Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

CQUniversity Australia

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Brisbane, Melbourne, Rockhampton ve Sidney gibi şehirlerdeki kampüsleriyle ülkenin dört bir yanında eğitim veren CQUniversity Australia, 30 yıldan daha kısa bir süre içinde Avustralya'nın en büyük üniversitelerinden biri haline gelmiştir. Her biri kendine has özellikler, tesisler, destek hizmetleri ve konaklama seçenekleri sunan kampüsler, bulundukları bölgedeki ikonik yerlere yakın mesafede yer almaktadır. Bu, üniversiteyi hem uluslararası saygınlığa sahip bir eğitim almak hem de Avustralya'yı keşfetmek için mükemmel bir merkez haline getirmektedir.

CQUniversity Australia, tam zamanlı istihdam ve giriş maaşlarıyla önde gelen Avustralya üniversiteleri arasında yer alır (Good Universities Guide/İyi Üniversiteler Rehberi 2021). Üniversite, dünya çapında en iyi üniversiteler arasında yüzde 2'de yer alır (QS Dünya Üniversite Sıralamaları 2020). Bu seçkin üniversiteler istihdam, uluslararasılaşma ve öğretim alanlarında 5 yıldıza sahiptir (QS Yıldızlı Derecelendirme Sistemi 2019). CQUniversity, 22 araştırma kategorisinde dünya standartlarının çok üzerindedir (2018 ERA). Sosyal inovasyon ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığı, Avustralya'nın ilk AshokaU Changemaker (Fark Yaratan) Kampüsü olmasını ve 2020'de prestijli Times Higher Education University Impact Rankings tarafından dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında gösterilmesini sağlamıştır.

CQUniversity, muhasebe, mühendislik, sanat, bütünleşik sağlık, proje yönetimi ve fen alanlarındaki programlarıyla 14 farklı konu alanında eğitim verir. İstihdam edilebilirliğe odaklı olan üniversite, 2015'ten bu yana yaklaşık 1000 uluslararası öğrenciyi stajlara yerleştirmiştir.

Öğrenciler, bir yandan işle ilgili ve bireysel yükümlülüklerini yerine getirirken tamamen yüzde 100 çevrimiçi olarak sunulan bir programa kayıt yaptırmayı tercih edebilirler. CQUniversity, Avustralya'da bir kampüste öğrenim görmek isteyen öğrencilere için ise öncelikle çevrimiçi öğrenim için kayıt alacak ve ardından, Avustralya sınırları açıldığında öğrencilerin kampüse geçişi için çalışacaktır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Ücretsiz İngilizce eğitimi

2021 yılında, bir akademik programa geçiş amacıyla İngilizce öğrenim gören öğrenciler CQUEnglish tarafından sunulan ücretsiz İngilizce derslerine katılabilecektir. Öğrenciler 10 hafta İngilizce öğrenim gördükleri takdirde, İngilizce program ücretlerinden 4.150 AUD tasarruf edebilecektir. 30 hafta İngilizce öğrenim gördükleri takdirde ise toplamda 12.450 AUD tasarruf edebileceklerdir. Öğrenciler aynı zamanda, akademik programları için daha fazla tasarruf edebilmelerine imkân tanıyacak olan, yüzde 25 bursa hak kazanabilirler.

Bunun yanı sıra öğrenciler, 2019-2020 English Language Barometer'da (ELB) yüksek bir sıralamaya erişmiş olan mükemmel ve destekleyici CQUEnglish öğretmenlerinden İngilizce eğitimi alma avantajının tadını çıkacaktır. ELB'ye göre, CQUEnglish aynı zamanda öğrenci desteğine ilişkin yüzde 96,3'lük memnuniyet oranı elde etmiştir – bu, ankete katılan Avustralya'daki 52 İngilizce dil okulu arasında en yüksek orandır.

%25 bursa hak kazanın

CQUniversity'de program ücretinin %25'i değerindeki Uluslararası Öğrenci Bursu (ISS) için otomatik olarak değerlendirilmek üzere uygun bir programa başvurun ve teklifinizi erkenden kabul edin. 2021'de, bu bursa hak kazanmak için bir minimum not ortalaması koşulu yoktur: öğrencilerin sadece en son çalışmalarını başarıyla tamamlamaları ve 2021 2.Dönem (Temmuz) veya 3. Dönem'de (Kasım) CQUni'de öğrenimlerine başlamaları gerekir.

CQUniversity, bu belirsiz zamanlarda da yükseköğretime erişebilmelerini sağlamak için tüm uygun uluslararası öğrencilere bu fırsatı sunmaktan gurur duyar. Bu teklif yalnızca 2021 için geçerlidir, bu nedenle öğrencilerin acele edip bugün başvurmaları önerilir.

Öğrenciler için indirim

Öğrenciler, aldıkları teklifleri 11 Haziran 2021 (2. Dönem başlamak için) veya 8 Ekim 2021'e (3. Dönem başlamak için) kadar kabul etmeleri halinde öğrenim ücretlerinden 1.000 AUD imkanı sunacak olan erken kabul avantajından faydalanabilirler. Bu miktar, bir sonraki öğrenim dönemlerine yönelik kredi olarak değerlendirilecektir. Bunun için öğrencilerin, teklif mektubunda belirtilen tüm şartları yerine getirmeleri gerekir.

Show more +Show less -
video Bg

Öğretim Kalitesi

CQUniversity, yenilikçi öğretim yaklaşımlarını ve öğretim kadrosunun yüksek kalitesini yansıtan 2019 QS Stars tarafından öğretimi için beş yıldızla derecelendirilmiştir. Pek çok eğitmen aynı zamanda aktif araştırmacılar olup araştırmalarını üniversite genelinde ve ötesinde sınıflardaki öğretime entegre etmeye ve geliştirmeye devam etmektedir. 2020 Eğitim-Öğretim Kalite Göstergeleri (QILT) sonuçları, CQUniversity'nin genel öğrenci deneyimini iyileştirme taahhüdünü yansıtmaktadır. Bu sonuçlar, üniversitenin yenilikçi, kendini işine adamış ve çalışkan akademik ve profesyonel kadrosunun öğrenci odaklı yaklaşımını pekiştirmektedir.

Öğrenci Değerlendirmeleri

CQUniversity Australia

Ulusal Ortalama

Lisans seviyesinde öğrenci desteği

yüzde 77

73,1 yüzde

Lisansüstü seviyesinde sınıf çalışması becerileri geliştirme

84 yüzde

80,9 yüzde

Lisansüstü seviyesinde sınıf çalışması beceri gelişimi

80,4 yüzde

79,1 yüzde

Lisansüstü seviyesinde sınıf çalışması öğrenci desteği

76,5 yüzde

74 yüzde

Lisansüstü seviyesinde sınıf çalışması öğrenci katılımı

62,2 yüzde

60,8 yüzde

CQUniversity, kaliteli eğitim ve öğretimi desteklemeye yönelik bir eğitim-öğretim çerçevesine sahiptir. Personelin bilgi ve eğitimlerinin güncel kalmasını sağlamaya yönelik çeşitli kaynaklar sunan bir Eğitim-Öğretim Hizmetleri (LTS) ağı mevcuttur.

Avustralya Qualifications Framework aracılığıyla Avustralya ve dünya çapında geçerli akreditasyona sahip olan üniversitenin sunduğu eğitim dünya standartlarındadır. Üniversite, son derece gelişmiş ve esnek bir online eğitim ortamında verilen program ve modüllerle, dünyanın neresinde olursa olsun herkesin saygın bir Avustralya diploması ve kariyerinde ilerlemesine destek olacak beceriler edinmesine olanak tanımaktadır.

Show more +Show less -
video Bg

Eğitim seçenekleri

CQUniversity, mesleki yeterliliklerden araştırma yüksek derecelerine kadar kendi alanlarında ve geniş bir yelpazede programlar sunan fakültelere ayrılmıştır.

İşletme ve Hukuk Fakültesi

Öğrenciler Muhasebe Lisansı, Profesyonel Muhasebe Yüksek Lisansı, İşletme Lisansı, İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı, İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansı, Mühendisler için Yöneticilik Yüksek Lisansı ve Proje Yönetimi Yüksek Lisansı gibi programlar kapsamında sunulan staj olanakları sayesinde iş dünyasında yerlerini almaya hazır bireyler olarak mezun olmaktadır.

Eğitim ve Sanat Fakültesi

Programların birçoğu iş deneyimi edinme olanağı sunmaktadır ve işe entegre öğrenim yaklaşımını temel almaktadır. Eğitmenler sektörle yakın bir şekilde çalışmaktadır ve alanlarında uzmandır.

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi

Halihazırda 5000 öğrencisi olan ve hızla büyümeye devam eden fakülte, araştırmaya büyük önem vermektedir. Öğrenciler, Bilgi Teknolojileri Lisans ve Yüksek Lisansı, Bilgi Sistemleri Yüksek Lisansı ve Mühendislik Yüksek Lisans programları kapsamında sunulan staj olanakları ile gerçek dünya becerileriyle donatılmaktadır.

Sağlık, Tıp ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi

Fakültenin sunduğu kariyer odaklı programlar, sağlık klinikleri, egzersiz odaları ve tarım sahaları gibi her biri öğrencileri en temel pratik deneyimlerle donatan dünya standartlarında tesislerde öğretilmektedir.

Hemşirelik, Ebelik ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Fakülte, Hemşirelik Lisansı ve Sosyal Hizmetler Lisansı programları arasında lider konumdadır. Öğrenciler, kısa dönem değişim programı çerçevesinde Nepal, Hindistan ve Kamboçya'yı ziyaret ederek kültürel deneyim edinme fırsatını da yakalamaktadır.

Lisansüstü Araştırma Fakültesi

Araştırmanın hayatları değiştirme gücüne inanan fakülte, yerel topluluklarla güçlü bir işbirliğine ve sıkı bağlara sahiptir ve hem sektörün hem de toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik uygulamalı araştırmalar yürütmektedir.

Show more +Show less -
video Bg

Giriş koşulları

Giriş koşulları programa göre değişmektedir. CQUniversity programlarına giriş için başvuruda buluncak adaylar akademik gereklilikleri ve İngilizce dil gerekliliklerini karşılamalıdır.

Akademik Gereklilikler

 • Sertifikalar: 10 yıllık Avustralya eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlanması
 • Diplomalar: 12 yıllık Avustralya eğitimi veya dengi bir eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanması veya Avustralya Yeterlilik Çerçevesi (AQF) Sertifikası IV ya da dengi bir programın tamamlanması.
 • Lisans programları: 12 yıllık Avustralya eğitimi veya dengi bir eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanması. Onaylı bir üniversite hazırlık eğitimi ya da resmi bir Avustralya Sertifika geçerli olacaktır. Seçilen program için adaylar arasında üst sırada yer almak için bir sertifika, diploma ya da ileri düzey diploma programının (ya da denginin) başarılı bir şekilde tamamlanması.
 • Lisansüstü programlar: Tanınmış bir yükseköğretim kurumunda bir lisans programının Avustralya'da geçerli akademik ortalama eşdeğer bir dereceyle tamamlanması.
 • Lisansüstü araştırma: Adayların gerekli belgeleri sunmaları ve başvuru dilekçeleri ile birlikte iStart üzerinden başvurmaları gerekmektedir.
 • Sertifikalar, diplomalar ve lisans programları için ülkelere özgü koşullar mevcuttur.

İngilizce Diliyle İlgili Şartlar

CQUniversity Australia, İngilizce dil gerekliliklerini sağlamak için girilebilecek çeşitli İngilizce sınavlarını kabul etmektedir. Programların çoğu için gereken TOEFL ve IELTS puanları aşağıdaki gibidir:

IELTS

 • Sertifika veya Diploma - 5.5 (herhangi bir bölüm puanı 5.0'ın altında olmamalı)
 • Lisans veya Lisansüstü öğretim programı - 6.0 (herhangi bir bölüm puanı 5.5'in altında olmamalı)
 • Lisansüstü araştırma programı - 6.5 (herhangi bir bölüm puanı 6.0'ın altında olmamalı)

TOEFL

 • Sertifika veya Diploma – Herhangi bir bölüm puanı 15'in altında olmamak şartıyla genel toplam 65 puan
 • Lisans veya Lisansüstü öğretim programı - Herhangi bir bölüm puanı 17'nin altında olmamak şartıyla genel toplam 75 puan
 • Lisansüstü araştırma programı - Herhangi bir bölüm puanı 21'in altında olmamak şartıyla genel toplam 79 puan

Bazı programlar için standart İngilizce yeterlilik seviyesinden daha yüksek seviye gerekmektedir. Üniversitenin web sitesinden detaylı bilgi edinilebilir.

Show more +Show less -
video Bg

Burslar ve Finansman

CQUniversity, öğrencilerinin potansiyellerine ulaşmalarına ve kariyer hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için finansal destek sağlamak amacıyla cömert burs olanakları sunmaktadır. Uluslararası öğrencileri desteklemek için her yıl yaklaşık 24 milyon AUD burs sağlayan üniversitenin, ayrıca Avustralya hükümeti ve diğer harici kaynaklar tarafından finanse edilen burslara da erişimi bulunmaktadır.

Öğrenciler uygunluk kriterlerini karşılamalı ve Avustralya'daki bir CQUniversity kampüsünde ilgili bir programa kaydolmalıdır. COVID-19 nedeniyle geçici olarak online eğitime geçilse de, öğrenciler halen kampüste okumak için başvurabilir ve böylece burs almaya hak kazanabilir.

Öğrenciler daha fazla bilgi için burslar sayfasını ziyaret etmelidir. Sunulan temel burslar:

Uluslararası Öğrenci Bursu (ISS)

2022 Uluslararası Öğrenci Bursu – Bölgesel (ISS – Bölgesel)

Avustralya Ödülleri

Destination Australia*

Uygunluk Kriterleri

2021 yılı 2.Dönem ve 3. Dönem: En son çalışmaların başarıyla tamamlanması

2022 yılı 1. Dönem'den itibaren:yüzde 65 genel not veya dengi VEYA minimum 4,9 not ortalaması (7 puanlık ölçekte) veya minimum 2.6 not ortalaması (geçiş notunun en az 2 olduğu 4 puanlık ölçekte)

Bir önceki eğitim kurumundaki eğitimin tamamlanmış olması

(ISS-R'nin 2022 yılından itibaren sunulacağını dikkate alınız)

Asya, Pasifik, Afrika ve Orta Doğu bölgelerinde belirli ülkelerin vatandaşı olmak

yüzde 65 genel not veya dengine sahip olmak, bölgesel kampüsteki kaydını sürdürmek, 500 kelimelik bir çalışma özeti sunmak

Tutar

Öğrenim ücretinin yüzde 25'i

Öğrenim ücretinin tamamı ve ilave destek

ISS – Bölgesel ile yıllık 15.000 AUD ve öğrenim ücretinin yüzde 25'i

Program

Mesleki programlar, araştırma ve tam derece programları ve paket akademik programlar

Hükümet tarafından belirlenen öncelik alanlarına göre

Tam derece veren akademik programlar (lisans veya sınıf çalışması ağırlıklı yüksek lisans) ve araştırmalar

Kampüs

Tüm CQUniversity kampüsleri

CQUniversity Bölgesel Kampüsleri:

Bundaberg, Cairns, Gladstone Marina, Mackay Ooralea, Perth, Rockhampton North, Townsville

Tüm CQUniversity kampüsleri

Cairns, Rockhampton

Show more +Show less -
video Bg

Mezun sonuçları

CQUniversity mezunları, mezun olduktan hemen sonra ortalamanın üzerinde başlangıç maaşlarıyla çalışmaya başlarlar (2020 Good Universities Guide, 2020 QS Graduate Employability Rankings ve Eğitim-Öğretim Kalite Göstergeleri (QILT)). CQUni, mezunlara yönelik tam zamanlı istihdam ve başlangıç maaşları ile Avustalya'daki en iyi 10 üniversite arasındadır.

Üniversite, 2020 QS Graduate Employability (Mezun İstihdam Edilebilirlik) Sıralaması'na göre dünyada en iyi yüzde iki arasında yer almaktadır. Bu sıralamalar işveren-öğrenci bağlantılarına, mezun istihdam oranlarına, üniversite-işveren ortaklıklarına ve mezun sonuçlarına dayanmaktadır.

CQUniversity, en önemli kategorilerden biri olan istihdam edilebilirlik için 2019 QS Stars tarafından beş yıldızla derecelendirilmiştir.

Üniversite, mezun sonuçlarını en üst düzeye çıkarmak için yoğun kariyer destek hizmetlerinin yanı sıra gerçek dünya deneyimi sağlayan stajlar sunmaktadır.

Stajlar

CQUni stajları, program süresi uzamayacak şekilde ve not ortalaması koşulu olmaksızın uluslararası öğrenciler için özel olarak tasarlanmış olup ücretsizdir. Üniversite ayrıca öğrencilerin kendileri için doğru stajları bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Stajların Öne Çıkan Özellikleri

 • İşletme, muhasebe, IT, proje yönetimi ve mühendislik alanlarında eğitim seçenekleri için stajlar mevcuttur.
 • Melbourne, Sidney, Brisbane, Perth, Cairns ve Rockhampton'da yaklaşık 1000 öğrenci staj yapmaktadır.
 • Yenilikçi girişimlerden, büyük çok uluslu işletmelere ve küçük aile şirketlerine kadar fırsatlar sağlayan yerleştirmeler, özel, kamu ve kar amacı gütmeyen sektörler arasında değişmektedir.
 • Öğrenciler, Avustralya'daki iş kültürü ve uygulamaları hakkında anlayış ve gerçek dünya deneyimi kazanmaktadır.
 • İş deneyimi, öğrencilere rekabet avantajı sağlamakta ve işverenler tarafından daha çok aranmalarını sağlamaktadır.

Kariyer Desteği

Öğrencilere ve mezunlara iş arama ve kariyer geliştirme konularında yardımcı olan CQUni Kariyer, CQUni Kariyer Bağlantısı ve CareerHub gibi kariyer desteği ve danışmanlık hizmetlerine yönelik düzenli atölye çalışmaları sunan üniversitenin kariyer hizmetleri en iyiler arasındadır.

Show more +Show less -
5348
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
801st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

English at CQUniversity
Rockhampton Campus Building
Student Life of Sara Manka
CQU Students
CQUniversity – Student Life of Haiqing Ma
CQUniversity - Student Life of Bui Lan Huong
Student Life of Kaixiang Zhu
Student Life of Rag
This is Thu’s story
This is Ruben
CQUniversity – Student Life of Baljinnyam Davaajav (Bella)
Melbourne Victoria 120 Spencer Street
Sydney New South Wales 400 Kent Street
North Rockhampton Queensland Bruce Highway
Brisbane Queensland 160 Ann Street
Mackay Queensland 151-171 Boundary Road
Noosaville Queensland 90 Goodchap Street
Bundaberg Queensland 6 University Drive
Gladstone Queensland 613 Bryan Jordan Drive
Townsville Queensland 538 Flinders Street
Cairns Queensland Corner Abbott and Shields Streets
Wayville South Australia 44 Greenhill Road
Perth Western Australia 10 William Street
CQUniversity as Australia?s largest regional university with a proud and rich history dating back to 1889. It has been on a phenomenal trajectory in recent years and its remarkable growth in student numbers, new courses, new campuses, infrastructure and reputation has seen it emerge as one of Australia?s truly great universities. The University is committed to learning, seeing its role as enabling students to be what they want to be.

Students can study with Australia?s largest regional university and enjoy the confidence of knowing they have chosen a world-class education. CQUniversity offers students the choice to study what, where and how they like because it is focused on helping students be what they want to be. With over 100 different degrees to choose from, it offers some of the best mixes of theoretical and practical learning across any of the Australian universities whether students choose to study by online study or on-campus. The University runs programs in a wide range of disciplines.

CQUniversity has many locations, each with its own lively character and range of facilities and services as well as program and course offerings. The University has 16 campuses including newly merged regional Queensland campuses in Gladstone, Emerald, Mackay and Rockhampton along with existing campuses in Adelaide, Bundaberg, Brisbane, Cairns, Gladstone, Mackay, Melbourne, Perth, Rockhampton, Noosa, Sydney and Townsville.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_222234_320px.jpg CQUniversity Australia https://www.idp.com/turkey/universities/cquniversity-australia/iid-au-00433/

Ortalama toplam maliyet$2464

 • $1032
  Konutlar
 • $897
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $397
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(3.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
3.5
Eğitim Kalitesi
3.0
Kampüs Çevresi
2.8
Dünya Sıralaması
CQUniversity Australia CQUniversity Australia
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
CQUniversity Australia - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
CQUniversity Australia CQUniversity Australia
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
CQUniversity Australia - by, 2020-01-07
1.0/ 5 stars
CQUniversity Australia CQUniversity Australia
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
CQUniversity Australia - by, 2020-01-29
2.0/ 5 stars
CQUniversity Australia CQUniversity Australia
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
CQUniversity Australia - by, 2020-02-03
4.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

CQUniversity Australia CQUniversity Australia
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
CQUniversity Australia - by, 2020-01-07
5.0/ 5 stars
CQUniversity Australia CQUniversity Australia
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
CQUniversity Australia - by, 2020-01-07
1.0/ 5 stars
CQUniversity Australia CQUniversity Australia
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
CQUniversity Australia - by, 2020-01-29
2.0/ 5 stars
CQUniversity Australia CQUniversity Australia
Rated3/5based on4 student reviews
Customer reviews:
CQUniversity Australia - by, 2020-02-03
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin