Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

College de l'Estrie (CDE)

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

CDE College, Quebec'in öncü özel kurumlarından biri olup, girişimci öğrencilere yönelik pek çok kısa süreli, mesleğe yönelik programlar sunma konusunda uzmandır. Öğrenci ister lise sonrası eğitimini tamamlamayı ve hızla gelişmekte olan iş piyasasına yönelik ek beceriler elde etmeyi ister yeni bir kariyere başlamayı hedefliyor olsun, CDE College, kendine özgü kültür ve programlarını tüm ihtiyaçlara uyacak şekilde geliştirir.

Kurum, Quebec Eğitim, Rekreasyon ve Spor Bakanlığı tarafından onaylı olup çok sayıda ortak işveren ve kurumla işbirliği sayesinde yükseköğretim sektöründe öncü olmaya devam etmektedir.

CDE College, Quebec'in göz alıcı Sherbooke şehrinde bulunur. Bölgenin kültürel ve ekonomik merkezi olarak bilinen, hareketli bir Kanada şehridir. Şehir çok sayıdaki kültür ve eğlence seçeneğine ek olarak hoş parklara ve konut alanlarına ve aynı zamanda pek çok yerel işletmeye ev sahipliği yapar. Kanada doğasında bir yaşam deneyimi arayan öğrenciler, kayak ve doğa yürüyüşü gibi açık hava etkinliklerine okul kampüsünde kolaylıkla erişebilecektir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

CDE College, Covid-19 pandemisinin dünya ve yükseköğretim kurumları üzerindeki önemli ve uzun süreli etkisinin bilincindedir. Dolayısıyla, değişen ihtiyaçlara esnek bir şekilde uyum sağlamaya ve öğrenci deneyimini ve refahını, yaptığı her işin merkezine koymaya devam etmeye önem verir. Kurum, bu amaç doğrultusunda pek çok değişiklik gerçekleştirmiş olup hâlihazırda öğrenim gören ve gelecek tüm öğrencilerin CDE College'ı güvenli ve eğlenceli bir ortam olarak görmelerini sağlayacaktır.

Okul, eğitim modelinde bir değişiklik yapmış olup artık öğrenci ve personele, karma bir öğrenim yaklaşımı sunmaktadır. Öğrenciler, derslerinin ve programlarının yarısına kampüste katılacak diğer yarısını ise çevrimiçi olarak alacaklardır. Bu dinamik yaklaşım bir yandan enfeksiyon riskini en aza indirirken diğer yandan öğrencilere, pratik öğrenim ve CDE'nin ünlü topluluğunun tadını çıkarma imkânı sunacaktır.

Okul çevresindeki tesisler, gelişmiş bir temizlik standardı çerçevesinde düzenli ve derinlemesine sterilize edilecek olup, öğrenci ve personelin kampüs genelinde korunma ve rahatlığını en üst seviyeye çıkarmak için pek çok yeni imkân ve kolaylık sağlanmıştır. Yüksek kaliteli öğrenim ve beceri geliştirmeye yönelik üç yeni sınıf ortamının yanı sıra sınıflara ve ortak alanlara yerleştirilen koruma panelleri bu kapsamda yer alır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

CDE College, çeşitli temeller veya beceri gruplarından yetişkin öğrencilere yönelik tasarlanan muhteşem öğrenim yaklaşımı ile ünlüdür. Bu kurumda öğrenim gören öğrenciler genel olarak sınırlı sınıf mevcutları ile karşılaşacaktır bu, her bir bireyin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilmek için yeterli bireysel eğitim ve destek sunulacağı anlamına gelir. Kurumdaki personel üstün bir eğitime sahip olup hem akademik hem de profesyonel anlamda öğrencilerinin başarısını her şeyin üstünde tutar.

CDE College, kısa süreli, muhteşem kaliteli, meslek alanına odaklı olan etkileyici bir program yelpazesi sunar. Sertifika programlarından oluşan bu müfredat, yürütüldüğü il ve ötesindeki işveren ortaklarla işbirliği içinde geliştirilir. Meslek alanlarına tutkulu olan bu şirket ve kuruluşlar, CDE College programlarına şekil vermek için kendi başarı kriterlerini ve sanayi bilgilerini uygular. Sonuç olarak, bu kurumdan ayrılan öğrenciler aranan, güncel meslek becerileri ile donatılmış olduklarından emin olacaktır.

Buna ek olarak, kurumun bölgesel ve ulusal işverenlerle olan çok sayıdaki bağlantıları, öğrencileri için fark yaratan staj veya meslek alanına yerleştirme fırsatları konusunda kolaylık sağlar. Bu deneyim fırsatları sertifika programlarıyla uyumlu olup öğrencilere gerçek dünya deneyimlerini derinleştirme ve kurumun muhteşem eğitim programlarına profesyonel bir bağlam kazandırma imkânı tanır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

CDE College, kurumun uzman mesleki öğrenim modelini yansıtan iki ana bölüme ayrılır. Bunlar:

Muhasebe ve İdare ile İşletme'yi kapsayan Yönetim Bölümü

Ağ Yönetimi, Programlayıcı Analisti ve Uygulama Geliştirme, Ofis Sistemi Teknikleri ve İnternet Sayfası Tasarımı'nı kapsayan Bilgi Teknolojisi

Kurum aynı zamanda prestijli Microsoft Bilgi Teknolojisi Akademi (Microsoft IT Academy) programına yönelik eğitim merkezi olarak hizmet vermekte olup ilgili sertifika programları sunar.

Bu kurs ve programların süresi, çeşitli eğitim temeli ve konu alanları genelinde oldukça değerli bir sertifika imkânı sunan kuramsal ve uygulamalı eğitim ve deneyimi kapsayan 6 aydan iki yıla (4 dönem) kadar değişir.

CDE College'ın bölümleri aracılığıyla sunulan programların pek çoğu, program içeriği ile aynı anda uygulanan ve programı tamamlayan bir staj veya yerleştirme imkânını kapsar.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

CDE College, dünya genelinden çeşitli nitelikteki öğrencileri kabul eden, saygın bir yükseköğretim kurumudur. Bu kurumda bir programa kabul edilmek için, aday öğrencilerin en güncel diploma ve transkriptlerinin yer aldığı akademik dosyalarını e-posta yoluyla göndermeleri gerekir. Bunun yanı sıra öğrencilerin öğrenim görmek istedikleri programı ve kayıt yaptırmak istedikleri dönemi belirlemeleri gerekir. Bu Ocak, Mayıs veya Eylül dönemi olabilmekte olup öğrencinin geldiği ülkeye bağlı olarak belirlenir.

Ardından, CDE College personeli, adayın dosyasını ve akademik başarılarını değerlendirir. Minimum şartların sağlanmasının ardından okul, adaya kabul-öncesi bir mektup gönderir. Aday, programın birinci yılı için bu mektupta belirtilen ücreti ödedikten sonra resmi bir kabul mektubu alacaktır.

Daha sonra başarılı olan adayların, kendi ülkelerindeki Kanada Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize şartlarını yerine getirerek bir öğrenci vizesi almaları gerekir. Bu süreç, öğrencilerin başvuruyu hangi ülkeden yaptıklarına bağlı olarak birkaç ay sürebilir ve dolayısıyla varış ve öğrenime başlangıç planlarında gecikme ihtimali hesaba katılmalıdır.

Her bir sertifika programında yukarıda belirtilenlere ek olarak, programa özgü akademik veya diğer giriş kriterleri bulunabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

CDE College, öğrencilerine öğrenim hedeflerini gerçekleştirme ve mezuniyet sonrasında potansiyellerini en yükseğe çıkarma konusunda destek vermek için sürekli olarak yeni ve yenilikçi yollar arayışındadır. Kurum bunun bir parçası olarak, ihtiyaç duyan öğrencilere finansal yardım sunumunu destekler ve 7/24 çevrimiçi destek ile öğrenim ücretlerinin ödenmesi için kullanımı kolay bir sistem sunar.

CDE College tarafından öğrencilere sunulan en yeni finansal destek seçeneklerinden biri, çevrimiçi öğrenimlerini tamamlamada zorluk yaşayan öğrencilere yönelik bir fondur. Bu, öğrenim için uygun bilgisayarın olmaması, düzensiz internet bağlantısı ve diğer bireysel koşullarla bağlantılı olabilir. Sonuç olarak, kurum şartları taşıyan tüm öğrencilerine şu seçeneklerinden birini sunar.

 • Kendi ülkelerinden çevrimiçi derslere katılmak isteyen ancak gereken imkânlara sahip olmadıkları için katılamayan öğrencilere, kurum tarafından eğitim amaçlı kullanım için bir dizüstü bilgisayar dahil olmak üzere bir dizi donanım ve 4 aylık bir veri planı sunulur.
 • Kredilerini zamanında veya tam olarak ödemekte zorluk yaşayan öğrenciler, bu harcamaya yönelik maksimum 700 Kanada Doları'na kadar finansal destek almaya hak kazanacaktır.

Bu finansal destek için başvuru yapan öğrencilerin, başvuru sırasında Kanada dışında yaşayan, yabancı öğrenci olmaları gerekir. Aynı zamanda, onaylı bir öğrenci vizesine veya IRCC'den (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) onaya sahip olduklarını kanıtlamalıdır. Son olarak, finansal yardımı olacakları sırada Kanada'da olmaları gerekir. Bu program aracılığıyla sunulan yardımın geri ödenmesi gerekmez.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

CDE College, mezuniyet sonrasında hızlı bir şekilde, ilgi çekici iş garantisi sağlamak üzere uzman bir şekilde tasarlanan ve oldukça talep gören sertifika programlarıyla tanınır.

Öğrenciler bu kurumdan mezun olduktan sonra, profesyonel olarak güçlendirilmiş ve ortak bir şekilde hazırlanmış programları aracılığıyla, kurum tarafından bir araya getirilen bir potansiyel işveren ağının merkezinde yer alacaklardır. Bu programlar, öğrencilere gelişmeleri için gereken becerileri kazandırmak için kısa-süreli ve yoğun öğrenim tekniklerini kullanarak hızlı bir şekilde ilerlemeyi hedefleyen hırslı öğrencilere yönelik tasarlanır.

CDE College sertifika programının en güçlü unsurlarından biri, eğitim programları ile kurum ve ortakları aracılığıyla organize edilen staj ve işe yerleştirme imkânlarının kombinasyonudur. Stajlar, bir işveren aracılığıyla sunulan gerçek-dünya şartlarında iş deneyimi sağlar bu da öğrencilere iş ortamını deneyimleme ve bunu deneyimi sınıfa taşıma imkânı sunar. Ayrıca, bu stajlar genellikle mezuniyet sonrasında öğrenciler için muhteşem iş fırsatları doğurur.

Kurum, istihdama odaklı küresel bir öğrenci grubu için ideal bir konuma sahiptir. Öğrencilerin Quebec şehrinde hareketli kültürel, iş ve hizmet merkezine erişimi bulunur. Sonuç olarak, CDE College'daki uluslararası öğrenciler genellikle ek gelir kazanmak için haftada 20 saate kadar çalışma ve meslek deneyimlerini geliştirme imkânından faydalanır.

CDE College'ın temel misyonu, öğrencilerine muhteşem iş imkânları bulma konusunda yardımcı olmaktır ve bu kurumdan alınacak bir sertifika, başarılı bir kariyere yönelik muhteşem bir adım olacaktır.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Student Testimonial
Sherbrooke Quebec 37, Wellington North
CDE College stands out as a private educational institution proud of its quality and recognized by the Ministry of Education and Higher Education (legal mention). It offer programs in labor shortage and requested by employers. Beside this, the college offers quality training, short term and a deserved job.

CDE provides short-term training programs that surpass the standard quality criteria that are found normally elsewhere. Courses are offered in small groups to monitor and adequate supervision to the success of your studies. The teaching staff is greatly appreciated for their dedication, their commitment to the success of their students and their concrete expertise of the reality of employment.

Operating in the field of consulting and training in information technology for more than 20 years, CDE Solutions Informatiques collaborates with several companies in Eastern Canada, to solve various computer problems. Constantly in innovation mode, CDE Solutions Informatiques is distinguished by its avant-garde and collaborative solutions, its personalized customer service and its team of specialized professionals.

Sherbrooke campus is located in the heart of downtown Sherbrooke and is surrounded by cafes, trendy restaurants and unique shops. Today, this campus provides training for nearly 150 students and has more than 52 employees. This is the College's main campus, one that has proudly helped launch the career of more than 1,500 graduates.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_296827_320px.jpg College de l'Estrie (CDE) https://www.idp.com/turkey/universities/coll%C3%A8ge-de-lestrie-cde/iid-ca-01190/

Ortalama toplam maliyet$1991

 • $804
  Konutlar
 • $814
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $256
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin