Hemen destek alın arrow

hipchat Arayın ya da Online Yazışın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Edith Cowan University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

1991 yılında kurulan Edith Cowan University (ECU), yenilikçi ve ileri görüşlü bir müfredat sunarak öğrencilerinin toplumun gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak için iyi bir konuma sahip olmalarını sağlayan modern bir Avustralya kurumudur. Üniversite, 2020 Good Universities Guide tarafından öğretim kalitesi için beş yıldızla ödüllendirilmiş ve bu rekoru arka arkaya 13 yıl sürdürmüştür.

ECU, antik kaya oluşumlarının oluşturduğu nefes kesici manzaraları, birinci sınıf şaraphaneleri ve sıcak, berrak sulara sahip binlerce kilometrelik kumlu plajlarıyla tanınan Batı Avustralya eyalet başkenti Perth'de bulunmaktadır. Hızla büyüyen bir ekonomiye ve öğrencilerin keşfedebileceği çok sayıda ilgi çekici yere ve aktiviteye sahip dinamik bir şehirdir.

ECU'da, profesyonel ortaklarla işbirliği içinde geliştirilen ve içeriğin sürekli olarak sektör ihtiyaçlarıyla alakalı olması sağlanan 250'den fazla program mevcuttur. Birçok program, güçlü eleştirel düşünme becerileri geliştiren ve ECU mezunlarını işveren adayları için oldukça cazip kılan mesleki modülleri, iş deneyimini ve grup temelli proje çalışmalarını içerecek şekilde tasarlanmıştır.

ECU, 31.000 öğrenciden oluşan topluluğunun akademik ve kişisel gelişimini sağlamak için gerekli destek hizmetlerini sağlamasıyla da tanınmaktadır. Burslar mevcuttur ve heyecan verici bir sosyal etkinlik takvimi düzenleyen ve öğrencilerin rahatça katılabileceği birçok kulüp ve topluluğu organize eden canlı ve aktif bir Öğrenci Birliği bulunmaktadır. ECU, misafirperver bir öğrenme topluluğunu teşvik eder. Dünya çapında 100'ün üzerinde ülkeyi temsil eden ve yaklaşık 6.000 uluslararası öğrenciden oluşan dinamik ve çeşitli bir topluluk ile, uluslararası öğrenci memnuniyeti için yüksek puanlar almıştır.

Üniversite ayrıca çeşitli uzaktan eğitim programı seçenekleri sunmaktadır ve uluslararası öğrenciler, ECU'nun Perth kampüslerine seyahat edebilecekleri zamana kadar ücretlerde yüzde 30'a varan indirimle uzaktan eğitimlerine başlayabilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

ECU, denizaşırı ülkelerden gelen uluslararası öğrenciler için yeni bir burs programı başlatmıştır.

2021 ECU Online Hoş Geldin Bursu

Şu anda denizaşırı ülkelerde olan ve Covid-19'dan direkt olarak etkilenen uluslararası öğrenciler, yüz yüze dersler için Perth'e seyahat etmek mümkün olana kadar her dönem yüzde 30'a varan bir öğrenim ücreti indirimi alacaklardır. Öğrenciler daha fazla ayrıntı için ECU burs sayfasını inceleyebilirler.

ECU Virtual Connect (Sanal Bağlantı)

Haftalık sanal buluşma ve ağ oluşturma etkinliği, eğitimlerini çevrimiçi olarak tamamlayan öğrencileri hem yerel hem de uluslararası diğer çevrimiçi öğrencilerle buluşturarak öğrenim yolculuklarını paylaşmalarına ve işbirliğini teşvik etmelerine olanak tanır.

ECU Şehir Kampüsü

2025'te Perth'in merkezinde açılması beklenen ECU Şehir Kampüsü, yaratıcı endüstrilere, iş dünyasına ve teknolojiye odaklanacaktır. Gerçekten çığır açacak olan bu kampüsün, gelişen Perth şehir merkezine daha fazla öğrenci ve işletme çekmesi beklemektedir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

ECU, öğrencilerine beş yıldızlı bir öğrenim deneyimi sağlamaya kararlıdır.

ECU, güçlü akademik geçmişinin bir kanıtı olarak, mezunlarından öğretim kalitesi açısından beş yıldız almaya hak kazanmıştır ve bu başarıya, 2021 Good Universities Guide'da yayınlandığı üzere 14 yıl üst üste ulaşmıştır. ECU aynı zamanda Batı Avustralya'nın aşağıdakiler için bir numaralı üniversitesidir:

 • Lisans öğrencileri için genel eğitim deneyimi
 • Lisans seviyesinde beceri gelişimi
 • Lisans seviyesinde öğrenci desteği
 • Öğrenme kaynakları

Öğrenci başarısını desteklemek için birinci sınıf hizmetler sunan ECU şu ödüllere layık görülmüştür:

 • Öğrenci desteği için Avustralya'da birinci sırada
 • Mezuniyet sonrası öğrenci desteği için Batı Avustralya'da birinci sırada

ECU, genel eğitim deneyimi açısından tüm Avustralya devlet üniversiteleri arasında 2. sırada yer almaktadır.

