Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

DePaul University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

DePaul University, akademik mükemmeliyeti sağlamayı misyon edinmiş bir özel üniversite. ABD'nin Şikago kentinde bulunan okul, En İyi Ulusal Üniversiteler (U.S. News & World Report 2020) ve ülkenin kalite-maliyet oranı en yüksek üniversiteleri arasında gösterildi (Forbes 2020).

Toplam 300'den fazla lisans ve lisansüstü program seçeneği sunan DePaul'de eğitim, on fakülte ve yüksekokul çapında tutkulu ve deneyimli eğitmenler tarafından veriliyor. Üniversite, eğitmen başına ortalama 15 öğrenci olan hayli düşük sınıf mevcutlarıyla her öğrencinin ihtiyaç duyduğu bireysel ilgiyi görebilmesini temin ediyor.

114 ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan DePaul'ün iki şehir kampüsünden ilki olan Loop Kampüsü şehrin ticari merkezinde, ikincisi olan Lincoln Park Kampüsü ise Michigan Gölü yakınlarında bulunuyor.

Üniversite tesisleri, temel ihtiyaçlardan rahat konaklama olanaklarına, rekreasyonel ve sportif alanlara kadar birçok açıdan bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği her şeyi sunuyor. Uluslararası öğrenciler boş zamanlarını toplam sayıları 350'yi geçen ve spor kulüplerinden özel ilgi alanlarına yönelik faaliyetlerde bulunan gruplara ve kamu hizmetleri girişimlerine, mesleki gelişim gruplarından eSpor topluluklarına kadar birçok farklı girişimi kapsayan öğrenci kulüplerinde değerlendirebiliyor.

DePaul lisans öğrencilerinin %91'i mezuniyetlerini takip eden ilk altı ayda istihdam ediliyor veya öğrenim hayatlarının bir sonraki aşamasına adım atıyor. Üniversitenin özverili Kariyer Merkezi, özgeçmiş yazımı ve mülakat teknikleri gibi kariyerle ilgili alanlarda kariyer danışmanları aracılığıyla yüz yüze veya online destek platformu üzerinden destek sağlıyor. Alanlarında uzman danışmanlar, uluslararası öğrencilere destek olmak üzere eğitim alıyor ve onları küresel perspektife sahip çalışanlar arayan işverenlerle buluşturuyor.

Şikago, yalnızca sunduğu sınırsız kültürel deneyim olanakları, tiyatrolar, müzeler, müzik festivalleri, 26 mil uzunluğundaki göl kıyısıyla değil, 30'dan fazla Fortune 500 şirketine ev sahipliği yapmasıyla da öğrenciler için rüya gibi bir şehir ve profesyoneller için ideal bir konum.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

DePaul University, Covid-19 pandemi döneminde öğrencilerinin ve personelinin güvenliğini ön planda tutarken kaliteli bir müfredat sağlamaya devam etmektedir.

2020 yılının baharından bu yana program içeriklerini temin etmek ve öğrencilerin çalışmalarını değerlendirmek için verimli bir çevrimiçi eğitim platformunu kullanan, dijital bir kampüse öncelik vermiştir. DePaul, işlemlerinde tamamen çevrimiçi sistemlere geçerek ve bir üniversite yılı boyunca neredeyse tüm programları için uzaktan eğitimi kullanarak, zamanında hayal edilemez olarak düşünülen bir dönüm noktasını geride bırakmıştır.

Ulusal aşı planı ABD'de başlamıştır, DePaul ise testleri yaygınlaştırmak ve yüksek riskli grupları belirleyip onları korumak için yerel sağlık yetkilileriyle yakından çalışmaktadır. Aşıların oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır ve üniversite tarafından her öğrencinin ilk fırsatta aşı olması teşvik edilmektedir. Üniversite, AMITA Health'teki tıbbi ortaklarıyla birlikte kampüsün güvenli bir şekilde yeniden açılması için bir plan geliştirmektedir.

DePaul University, 2021 yazından itibaren daha fazla yüz yüze dersin sunulduğu, kampüs çalışanları için koordineli ve aşamalı bir geri dönüşün uygulanmasını beklemektedir. 2021'in sonbaharında ise tüm programların yüz yüze derslerle mevcut olmasını ve tamamen yeniden açılmayı hedeflemektedir.

Show more +Show less -
Sıralamalar

Sıralamalar

İşte DePaul'ün yakın dönemdeki başarılarından bazıları:

 • U.S. News & World Report tarafından (2020) ABD'nin en iyi ulusal üniversiteleri arasında gösterildi
 • Princeton Review'un En iyi 385 Üniversite listesinde Orta Batı Amerika'nın En İyi Üniversitelerinden seçildi (2020)
 • Forbes tarafından ülkenin kalite-maliyet oranı en yüksek okulları arasında gösterildi (2019)

Teknoloji

 • Oyun tasarımında lisans üniversiteleri arasında 34. sırada (Princeton Review, 2019)
 • Ülke çapında 7. en iyi oyun tasarımı programı (Animation Career Review, 2018)
 • Oyun tasarımında 20. en iyi lisans okulu (Princeton Review, 2019)

İşletme

 • Ülke çapında en girişimcilik programları arasında 13. sırada (Princeton Rewivew, 2019)
 • Ülkenin en iyi lisans programlarından biri (U.S. News & World Report, 2018)
 • İşletme yüksek lisans programları arasında ABD çapında 20. sırada (2018)
 • İşletme yönetimi doktora programı, dünyanın en önde gelenleri arasında (CEO Magazine, 2018)

Sanat

 • Ülke çapında film okulları arasında 13. sırada (Hollywood Reporter, 2018)
 • ABD'nin en iyi 50 film okulundan biri (The Wrap, 2018)

İletişim

 • Halkla İlişkiler Alanında Yılın Öne Çıkan Programları listesinde 1 numara (PRWeek Ödülleri, 2018).

Show more +Show less -
Okullar ve Fakülteler

Okullar ve Fakülteler

DePaul University'nin fakülte ve yüksekokulları ise şunlar:

İletişim Yüksekokulu

Öğrenciler DePaul'de medya ve sinema çalışmaları, dijital iletişim, halkla ilişkiler ve reklamcılık gibi alanlarda öğrenim görebiliyor.

Bilgisayar Programlama ve Dijital Medya Yüksekokulu

Öğrencilerine teknolojinin, zanaatın ve ticaretin harmanlandığı, işbirliğine dayalı bir eğitim sunan yüksekokul, üç farklı birimden oluşuyor:

Eğitim Yüksekokulu

Yüksekokul, çift dilli/çift kültürlü eğitim, danışmanlık, müfredat çalışmaları, erken çocukluk dönemi eğitimi, eğitim liderliği ve dünya dilleri eğitimi alanlarında akademik derece programları sunuyor.

Hukuk Yüksekokulu

DePaul University Hukuk Departmanı sağlık hukuku ve fikri mülkiyet programları, bu alanlarda ABD'nin en iyileri arasında (U.S. News & World Report).

Fen Bilimleri ve Sağlık Yüksekokulu

Fen Bilimleri ve Sağlık Departmanı biyoloji, kimya, biyokimya, çevre bilimleri, sağlık bilimleri, matematik, nöroloji bilimi, hemşirelik, fizik ve psikoloji alanlarında birçok program seçeneği sunuyor.

Driehaus İşletme Yüksekokulu

Yüksekokul, öğrencilerin entelektüel ve profesyonel hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için en yüksek kalitede işletme eğitimi sunuyor.

Kellstadt İşletme Yüksek Lisans Okulu

Kellstadt İşletme Yüksek Lisans Okulu, küresel ticaretin dinamiklerine uyumunu korumak adına sıklıkla güncellediği ders program içerikleriyle öğrencilerini geleceğin liderleri olmaya hazırlıyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Lisans Kayıtları

Orta öğretimlerini ABD dışındaki bir eğitim kurumunda tamamlamış olan öğrencilerin, okulun İngilizce şartlarını karşıladıklarına dair sınav sonuçlarını sunmaları gerekiyor.

Sınav sonuçları gereken asgari puanın altında olan öğrencilere şartlı kabul imkanı sunulabiliyor.

Öğrenci adayları, İngilizce seviyelerini kanıtlamak için aşağıdaki sınavlardan birinden aldıkları sonuçları sunabiliyor:

 • TOEFL iBT – her alandan en az 17 olmak üzere 80 veya üstü puan
 • IELTS Akademik: en az 6.5 puan
 • SAT: okuma ve yazma alanlarında en az 550 puan
 • ACT: Okuma alanında en az 18 ve İngilizce alanında en az 20 puan
 • Duolingo İngilizce Testi: en az 110 puan
 • PTE Akademik: en az 53

Şartlı Kabul İçin Gereken İngilizce Seviyesi

 • TOEFL iBT: en az 60 puan
 • IELTS: minimum 6.0 puan
 • Duolingo İngilizce Testi: en az 90 puan
 • PTE Akademik: en az 42

Lisansüstü Kayıtlar

ABD sınırları içinde veya dışında, yerel kuruluşlardan akreditasyon almış bir eğitim kurumundan ABD eğitim sistemindeki lisans derecesine denk bir programı tamamlamış veya tamamlamak üzere olan öğrenciler, bir lisansüstü programa kayıt olabiliyor. DePaul'ün sunduğu programlar arasında İşletme Yüksek Lisans Programı, Fen Bilimleri Yüksek Lisans Programı, Güzel Sanatlar Yüksek Lisans Programı, Doktora, LLM ve JD olarak bilinen hukuk yüksek lisans programları bulunuyor.

Tüm öğrencilerin başvurmak istedikleri programın uluslararası öğrenciler için kayıt şartlarını incelemeleri tavsiye ediliyor.

Show more +Show less -
İngilizce Dil Akademisi (ELA)

İngilizce Dil Akademisi (ELA)

DePaul University, İngilizce Dil Akademisinde (ELA) bölgedeki en iyi İngilizce dil programlarını sunmaktan gurur duyar. Öğrenciler, akademik yıl boyunca birden fazla kayıt noktası bulunan ve 8 veya 10 hafta süren Yoğun İngilizce Programına (IEP) ya da her yıl Temmuz'da düzenlenen Yaz Dönemi Dil ve Kültür Programına katılabilir.

İngilizce dil programları, üniversite eğitimi ve küresel bir ekonomide kariyer gelişimi için mükemmel bir hazırlıktır. ELA'nın programları öğrencilerin dil becerilerine, akademik ve sosyal iletişimlerine ve çağdaş Amerikan kültürüne odaklanmaktadır. IEP programı, beş düzeyde akademik İngilizce sunmaktadır. Doğru seviyede eğitim aldıklarından emin olmak adına tüm öğrencilerin kapsamlı bir yeterlilik değerlendirmesine sahip olmaları gereklidir.

DePaul ELA İngilizce dil programların tamamı, TOEFL veya IELTS'ye ihtiyaç duymadan üniversitenin lisans ve lisansüstü derece programlarına sorunsuz bir geçiş imkânı tanımaktadır. Grup başına 10 ila 17 öğrenci ile sınıf mevcutları az sayıdadır ve öğretmenlerle iletişim oranı yüksektir.

ELA öğrencileri aynı zamanda DePaul University tarafından sunulan bütün öğrenci hizmetlerine erişebilir, böylece kendi üniversite eğitimlerine başlamadan önce kampüs hayatına alışma fırsatına sahip olurlar.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Uluslararası staj imkânları

DePaul, öğrencilerinin kariyer hedeflerini bir adım ileriye taşıyan uluslararası staj ve eğitim programları sunuyor. Rekabetçi iş piyasasında avantaj elde eden öğrenciler sektörel deneyim elde ederken mesleki ağ kurma, becerilerini geliştirme ve dünyanın farklı yerlerinde öğrenim görme imkanı buluyor.

İstihdam ve staj fuarları

Kariyer Merkezi, çeşitli istihdam ve staj fuarlarına ev sahipliği yaparken, eğitim hayatları ve iş deneyimi açısından deneyim kazanmak isteyen öğrencileri istihdam etmek isteyen gerek şehir içinden, gerekse şehir dışından veya doğrudan DePaul'den işverenleri öğrencilerle buluşturuyor. Öğrenciler kariyer fuarlarına katılarak kendilerine ilham veren işverenlerle bağlantı kurma ve şirketler, devlet kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarca sunulan iş veya staj imkanlarından haberdar olma şansına sahip oluyor.

Kariyer danışmanlığı

Üniversitenin kariyer danışmanlık hizmetleri, öğrencilere aşağıdaki konularda destek oluyor:

 • Özgeçmiş ve portfolyo oluşturma
 • İstihdam ve staj imkânları arama stratejileri
 • Anadal, yandal ve kariyer hedefleri
 • Öğrencinin değerleriyle örtüşen işler bulma
 • Kariyer keşfi
 • Lisansüstü öğrenim seçenekleri

Mezun etkinlikleri ve iş fuarları

DePaul mezunları, üniversitenin Kariyer Merkezi tarafından yılda dört kez düzenlenen kariyer gelişim etkinlik ve atölyelerine katılabiliyor. Mezunlar ayrıca yıllık istihdam ve staj fuarlarında yer alarak farklı akademik ve mesleki geçmişlere sahip adaylar arayan işverenlerle bir araya geliyor.

Show more +Show less -
2338
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Student housing at DePaul
At DePaul University
At DePaul University
Journey to DePaul
At DePaul University
At DePaul University
Join us at Depaul
At DePaul University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin