text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:

COVID-19 Güncel verileri: Bu üniversite online başlayacak ve sonrasında da kampüste devam edecek programlar sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yeni Haberler bölümünü inceleyin.

video Bg

Charles Sturt University

Australia
video Bg

Genel Bakış

Mezuniyet sonrası iş bulma konusunda Avustralya'nın en iyi üniversitesi olan Charles Sturt University, kampüste ve internette öğrencilerine yüksek kalitede eğitim sağlar.

Üniversitede Sanat ve Eğitim, İşletme, Adalet ve Davranış Bilimleri, ve Fen olmak üzere toplam üç fakültede öğrencilere geniş uzmanlık seçenekleri sunulmaktadır.

Charles Sturt University'de okuyan öğrenciler uluslararası düzeyde tanına bir diplomayla birlikte birçok avantaja sahip olacaklar.

Charles Sturt University'nin kampüsleri Avustralya'nın en hızlı büyüyen bölgesel şehirlerine yayılmıştır: Albury-Wodonga, Bathurst, Canberra, Orange, Port Macquarie ve Wagga Wagga. Charles Sturt kampüsleri güvenlidir ve kampüslerde çalışanlar ve yaşayanlar birbirlerini yakından tanırlar. Bu kampüsler öğrencilere benzersiz çalışma ortamlarının yanı sıra bölgesel yaşamın avantajlarını sunar.

Melbourne, Brisbane ve Sydney'de ek çalışma merkezleri de vardır. Üniversite'nin Kamboçya ve Çin dahil çeşitli ülkelerde ortak çalışma konumları da mevcuttur ve uluslararası öğrenciler Charles Sturt University'deki çalışmalarının belirli bölümlerini yurtdışından eğitim programlarıyla tamamlayabilirler.

Charles Sturt University, sektörlerle işbirliği içinde çalışarak öğrencilerin seçtikleri alanda ihtiyaç duyacakları bilgi birikimini ve yetenekleri edinmelerini sağlar. Akademik kadro alanında uzmanlık sahibidir ve ders içerikleri iş sektörleri ve devletle ortak çalışma sonunda hazırlanır.

Üniversitenin vizyonu, toplumu bilgi aracılığı ile dönüştürmek ve toplumun her üyesinin kültürüne saygı duymaktır. Öğrenciler, üniversiteden mezun olduklarında bu değerleri bireysel değerleriyle birleştirerek kendilerini profesyonel veya bireysel hedeflerini gerçekleştirecek şekilde geliştireceklerdir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

COVID-19 güncellemesi

Tüm üniversitenin sağlığı ve refahı, Charles Sturt University'nin birinci önceliğidir. Üniversite, en iyi önlemleri alabilmek için ilgili devlet birimleriyle ortak çalışma yürütmekte ve sürece dair gelişmeleri yakından takip etmektedir. Virüsün kampüs içerisinde yayılmasını önlemek amacıyla online ders düzenine geçirilmiştir.

Charles Sturt University, Avustralya'daki en büyük ve en tecrübeli online ders sağlayıcılarından biridir. Charles Sturt University'de online eğitim alan öğrenciler dersler, rehberlik, değerlendirme sınavları, kaynaklar ve sosyal alanlar gibi tüm ihtiyaçlarını bir tıkla karşılayabilirler.

Yeni öğrenciler koronavirüsün gelecek planlarını nasıl etkileyeceği konusunda soruları varsa üniversite ile irtibata geçebilirler. Üniversite ayrıca öğrencilere tüm güncel bilgileri sürekli iletecektir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Uluslararası öğrenciler olağanüstü eğitim kalitesiyle bilinen bir kuruluş olan Charles Sturt University'den yüksek kaliteli eğitim bekleyebilirler. Dersler tecrübeli profesyonel kadro tarafından verilir ve uzmanların tasarladığı müfredatlarla desteklenir.

Araştırma Faaliyetleri

Üniversite, yaşadığımız dünyada önemli farklar yaratabilecek birçok araştırma projesi yürütmektedir. Proje alanları arasında sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik, yapay zeka ve sağlık hizmetleri vardır. Araştırma ise öğrencilerin öğrenme süreçlerini geliştirmekle birlikte üniversitenin alanlarda öncü konumunu güçlendirmektedir.

