Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Claremont Graduate University (CGU)

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Claremont Graduate University (CGU) Kaliforniya'nın Claremont ilçesinde yer alan bir araştırma üniversitesi ve Amerika Birleşik Devletleri'nde sadece lisansüstü eğitim veren en eski yükseköğretim kurumudur. Üniversite, Oxford ve Cambridge'ten ilham alınarak modellenmiş dünya standardında yedi kurumdan oluşan bir grup olan Claremont College'larının bir parçasıdır ve popüler Claremont Köyüne yürüme mesafesi ve Los Angeles şehir merkezine sadece 35 mil uzaklıkta yer alan 7.5 hektarlık bir kampüse yayılmıştır. CGU tüm milliyetlere kucak açar ve dünya çapında 50'nin üzerinde farklı ülkeden öğrencileri içtenlikle karşılar.

Öğrenciler yüksek lisans, doktora dereceleri ve sertifika programları dahil çok çeşitli lisansüstü programlarda öğrenim görme seçeneği yakalar. Tüm programlar uygulamaya dayalı ve öğrencilerin özel kariyer ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır, dolayısıyla mezuniyet sonrası kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda çeşitli staj imkânları ile sektör deneyimi kazanma şansı da elde ederler.

CGU'da öğrencilerin diğer hizmetlerin yanında kariyerine başlama veya ilerleme, öne çıkan bir CV ve ön yazı hazırlama ve staj fırsatları ve ilgili kariyer atölyeleri bulmalarına yardımcı olmak da dahil çok çeşitli hizmetler sunan özel bir Kariyer Geliştirme Ofisi vardır.

Öğrencilerin lisansüstü kariyerleri süresince katılabileceği çok çeşitli kulüp ve topluluklar vardır ve bu grupların birçoğu öğrencilere ideal ağ oluşturma fırsatları ve CV'lerini ön plana çıkarma becerileri kazandırmaktadır.

Üniversitede eğitimli bir profesyoneller ekibi yoluyla gizli danışmanlık, yerinde medikal ekibe ulaşabilme ve engellilik durumu ya da özel gereksinimleri olanlara yönelik özel bir Öğrenci Engelli Kaynakları Merkezi gibi başka öğrenci destek hizmetleri de üniversitede mevcuttur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

İktisat, İngilizce, Güzel Sanatlar, Tarih, Matematik, Halkla İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Halk Sağlığı alanlarındaki CGU programlarının tamamı en iyi 100 arasında yer alır (U.S. News & World Report).

CGU'nun Drucker İşletme Okulu, The Princeton Review tarafından batı ABD'deki en iyi işletme okullarından biri seçilmiştir.

CGU'nun Finans Mühendisliği programına FTE Times, 11. sırada QuantNet ise 24. sırada yer vermiştir.

Öğrencilerin %85'i burs alır. Ortalama yıllık burs miktarı 15.000 Amerikan Doları'dır.

Yeni Enstitü, Aile İşletmelerinin İhtiyaçlarına Karşılık Veriyor

Drucker İşletme Okulu, aile işletmelerine yönelik eğitim ve geliştirme amaçlı olarak Drucker Küresel Aile İşletmesi Okulu'nu hizmete sunmuştur.

CGU, WiRED International, Küresel Toplum Sağlık Çalışanlarını Eğitme

Bir sağlık eğitim STK'sı olan WiRED International'ın Genel Müdürü Dr. Gary Selnow, CGU'nun Toplum & Küresel Sağlık Okulu'nda Araştırma Profesörü olarak atanmıştır. Gary, WiRED'ı kampüse taşımakta olup, CGU öğrencilerine ve akademisyenlerine küresel sağlık projelerinde çalışmak üzere fırsatlar sunacaktır.

COVID-19 ‘un Olumsuz Psikolojik Etkilerini En Aza İndirme

Davranış Bilimleri & Organizasyonel Bilimler Profesörü Jason Siegel, olumlu psikoloji değişkenlerinin, tıp asistanları genelinde COVID-19'a maruz kalma dolayısıyla ortaya çıkan tükenmişlik ve depresyon belirtilerini nasıl en aza indirdiğini incelemek üzere Hospital Corporation of America'dan bir teklif almıştır.

BBC Economics'e emeği geçenlerden Ryan Patel Uzmanlığını Öğrencilerle Paylaşıyor

CNN, Yahoo Finance ve BBC'de düzenli olarak emeği geçen Ryan Patel, uluslararası ekonomi alanındaki deneyimlerini bu derste öğrencilerle paylaşmaktadır. Patel, küresel liderlik üzerinde yeni bir ders vermektedir.

Küresel Haritalamaya Çeşitlilik Katma

Bilgi Sistemleri & Teknoloji Merkezi doktora öğrencisi Whitney Kotlewski, bir Esri meslektaşı ile ortaklık kurarak GIS işgücünde çeşitliliği geliştirmek için çalışmaktadır. Birlikte, GIS işgücünde beyaz ırktan olmayan kadınları güçlendirmek için Black Girls Mapping Action to Pioneer Progress adlı kuruluşu kurmuşlardır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Akademik kadro & araştırmalar

CGU akademik personeli en yeni uzmanlıkları sınıfa taşıyan ve dünyayı geliştiren uygulamalı araştırmalar yapan alanının liderleri olarak geniş çapta kabul görmektedir. Ayrıca gelecek nesil liderleri yetiştirmek, öğrencilerle daha öğrenciyken kendi mesleki itibarlarını geliştirmelerine yardımcı olacak yakın ve işbirliğine dayalı iş ilişkileri kurmak için çalışırlar. Akademik personel problemlere yeni yollarla yaklaşmak için disiplinler arası araştırmalar yapar ve eğitim verir.

Son derece saygın Claremont College'larının bir parçası olmak CGU öğrencilerine üstün kaynak ve hizmetlere erişim imkanı sağlar. Bir CGU öğrencisi yüksekokullarda bulunan 550 akademik personelin pek çoğundan dersler alabilir, iki milyonun üzerinde hacme sahip dört kütüphaneden faydalanabilir ve çok sayıda bağlı kuruluş, program ve enstitüye katılabilir.

CGU, ihtiyari olarak küçüktür. 8 kişilik ortalama sınıf mevcutları sayesinde, profesörlerle temas oldukça kolaydır. Bu sınırlı mevcut dolayısıyla CGU, işbirliği kurabilmekte, yenilik üretebilmekte ve güncel kalabilmektedir. Kültürel ve entelektüel çeşitliliğe olan bağlılığı dünyamızın karşı karşıya kaldığı sorunlara yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar getiren etkileşimi güçlendirmektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Her biri benzersiz bir vizyon ve misyona sahip olan CGU'nun 7 fakültesi, uygulamalı öğrenim ve araştırmaya odaklanan bir disiplinler ötesi eğitim yaklaşımı sergiler.

The Peter F. Drucker ve Masatoshi Ito Lisansüstü İşletme Okulu (Drucker), küresel bilince ve sosyal farkındalığa sahip güçlü, etik ve evrensel yönetim becerilerine sahip liderler yetiştirmektedir. The Drucker School Southwestern Law School (Hukuk Okulu) ve Art Center College of Design (Sanat Merkezi Tasarım Okulu) ile bağlantılıdır.

Sosyal Bilimler, Politika ve Değerlendirme Yüksekokulu (SSSPE) öğrencileri gerçek dünya sorunlarını çözmek ve toplumu geliştirmek için bütüncül, disiplinler arası bilim ile kaynaştırır. SSSPE kendi misyonuna adanmış iki eğitsel birimi bünyesinde barındırır: Davranışsal ve Örgütsel Bilimler Birimi ve Politika ve Ekonomi Birimi.

Sanat ve Beşeri Bilimler Yüksekokulu (SAH) Sanat, müzik, uygulamalı kadın çalişmalari, kültürel çalişmalari, ingilizce, tarih ve din disiplinlerinde eğitim verirken, disipline özgü derinlik ve esnekliği teşvik edecek şekilde tasarlanmış benzersiz bir eğitim ortamı yaratır.

Toplum ve Dünya Sağlığı Yüksekokulu (SCGH) insanoğlunun bireyler, aileler ve toplumların yaşam kalitesini arttırmak için sağlığı nasıl kavramsallaştırıp geliştirdiği konusunda yeni bir vizyonu harekete geçirmektedir.

Eğitim Çalışmaları Yüksekokulu (SES) Eğitim ve Öğretmen eğitimi dalında programlar sunar ve geleceğin eğitmenlerini günümüzün K-12 ve daha üst seviye eğitim ortamlarında karşılaşılan benzeri yaşanmamış zorluklara hazırlar.

Bilgi Sistemleri ve Teknoloji Merkezi (CISAT) profesyoneller ve eğitmenleri Bilgi Sistemleri ve Teknoloji alanında liderlik pozisyonlarını üstlenmeye hazırlayan araştırma odaklı öğretim sunmaktadır.

Matematik Bilimleri Enstitüsü (IMS) matematik bilim insanlarını eğitim, endüstri ve devlet laboratuarları için eğitir ve salt ve uygulamalı matematiğin tüm alanlarını kaplayan 60'ın üzerinde akademik personel ile Claremont Matematik Bilimleri Merkezinin bir parçasıdır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

İngilizce Giriş Koşulları

 • Doğrudan Giriş: TOEFL iBT 95+ / IELTS 7.0 / Pearson PTE'den 66+
 1. Doğrudan giriş için, her alt bölümden en az 6.5 puan almak kaydıyla 7.0 IELTS puanı gerekir.
 • Modül 1: TOEFL iBT 75-84 / IELTS 6.0 / Pearson PTE'den 50-57 puan
 • Modül 2: TOEFL iBT 85-94 / IELTS 6.5-7.0 / Pearson PTE'den 58-65 puan

Uluslararası Bilim İnsanları Programı (ISP) anadili İngilizce olmayan, lisansüstü eğitime hazır uluslararası öğrencilere özel olarak tasarlanmıştır. Öğrencileri dil, araştırma ve katılım becerilerine incelik kazandıracak bütünleşik bir sınıflar kümesi yoluyla lisansüstü eğitimin zorluklarına hazırlayacaktır. ISP tipik bir ''dil programı'' olmayıp öğrencileri Amerikan akademi ve iş kültürü uygulamaları ve beklentileri konusunda eğiterek lisansüstü düzeyde derslerde başarılı olmalarına yardım etmek üzere tasarlanmıştır.

Öğrenciler İngilizce yeterlilik seviyelerine bağlı olarak, modül 1 veya modül 2'ye girecektir. Kendi modüllerinin tüm derslerinde B veya üzeri not aldıklarında bir sonraki modüle geçeceklerdir. Uluslararası Bilim İnsanları Programı başarıyla tamamlandıktan sonra, öğrenciler lisansüstü çalışma programlarına geçecek ve bir sertifika alacaktır.

Akademik Giriş Koşulları

Öğrencilerin, International Scholars Program'ına hak kazanabilmek için öncelikle bir CGU akademik programına kabul edilmeleri gerekir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Konaklama

CGU öğrencileri, öğrenci yurtlarında konaklamanın sayısız faydasını görecektir. Derslikler, ders çalışmak için sakin bir ortam ve kütüphaneye kadar her şey küçük Claremont şehrinde yürüme mesafesi uzaklığında olacaktır.

GCU kampüsünden kısa bir yürüme mesafesi uzaklığında olan iki seçenek vardır. Bunlardan ilki olan Claremont Collegiate Apartments, GCU öğrencilerine ve yakındaki fakültelerde öğrenim gören lisans öğrencilerine tek oda veya stüdyo apartman seçenekleri sunar. Oasis Residential Commons (Yurtlar), sadece lisansüstü öğrencilere ev sahipliği yapmakta olup bünyesinde sınıflar, grupla toplantı alanları, bir spor salonu, yüzme havuzu, çalışma odaları ve bekleme salonları bulunur.

Yemek Seçenekleri

Kampüste bulunan Hagelbarger's Cafe çorba, salata, makarna, sandviç ve pek çok vejetaryen yemek seçenekleri dahil olmak üzere her gün taze olarak yapılan lezzetli yemekler sunar. Öğrenciler aynı zamanda çeşitli atıştırmalıklar, içecekler veya Starbucks kahvesi satın alabilirler.

Ayrıca öğrenciler, beslenme sınırlamaları olan veya olmayan öğrencilere yönelik kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği seçenekleri sunan, Claremont Colleges bünyesindeki yemekhanelerden herhangi birinde yemek yiyebilirler.

Yakında bulunan Claremont Köyü, öğrencilere 50'yi aşkın restoran, kafe, pub vd. seçenekler sunar.

Claremont College Kütüphaneleri

The Claremont Colleges Library edebiyat, beşeri bilimler, sosyal bilimler alalarında koleksiyonlara sahip olup bünyesinde yaklaşık 2 milyon cilt bulunur. Kütüphane geniş bir gazete, dergi yelpazesine sahip olup 70.000'i aşkın yayında bulunan makalelere erişim sunar.

Kütüphane düzenli olarak araştırma atölyeleri düzenlemekte olup, rezerve edilebilir olan ve sadece lisansüstü öğrencilere yönelik çalışma alanları ve ders materyallerinin saklanabileceği kilitli dolaplara erişim sunar. Aynı zamanda, fakülteler genelindeki tüm programlar için okuma kaynaklarına erişilebilir.

Ayrıca öğrencilerin yakında bulunan ve kurumla bağlantılı birkaç kütüphaneye daha erişimi bulunur: Scripps College kampüsünde bulunan Denison Library ve Rancho Santa Ana Botanic Garden adlı botanik ve bahçıvanlık kütüphanesi.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Claremont Graduate University'nin alanlarında deneyimli personeli öğrencilere finansal destek süreçleri konusunda yardımcı olur. Personel, finansal destek konusunda doğru, etkili ve zamanında bir yönlendirme sağlamak adına her türlü gayreti gösterir.

 • Tüm uluslararası öğrenciler CGU lisansüstü programlarından birine kabul edildikten sonra üstün başarı bursları için değerlendirilir.
 • CGU öğrencilerine yıllık 12 milyon USD'nin üzerinde burs yardımı sağlanmaktadır.
 • Üstün başarı bursları öğrencilere her bir akademik bölümün tavsiyesi esas alınarak verilir.
 • Burslar her dönem 12-16 birim olarak kayıt baz alınarak verilir. Kaydın değişmesi durumunda burslar da yeniden düzenlenir.
 • CGU, tatmin edici bir akademik gelişmenin sürdürülmesi halinde bu başarıyı, öğrencinin ilgili programdaki öğrenim süresi boyunca burs desteği ile ödüllendirmeye önem verir.
 • Öğrencilerimizin %85'i burs alır. Yıllık ortalama burs miktarı 15.000 Amerikan Doları (USD)'dır.

Show more +Show less -
593
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at Claremont Graduate University
Join us at Claremont Graduate University
World of Difference_ Why Our International Students Learn and Thrive
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?