text.skipToContent text.skipToNavigation
Language:Dil:
video Bg

DePaul University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

DePaul University, akademik mükemmeliyeti sağlamayı misyon edinmiş bir özel üniversite. ABD'nin Şikago kentinde bulunan okul, En İyi Ulusal Üniversiteler (U.S. News & World Report 2020) ve ülkenin kalite-maliyet oranı en yüksek üniversiteleri arasında gösterildi (Forbes 2020).

Toplam 300'den fazla lisans ve lisansüstü program seçeneği sunan DePaul'de eğitim, on fakülte ve yüksekokul çapında tutkulu ve deneyimli eğitmenler tarafından veriliyor. Üniversite, eğitmen başına ortalama 15 öğrenci olan hayli düşük sınıf mevcutlarıyla her öğrencinin ihtiyaç duyduğu bireysel ilgiyi görebilmesini temin ediyor.

114 ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan DePaul'ün iki şehir kampüsünden ilki olan Loop Kampüsü şehrin ticari merkezinde, ikincisi olan Lincoln Park Kampüsü ise Michigan Gölü yakınlarında bulunuyor.

Üniversite tesisleri, temel ihtiyaçlardan rahat konaklama olanaklarına, rekreasyonel ve sportif alanlara kadar birçok açıdan bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği her şeyi sunuyor. Uluslararası öğrenciler boş zamanlarını toplam sayıları 350'yi geçen ve spor kulüplerinden özel ilgi alanlarına yönelik faaliyetlerde bulunan gruplara ve kamu hizmetleri girişimlerine, mesleki gelişim gruplarından eSpor topluluklarına kadar birçok farklı girişimi kapsayan öğrenci kulüplerinde değerlendirebiliyor.

DePaul lisans öğrencilerinin %91'i mezuniyetlerini takip eden ilk altı ayda istihdam ediliyor veya öğrenim hayatlarının bir sonraki aşamasına adım atıyor. Üniversitenin özverili Kariyer Merkezi, özgeçmiş yazımı ve mülakat teknikleri gibi kariyerle ilgili alanlarda kariyer danışmanları aracılığıyla yüz yüze veya online destek platformu üzerinden destek sağlıyor. Alanlarında uzman danışmanlar, uluslararası öğrencilere destek olmak üzere eğitim alıyor ve onları küresel perspektife sahip çalışanlar arayan işverenlerle buluşturuyor.

Şikago, yalnızca sunduğu sınırsız kültürel deneyim olanakları, tiyatrolar, müzeler, müzik festivalleri, 26 mil uzunluğundaki göl kıyısıyla değil, 30'dan fazla Fortune 500 şirketine ev sahipliği yapmasıyla da öğrenciler için rüya gibi bir şehir ve profesyoneller için ideal bir konum.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Kariyer Başarı Kaynakları

Üniversitenin öğretim kalitesini her şeyden önce DePaul mezunlarının kariyerlerinde gösterdiği başarı ortaya koyuyor. DePaul'de öğrenciler kariyerlerine başlangıç yapmak veya kariyerlerini bir sonraki adıma taşımak için hazırlanırken faydalanabilecekleri çok çeşitli kaynaklara erişebiliyor.

DePaul Kariyer Merkezi, farklı sektörlere ve İşletmeden Girişimcilik ve Danışmanlığa, Sağlık Hizmetlerinden Bilime ve Teknoloji ve Tasarıma kadar farklı iş alanlarına göre tasarlanmış özel kariyer rehberliği sunuyor. Öğrenciler ve mezunlar, online iş ve staj arama araçlarının yanı sıra kariyer koçlarıyla birebir Zoom görüşmesi olanaklarına da erişebiliyor. DePaul'de öğrenim gören uluslararası öğrenciler ayrıca çeşitli konularda detaylı kaynakları ve sorularına cevapları Kariyer Merkezi web sitesinde bulabiliyor.

DePaul mezunlarının başarıları hakkında detaylı bilgi için Kariyer Merkezi Kariyer Başarısı web sitesine göz atabilirsiniz. Sayfada üniversitenin mezunlarının maaşları hakkında fikir edinmek ve çizdikleri kariyer yollarını incelemek mümkün. DePaul'ün %90'ın üzerindeki mezun sonuçları, mezunların kariyerlerine iyi hazırlandıklarını ve başarıya hazır olduklarını gösteriyor.

Show more +Show less -
Sıralamalar

Sıralamalar

İşte DePaul'ün yakın dönemdeki başarılarından bazıları:

 • U.S. News & World Report tarafından (2020) ABD'nin en iyi ulusal üniversiteleri arasında gösterildi
 • Princeton Review'un En iyi 385 Üniversite listesinde Orta Batı Amerika'nın En İyi Üniversitelerinden seçildi (2020)
 • Forbes tarafından ülkenin kalite-maliyet oranı en yüksek okulları arasında gösterildi (2019)

Teknoloji

 • Oyun tasarımında lisans üniversiteleri arasında 34. sırada (Princeton Review, 2019)
 • Ülke çapında 7. en iyi oyun tasarımı programı (Animation Career Review, 2018)
 • Oyun tasarımında 20. en iyi lisans okulu (Princeton Review, 2019)

İşletme

 • Ülke çapında en girişimcilik programları arasında 13. sırada (Princeton Rewivew, 2019)
 • Ülkenin en iyi lisans programlarından biri (U.S. News & World Report, 2018)
 • İşletme yüksek lisans programları arasında ABD çapında 20. sırada (2018)
 • İşletme yönetimi doktora programı, dünyanın en önde gelenleri arasında (CEO Magazine, 2018)

Sanat

 • Ülke çapında film okulları arasında 13. sırada (Hollywood Reporter, 2018)
 • ABD'nin en iyi 50 film okulundan biri (The Wrap, 2018)

İletişim

 • Halkla İlişkiler Alanında Yılın Öne Çıkan Programları listesinde 1 numara (PRWeek Ödülleri, 2018).

Show more +Show less -
Okullar ve Fakülteler

Okullar ve Fakülteler

DePaul University'nin fakülte ve yüksekokulları ise şunlar:

İletişim Yüksekokulu

Öğrenciler DePaul'de medya ve sinema çalışmaları, dijital iletişim, halkla ilişkiler ve reklamcılık gibi alanlarda öğrenim görebiliyor.

Bilgisayar Programlama ve Dijital Medya Yüksekokulu

Öğrencilerine teknolojinin, zanaatın ve ticaretin harmanlandığı, işbirliğine dayalı bir eğitim sunan yüksekokul, üç farklı birimden oluşuyor:

Eğitim Yüksekokulu

Yüksekokul, çift dilli/çift kültürlü eğitim, danışmanlık, müfredat çalışmaları, erken çocukluk dönemi eğitimi, eğitim liderliği ve dünya dilleri eğitimi alanlarında akademik derece programları sunuyor.

Hukuk Yüksekokulu

DePaul University Hukuk Departmanı sağlık hukuku ve fikri mülkiyet programları, bu alanlarda ABD'nin en iyileri arasında (U.S. News & World Report).

Fen Bilimleri ve Sağlık Yüksekokulu

Fen Bilimleri ve Sağlık Departmanı biyoloji, kimya, biyokimya, çevre bilimleri, sağlık bilimleri, matematik, nöroloji bilimi, hemşirelik, fizik ve psikoloji alanlarında birçok program seçeneği sunuyor.

Driehaus İşletme Yüksekokulu

Yüksekokul, öğrencilerin entelektüel ve profesyonel hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için en yüksek kalitede işletme eğitimi sunuyor.

Kellstadt İşletme Yüksek Lisans Okulu

Kellstadt İşletme Yüksek Lisans Okulu, küresel ticaretin dinamiklerine uyumunu korumak adına sıklıkla güncellediği ders program içerikleriyle öğrencilerini geleceğin liderleri olmaya hazırlıyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Lisans Kayıtları

Orta öğretimlerini ABD dışındaki bir eğitim kurumunda tamamlamış olan öğrencilerin, okulun İngilizce şartlarını karşıladıklarına dair sınav sonuçlarını sunmaları gerekiyor.

Sınav sonuçları gereken asgari puanın altında olan öğrencilere şartlı kabul imkanı sunulabiliyor.

Öğrenci adayları, İngilizce seviyelerini kanıtlamak için aşağıdaki sınavlardan birinden aldıkları sonuçları sunabiliyor:

 • TOEFL iBT – her alandan en az 17 olmak üzere 80 veya üstü puan
 • IELTS Akademik: en az 6.5 puan
 • SAT: okuma ve yazma alanlarında en az 550 puan
 • ACT: Okuma alanında en az 18 ve İngilizce alanında en az 20 puan
 • Duolingo İngilizce Testi: en az 110 puan
 • PTE Akademik: en az 53

Şartlı Kabul İçin Gereken İngilizce Seviyesi

 • TOEFL iBT: en az 60 puan
 • IELTS: minimum 6.0 puan
 • Duolingo İngilizce Testi: en az 90 puan
 • PTE Akademik: en az 42

Lisansüstü Kayıtlar

ABD sınırları içinde veya dışında, yerel kuruluşlardan akreditasyon almış bir eğitim kurumundan ABD eğitim sistemindeki lisans derecesine denk bir programı tamamlamış veya tamamlamak üzere olan öğrenciler, bir lisansüstü programa kayıt olabiliyor. DePaul'ün sunduğu programlar arasında İşletme Yüksek Lisans Programı, Fen Bilimleri Yüksek Lisans Programı, Güzel Sanatlar Yüksek Lisans Programı, Doktora, LLM ve JD olarak bilinen hukuk yüksek lisans programları bulunuyor.

Tüm öğrencilerin başvurmak istedikleri programın uluslararası öğrenciler için kayıt şartlarını incelemeleri tavsiye ediliyor.

Show more +Show less -
İngilizce dilinde eğitim

İngilizce dilinde eğitim

Üniversitenin akademik İngilizce eğitimine yaklaşımı, dil becerilerinin yanında akademik ve sosyal açılardan üniversite hayatını ve modern Amerikan kültürünü temel alıyor. İngilizce Dil Akademisi (ELA), genellikle 10 ila 17 öğrenciden oluşan düşük mevcutlu sınıflarda, uzman eğitmenlerle eğitim veriyor.

ELA'da öğrencilerin İngilizce seviyeleri, ilk dönemin başında yapılan seviye belirleme sınavlarıyla tespit ediliyor. Bu sınavlar, örnek pasaj yazımı ve TOEFL'ı içeriyor.

ELA, daha önce İngilizce eğitimi almış ve orta öğretimlerini tamamlamış tüm öğrencileri kabul ediyor. Yoğunlaştırılmış İngilizce Programı (IEP) için asgari yaş sınırı 17 olup öğrenci adaylarının kabul şartlarını sağlayabilmeleri için hatalarla da olsa 3 ila 5 paragraflık bir kompozisyon yazabiliyor olmaları ve eğitim hedefleri üzerine konuşabiliyor olmaları yeterli oluyor.

IEP

IEP hazırlık, orta, üst orta, ileri ve üniversiteye giriş olmak üzere beş farklı seviyede İngilizce eğitimi sunuyor. Haftada 18 saat eğitim gördükleri bu programda yeni öğrenciler, detaylı bir İngilizce yeterlilik değerlendirilmesinden geçirilerek doğru seviyede eğitim almaları temin ediliyor.

Her seviye için eğitim

Tam zamanlı öğrenciler yazma, okuma ve kelime dağarcığı geliştirme, dilbilgisi ve konuşma İngilizcesi ile dinleme olmak üzere dört modülde de eğitim alıyor.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Uluslararası staj imkânları

DePaul, öğrencilerinin kariyer hedeflerini bir adım ileriye taşıyan uluslararası staj ve eğitim programları sunuyor. Rekabetçi iş piyasasında avantaj elde eden öğrenciler sektörel deneyim elde ederken mesleki ağ kurma, becerilerini geliştirme ve dünyanın farklı yerlerinde öğrenim görme imkanı buluyor.

İstihdam ve staj fuarları

Kariyer Merkezi, çeşitli istihdam ve staj fuarlarına ev sahipliği yaparken, eğitim hayatları ve iş deneyimi açısından deneyim kazanmak isteyen öğrencileri istihdam etmek isteyen gerek şehir içinden, gerekse şehir dışından veya doğrudan DePaul'den işverenleri öğrencilerle buluşturuyor. Öğrenciler kariyer fuarlarına katılarak kendilerine ilham veren işverenlerle bağlantı kurma ve şirketler, devlet kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarca sunulan iş veya staj imkanlarından haberdar olma şansına sahip oluyor.

Kariyer danışmanlığı

Üniversitenin kariyer danışmanlık hizmetleri, öğrencilere aşağıdaki konularda destek oluyor:

 • Özgeçmiş ve portfolyo oluşturma
 • İstihdam ve staj imkânları arama stratejileri
 • Anadal, yandal ve kariyer hedefleri
 • Öğrencinin değerleriyle örtüşen işler bulma
 • Kariyer keşfi
 • Lisansüstü öğrenim seçenekleri

Mezun etkinlikleri ve iş fuarları

DePaul mezunları, üniversitenin Kariyer Merkezi tarafından yılda dört kez düzenlenen kariyer gelişim etkinlik ve atölyelerine katılabiliyor. Mezunlar ayrıca yıllık istihdam ve staj fuarlarında yer alarak farklı akademik ve mesleki geçmişlere sahip adaylar arayan işverenlerle bir araya geliyor.

Show more +Show less -
2338
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Student housing at DePaul
At DePaul University
At DePaul University
At DePaul University
Journey to DePaul
At DePaul University
Join us at Depaul
At DePaul University
Chicago Illinois 1 East Jackson Boulevard
Chicago Illinois 2250 N Sheffield Avenue
DePaul University was founded in 1898, by the Congregation of the Mission (or Vincentian) religious community, which follows the teachings of 17th century French priest St. Vincent de Paul. The university's mission emphasizes academic excellence, service to the community, access to education and respect for the individual. Teaching and learning are the priorities at DePaul. Students come from all 50 states and 114 countries.

DePaul has more than 300 undergraduate majors and graduate programs, so chances are good that students will have what they are looking for. Many of its professor?s work in Chicago as consultants, researchers and entrepreneurs, and incorporate their experiences in the classroom. 92 percent of DePaul undergraduates and 93 percent of graduate students are employed or continuing their education within a year of their graduation. At DePaul, professor?s focuses on students. More than 98 percent of all classes are taught by faculty members and not by teaching assistants. The class size is fever than 40 students.

The university has more than 350 student organizations dedicated to community service, student government, professional development, recreational sports and more. The easiest way to learn about all of DePaul's student organizations is to attend the semi-annual Student Involvement Fair. It's held at the beginning of the Fall and Winter quarters at both the Loop and Lincoln Park campuses.

Some of the world?s most famous museums are just a train ride away, but there?s also one right in the university backyard and it?s free. The DePaul Art Museum (DPAM) features international and national, contemporary and historical work, including work from Salvador Dali, Francisco De Goya and Andy Warhol. The museum has over 3,000 works in its permanent collection with 4-6 rotational exhibition each year. Numerous programs, screenings, talks and films are held there regularly.

DePaul has one campus in Chicago?s business district and another in Lincoln Park. Chicago itself is an ideal classroom and the university takes full advantage of it. The location provides students with thousands of internship opportunities, more than 118,000 alumni in the metro area and connections that impact students education and career opportunities. Lincoln Park campus is just north of downtown Chicago and feels like a traditional university campus, quad and all. It is home to a sprawling lakefront park and some of the best restaurants in the nation. The neighborhood is a live music hub, with jazz clubs and leading rock venues. Students will also find some of the best local bookstores, boutiques and grub. The Loop is in the heart of the city, home of Chicago's largest business district and five DePaul colleges and schools.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_281691_320px.jpg DePaul University https://www.idp.com/turkey/universities/depaul-university/iid-us-00145/

Ortalama toplam maliyet$3212

 • $2258
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $100
  Günlük Yaşam
 • $177
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin