Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

College of Southern Nevada

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

College of Southern Nevada (CSN), Nevada eyaletinin en büyük ve en fazla kültürel çeşitliliğe sahip yüksekokulu.

CSN, öğrencilerine Las Vegas şehrindeki üç dinamik kampüsünde olağanüstü bir öğrenim ortamı sunuyor. Kampüslerin her biri modern laboratuvarlar ve derslikler ile yepyeni öğrenci birliği binalarına sahip olup öğrenci hizmetleri sunuyor.

Öğrenciler, 11 alanda meraklarını körükleyecek ve onları başarılı kariyerlere hazırlayacak iddialı ve çok çeşitli diploma ve sertifika programları arasından seçim yapabiliyor.

Öğrenciler, yüksekokulun 180'den fazla önlisans ve 11 lisans derece programı arasından seçim yapıyor. CSN mezunları ayrıca buradaki iki yıllık öğrenimleri süresince hak kazandıkları kredileri transfer ederek okulun dört yıllık eğitim partnerlerinden birine geçiş yapabiliyor ve lisans eğitimi alabiliyor.

CSN'nin misyonu, her öğrencinin başarılı olabilmesi ve hayattaki hedeflerine ulaşabilmesi.

Öğrenciler burada, ekonomik ve kaliteli eğitim programlarında eğitim aldıkları, hem akademik hem de kişisel gelişime olanak tanıyan, değer temelli bir öğrenim ortamının parçası oluyor.

CSN kampüsleri hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik çalışan 36.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Okul, uluslararası öğrencilerinin Las Vegas'taki yeni hayatlarına hızla alışabilmeleri için sunduğu kapsamlı destek hizmetleriyle onların eğitimlerine ve yeni arkadaşlar edinmeye odaklanmalarına imkan sağlıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yeni Turizm, Kongre ve Etkinlik Planlama Lisans Programı

CSN, kapsamlı önlisans program seçeneklerine ek olarak 11 adet de lisans programı sunuyor.

Yüksekokul 2020 yılının sonlarında akademik program yelpazesine henüz onay alan Turizm, Kongre ve Etkinlik Planlama Lisans Programını ekledi. Bu eğitimi almak için Las Vegas'tan daha ideal neresi olabilir ki?

Her yıl dünyanın dört bir yanından turist ve kongre katılımcısı akınına uğrayan şehirde CSN öğrencileri turizm, kongre ve etkinlik sektörünün kalbinde konumlanarak dünyanın en iyilerinden eğitim alma şansı elde ediyor. Programın ilk öğrencileri için kayıtlar Güz 2021 döneminde açılacak.

2+2 modeli nedir?

CSN öğrencileri, buradaki iki yıllık önlisans öğrenimlerini tamamladıktan sonra mevcut kredilerini aktararak yüksekokulun partner kuruluşlarından birine geçiş yaparak lisans diploması alabiliyor.

CSN'de AA, AS veya AB derecesi ile programı tamamlayan öğrencilerin bu iki yılda aldığı dersler, yüksekokulun partnerlik yaptığı çok sayıdaki eğitim kurumunda, lisans eğitiminin ilk iki yılına karşılık kabul ediliyor.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

ABD'de iki yıllık önlisans programları, dört yıllık üniversitelerle aynı akreditasyon prosedürlerine tabi tutuluyor ve eğitim programlarının kalitesi aynı kriterlere göre değerlendiriliyor.

College of Southern Nevada'da eğitim alan öğrenciler, ekonomik ve aynı zamanda kaliteli eğitim programları sunan bir öğrenim ortamının tadını çıkarıyor.

Yüksekokul bunların yanı sıra, kişisel ve akademik gelişime olanak veren, değer temelli bir eğitim ortamı sunmaya odaklanıyor.

Okul, akademisyenlerine değer veriyor ve öğretim uzmanlığına ek olarak sağlam gerçek dünya deneyimine sahip iyi eğitimli profesörler, eğitmenler ve öğretmenlerden oluşan bir akademik kadroya ev sahipliği yapıyor.

CSN öğrencileri, tüm öğrencilere sunulan özel ders, yazım desteği, danışmanlık, muhasebe, dil desteği, matematik ve fen laboratuvarı desteği gibi çok çeşitli ek akademik hizmetlerden yararlanarak akademik ve profesyonel başarılarını bir sonraki seviyeye taşıyabiliyorlar.

CSN, öğrencilerine aşağıdaki imkanları sağlayan Mükemmeliyet Çemberiyle iftihar ediyor:

 • Son Teknolojiyle Donanmış Tesisler
 • ACE Mutfak Sanatları Programı – Listelerde Olağanüstü Sıralama
 • Gerçek Dünya Deneyimine Sahip Akademisyenler
 • ABD çapında tüm yüksekokullardan daha fazla Fen/Teknoloji mezunu sayısı
 • Ücretsiz bire bir ders ve yazım desteği

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

College of Southern Nevada, öğrencilerin başarılı kariyerlere giden yola ilk adımı atmalarını sağlayan, başarı odaklı ve yenilikçi önlisans ve lisans programlarından oluşan etkileyici bir akademik yelpaze.

Yüksekokulun 4.994 dersinin 1.304'ü tamamen online formatta sunuluyor.

CSN altı fakülte ve iki birimden oluşuyor:

 • İleri ve Uygulamalı Teknolojiler
 • Sanat ve Edebiyat
 • İşletme, Ağırlama ve Kamu Hizmetleri
 • Eğitim, Davranışsal ve Sosyal Bilimler
 • Sağlık Hizmetleri
 • Fen ve Matematik
 • İşgücü ve Ekonomik Kalkınma Birimi
 • Çıraklık Çalışmaları

Bu altı fakülte ve iki birimde, 11 dalda çok çeşitli programlar sunuluyor.

 • Sanat ve Tasarım
 • Biyoloji ve Fizik Bilimleri
 • İşletme
 • Bilgisayar Programcılığı ve Mühendislik
 • Eğitim
 • Sağlık Hizmetleri
 • Konaklama ve Mutfak Sanatları
 • Beşeri Bilimler ve İletişim
 • Endüstri, İmalat, İnşaat ve Taşımacılık
 • Kamu Güvenliği
 • Sosyal ve Davranışsal Bilimler

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Derece Programı: Bu program, başarı sertifikası ya da önlisans veya lisans diplomasına giden yolu açan tam zamanlı bir İngilizce eğitimi almaya hazır olan öğrencilere yönelik olarak sunuluyor. Programda ESL unsuru yer almıyor olup öğrencilerin daha fazla bilgi için yüksekokulun İngilizce Yeterlilik Şartlarını incelemeleri öneriliyor.

Geçiş programı: Program, İngilizce bilgileri orta seviyede olduğu halde tam zamanlı bir akademik eğitim için Yabancı Dil Olarak İngilizce Eğitimine ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik bir yıl süreli bir program. Öğrenciler program süresince ileri seviyede İngilizce ile birinci sınıf seviyesinde önlisans derslerinin harmanlandığı bir müfredat görüyor.

Yabancı Dil Olarak İngilizce Eğitimi Programı: İngilizce dilini öğrenmeyi arzu eden öğrencilere yönelik olan bu programda İngilizce dil bilgisinin yanında okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerileri İngilizce dilinde eğitim veren bir yüksekokul veya üniversitede öğrenim için hazırlığı hedefleyen bir çerçevede öğretiliyor. Bu programa katılım için herhangi bir İngilizce yeterlilik şartı bulunmuyor.

Dil Yeterlilik Şartları

Ana dili İngilizce olamayan tüm öğrencilerin aşağıdaki belgelerden birini sunması gerekiyor. Bu belgeler, aksi belirtilmediği sürece yalnızca kabul süreci için kullanılacaktır.Test sonuçlarının iki yıldan daha eski olmaması gerekir.

Aşağıdaki test sonuçları, yüksekokulun derece ve geçiş programları için gereken asgari puanları ifade eder:

Derece

IELTS : 6.0

TOEFL : 61 iBT / 500 PBT*

Duolingo : 90

Pathway

IELTS : 5.5

TOEFL : 52 iBT / 470 PBT

Duolingo : 80

* 71 iBT/ 527 PBT üzeri TOEFL puanları, ENG 113'e doğrudan kabul imkanı sağlar

Bazı adaylar İngilizce test sonucu sunmaktan muaf olabilir. Öğrenciler, test muafiyeti bulunan ülkelerin listesi için yüksekokulun web sitesini ziyaret edebilir.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Kampüs

College of Southern Nevada için öğrencilerinin, akademisyenlerinin, çalışanlarının ve ziyaretçilerinin güvenliği en büyük öncelik. CSN kampüsleri ve merkezleri, Nevada Yüksek Öğrenim Sistemi tarafından kurulmuş ve yönetilmekte olan kapsamlı güvenlik birimi Üniversite Güney Polis Hizmetleri tarafından korunuyor. Güvenlik memurları tüm tesislerde devriye gezerek öğrencilerin en önemli şeye, yani akademik çalışmalarına odaklanabilmelerini temin ediyor.

Yüksekokul, önemli güvenlik bildirimleri ile Kampüs güvenlik kaynak ve iletişim numaralarına erişebilmeleri için tüm öğrencilerine MobileSAFETY Uygulamasını mobil telefonlarına yüklemelerini tavsiye ediyor.

Las Vegas

Benzer büyüklükteki başka şehirlerde olduğu gibi Las Vegas'ın da büyük bir kısmı yaşamak için güvenli olarak kabul ediliyor. Bununla beraber, öğrencilere etraflarına dikkat etmeleri, karanlıkta ıssız sokaklardan geçmemeleri ve kendilerini huzursuz eden kişilerle ilişki kurmaktan kaçınmaları, şehrin tanımadıkları bölgelerine gece seyahat etmemeleri ve kendilerine bir veya iki arkadaşlarının eşlik etmesi tavsiye ediliyor. Gerekli güvenlik önemleri ve sağduyuya sağdık kalınarak şehrin sunduğu olanaklardan en güzel şekilde faydalanmak mümkün.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

College of Southern Nevada, kariyer hedeflerini bir adım ileriye taşımayı, yeni bir akademik yolculuğa adım atmayı veya eğitim hayatlarına yeniden başlamayı arzu eden öğrenciler için mükemmel bir seçim. Okul, öğrencilerine önlisans öğrenimlerini tamamladıktan sonra lisans programlarına geçiş yapmalarına destek olmanın yanında iş fırsatlarını yakalamaları ve güvenceye almalarında da destek olan, özverili bir Kariyer ve Geçiş Hizmetleri Ekibine sahip.

Ekip, bilgisayar destekli değerlendirmelerden atölye çalışmalarına, birebir münazaralardan diğer kariyer keşif faaliyetlerine kadar birçok hizmet sunuyor. Teknik Eğitim Desteği Programı da ekibin öğrencilere gelecekteki eğitim ve kariyer fırsatlarını yakalamalarında yardımcı olan bir diğer hizmeti olarak öne çıkıyor.

Mevcut öğrenciler ve mezunlar, CSN öğrencilerinin doğrudan işverenlerle bağlantı kurmasına ve açık iş pozisyonlarına göz atmasına olanak tanıyan, özel bir istihdam, staj ve ağ kuruluna özgürce erişebiliyor.

College of Southern Nevada, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki diğer iki yıllık yüksekokullardan daha fazla bilim ve teknoloji mezunu yetiştirmesinin de açıkça ortaya koyduğu üzere, öne çıkan mezunlar yetiştirmede oldukça başarılı bir kurum. Kariyer konusunda hedeflerini ileriye taşımak isteyen veya akademik alanda kariyer hedefleyen öğrenciler için CSN rakipsiz bir tercih.

Show more +Show less -
564
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?