Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Colleges of Contra Costa

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Colleges of Contra Costa, 70 ülkeden yaklaşık 1000 öğrenciye ev sahipliği yapan üç devlet yüksek okulundan oluşuyor:

 • Contra Costa College
 • Diablo Valley College
 • Lod Medanos College

San Francisco Körfez Bölgesinde konumlanan yüksekokullar 125'den fazla akademik derece programı ve bir dizi sertifika programı sunuyor. Kurumun yelpazesinde, anadili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce yetkinliklerini geliştirebilmeleri için dil programları da bulunuyor.

Yüksekokullar, Kaliforniya'daki 32 devlet üniversitesinden 29'u için geçiş garantisi sunmalarının yanı sıra, yalnızca Kaliforniya'nın dört yıllık öğrenim süresine sahip özel üniversitelerine değil, ABD'nin her yerinde özel ve devlet üniversitelerine geçişte müthiş bir başarı ortaya koyuyor. Tüm bunların yanında, Diablo Valley College, uluslararası öğrencilerin UC Berkeley'e geçişinde bir numaralı yüksekokul olarak öne çıkıyor. 2010 yılından bu yana yüksekokulun uluslararası öğrencilerinin %38'i (1000'den fazla öğrenci) UC Berkeley'e geçiş yapmış bulunuyor.

Öğrenciler, Colleges of Contra Costa yüksekokullarında, ortalama 24 ila 30 kişilik sınıflarda kucaklayıcı, kolayca erişilebilir ve öğrencilerinin eğitimi için tutkuyla çalışan eğitmenlerden eğitim alıyor. Birebir danışmanlık ve son derecek aktif geçiş ve kariyer rehberliği merkezleri gibi destek hizmetlerinin yanı sıra, öğrenim yolculuklarının her adımında onlara destek olmaya hazır yüksekokul kadroları da öğrenciler için avantaj sağlıyor.

Yılda 30 ünite için 10.000 USD'nin biraz üzerinde olan yıllık öğrenim ücreti, Colleges of Contra Costa yüksekokullarını üniversiteye geçiş yapmayı hedefleyen öğrenciler için en ekonomik seçeneklerden biri kılıyor. Uluslararası öğrenciler ayrıca liyakat bazlı burslara başvurarak ya da kampüs içi istihdam imkanlarından faydalanarak öğrenim ve yaşam giderleri için destek sağlayabiliyor. Konaklama seçenekleri arasında kampüse yakın mesafede bulunan kişiye özel veya paylaşımlı daireler ya da sıcakkanlı ailelerin yanında konaklama imkanları bulunuyor.

Öğrenciler, derslik ve ders çalıştıkları zamanlar dışında katılabileceği 133'ten fazla kulüp ve kuruluşa erişebiliyor. San Francisco bölgesi tüm bunların yanında birçok açık hava ve eğlence aktivitesi de sunuyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

COVID-19 güncellemesi

Colleges of Contra Costa, küresel salgın sırasında beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı davranmak ve öğrencilerin desteklemek amacıyla her türlü planlamaya sahip. Kurum, 2021 yılı Eylül ayı için tamamen online veya kısmen kampüs tabanlı eğitim içeren hibrid öğrenim şekillerini uygulamaya koymuş bulunuyor. Uluslararası öğrencilerin tam olarak desteklenmesi için gerekli öğrenci hizmetleri de mevcut.

2021 öğretim yılı kayıtları Diablo Valley College için 1 Temmuz'a kadar uzatılmış olmakla beraber, Contra Costa College ve Los Medanos College için değişmeden 15 Temmuz olarak devam ediyor. Yüksekokullar aşağıdakilerin arasında olduğu bazı sınavları İngilizce dil yeterliliği kanıtı olarak kabul ediyor:

 • TOEFL
 • IELTS
 • iTEP
 • Duolingo

Eylül 2021 sömestri için kayıt yaptıran uluslararası öğrenciler ilk sömestr boyunca yurt dışından, online olarak öğrenim görebilme ya da kayıt tarihlerini Ocak 2022'ye erteleme seçeneğine sahip. ABD içindeki yüksekokullardan geçiş yapan uluslararası öğrenciler ülke dışında olmasalar bile uzaktan online eğitim alma şansına sahip. Hali hazırda kayıtlı bulunan uluslararası öğrencilerin, yurt dışından online eğitim alıyor olsalar bile en az bir müfredat dönemi boyunca kayıtlı kalmaları gerekiyor

ABD'nin dışından online eğitim için kayıt olan öğrencilerin mali teminat göstermeleri gerekmemekle beraber, I-20 belgesi çıkarılabilmesi ve F-1 öğrenci vizesi alabilmeleri için bu teminata hala ihtiyaç duyuyor olacaklar. Yüksekokullar, 2022 Ocak kayıt dönemi için I-20 belgesinin kâğıt nüshasının yanından dijital nüshasını da gönderiyor olacak.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Colleges of Contra Costa yüksekokullarında öğrenciler, seçtikleri alanda sağlam bir temel edinerek mevcut branşlarında, hatta tamamen yeni bir branşta üniversite eğitimine geçiş yapabiliyor. Akademik kadro mensupları araştırma amaçlı değil, öğrencilere öğretmek amaçlı işe alındığı için, öğrenciler mezun öğrencilerden değil, deneyimli akademisyenlerden eğitim alıyor. Yıl boyu beş farklı başlangıç tarihi seçeneğine sahip olan programlar, birebir dersleri ve akademik danışmanlığı bir araya getiriyor böylece öğrenciler, kendileri için en doğru seçeneği belirleyebiliyor.

Her üç yüksekokulun öğretim kadroları da öğrencilerin beceri ve yeterliliklerini geliştirmeleri için özveriyle çalışıyor. Öğrenciler, bu sayede yaşam boyu öğrenme kabiliyeti ve tutkusuyla donanıyor. Programlar sektördeki gelişmelere göre sürekli güncelleniyor ve ister akademik isterse profesyonel bir kariyer hedefliyor olsunlar, öğrencileri bir sonraki adım için hazırlamaya yönelik olarak tasarlanıyor.

Öğrencilerin sıklıkla eğitmenlerinin ne kadar destekleyici, sıcakkanlı, özverili ve erişilebilir olduğunu dile getirdiği Contra Costa Colleges yüksekokullarında akademisyenler öğrencilerini desteklemek için yenilikçi ve etkileşimli öğretim metotları uyguluyor ve derslik dışında da öğrencilerine destek oluyor.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üç Contra Costa Colleges yüksekokulu çapında sayısız akademik program seçeneği bulunuyor. Her bir yüksekokul, farklı uzmanlık alanlarında AA-T ve AA-S geçiş programlarıyla California State University ve University of California'ya geçiş garantisi sağlıyor.

Contra Costa College (CCC)

1949'da San Paolo'da kurulan CCC'nin yaklaşık 1600 tam zamanlı öğrenim gören öğrencisi bulunuyor ve okul 120'den fazla derece ve sertifika programı sunuyor. En gözde programları arasında hemşirelik, otomotiv hizmetleri ve mutfak sanatları bulunuyor.

Los Medanos College (LMC)

LMC 1974'te Pittsburg'da kurulmuş olup 2800 civarı tam zamanlı öğrenciye eğitim veriyor. 100'ün üzerinde derece ve sertifika programı sunan kurumda mühendislik, iletişim çalışmaları, çocuk gelişimi, matematik, hemşirelik, aygıtlama teknolojisi, işleme teknolojisi gibi alanlarda kariyer-teknik eğitim fırsatları mevcut. Okulun aralarında UCLA'in de bulunduğu 10 eğitim partneriyle birlikte yürüttüğü bir onur programı da bulunuyor.

Diablo Valley College (DVC)

Yine 1949'da kurulan DVC, Pleasant Hill'de bulunuyor. Yaklaşık 6500 tam zamanlı öğrenciye ev sahipliği yapan okul'da 60'dan fazla derece ve sertifika programı bulunuyor. Birçoğu kariyer-teknik odaklı olan bu programlar, öğrencileri beceri temelli kariyerlere hazırlıyor. DVC, Kaliforniya'nın en iyi devlet yüksekokulları arasında yer alıyor (EDsmart).

Diablo Valley College Uluslararası Eğitim Merkezi (IEC@DVC)

Yıl boyu esnek başlangıç tarihleriyle IEC@DVC, altı farklı seviyede yoğun İngilizce programı ve yardımcı programlar sunuyor:

 • DVC Akademik Köprü Programı
 • EducationUSA Akademi (yaz ve kış dönemleri)

Yoğun İngilizce kursları, her biri haftalık 22 saatlik ders olmak üzere altı seviyeye ayrılıyor. IEC@DVC'de ileri B seviyesini tamamlayan öğrenciler üç yüksekokuldan birine sorunsuz şekilde kayıt olabiliyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Colleges of Contra Costa yüksekokullarından birinde öğrenim görmek için öğrenci adaylarının akademik geçmişlerini belgelendirmeleri gerekiyor. Kayıt için SAT/ACT puanlarının sunulması şartı bulunmuyor.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Anadili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce seviyelerini ortaya koyan bir belge sunması gerekiyor. Bunun için aşağıdaki sınavlardan belirtilen puanların ya da eşdeğerlerinin alınmış olması gerekiyor:

 • TOEFL iBT – 61
 • Akademik IELTS - hiçbir dalda 5.5'nın altında olmamak üzere 4.5
 • Duolingo İngilizce Testi – 90
 • CAE – 160
 • iTEP Akademik - 3.5
 • PTE Academic – 45
 • GTEC CBT - 1100
 • EIKEN - 2A
 • TOEFL iTP (*yalnızca yüksekokullardan birinde bir/iki yıl geçiren öğrenciler için)

TOEFL/IELTS'ten muaf olmak için partner Yoğun İngilizce programları için öğrenciler aşağıdaki seviyeleri sağlamaları halinde şartlı kabul mektubu alabiliyor:

 • IEAC@DVC – İleri B Seviyesi Sertifikası
 • ELS Dil Merkezleri – Seviye 109 (EAP)
 • Kaplan International – Kaplan İleri Orta Seviye (UPS)
 • UC Davis Yoğun İngilizce Programı: UC Davis'in en yüksek Devlet Yüksekokulları Geçiş seviyesinin 3.0 veya üzeri genel ortalamayla tamamlanması

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Öğrenim ücreti ve masraflar

Colleges of Contra Costa'da öğrenciler makul öğrenim ücretleriyle kaliteli eğitim almanın avantajını yaşıyor. Yıllık 10.000 USD civarında olan öğrenim ücretleri, lisans eğitimine geçiş için oldukça uygun bir bedel olarak öne çıkıyor. Birebir dersler ve akademik danışmanlık hizmetleri de bu ücrete dahil bulunuyor.

IEAC@DVC'nin öğrenim ücretleri ise 8 haftalık bir program için 3.200 USD.

Burslar

Her üç yüksekokulun da kendine özel liyakat bazlı bursları bulunmakla beraber, öğrenciler bağışçılar, çeşitli kurumlar ve vakıflar gibi harici burs sağlayıcılarının sunduğu fırsatlardan faydalanarak eğitim masraflarına maddi destek bulabiliyor.

Liyakat bazlı bursların çoğu 100 USD ila 1000 USD arasında değişiyor olup seçim kriterleri burstan bursa değişiklik gösteriyor. Kriterler akademik ortalamadan brança ve toplum hizmetlerine katılıma kadar farklılık gösterebiliyor.

Uluslararası öğrencilerin yüksekokulların sunduğu farklı burs imkanlarını incelemeleri tavsiye olunur.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Geçiş fırsatları

Colleges of Contra Costa, öğrencilerinin ABD'nin en iyi yüksekokul ve üniversitelerine geçiş yapmalarına olanak sağlayan programlarla onların akademik hedeflerine ulaşmaları için çalışıyor. Kurum, California State Univerity ve University of California'ya geçiş garantisi sunuyor.

Yüksekokulun 1000'in üzerindeki Amerikalı ve uluslararası öğrencisi, ABD çapnda UCLA, UC Berkeley, UC Davis, UC Sand Diego, UC Irvine ve UC Santa Barbara gibi saygın kurumlarda öğrenim hayatlarına devam ediyor. DVC, UC Berkeley'e en fazla uluslararası öğrenci transfer eden yüksekokul olmanın gururunu yaşıyor.

Colleges of Contra Costa'nın dört yıllık programlara geçiş yaparak lisans derecesi almış 10.000'den fazla üyesi olan küresel bir mezun ağı bulunuyor.

Kariyer desteği

Mevcut öğrenciler ve mezunlar Colleges of Contra Costa'dan kariyer desteği alabiliyor. Destek hizmetlerinin konuları arasında kariyer danışmanlığı, mülakat hazırlık ipuçları, başvuru desteği ve iş arama teknikleri yer alıyor. Kariyer hizmetleri ekibi, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmaları için özveriyle çalışıyor.

Show more +Show less -

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Colleges of Contra Costa
At Colleges of Contra Costa
At Colleges of Contra Costa
At Colleges of Contra Costa
At Colleges of Contra Costa
At Colleges of Contra Costa
Colleges of Contra Costa Highlights
At Colleges of Contra Costa
At Colleges of Contra Costa
At Colleges of Contra Costa
At Colleges of Contra Costa
At Colleges of Contra Costa
At Colleges of Contra Costa
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1762

 • $811
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin