Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

City, University of London - INTO UK

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

INTO City, University of London'da yabancı öğrenciler, dünyanın en heyecan verici konumlarından bir tanesinde hedeflerine ulaşabilmektedir.

Küresel çapta tanınan bu enstitü, 2019 QS En İyi Öğrenci Şehirleri sıralamasında dünyanın en iyi öğrenci şehri olarak adlandırılan çok kültürlü Londra'nın kalbinde yer almaktadır. Üniversitede, 160'ın üzerinde ülkeden öğrenci temsil edilmektedir.

Öğrenciler, INTO'nun özel hazırlık programlarından bir tanesini tamamlayarak City, University of London'a geçiş yapabilmektedir. Bunlar:

 • Uluslararası Hazırlık – Öğrencilerin bir lisans derecesinde eğitime doğrudan giriş için hazırlanırken akademik ve İngilizce dil becerileri üzerinde çalışabilecekleri bir programdır.
 • Lisansüstü Diploma – Öğrenciler akademik, araştırma ve İngilizce dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra bir lisansüstü programına doğrudan giriş için hazırlanabilmektedir.
 • İngilizce Dil Programları – Öğrencileri akademik eğitime hazırlamaktadır.

Üniversite, öğrenci memnuniyeti kategorisinde Londra'da 3. sırada yer verilmiştir (The Complete University Guide 2020). Ayrıca Birleşik Krallık'ta 6. sırada alan dünyaca ünlü Business School'a (eski adıyla Cass) ev sahipliği yapmaktadır (Financial Times 2019 Avrupa İşletme Okulu Sıralaması).

Öğrenciler, INTO City'de geçirdikleri zaman boyunca karşılaştıkları sorunlara yardımcı olabilecek samimi ve kapsamlı bir destek sistemine erişebilmektedir. Personeller, öğrenci hayatına geçişi olabildiğince kolay ve keyifli bir hale getirmek için banka hesabı açmaktan vize desteğine kadar her konuda yardım sunmaktadır.

Lisans ve lisansüstü öğrencilerinin ortalama harç ücreti 2019-2020 döneminde üç dönemli hazırlık için 16.750-18.900 GBP arası bir değerdedir. 2019-2020 üç dönemli hazırlığın konaklama maliyetleri ise 8.225 ve 15.405 GBP arasındadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Londra'nın en yeşil üniversitesi

City, University of London, Londra sıralamalarında zirvededir ve en son People & Planet's University Sıralamalarında Birleşik Krallık'ta beşinci sırayı paylaşmıştır.

Bu sıralama, üniversitelerin çevreye olan etkisini incelemektedir ve bu konuda en çok çaba gösteren üniversiteleri belirlemektedir. City, birinci sınıf ödülüne eşdeğer bir rakam olan %66 puanı almıştır.

Bu durum, Londra gibi büyük bir şehirde çevreye duyarlı bir enstitü olma konusunda üniversitenin sıkı çalışmalarını kanıtlar niteliktedir.

Üniversite, ayrıca öğrencilerini iklim değişikliğine karşı mücadele konusunda teşvik etmektedir ve BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine bağlılık göstermektedir. City, güneş panelleri ve diğer enerji tasarrufu teknolojileri gibi büyük değişikliklerin yanı sıra kampüs sebzeleri ve toplumun da katılımda bulunabileceği yenilebilir çiçek bahçeleri gibi ortak çalışmaya dayalı, daha küçük çaplı girişimlere de sahiptir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

INTO City, University of London'daki öğretim kadrosu, kendisini öğrenci başarısına adamıştır. Konu alanlarında oldukça deneyimli ve tutkulu olan ekip, öğrencilerine yardım etmekten mutluluk duymaktadır.

Mükemmel tesislerden faydalanan INTO öğretmenleri, öğrenci desteği konusunda uzmandır ve öğrenci sayısı düşük olan sınıflar, herkesin yakından ilgi görmesini sağlamaktadır. Çeşitli öğretim yöntemleri ile samimi ve ilham verici bir öğrenim ortamı mevcuttur.

Özel Danışmanlar

Bütün INTO öğrencileri, programlarına başladıklarında bir Özel Danışman ile eşleştirilir ve yıl boyunca düzenli olarak görüşürler. Özel Danışmanlar, yabancı öğrencilere üniversitedeki hayata alışma, akademik gelişim ve karşılaştıkları diğer sorunlar konusunda yardımcı olmaktadır.

Diğer akademik destek hizmetleri arasında bulunanlar:

 • Matematik destek sınıfları ve bir klinik
 • Haftalık akademik danışma masası oturumları
 • Revizyon oturumları

Dil desteği

INTO Merkezinde, İngilizce iletişim kurma konusunda zorluk çeken öğrencilere yardımcı olabilecek dil danışmanları yer almaktadır. Çin'den gelen öğrenciler için özel bir Dil Destek Görevlisi de bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Yabancı öğrencilere eğitim süreçleri boyunca yardımcı olmak için INTO ve City, University of London, akademik destekten sağlık tesislerine kadar birçok hizmet sunmaktadır.

INTO City, University of London, yabancı öğrencilere aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilecek bir ekibe sahiptir:

 • Mesai saatleri dışında yardım için 24 saat aktif acil telefon
 • Havaalanı karşılama servisi
 • İlk hafta için oryantasyon programı
 • Tüm öğrenci yurtlarında asistanlar
 • Vize ve göçmenlik danışmanlığı

Öğrencilerin yararlanabileceği üniversite çapındaki öğrenim hizmetleri arasında bulunanlar:

 • Kapsamlı bir kütüphane ve ders kaynakları
 • Bilişim tesisleri ve destek
 • Bireysel ve grup çalışma alanları

Ayrıca günlük yaşam için de aşağıdakilerin dahil olduğu birçok destek hizmeti bulunmaktadır:

 • Öğrenci Birliği
 • Sağlık Hizmetleri
 • Danışmanlık
 • Engelliler İçin Destek

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

INTO City, University of London'da eğitim görmek için öğrencilerin bazı giriş gereksinimlerini karşılamaları gereklidir.

Uluslararası Hazırlık

 • Akademik gereksinimler – öğrencilerin 12 yıllık eğitimi (veya eş değerini) iyi notlarla tamamlamış olmaları gereklidir.
 • İngilizce dil gereksinimleri – programa bağlı olarak öğrenciler, 4.5 - 6.0 veya eş değer bir IELTS puanına ihtiyaç duymaktadır.

Lisansüstü Diploma

 • Akademik gereksinimler – öğrencilerin yükseköğretimde en az 3 yılı iyi notlarla tamamlamış olmaları gereklidir.
 • İngilizce dil gereksinimleri – Programa bağlı olarak öğrenciler, 5.5 veya eş değer bir IELTS puanına ihtiyaç duymaktadır.

İngilizce Dil Programları

 • Akademik gereksinimler – programa bağlı olarak öğrencilerin genellikle INTO City, University of London'da eğitim görmek için bir teklif almış olmaları gereklidir. Akademik İngilizce'nin bir dönemini hazırlığa dahil eden genişletilmiş programlar sunulmaktadır. İngilizce dil gereksinimlerini karşılayamayan öğrenciler, Akademik İngilizce programına katılabilmektedir.
 • İngilizce dil gereksinimleri – programa bağlı olarak öğrenciler, 3.0 - 6.0 veya eş değer bir IELTS puanına ihtiyaç duymaktadır.

Bu listenin kesinliği yoktur ve öğrencilere seçtikleri programın giriş gereksinimlerini kontrol etmeleri tavsiye edilmektedir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

INTO City, University of London Eğitim Merkezi

Nitelikli öğretmenlere, mükemmel kaynaklara ve en iyi çalışma ortamlarına sahip olan INTO Eğitim Merkezi, yabancı öğrenciler için en iyi şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca ana üniversite binalarına otobüsle yalnızca 15 dakika uzaklıkta olan tesis, öğrencileri kütüphane ve diğer tesislere yakın bir konumda tutmaktadır.

Eğitim Merkezinin Özellikleri:

 • Üniversite tarzı çok amaçlı konferans salonları
 • Modern Bilişim ve multimedya tesisleri
 • Dijital tahtalara sahip modern sınıflar

Öğrenim Kaynakları Merkezi

INTO Eğitim Merkezinin bir parçası olan Öğrenim Kaynakları Merkezi, öğrenciler için özel bir çalışma alanıdır. Kitaplardan tarayıcılara kadar derslerinde öğrencilere yardımcı olacak birçok akademik materyal bulunmaktadır.

INTO Cafe

Çeşitli yiyecek ve içeceklerle beyin gücünü besleyen Into Cafe, öğrencilerin dersleri arasında rahatlayabilecekleri bir ortamdır.

Üniversite Tesisleri

Yabancı öğrenciler, 350.000'in üzerinde kitaba sahip olan üniversite kütüphanesinden kariyer ve istihdam edilebilirlik konusunda destek veren kariyer hizmetlerine kadar, City, University of London'daki mükemmel tesislerin hepsinden yararlanabilmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Başarılı yabancı öğrencileri ödüllendirmek ve onlara ekonomik anlamda yardımcı olmak için üniversitede burs olanakları mevcuttur.

Uluslararası Hazırlık Bursu

Uluslararası Hazırlık geçiş programındaki INTO öğrencileri, 3.000 GBP değerinde bir burs için hak kazanabilmektedir.

Uluslararası Lisansüstü Diploma Bursu

Lisansüstü Diploma hazırlık geçiş programı öğrencileri, 4.000 GBP değerinde bir burs için hak kazanabilmektedir.

Bölgesel Burslar

Uluslararası Lisansüstü Hazırlık Programı'nda Akademik İngilizce eğitimi alan INTO öğrencileri, 2000 GBP değerindeki bursa hak kazanabilmektedir.

City'de bir derece programına geçiş yaparak devam eden öğrencilerin performanslarını ödüllendirmek için devamlılık bursları da bulunmaktadır.

Uluslararası Hazırlık Devamlılık Bursu: Matematik, Bilgisayar Bilimi ve Mühendislik

Akademik mükemmeliyeti ödüllendirmek için Uluslararası Hazırlık programında eğitim gören ve Matematik, Bilgisayar Bilimi ve Mühendislik Fakültesine geçiş yapacak en başarılı 3 öğrenci, 3.000 GBP değerinde bir bursa hak kazanmaktadır.

Uluslararası Hazırlık Devamlılık Bursu: Cass Business School

Akademik mükemmeliyeti ödüllendirmek için Uluslararası Hazırlık programında eğitim gören ve Cass Business School'a geçiş yapacak en başarılı 6 öğrenci, 3.000 GBP değerinde bir bursa hak kazanmaktadır.

Uluslararası Hazırlık Devamlılık Bursu: Sanat ve Sosyal Bilimler

Akademik mükemmeliyeti ödüllendirmek için Uluslararası Hazırlık programında eğitim gören ve Güzel Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesine geçiş yapacak en başarılı 4 öğrenci, 3.000 GBP değerinde bir bursa hak kazanmaktadır.

Uluslararası Hazırlık Devamlılık Bursu: Hukuk

Akademik mükemmeliyeti ödüllendirmek için Uluslararası Hazırlık programında eğitim gören ve City Hukuk Fakültesine geçiş yapacak en başarılı 2 öğrenci, 3.000 GBP değerinde bir bursa hak kazanmaktadır.

Öğrencilerin her burs için geçerlilik ve uygunluk koşullarını kontrol etmeleri tavsiye edilmektedir.

Show more +Show less -

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Exterior at night
MSc Mechanical Engineering
Students in Scape Bedroom
Student review
Business students
Scape Exterior
MSc International Business Economics
Study Centre
Aerial Shot
University library
Students Using Flight Simulator
Journalism students
London Greater London 102 Middlesex Street
London Greater London Northampton Square
INTO City, University of London offers a range of courses that are proven to help international students progress to undergraduate and postgraduate degrees in the UK. The centre also offers a number of English language courses for professional or everyday use. City, University of London is a global institution providing academic excellence focused on business and the professions. For 125 years, it has combined high-quality education with leading research and enterprise, transforming the lives of its students from hundreds of countries across the world.

Combining highly qualified teaching staff with a great location, brilliant resources and modern study areas, the INTO City, University of London Study Centre provides a dynamic learning environment. With access to e-learning tools, extensive library facilities and 24/7 support, Its students can also get involved with various university level activities such as clubs and societies, student media, University Challenge television quiz show and charity fundraising.

Its Learning Resource Centre provides a range of materials to aid studies, such as textbooks, DVDs, journals, CDs, newspapers, and printing and scanning facilities. From clubs and societies to sports facilities and faith groups, campus life at INTO Centre is engaging and entertaining.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_309207_320px.jpg City, University of London - INTO UK https://www.idp.com/turkey/universities/city-university-of-london-into-uk/iid-uk-01232/

Ortalama toplam maliyet£1309

 • £469
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin