Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Clark University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Clark University 1887 yılında ülkenin ilk tamamen yüksek lisansa yönelik okulu olarak kurulmuş olup, araştırma ve yeniliklerin önünü açmaya devam etmektedir. Bugün, Clark University sosyal ve bilimsel zorlukların küresel ölçekte ele alındığı araştırma deneyimi bağlamında titiz bir temel bilimler müfredatını öne çıkarmaktadır.

Üniversitenin müfredat yaklaşımı engelleri yıkmakta ve konuları birçok perspektiften inceleme fırsatı sunmaktadır. 3.000'den fazla öğrenci çok çeşitli akademik disiplinlerde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlıdır. Özel, kâr amacı gütmeyen bir araştırma kurumu olan Clark gelecek nesiller için inşa edilmiş, etkisi büyük, küçük bir üniversite olmakla iftihar eder.

Üniversite New England bölgesinin ikinci büyük şehri olan Massachusetts, Worcester'de yer alır. ‘New England'ın kalbi' olarak bilinen 50-akre kampüs ağaçlar ve ihtişamlı bir mimariyle kaplıdır. Şehir mükemmel eğlence, sosyal aktiviteler ve kariyer fırsatları sunar. Boston'a yolculuk sadece bir saat sürerken, New York Şehrine de arabayla dört saatten daha kısa sürede ulaşılabilir.

Clark University belirgin biçimde işbirlikçi ve kapsayıcı bir ortamdır ve üniversitenin öğretim kadrosu alanlarının uzmanları olarak tanınır. Küçük boyutlu sınıflar öğrencilerin başarılı uygulayıcı kişilerle birebir bağlantı kurmasına imkan sağlar. Mezunlar da düzeni sorgulama ve kariyerlerinde eğitimi aşan uzun süreli olumlu değişimler yaratma konusunda ilham alır.

Clark University AACSB uluslararası akreditasyonuna sahip bir işletme yüksek okuludur ve ABD News &World Report tarafından 2021'in En İyi İşletme Yüksekokulu ödülüne layık görülmüştür. Üniversite birçok üniversite sıralamasında üst sıralarda yer almaya devam etmektedir:

 • 103'üncü – En İyi Devlet Üniversiteleri, ABD News & World Report
 • 27'nci – En Değerli Yüksekokullar, ABD News & World Report
 • 7'nci – Dünyanın En İyi Küçük Üniversiteleri, Times Higher Education
 • 18'inci – En Mutlu Öğrenciler, The Princeton Review
 • 11'inci – Etki Yaratan Okullar, The Princeton Review

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Healthy Clark COVID-19 planı

Clark University en güvenli ve en üretken kampüs deneyimini sağlamak için güçlü bir plana sahiptir. Birçok önleyici tedbirin yanı sıra, ileri testler, koruyucu ekipmanlar ve sosyal mesafe kılavuzları halihazırda mevcuttur.

Üniversite topluluğu arasında görülen COVID-19 vaka sayısı oldukça düşüktür. Kampüsteki veya Worcester'daki vakalar ve testler Healthy Clark Paneli üzerinden günlük takip edilmektedir.

Clark #ClarkTogether'ı da uygulamaktadır. Bu üniversite topluluğunun hikaye, video, tavsiyeler ve daha fazlasını paylaşması ve Clark topluluk ruhunu aktif tutmasına yönelik bir dijital ortamdır.

Yeni akran rehberlik programı

Amerikan Kültürü ve Dili Enstitüsü (ALCI) gönüllü bir rehberlik programı oluşturmuştur. Yeni uluslararası öğrencileri bilgi birikimi ve deneyimini paylaşabilecek geri dönen denizaşırı öğrencilerle eşleştirir. Program yeni öğrencilerin bağlantılar kurması, sorular sorması ve üniversitede kendilerini rahat hissetmesine yardımcı olur.

Rehberler Clark'taki yeni bir uluslararası öğrenci olmanın ne demek olduğunu çok iyi bilir. Kişisel deneyim yoluyla, uluslararası öğrencilere tavsiye, destek ve arkadaşlık sunarlar. Rehberlere danışan birçok kişi denizaşırı ülkelerinde uzaktan öğrenir ve rehberler de onlarla düzenli online iletişim kurarlar.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Akademik Kadro

Öğrenciler Clark University'de 10:1 öğrenci akademisyen oranından faydalanmakta olup bu ülke ortalamasına göre çok iyi bir rakamdır. Akademik kadro öğretim üyeleri, uygulayıcılar ve düşünce liderlerinden oluşur ve bunların çoğu iklim bilimi, soykırım çalışmaları ve kentsel eğitim gibi konularda kendi alanlarında ön plana çıkmış kişilerdir. NASA, Ulusal Bilim Vakfı ve ABD Tarım Bakanlığı gibi uluslararası organlardan sağlanan finansmanla dünya genelinde araştırmalar yürütürler.

Akreditasyonlar

Birçok program aşağıdaki kurumlar tarafından akredite edilmiştir:

 • New England Yüksek Öğretim Komisyonu
 • İşletme Yüksekokullarını Geliştirme Birliği
 • Amerikan Psikoloji Birliği

Clark University aynı zamanda öğrencileri için öğretim kalitesini geliştirmeye adanmış bir merkezdir. Eğitim ve Öğrenimde Mükemmeliyet Merkezi (CETL) akademik kadro, okutmanlar ve PhD öğrencilerinin genel öğrenim deneyiminde ilerleme sağlamak üzere hizmet vermesi için tasarlanmıştır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Clark University aşağıdaki yüksekokullardan oluşur:

 • Sanat ve Bilim Koleji
 • Weissman Sanat ve Bilimler Enstitüsü
 • Coğrafya Enstitüsü
 • İşletme Fakültesi
 • Uluslararası Kalkınma, Toplum ve Çevre
 • Mesleki Çalışmalar Fakültesi

Amerikan Dili ve Kültürü Enstitü Programları (ALCI)

Uluslararası öğrenciler Clark University'den bir derece alabilmek için çok sayıda eğitim geçiş yolu izleyebilir. Lisans Derecesi Tamamlama programı Lisans derecesine başka bir yerde başlamış öğrencilerin dört yıllık derecelerini Clark'ta tamamlayabilmesine imkan tanır. Mezun Geçiş Programı, Worcester kampüsü veya Şanghay'da, öğrencilerin bir ABD yüksek lisans programında başarılı olmak için gereken becerileri geliştirmesine yardımcı olur. ALCI aynı zamanda dünyanın herhangi bir yerinde başlanabilen derece giriş programlarıyla uluslararası öğrencileri online desteklemektedir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Başvuru Koşulları

Genel olarak, Clark'ta bir yüksek lisans derece programına başvurmak için kişisel beyan ve referans mektupları, bunun yanında güncel bir özgeçmiş ve daha önceki akademik transkriptlerin sunulması gerekir. Eksiksiz giriş koşulu detaylarına üniversite web sitesinden ulaşılabilir.

İngilizce Dil Koşulları

Uluslararası başvuru sahiplerinin İngilizce dil yeterliliklerine ilişkin kanıt sunmaları gerekir. Kabul edilen sistemler TOEFL, IELTS ve PTE-Akademik testlerinden oluşur ve bir öğrenim sürecine girmeden önce resmi sonuç belgelerinin ibraz edilmesi gerekir.

Tüm yüksek lisans programlarının İngilizce dil koşulları aynıdır:

 • TOEFL: 85 genel puan
 • TOEFL: ITP Plus Puanları
 • IELTS: 6.5 genel puan
 • PTE: 53 genel puan
 • Duolingo: 110 genel puan
 • ELS 112'nin tamamlanması
 • EC English B2+ Pre-Advanced Level'ın tamamlanması

Aşağıdaki ülkelerden gelen veya bu ülkelerdeki akredite bir derece programından mezun olmuş öğrenciler için İngilizce dil giriş koşulları açısından istisnalar mevcuttur.

Giriş için bu dil koşullarını karşılamayan başvuru sahiplerine yüksek lisans derece programına başlamadan önce bir yeterlilik seviyesi sağlamaları için ALCI Akademi Başarı Programına yönelik İngilizce veya Mezun Geçiş Programına kaydolmaları teklif edilebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Clark University'de yeni ve geri dönen öğrencilere yönelik bir dizi burs seçeneği vardır. Tüm yeni başlayan yüksek lisans öğrencileri bireysel başvuru gerekmeden otomatik olarak üstün başarı bursları için değerlendirilir. Burslar başvuru öncesi akademik performans ve kişisel başarılara dayanarak verilir ve başarılı öğrencilere kabul mektuplarını aldıklarında burs kazandıkları da bildirilir. Clark öğrencilerinin yaklaşık yüzde 60'ı ana bilim dalına göre değişen ancak genelde öğrenim harcının yüzde 10 ila 40'ı aralığında olan üstün başarı bursları almaktadır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Clark University mezunları akademik çalışmalarını amaç ve bütünlük içerisinde anlamlı bir kariyere hazır şekilde tamamlar. Birçoğu işletme, eğitim, araştırma alanında endüstri liderleri haline gelmekte veya kâr amacı gütmeyen sektörlerde saygın görevler arayışı içine girmektedir. Clark University'de yakın zamanda yapılan bir ankete göre, mezunların yüzde 97'si mezuniyetten sonraki altı ay içinde iş dünyası, ileri akademik çalışmalar veya gönüllü hizmetlerde yer almaktadır.

Clark'ın Kariyer Bağlantıları Merkezi öğrencilerin iş, staj ve iş deneyimini güvence altına almaya yönelik bilgi ve desteğe ulaşabildiği başlıca kariyer gelişim merkezidir. Özgeçmiş, araştırma ve mülakat yöntemleri konusunda kılavuzluk alırlar. Öğrenciler Clark'ın online kariyer platformu olan Handshake yoluyla iş listeleri ve kariyer etkinlik bilgilerine ulaşabilirler. Ayrıca, üniversitenin sanal mezun topluluğu olan ClarkCONNECT ile yerel işverenler ve Clark'ın geniş profesyonel mezun ağıyla bağlantı kurma fırsatları da mevcuttur.

Clark'dan alınan derece işverenler ve eğitim kurumları tarafından dünya çapında kabul görür ve mezunları üniversite sonrası yaşamlarında başarıya hazırlar.

Show more +Show less -
1292
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At Clark University
At Clark University
At Clark University
At Clark University
At Clark University
At Clark University
At Clark University
At Clark University
At Clark University
At Clark University
At Clark University
At Clark University
At Clark University
At Clark University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?