Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Duquesne University

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

1842'de kurulan Duquesne University, Pittsburgh, Pennsylvania'da bulunan, oldukça saygın bir özel Katolik araştırma üniversitesidir. Aslen Kutsal Ruh Cemaati üyeleri tarafından kurulan üniversite, o zamandan beri çeşitli ve dinamik, modern bir kurum haline gelmiştir ve yaklaşık 9,300 öğrenciden oluşan topluluğuna çok çeşitli lisans, lisansüstü ve doktora eğitim programları sunmaktadır.

Duquesne University, şehir merkezinde Monongahela Nehri boyunca uzanan ve sakinlerine canlı bir kentsel ortam sunan, Pittsburgh'un güvenli bir bölgesi olan The Bluff semtinde yer almaktadır. Çevrede bulunan Pittsburgh semtlerinde dünya standartlarında restoranlar, kafeler, barlar ve yeşil alanlar bulunmaktadır.

Kampüs, 196 dönümlük bir tepenin üzerinde yer alır ve 10 eğitim fakültesi içermektedir. Duquesne University, Roma, İtalya ve Dublin, İrlanda'da ortak kampüslere sahiptir ve üniversitenin öğrenci topluluğu dünya çapında 80'in üzerinde ülkeden gelen öğrencilerden oluşmaktadır. Duquesne University, şimdiki Pittsburgh piskoposu ve ödüllü belgesel film yapımcısı Werner Herzog da dahil olmak üzere dünya çapında birçok farklı görevi ve profesyonel sektörü temsil eden 93.000'den fazla mezunun bulunduğu geniş bir ağa sahiptir.

Üniversite, müfredatının ve öğretim kadrosunun kalitesiyle gurur duymaktadır. Öğrenciler, yaklaşık 14:1 öğrenci-öğretim üyesi oranı ile küçük sınıflardan ve öğretmenler ve öğretim üyeleriyle yüksek düzeyde iletişim süresinden faydalanır. 2021'de Duquesne University, Pennsylvania'da 4. sıradadır ve U.S. News & World Report'a göre Best Value Schools kategorisinde 51. sırada yer almıştır.

Duquesne University'den alınan bir derece, iş ararken veya daha ileri eğitim için başvuru sırasında fayda sağlayacak, dünya çapında tanınan bir yeterliliktir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Duquesne University, Covid-19 salgınına müdahale konusunda hızlı davranmış ve öğrencilerinin ve personelinin güvenliğine ve refahına öncelik verirken mükemmel kalitede eğitim sağlama zorluğunun da üstesinden gelmiştir.

Üniversitenin önlem planı, güvenlik, misyon, süreklilik ve esneklik olmak üzere dört temel ilkeye dayanmaktadır. Üniversite, yeniden açılmak ve normale dönmek için derslerin yüz yüze dersler ve çevrimiçi eğitimin bir kombinasyonu kullanılarak verildiği karma bir öğrenme modelinin benimsenmesini içeren çok aşamalı bir plan tasarlamıştır. Ana plan, son teknoloji ürünü bir test, tarama ve aşılama programını içermekte, eğitimin sürekliliğini sağlamakta ve öğrencilerin başarılı olmalarını teşvik etmektedir.

Öğrenciler, üniversitenin Covid-19 önlem planı, kampüs güvenlik yönergeleri ve kişisel güvenlik ve sağlıklı yaşam hakkında öğrenci destek bilgileri ile ilgili önemli haberler içeren çevrimiçi sağlık ve güvenlik portalını inceleyebilir. Öğrenci güvenliği, özellikle devam eden Covid-19 salgını göz önüne alındığında, Duquesne University'de büyük bir önceliktir. Üniversite, öğrencilerinin güven içinde yaşayabileceği ve çalışabileceği güvenli ve emniyetli bir öğrenim ortamı sağlamaya kararlıdır.

Pittsburgh aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nin en güvenli şehirlerinden biridir ve Duquesne University Kamu Güvenliği Departmanı, mükemmel suç önleme ve güvenlik bilinci hizmetiyle gurur duymaktadır. Üniversite, eyaletteki Pennsylvania Polis Şefleri tarafından akredite edilen az sayıdaki üniversiteden biridir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Duquesne University'nin deneyimli öğretim kadrosu, akademik araştırmalara ve araştırma odaklı bir müfredata güçlü bir şekilde odaklanmanın yanı sıra mükemmel bir sınıf deneyimi sağlar. Öğrencilere, üniversitedeki öğretim görevlerinin yanı sıra, birçoğu kendi alanlarında en ileri araştırmalardan bazılarını yürüten son derece nitelikli ve geniş deneyime sahip personel tarafından eğitim verilir. Üniversite, Chronicle of Higher Education'a göre fakülte üretkenliği açısından 61 küçük araştırma üniversitesi arasında 16. sırada yer almıştır.

Hem lisans hem de yüksek lisans öğrencileri, akademik toplulukta ve daha geniş kitlelerde önemli bir etkiye sahip olan canlı araştırma projelerinde profesörlerine yardımcı olma fırsatına sahiptir. Duquesne University, Carnegie Vakfı tarafından ülkedeki yalnızca yedi Katolik yükseköğrenim kurumundan biri olarak "yüksek sayıda araştırma faaliyeti olan bir araştırma üniversitesi" olarak sınıflandırılmıştır.

Üniversite, hem akademik büyümeyi hem de etik gelişimi teşvik eden, mezunlarını eleştirel ve bilinçli düşünmeye, çalışmalarına ve topluluklarına etkili katkılar yapmaya hazır hale getiren bir eğitim sağlamaya kendini adamıştır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Kabul ekibi her başvuruyu ayrı ayrı değerlendirir ve çok çeşitli kalifikasyonları ve giriş yollarını göz önünde bulundurur. Duquesne University'de lisansüstü kabul koşulları programa göre değişmekte olup adayların seçtikleri lisansüstü programı hakkında ayrıntılı bilgi için üniversitenin web sitesine başvurmaları önerilmektedir. Tüm başvurular, başvuru portalı üzerinden çevrimiçi olarak yapılır.

Lisans programı aday öğrencilerinin üniversitenin Kabul Ekibine aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç özel belge sunmaları gerekmektedir:

 • Lise transkripti
 • İngilizce sınav sonucu
 • Tavsiye mektubu
 • Kişisel yazı

Lisansüstü programı aday öğrencilerinin üniversitenin Kabul Ekibine aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç özel belge sunmaları gerekmektedir:

 • Resmi üniversite transkripti
 • İngilizce sınav sonucu
 • Tavsiye mektubu (3)
 • Kişisel yazı

Öğrenciler, lisansüstü başvuru ve kabul süreci ile ilgili sorularını başvurdukları lisansüstü bölüme yönlendirmelidir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Duquesne University, farklı ekonomik durumlara sahip tüm öğrenciler için yükseköğrenimi erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirmeye kararlıdır. Üniversite, evden uzaklaşırken bağımsız yaşamanın maliyetinin yükseköğrenime başvururken önemli bir faktör olabileceğini anlamakta ve hem ihtiyaç temelli hem de başarıya dayalı kriterlere göre verilen çeşitli burslar ve finansal destek seçenekleri sunmaktadır.

Uluslararası birinci sınıf ve transfer öğrencilerine, üniversitede geçirdikleri süre boyunca başarı temelli burslar verilir. Öğrenim ücreti ödeme planları da sunulmakta olup çevrimiçi veya üniversitenin Finansal Hizmetler Ekibi aracılığıyla erişilebilen krediler, öğrenci istihdam fırsatları ve ihtiyaç temelli hibelerden oluşan bir program mevcuttur. Bu nedenle, Duquesne University düzenli olarak en uygun ücretli üniversitelerden biri olarak sıralanmaktadır.

Üniversiteden alınan bir eğitimin değeri, gelecek yıllar boyunca karşılığını verecektir. Duquesne, üniversite deneyimlerine ve uzun vadeli kariyer beklentilerine önemli bir değer katarak, tam akademik potansiyellerine ulaşmaları için öğrencilerinin finansal istikrarını sağlamaya kararlıdır.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Duquesne University, öğrencilerinin bazen karşılaştıkları baskıların bilincindedir ve her öğrencinin problemlerini dostça bir yaklaşımla dinleyerek, onlara tek başlarına olmadıklarını hissettirerek güven vermeye kararlıdır.

Yardım her zaman mevcuttur ve üniversite, yaklaşık 9.300 öğrenciden oluşan nüfusunun başarısını artırmak için gereken akademik ve kişisel desteği sağlamak üzere olağanüstü bir Öğrenci Hizmetleri yelpazesi sunmaktadır. Bu hizmetler:

 • Öğrenme Becerileri Merkezi - Evden uzakta yaşamaya ve eğitime geçişi kolaylaştırmak için akademik destek ve genel tavsiyeler mevcuttur.
 • Finansal Yardım - Hibe ve burs başvurularını koordine etmek için yardımın yanı sıra bütçeleme ve kredi danışmanlığı konusunda destek mevcuttur.
 • Sağlık ve Sağlıklı Yaşam - Duquesne University, öğrencilerinin sosyal, psikolojik ve kişisel ihtiyaçlarının çeşitliliğini kabul etmektedir. Üniversite, ücretsiz ve gizli danışmanlığın yanı sıra yeni öğrenciler için adaptasyon rehberliği de sunmaktadır.
 • Tıp Merkezi – Dönemler süresince kampüs içi bir klinik ve düzenli olarak çevrimiçi sağlık ve güvenlik güncellemeleri mevcuttur. Kampüste sağlık eğitimi ve hafif hastalıklar için acil bakım ve tedavi sunulmaktadır.

Bu hizmetler üniversite deneyimini geliştirmek için mevcuttur ve Öğrenci Birliği ve kampüs topluluklarına ek olarak yıl boyunca sunulmaktadır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Duquesne University'den alınan bir derece, sağlam bir etik temelin yanı sıra entelektüel titizlik ve eleştirel düşünmeyi geliştiren bir kurumdan alınan ve üniversitenin etkileyici rekabetçi programları yelpazesinde uygulanan dünya çapında tanınan bir yeterliliktir. Duquesne University mezunları, bölgesel ve ulusal işverenler tarafından çok talep görür ve çalışkanlıkları ve iş konusunda profesyonel tavırlarının yanı sıra insan becerileri ve öz farkındalıkları ile tanınırlar.

Öğrenciler, üniversitenin kariyer desteği ve sürekli mesleki gelişim konusunda çeşitli yardım ve kaynaklar sağlayan Kariyer Gelişim Merkezi'nden ücretsiz erişimden yararlanır. Öğrenciler, CV hazırlama desteği ve mülakat eğitiminden mentorluk programlarına ve istihdam fırsatlarına kadar her konuda yardım alabilirler. Üniversite ayrıca öğrencilerine eğitimleri devam ederken en iyi fırsatları sunmak için yıllık atölye çalışmaları ve ağ oluşturma etkinlikleri programı planlamaktadır.

Mezunlar, Duquesne University Mezunlar Derneği'nin ömür boyu üyesi olurlar ve hem yurt içinde hem de uluslararası alanda çok çeşitli sektörlerde çalışmakta olan 93.000'ün üzerinde mezun ve profesyonel ortaktan oluşan ağına bağlanırlar. Mezunlar topluluğu, sektör uygulamaları hakkında değerli bilgiler ve mezuniyet sonrası staj ve istihdam seçenekleri sunabilir.

Duquesne University'den alınan bir derece, lisansüstü öğrencilerine mezun olduktan sonra iş bulmalarında veya ileri eğitim arayışında gerçek bir avantaj sağlayarak büyük miktarda değer katmaktadır.

Show more +Show less -
718
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Duquesne University
At Duquesne University
At Duquesne University
At Duquesne University
At Duquesne University
At Duquesne University
At Duquesne University
At Duquesne University
At Duquesne University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?