Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

City, University of London - INTO UK

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

INTO City, University of London'da uluslararası öğrenciler, QS Best Student Cities 2022 tarafından dünyanın en iyi öğrenci şehri seçilen ve bu ünvanı 2018'den beri elinde tutan çok kültürlü Londra'nın kalbinde hedeflerine ulaşabilirler. Çeşitli ve kapsayıcı bir öğrenci topluluğuna sahip olan üniversitede 160'ı aşkın ülkeden öğrenciler temsil edilmektedir.

Öğrenciler, INTO'nun özel olarak hazırlanmış geçiş programlarından birinde okuyarak City, University of London'a geçebilirler:

 • Uluslararası Hazırlık - öğrenciler, lisans eğitiminin ilk yılına doğrudan girmeye hazırlanırken akademik ve İngilizce dil becerileri üzerinde çalışabilirler.
 • Lisansüstü Diploma – Öğrenciler akademik, araştırma ve İngilizce dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra bir lisansüstü programına doğrudan giriş için hazırlanabilmektedir.
 • İngilizce Dil Programları – Öğrencileri akademik eğitime hazırlamaktadır.

Üniversite, öğrenci memnuniyeti açısından Londra'da 3. sıradadır (The Complete University Guide 2020). Aynı zamanda Birleşik Krallık'ta 6. sırada yer alan (Financial Times European Business School Ranking 2020) dünyaca ünlü Bayes İşletme Okulu'na (eski adıyla Cass) da ev sahipliği yapar.

Öğrenciler, karşılaşabilecekleri herhangi bir sorunla ilgili yardımcı olabilecek samimi ve kapsamlı bir destek sistemine erişebilirler. Banka hesaplarının açılmasından vize işlemlerine kadar destek sunan personel, Birleşik Krallık'taki öğrenci hayatına geçişi kolay ve keyifli hale getirmeye yardımcı olur.

Programlar, üniversitenin güçlü istihdam edilebilirlik gündemini yansıtacak şekilde, ilk günden itibaren İngilizce modülüne yerleştirilmiş temel istihdam becerilerini ve deneyimini kapsar. Londra'nın merkezinde, şehrin finans ve teknoloji bölgeleri arasında yer alan harika bir konuma sahiptir. Öğrenciler ayrıca bir LinkedIn profili oluşturarak INTO City'de geçirdikleri süre boyunca bunu sürdürürler.

2021–22'deki üç dönemlik geçiş programları için lisans ve lisansüstü INTO öğrencileri için ortalama öğrenim ücretleri 16.750 GBP - 19.565 GBP aralığındadır. 2021–22'deki üç dönemlik geçiş programları için konaklama maliyetleri 8,262 GBP ile 12,012 GBP arasında değişmektedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

City, University of London, sürdürülebilirlik ve çevre koruma için Birleşik Krallık'ta 13. sıradadır (en son People & Planet's University League Table 2021) ve Londra'da 4. sırada yer almaktadır.

Lig tablosu, üniversitelerin çevre üzerindeki etkisine bakmakta ve en iyi sürdürülebilir çabaları gösterenleri sıralamaktadır. Bu yıl City, birinci sınıf bir ödüle eşdeğer olan yüzde 71,9'luk bir puan elde etmiştir.

Bu, Londra gibi büyük, kirli bir şehirde büyük bir zorluk olmasına rağmen, çevre dostu bir kurum olmak için üniversitenin ortaya koyduğu sıkı çalışmanın bir yansımasıdır.

Üniversite, ayrıca öğrencilerini iklim değişikliğine karşı mücadele konusunda teşvik etmektedir ve BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine bağlılık göstermektedir. City, güneş panelleri ve diğer enerji tasarrufu teknolojileri gibi büyük değişikliklerin yanı sıra kampüs sebzeleri ve toplumun da katılımda bulunabileceği yenilebilir çiçek bahçeleri gibi ortak çalışmaya dayalı, daha küçük çaplı girişimlere de sahiptir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

INTO City, University of London'daki öğretim kadrosu, kendisini öğrenci başarısına adamıştır. Konu alanlarında oldukça deneyimli ve tutkulu olan ekip, öğrencilerine yardım etmekten mutluluk duymaktadır.

Mükemmel tesislerden faydalanan INTO öğretmenleri, öğrenci desteği konusunda uzmandır ve öğrenci sayısı düşük olan sınıflar, herkesin yakından ilgi görmesini sağlamaktadır. Çeşitli öğretim yöntemleri ile samimi ve ilham verici bir öğrenim ortamı mevcuttur.

Özel Danışmanlar

Bütün INTO öğrencileri, programlarına başladıklarında bir Özel Danışman ile eşleştirilir ve yıl boyunca düzenli olarak görüşürler. Özel Danışmanlar, yabancı öğrencilere üniversitedeki hayata alışma, akademik gelişim ve karşılaştıkları diğer sorunlar konusunda yardımcı olmaktadır.

Diğer akademik destek hizmetleri arasında bulunanlar:

 • Matematik destek sınıfları ve bir klinik
 • Haftalık akademik danışma masası oturumları
 • Revizyon oturumları

Dil desteği

INTO Merkezinde, İngilizce iletişim kurma konusunda zorluk çeken öğrencilere yardımcı olabilecek dil danışmanları yer almaktadır. Çin'den gelen öğrenciler için özel bir Dil Destek Görevlisi de bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Uluslararası öğrencileri tüm eğitim deneyimleri boyunca desteklemek için INTO ve City, University of London, tüm öğrencilerin hedeflerine ulaşmak için gereken kaynaklara ve rehberliğe sahip olmalarını sağlamak üzere etkileyici bir dizi destek hizmeti geliştirmiştir.

Üniversite, akademik destekten sağlık hizmetlerine kadar her şeyi sunar ve uluslararası öğrencilere aşağıdaki konularda destek olabilecek samimi bir ekibe sahiptir:

 • Mesai saatleri dışında yardım için 24 saat aktif acil telefon
 • Havaalanı karşılama servisi
 • İlk hafta için oryantasyon programı
 • Tüm öğrenci yurtlarında asistanlar
 • Vize ve göçmenlik danışmanlığı

Öğrencilerin yararlanabileceği üniversite çapındaki öğrenim hizmetleri arasında bulunanlar:

 • Kapsamlı bir kütüphane ve ders kaynakları
 • Bilişim tesisleri ve destek
 • Bireysel ve grup çalışma alanları

Ayrıca günlük yaşam için de aşağıdakilerin dahil olduğu birçok destek hizmeti bulunmaktadır:

 • Öğrenci Birliği
 • Sağlık Hizmetleri
 • Danışmanlık
 • Engelliler İçin Destek

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

INTO City, University of London'da eğitim görmek için öğrencilerin bazı giriş gereksinimlerini karşılamaları gereklidir.

Uluslararası Hazırlık

 • Akademik gereksinimler – öğrencilerin 12 yıllık eğitimi (veya eş değerini) iyi notlarla tamamlamış olmaları gereklidir.
 • İngilizce dil gereksinimleri – programa bağlı olarak öğrenciler, 4.5 - 6.0 veya eş değer bir IELTS puanına ihtiyaç duymaktadır.

Lisansüstü Diploma

 • Akademik gereksinimler – öğrencilerin yükseköğretimde en az 3 yılı iyi notlarla tamamlamış olmaları gereklidir.
 • İngilizce dil gereksinimleri – Programa bağlı olarak öğrenciler, 5.5 veya eş değer bir IELTS puanına ihtiyaç duymaktadır.

İngilizce Dil Programları

 • Akademik gereksinimler – programa bağlı olarak öğrencilerin genellikle INTO City, University of London'da eğitim görmek için bir teklif almış olmaları gereklidir. Akademik İngilizce'nin bir dönemini hazırlığa dahil eden genişletilmiş programlar sunulmaktadır. İngilizce dil gereksinimlerini karşılayamayan öğrenciler, Akademik İngilizce programına katılabilmektedir.
 • İngilizce dil gereksinimleri – programa bağlı olarak öğrenciler, 3.0 - 6.0 veya eş değer bir IELTS puanına ihtiyaç duymaktadır.

Bu listenin kesinliği yoktur ve öğrencilere seçtikleri programın giriş gereksinimlerini kontrol etmeleri tavsiye edilmektedir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

INTO City, University of London Eğitim Merkezi

Nitelikli öğretmenlere, mükemmel kaynaklara ve en iyi çalışma ortamlarına sahip olan INTO Eğitim Merkezi, yabancı öğrenciler için en iyi şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca ana üniversite binalarına otobüsle yalnızca 15 dakika uzaklıkta olan tesis, öğrencileri kütüphane ve diğer tesislere yakın bir konumda tutmaktadır.

Eğitim Merkezinin Özellikleri:

 • Üniversite tarzı çok amaçlı konferans salonları
 • Modern Bilişim ve multimedya tesisleri
 • Dijital tahtalara sahip modern sınıflar

Öğrenim Kaynakları Merkezi

INTO Eğitim Merkezinin bir parçası olan Öğrenim Kaynakları Merkezi, öğrenciler için özel bir çalışma alanıdır. Kitaplardan tarayıcılara kadar derslerinde öğrencilere yardımcı olacak birçok akademik materyal bulunmaktadır.

INTO Cafe

Çeşitli yiyecek ve içeceklerle beyin gücünü besleyen Into Cafe, öğrencilerin dersleri arasında rahatlayabilecekleri bir ortamdır.

Üniversite Tesisleri

Yabancı öğrenciler, 350.000'in üzerinde kitaba sahip olan üniversite kütüphanesinden kariyer ve istihdam edilebilirlik konusunda destek veren kariyer hizmetlerine kadar, City, University of London'daki mükemmel tesislerin hepsinden yararlanabilmektedir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Başarılı yabancı öğrencileri ödüllendirmek ve onlara ekonomik anlamda yardımcı olmak için üniversitede burs olanakları mevcuttur.

Uluslararası Hazırlık Bursu

Uluslararası Hazırlık geçiş programındaki INTO öğrencileri, 4.000 GBP değerinde bir burs için hak kazanabilmektedir.

Uluslararası Lisansüstü Diploma Bursu

Lisansüstü Diploma hazırlık geçiş programı öğrencileri, 4.000 GBP değerinde bir burs için hak kazanabilmektedir.

City'de bir derece programına geçiş yaparak devam eden öğrencilerin performanslarını ödüllendirmek için devamlılık bursları da bulunmaktadır.

City, University of London İlerleme Bursu

INTO City Uluslararası Hazırlık Programını üstün başarıyla tamamlayan öğrenciler, City, University of London'a geçiş için burs almaya hak kazanabilirler.

Öğrencilerin, her burs için geçerlilik ve uygunluk şartlarını kontrol etmeleri önerilir.

Show more +Show less -

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Exterior at night
MSc Mechanical Engineering
Students in Scape Bedroom
Student review
Business students
Scape Exterior
MSc International Business Economics
Study Centre
Aerial Shot
University library
Students Using Flight Simulator
Journalism students
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?