Ortaklıklar

Charles Sturt University, Milletler Topluluğu Üniversiteleri Birliğine üyedir. Üniversite, 25'ten fazla ülkede 60'tan fazla ortaklığı sayesinde öğrencilere öğretim, araştırma, kültürel değişim alanlarında ve diğer birçok alanda faydalar sağlamaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üniversite bünyesinde çeşitli akademik okullar ve merkezler içeren üç fakülte vardır. Bu fakülteler kampüslerin içinden yönetilir ve aşağıdaki derslere ev sahipliği yaparlar:

Edebiyat, Kültür ve Eğitim Fakültesi

 • İslami Çalışmalar ve Medeniyet Merkezi
 • Sanat ve Yaratıcı Endüstriler Bölümü
 • Eğitim Fakültesi
 • Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler Bölümü
 • Yerli Avustralya Halkları Çalışmaları Bölümü
 • Bilgi Çalışmaları Bölümü
 • Öğretmen Eğitimi Bölümü
 • Teoloji Bölümü

İşletme, Adalet ve Davranış Bilimleri Fakültesi

 • Muhasebe ve Finans Bölümü
 • Bilgisayar ve Matematik Bölümü
 • Yönetim ve Pazarlama Bölümü
 • Polislik Çalışmaları Bölümü
 • Avustralya Polislik ve Güvenlik Yüksek Lisans Bölümü
 • Gümrük ve Vergilendirme Çalışmaları Merkezi
 • Hukuk ve Adalet Merkezi
 • Psikoloji Bölümü

Fen Fakültesi

 • Tarım ve Şarap Bilimleri Bölümü
 • Hayvan ve Veterinerlik Bilimleri Bölümü
 • Biyomedikal Bilimler Bölümü
 • Kamu Sağlığı Bölümü
 • Dişçilik ve Sağlık Bilimleri Bölümü
 • Çevre Bilimleri Bölümü
 • Egzersiz Bilimi, Spor ve Sağlık Bölümü
 • Hemşirelik, Ebelik ve Sağlık Bölümü

Charles Sturt'ta dersler, iş sektörlerindeki gereksinimlere göre planlanır. Birçok ders, mezunların iş sektörlerine hazır olmaları için üniversiteyle işbirliği içinde çalışan devlet birimleri ve sektörel makamlarca akredite edilmiştir. Öğrenciler 60'tan fazla kampüs dersi ve 300'ten fazla online ders arasından seçim yapabilirler.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Charles Sturt University'ye kayıt yaptırabilmek için öğrencilerin akademik ve İngilizce alanlarında yeterlilik gereksinimlerini karşılamaları gerekmektedir. Kampüste öğrenim görmek isteyen öğrenciler, Avustralya Devleti'nin belirlediği Genuine Temporary Entrant (GTE) (Özgün Geçici Aday, ÖGA) gereksinimlerini karşılamalıdır.

Akademik Zorunluluklar

Kriterler öğrencilerin geldikleri ülkelere göre değişiklik göstermektedir. Bir takım dersler için mülakat ve tamamlayıcı formlar gibi derse özel kabul şartları vardır.

İkincil eğitimlerini Avustralya dışında tamamlamış olan olası uluslararası lisans öğrencilerinin Avustralya okullarında 12. sınıf sınavına denk bir sınava girerek yüksek puan almaları gerekecektir. İkincil eğitimlerini Avustralya'da tamamlamış olanların karşılamaları gereken gereksinimler şunlardır:

 • Lise Diploması, mezun olunan bölüme özel ATAR sertifikası
 • Üçüncül Hazırlık Sertifikası ve yüksek bitirme notu
 • Uluslararası Bakalorya Diploması.

Yüksek lisans öğrencilerinin Avustralya'daki mezuniyet derecesine denk seviyede ve denkliği tanınan bir bakalorya derecesine sahip olmaları gereklidir.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Charles Sturt University öğrenci adaylarının son iki yılda İngilizce dili alanında yeterli çalışmayı yapmış veya bir İngilizce dil sınavına girmiş olmaları gereklidir. Bu sınavlar aşağıda belirtilenler ya da bunlara denk sınavlar olabilir:

 • Akademik IELTS sınavı, her alanda en az 5.5 puan almak kaydıyla 6 genel puan
 • TOEFL iBT, en az 80 puan ve yazma alanında 25 puan
 • PTE Akademik, her alanda en az 46 puan almak kaydıyla en az 54 puan

Bazı dersler için daha yüksek İngilizce dil seviyeleri gerekmektedir. Öğrenciler yukarıdaki gereksinimlerle ilgili tüm detayları üniversitenin internet sitesinde bulabilirler.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Charles Sturt University akademik programlarının öğrenim ücretleri, Avustralya'daki diğer üniversitelere kıyasla daha makuldür. Kampüslerin bulunduğu bölgesel merkezlerde yaşam maliyetleri büyük şehirlere göre daha düşüktür.

Üniversite, öğrencilerini desteklemek için her yıl 3 milyon Avustralya Dolarının üzerinde burs sağlamaktadır. Farklı durumlardaki öğrencilere uygun olabilecek bir dizi burs mevcuttur. Bazı bursların bazıları liyakat temelliyken bazıları ise toplum hizmetlerine karşılık verilmektedir.

Uluslararası öğrencilerin alabilecekleri burslardan bazıları:

 • Destination Australia (Hedef Avustralya) Bursu - çalışma ve yaşam masraflarına destek amacıyla sınırlı sayıda öğrenciye ödül olarak yıllık 15,000 Avustralya Doları değerinde burs sağlanacaktır.
 • Charles Sturt Bölgesel Bursu – her dönem seçilen derslerin harç ücretlerinin %9-16'sı karşılanacaktır

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Charles Sturt University, mezuniyet sonrası yüksek iş bulma oranlarından dolayı üniversite başarı sıralamalarında her zaman en yüksek konumdadır:

 • Charles Sturt Üniversitesi mezunlarının yüzde 86'sı, mezuniyetlerini takip eden dört ay içinde tam zamanlı işlere yerleştiler (The Good Universities Guide, 2020).
 • Charles Sturt mezunları ayrıca, ülkedeki başlangıç maaşı ortalamasının 3.400 Dolar üzerinde olan 63.400 Dolar başlangıç maaşıyla en yüksek ortalama başlangıç maaşlarını elde etmektedir (The Good Universities Guide 2020).

Charles Stuart University öğrencileri, çalışmalarında etik, sosyal ve ekolojik faktörler ışığında uluslararası bakış açıları kazanmayı öğrenirler ve bu sayede kariyerleri ve yaşamları için daha iyi karar alabilme yetisi kazanırlar. Üniversite öğrencilere hayat boyu öğrenme yeteneklerini kazandırırken, öğrenciler bu süreçte bağımsızlığın, işbirliğinin, kritik düşünmenin, iletişimin, esnek çalışmanın ve problem çözmenin değerini kavrarlar.

Kariyer Hizmetleri Ekibi öğretim ve mezuniyet sonrası süreçlerde de öğrencilere destek verirken, rekabetçi iş piyasasında nasıl fark yaratabileceklerini öğrenmelerini sağlar.

Show more +Show less -
9379
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
801st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Charles Sturt University
At Charles Sturt University
At Charles Sturt University
At Charles Sturt University
At Charles Sturt University
At Charles Sturt University
At Charles Sturt University
At Charles Sturt University
At Charles Sturt University
Barton New South Wales 15 Blackall Street
Dubbo New South Wales Tony McGrane Place
Bathurst New South Wales Panorama Avenue
Manly New South Wales Collins Beach Road
North Wagga New South Wales Boorooma Street
Orange New South Wales Leeds Parade
North Parramatta New South Wales 16 Masons Drive
Thurgoona New South Wales Elizabeth Mitchell Drive
Port Macquarie New South Wales 7 Major Innes Road
Darlinghurst New South Wales Level 1 63 Oxford Street
Charles Sturt University is dedicated to excellence in the delivery of higher education and has a well-earned reputation for providing exceptional education delivered by dedicated professionals with practical and relevant industry experience. As an Australian public university, it provides students with an internationally recognised qualification. In addition, the unique study locations can offer students an Australian experience like no other.

CSU is internationally renowned for applied research and ranked as world-standard or above in Environmental Sciences, Agriculture and Veterinary Sciences, Engineering Education, and Philosophy and Religious Studies. It offers more than 350 courses across 19 dynamic career areas that will open up a world of opportunity for students.

The University has a range of study locations in vibrant regional cities and select courses in capital cities. The courses are developed in collaboration with industry representatives to ensure the skills their graduates acquire meet industry needs. Not only are its degrees accredited with relevant Australian government and industry bodies, these organisations are working closely with the University to guarantee that CSU graduates are industry ready wherever they may work.

While students main focus is to succeed in their studies, the university also want students to have fun. Students can enjoy the social events and friendships that'll round out their uni experience. At CSU, there are lots of on-campus sport and recreational facilities, and plenty of social and sporting clubs for students to join. Students will also have a full calendar of social events like theme nights, live gigs and parties.

Charles Sturt University campuses are located in some of Australia's fastest growing regional cities. All campuses offer a unique study experience with the best of city living and the benefits of a regional lifestyle. The large campuses have fully operational, hands-on teaching facilities, including state-of-the-art scientific and computer laboratories, television studios, broadcasting studios and a simulated hospital.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_224902_320px.jpg Charles Sturt University https://www.idp.com/turkey/universities/charles-sturt-university/iid-au-00368/

Ortalama toplam maliyet$4390

 • $2955
  Konutlar
 • $896
  Yemek
 • $139
  Günlük Yaşam
 • $400
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin