileri işverenler ve üniversitenin 70.000'i aşkın mezun ve profesyonel bağlantıdan oluşan ağı ile buluşturan merkezi bir platformdur. 2017–2019 tarihli B.C. Student Outcomes Baccalaureate Graduates Survey (Lisans Mezunları Anketi) adlı ankete göre lisans derece mezunlarının %96'sı bir işe yerleşmiştir.

Bir Capilano University derecesi uluslararası düzeyde saygınlığa sahip olup mezunlara dünyanın her yerinde kariyer hedeflerini gerçekleştirme imkânı sunar.

Show more +Show less -
2500
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Capilano University
CapU - School of Outdoor Recreation Management
CapU - IDEA School of Design
At Capilano University
At Capilano University
Digital Visual Effects Diploma Program at Capilano University
CapU - 2D Animation and Visual Development
CapU - School of Kinesiology
CapU - School of Tourism Management
CapU - School of Education and Childhood Studies
At Capilano University
How CapU students embrace imagination
Sagar Mehta: A Proud Mentor
CapU for Me
North Vancouver British Columbia 2055 Purcell Way
Sechelt British Columbia 5627 Inlet Avenue
Capilano University was founded by the school boards and residents of North Vancouver, West Vancouver and Howe Sound through referendum in 1968. It is a teaching focused university offering a wide range of programs and services that enable students to succeed in the current studies, in the on-going education, in the chosen careers, in lifelong pursuit of knowledge and in their contribution as responsible citizens in a rapidly changing and diverse global community. The university has earned an international reputation for quality teaching, programs and services. It strives to instil the knowledge, skills, motivation and attitudes that will enable the students to become independent thinkers and learners, and to contribute effectively in a rapidly changing world.

The University is well known for providing a solid academic foundation and is committed to developing new and innovative programs in response to market demand. It offers a complete range of preparatory courses, arts and sciences courses, business and management studies, creative and applied arts programs, health and human services programs, plus a range of services in support of student learning and success. Credentials awarded include bachelor degrees, associate degrees, post-baccalaureate diplomas, advanced diplomas, certificates and statements of completion. It offers a full range of preparatory courses to assist students in meeting their educational and career goals.

Capilano?s main campus is in North Vancouver, located in a natural environment on the slopes of the North Shore and only a 20-minute drive from downtown Vancouver. The beauty of the campus and the quality of education attract students from around the world.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_241981_320px.jpg Capilano University https://www.idp.com/turkey/universities/capilano-university/iid-ca-00717/

Ortalama toplam maliyet$1989

 • $803
  Konutlar
 • $814
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $255
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin