Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Centennial College of Applied Arts and Technology

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Centennial College, 1966'daki kuruluşundan bu yana yerel bir devlet okulundan dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri ağırlayan, uluslararası çapta tanınan bir enstitü konumuna gelerek fazlasıyla yol kat etmiştir.

Toronto merkezli okulda öğrenciler, Kanada'nın en büyük şehrini keşfederken kampüsleri ve olağanüstü öğrenci konaklama imkânlarıyla Centennial Place'i bir merkez olarak kullanabilirler. Yeni çevrelerine uyum sağlamakta zorlanan öğrencilerin yurt dışı eğitim maceralarındaki endişelerini hafifletmeye yardımcı olacak uluslararası danışmanlar bulunur.

Centennial, öğrencilerinin iş dünyasına hazır bir şekilde mezun olmalarından gurur duyar. İş pozisyonları, laboratuvar eğitimi ve etkileşimli öğretim yöntemleri ile deneyimsel öğrenimin öncülerindendir ve öğrencilerin etkili bir şekilde ağ kurabildiklerinden emin olmak için doğrudan işverenlerle çalışır.

Birçok Centennial programı, Kanada'nın profesyonel kuruluşlarından atama kazanma olanağı sağlar ve 800'ün üzerinde sektör liderinin oluşturduğu Program Danışma Komiteleri müfredatın hazırlanmasına yardımcı olur. Centennial'ın sektör ortaklarına Air Canada, IBM, Microsoft, Samsung, Facebook, Canadian Press, Bombardier Aerospace ve Sun Life Financial Inc. dahildir.

Kanada'daki yabancı öğrencilerin son altı yıldır bir numaralı yüksekokul tercihinin Centennial olması şaşırtıcı değil. Centennial, geçtiğimiz yıl 126 ülkeden 14.000'in üzerinde yabancı öğrenci dahil olmak üzere toplam 27.000 öğrenciye destek olmuştur. Büyük bir yabancı öğrenci topluluğuyla ve kampüsünde konuşulan 80'den fazla dil ile Kanada'nın kültürel çeşitliliği en yüksek enstitülerinden biri olarak görülür. Dünya genelinde Centennial College'dan gururla mezun olmuş 170.000'in üzerinde mezun vardır.

Öğrencilerin Centennial'da kendilerine uygun en iyi kursu bulabilmeleri için dört yıllık bir derece, iki veya üç yıllık diploma programları ya da öğrencileri sekiz aylık bir sürede işe hazır hale getirmek için tasarlanmış Lisansüstü programları gibi birçok seçenek mevcuttur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Uzay ve Havacılık için Yeni Downsview Kampüsü

Kanada, küresel uzay ve havacılık tedarikçileri arasında dünyada beşinci sıradadır. 72 milyon CAD değerindeki kampüs, Ontario'daki yeni teknolojilerinin geliştirilmesi için bir havacılık ve uzay eğitim-araştırma merkezinin oluşturulmasına yönelik ilk adımdır. Proje, ulusal Stratejik Yatırım Fonlarından (SIF) 18,4 milyon CAD ve Ontario eyalet hükümetinden 25,8 milyon CAD almaktadır. Araştırma ve geliştirme, havacılık ve uzay çalışmaları ve beceri eğitimlerini desteklemek için on yıldan fazla süren işbirliğinin ardından Centennial College, Ocak 2019'da Downsview Park'taki yeni kampüsünü Bombardier Aerospace için hizmete sunmuştur.

Küresel talep artmaya devam ederken Bombardier Havacılık ve Uzay Merkezi, Tanzanya'lı Uçak İmalatı Mühendislik Teknolojisi öğrencisi Arnold Malunda gibi bu alanda gelecek neslin teknisyenlerini ve teknoloji uzmanlarını hazırlayacaktır. Malunda: "Bu programı seçtim çünkü çocukluğumdan beri hava araçları ve nasıl çalıştıkları ilgimi çekiyor. Yeni Downsview kampüsü gerçekten mükemmel olduğu için Centennial College'ı tercih ettim. Burası inanılmaz ve başarılı bir mezuniyet için ihtiyaç duyabileceğiniz bütün donanımlara sahip." demiştir.

Centennial öğrencileri, sektördeki en gelişmiş teknolojiler üzerinde çalışarak deneyim kazanırlar. Yeni bir Bombardier Global 7500 jet bağışı sayesinde öğrenciler, yüksek performans kanatlar dahil olmak üzere sektördeki en gelişmiş hava elektroniği ve uçak iskeleti özelliklerine sahip dünyanın en büyük ve en uzun iş jeti prototipi üzerinde pratik eğitim alırlar.

Centennial College'daki yeni programlar:

 • Uçak İmalatı Mühendislik Teknolojisi
 • İşletme Analitiği ve Öngörüleri - Kanada Bağlamında
 • Yazılım Mühendisliği Teknolojisi - Yapay Zeka
 • Çocuk ve Genç Bakımı
 • Yardımcı Avukat - Mahkeme ve Makam Vekili
 • Siber Güvenlik
 • Yiyecek Turizmi
 • Yiyecek Medyası

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Centennial College, Ontario'daki İleri Eğitim ve Beceri Geliştirme Bakanlığı tarafından belirlenen sıkı eğitim standartlarına uyan bir devlet üniversitesidir. Kanada'nın yüksek akademik standartları ve kalite kontrol uygulamalarıyla küresel çapta kabul gören, üst düzey bir eğitim kalitesi sağlanır ve Centennial öğrencilerinin gelecekteki kariyer beklentileri desteklenir.

Centennial, Toronto'nun öğrenci memnuniyeti açısından en iyi kolejidir. Yabancı öğrenciler, Akademik Kadro Uzmanlığı için %91 ve Kampüs Ortamı için %94'lük bir memnuniyet oranı bildirmiştir. Ayrıca ankete katılan yabancı öğrencilerin %96'sı kendilerini eğitimlerine bağlı hissettiklerini söylemiştir.
İtalya'dan Etkileşimli Medya Yönetimi öğrencisi Mara Antonela: "Profesörler, alanımızla ilgili bilgileri ayrıca mevcut sektör bağlamında da öğretiyor. Kanada'daki öğretim tarzı hatalarınızdan ders çıkarma fırsatı tanıyan pratik projeler içeriyor." demiştir.

Centennial öğrencileri birinci sınıf eğitim alırlar ve alanlarındaki uzmanlardan öğrenim görürler. Örneğin Kanada'nın gelişmekte olan Büyük Veri analitik sektöründe bir kariyere başlamak için gerekli olan bilgiler ve beceriler, Capital One ve benzeri şirketlerde Veri Analizi, Risk Sermayesi ve Analitik Yöneticiliği gibi rollerde 20 yılın üzerinde analitik deneyimi olan bir Centennial College profesörü tarafından verilir.

Akademik Kadro, belirli programlar ve sektörler için tasarlanmış Küresel Vatandaşlık ve Eşitlik öğelerini müfredata dahil etmek üzere Küresel Vatandaşlık, Eğitim ve Katılım merkezi ile birlikte çalışmaktadır. Öğrenciler küresel vatandaşlık, kişisel ve toplumsal sorumluluk, kültürlerarası zeka ve stratejik iletişim gibi değerli liderlik becerilerini öğreneceklerdir. Liderlik Pasaportu programı, Centennial öğrencilerinin istihdam edilebilirliklerini daha da geliştirebilmeleri için Liderlik konusunda bir seçkinlik kazanmalarına olanak sağlar.

Show more +Show less -
video Bg

Okullar

Centennial College'da beş kampüs ve 160'tan fazla diploma, ileri diploma, derece ve lisansüstü programları sunan yedi tane alanında uzmanlaşmış akademik fakülte bulunmaktadır.

Gelişim Fakültesi

Bu fakülte, öğrencilere İngilizce iletişim becerilerini ve araştırma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak ve onları yüksekokul veya üniversitelerde ileri seviyede eğitime hazırlayacak uzman programlar sunar.

İşletme Fakültesi

Mesele ister bir konu üzerinde görüşme, ister tanıtım hazırlama ya da bir bireyi seçebileceği en iyi finansal adım konusunda bilgilendirme olsun, uygulanan öğretim biçimi pratiğe dayalıdır sınıf projelerinden stajlara kadar çeşitli imkânları kapsar.

İletişim, Medya, Sanat ve Tasarım Fakültesi

Sanat Merkezi öğrencilere, televizyon ve radyo stüdyoları, animasyon, oyun, görsel efekt ve sanat stüdyoları, modern basın odası vd. dahil olmak üzere seçtikleri sanat alanında yardımcı olabilecek gerekli araçları sunar.

Toplum ve Sağlık Çalışmaları Fakültesi

Bu fakültede öğrenciler, uzman eğitmenlerin kontrolünde modern laboratuvarlarda ve simüle edilmiş ortamlarda pratik deneyim kazanır.

Mühendislik Teknolojisi ve Uygulamalı Fen Fakültesi (SETAS)

Kanada Teknoloji Akreditasyon Kurulu, bu fakültede yürütülen 25 programı onaylamıştır. Bu, Kanada'daki yüksekokullar genelinde erişilen en yüksek onaylı program sayısıdır.

Konaklama Hizmetleri, Turizm ve Mutfak Sanatları Fakültesi

Bu fakülte tam hizmet veren bir restoran, etkinlik merkezi, otel tarzında misafir odaları, son teknoloji mutfak laboratuvarları, mesleki pişirme ve hamur işi laboratuvarları ve etkileşimli sınıflara sahiptir. Deneyime dayalı öğrenim fırsatları, öğrencilerin sektöre girmeden önce değerli pratik tecrübeler kazanmalarına yardımcı olur.

Ulaştırma Fakültesi

30 milyon CAD değerinde uçak, araç ve ekipman ile bu fakülte, Kanada'da ulaşım alanında eğitim veren en büyük tesistir. Sektör ortaklarına General Motors, Ford, Toyota, Honda ve Air Canada dahildir.

Show more +Show less -
Fırsatlar

Fırsatlar

Centennial College, benzersiz bir uluslararası eğitim deneyimi arayışında olan öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Uygulamalı araştırmalar ve küresel tecrübeler gibi çeşitli benzersiz imkânları mevcuttur.

Centennial öğrencileri Uygulamalı Araştırma, İnovasyon ve Girişimcilik Hizmetleri (ARIES) aracılığıyla araştırma projeleri üzerinde birinci sınıf çalışma fırsatlarına sahiptir. Bu projeler ülke ve eyalet çapındaki araştırma hibeleri, sektör ortakları ve okulun kendisi tarafından yapılan yatırımlarla finanse edilir. Geçtiğimiz yıl, Centennial'ın araştırma deneyimlerini desteklemek adına 7 milyon CAD üzerinde bir yatırım sağlanmıştır. Öğrenciler çevre bilimi, sürdürülebilir enerji, animasyon ve oyun, kablosuz ağ oluşturma, dijital medya, konaklama, havacılık ve otomasyon ve küresel vatandaşlık gibi alanlarda maaşlı araştırma pozisyonlarında çalışabilirler. Centennial, Kanada'daki 125'in üzerinde devlet üniversitesi arasında uygulamalı araştırma etkinlikleri için maaş alan üniversite öğrencileri kategorisinde 2018'de 2. sırada yer almıştır. Okulun başarılı alanları arasında Centennial'ın Giyilebilir Etkileşimli Mobil Teknoloji Erişim Merkezi ve havacılık ve ileri imalat araştırma faaliyetleri bulunur.

Küresel deneyim fırsatları, yurtdışında staj, dönemlik değişim imkânları, akademisyenler tarafından yürütülen uluslararası programlar, kısa dönemli hizmet eğitim projeleri, dil ve kültür eğitimi, uluslararası konferanslar ve müsabakalar dahil olmak üzere yurtdışında çeşitli fon ve destek seçenekleri sunar.

Beceri yarışmaları, en başarılı öğrencilerin alanlarının en iyisi olduklarını göstermeleri için benzersiz fırsatlardır. Centennial, Skills 2018 Seçkin Kolej Kupasını kazanmıştır. Centennial öğrencileri, 2019 Skills Ontario Yarışmasında 26 kategoride mücadele etmiş ve pişirme, bilişim ve ağ oluşturma desteği, web tasarımı ve geliştirme, bilgisayar destekli imalat ve kodlama gibi alanlarda 16 madalya kazanmıştır. 2019 Skills Kanada Ulusal Yarışmasında ise 2 altın ve 1 gümüş madalya almıştır.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Özel Yabancı Öğrenci Hizmetleri

Kampüste bulunan Kanada Yabancı Öğrenci ve Göçmenlik Danışmanları (RCIC'lar) çalışma izni ve göçmenlik konularında tavsiyeler sunar ve yeni gelen öğrencilere destek hizmeti verir.

Kariyer Hizmetleri ve İşbirliği Eğitimi

İstihdam Danışmanları özgeçmiş, mülakat hazırlığı ve portföy geliştirme gibi alanlarda kişiselleştirilmiş destek sunar, aynı zamanda kampüste çalıştaylar, kariyer fuarları ve ağ oluşturma etkinlikleri düzenler.

Yabancı Öğrenci Elçilik Programı

Centennial'ın Yabancı Öğrenci Elçilik (CISA) Programı, akran desteği ve akıl hocalığı için öğrenci liderlerini yeni ve geri dönen yabancı öğrenciler ile bir araya getirir. Öğrenciler oryantasyon, sosyal ve kültürel aktiviteler ve okul gezileri gibi kampüs içi ve kampüs dışı etkinliklerde CISA'ları görebilir.

Uluslararası Eğitim Liderliği

Centennial, 2018 Dünya Kolejler ve Politeknik Federasyonu (WFCP) Mükemmeliyet Ödüllerinde Liderlik Gelişimi için Altın Madalya kazanmıştır. Ayrıca Kanada Kolejler ve Enstitüler (CICan) kurumundan Uluslararasılaşma Mükemmeliyeti için 2016'da Altın Madalya kazanmıştır.

Yabancı Öğrenci Başarıları

Yabancı öğrenciler, akademik destek açısından mükemmel kaynaklara sahiptir. Lisansüstü öğrencilerinin %92'si Centennial College'daki programlarını başarılı bir şekilde tamamlayarak mezun olurlar.

Yabancı Öğrencilerin Sesi

''Centennial'daki her kurs için takım çalışmaları yapıyoruz ve teknolojik araçlar kullanıyoruz. Özellikle iş birliği programı, iş piyasasına atılma konusunda kendini geliştirme hissini veriyor ve bir heyecan yaratıyor. En önemlisi ise kültür çeşitliliği yüksek bir topluluğa uyum sağlamayı öğreniyorum. Farklı bir yaklaşım kazandım ve şimdiden yaşam tarzımı değiştirmeye başladı bile!'' - Selda Erkılıç, İnsan Kaynakları Yönetimi

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Centennial College, işletmeler ve sektör ile yakından çalışarak programların değişen iş yerleri ve işveren ihtiyaçlarına uygun kalmasını sağlar. Centennial Mezunları işe hazırdır. %90'ın üzerinde işveren, bu enstitüden işe aldıkları mezunlardan memnun veya çok memnun olduklarını söylemiştir.

313 Pathway Derece programı ve 31 Yüksek Lisans Pathway Derece programı ile Centennial'ın akademik programları ve dereceleri küresel çapta tanınır. Üniversitenin pathway programları arasında bulunanlar:

 • Güzel Sanatlar Lisans Diploması (BA)
 • Fen Bilimleri Lisans Diploması (BSc)
 • Yüksek Lisans Programları (MBA)
 • Uluslararası İşletme Geliştirmede Yüksek Lisans Programı (MAIB)
 • Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisans Programı ve daha fazlası...

Uluslararası alanda tanınan bir enstitü olarak Centennial, 28 ülkeden 120 enstitüyle ortaklıklara sahiptir. Centennial'ın Kanada'daki üniversite ortakları arasında University of Toronto, Brock University, Trent University, Carleton University, Ryerson University, Vancouver Island University ve daha fazlası mevcuttur.

Centennial College'dan mezun olduktan sonra ileri seviye eğitime devam etmek üzere pathway programlarını tercih edenlerin %90'ı, bu kurumun tüm akademik fakülteler genelinde, öğrencilerini bir sonraki eğitim basamağına iyi bir şekilde hazırladığını ifade etmiştir.

Show more +Show less -
6800
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at Centennial college
At Centennial College
Join us at Centennial college
At Centennial College
Join us at Centennial college
At Centennial College
At Centennial College
At Centennial College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.5)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
4.6
Öğrenci Desteği
3.4
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
4.0
Abhiney Rehan
Centennial College of Applied Arts and Technology
Poor no ultimate exposure to real canadian culture
Daha fazla göster +
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Culture diversity Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-08
2.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Poor no ultimate exposure to real canadian culture Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-08
1.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-08
3.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-02-01
2.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-02-01
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Culture diversity Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-08
2.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Poor no ultimate exposure to real canadian culture Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-08
1.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-08
3.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-02-01
2.0/ 5 stars
Centennial College of Applied Arts and Technology Centennial College of Applied Arts and Technology
Rated3/5based on8 student reviews
Customer reviews:
Centennial College of Applied Arts and Technology - by, 2020-02-01
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?