2020 Quality Indicators for Learning and Teaching (Eğitim-Öğretim Kalite Göstergeleri), ECU'nun seçkin öğretim yaklaşımını kabul etmiş ve üniversiteyi altı yıl boyunca lisans öğretim kalitesi açısından Avustralya'daki tüm devlet üniversiteleri arasında en iyi üniversite olarak seçmiştir. Aynı zamanda:

 • Lisans seviyesinde beceri gelişimi için birinci sırada (yedi yıldan fazla süredir)
 • Lisans seviyesinde genel eğitim deneyimi açısından birinci sırada
 • Öğrenme kaynakları için birinci sırada
 • Öğrenci desteği için birinci sırada

ECU, öğretimde mükemmellik ve beceri gelişimi konusunda liderdir. Programları ve araştırmaları da birçok saygın Avustralya ve dünya kurumu tarafından ayrı ayrı tanınmıştır. Öğrenciler daha fazla bilgi için ECU'nun resmi web sitesini ziyaret edebilir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

ECU, fakültelerinde hem lisans hem de lisansüstü düzeylerde çeşitli programlar sunmaktadır ve en çok talep gören programlar için çevrimiçi eğitim seçeneği de mevcuttur. Seçtikleri alanda daha dinamik olmak isteyen öğrenciler için çift derece veya çift ana dal seçenekleri de bulunmaktadır.

Güzel Sanatlar ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Çeşitli eğitim seçenekleri sunan ve pek çok onaya sahip olan fakülte, dünyanın en iyi sinema ve televizyon okullarından biri olan Batı Avustralya Sinema Akademisi' ne ev sahipliği yapar.

İşletme ve Hukuk Fakültesi

Shanghai Rankings'in 2020 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması'na göre, fakültenin turizm ve otelcilik programı dünyanın en iyi 75'i arasında yer almaktadır.

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi

Bu fakülte, 2021 Times Higher Education World University Rankings sıralamasında ilk 175 arasındadır ve Engineers Australia tarafından ulusal olarak akredite edilen ve Washington Accord tarafından dünya çapında tanınan programlar sunmaktadır.

Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi

2020 Leiden Ranking Research tarafından kabul edildiği üzere, biyomedikal ve sağlık bilimlerinde uluslararası ve sektörel işbirliği açısından Avustralya'da bir numaradır.

Hemşirelik ve Ebelik Çalışma Alanları Fakültesi

Bu fakülte, Top 100 Shanghai Rankings'in 2020 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması'na göre uluslararası alanda tanınan bir hemşirelik programı sunmaktadır. Hemşirelik (Fen Bilimleri Lisansı) ve Hemşirelik Yüksek Lisansı (lisansüstü giriş) hemşirelik lisansı sağlar.

Fen Bilimleri Fakültesi

ECU Fen Bilimleri Fakültesi, fen bilimleri ve matematik alanlarında lisans seviyesinde beceri gelişimi açısından ve mezuniyet sonrası tam zamanlı istihdam için Batı Avustralya'da bir numaradır. Tüm Avustralya'daki en büyük siber güvenlik programını ve araştırmalarını sunar.

Batı Avustralya Sahne Sanatları Akademisi

Dünyanın önde gelen sahne sanatları akademilerinden biridir ve Avustralya'daki en kapsamlı sahne sanatları eğitimini sunmaktadır. Öğrencilerin oyunculuk, dans, müzik, tasarım, sanat yönetimi veya prodüksiyon alanlarında mümkün olan en iyi yerlere gelecekleri garanti edilmektedir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Uluslararası Öğrenciler, tercih ettikleri programa kabul edilmek için hem akademik koşulları hem de İngilizce dil gerekliliklerini karşılamalıdır. İngilizce puan koşulu, öğrencinin alacağı programa göre değişmektedir.

Lisans Öğrencileri

Uluslararası öğrenciler aşağıdaki akademik belgelerden herhangi birini sunmalıdır:

 • Ortaöğretim sonuçları
 • Tanınmış bir kurumdan alınan bir yıllık yükseköğretimin başarıyla tamamlanması
 • Tanınmış bir kurumdan alınan diploma programının tamamlanması

Lisansüstü Öğrencileri

Uluslararası öğrencilerin aşağıdakilerden bir veya birkaçına sahip olması gerekir:

 • Lisans derecesi - Tanınmış bir kurumdan alınan ve Avustralya'nın lisans seviyesine eşdeğer bir derece.
 • Seçilmiş lisansüstü işletme programları (proje yönetimi, MBA, uluslararası otelcilik yönetimi vb.) için en az beş yıllık profesyonel iş deneyimi.
 • Araştırmayla ilgilenen öğrenciler için önerilen bir konuda 300 kelimelik araştırma özeti.

Edith Cowan College, ECU'nun standart akademik ve İngilizce gerekliliklerini karşılamayan öğrenciler için mükemmel bir pathway okuludur. Yüksek lisans düzeyine devam etmek isteyen lisans öğrencileri, bir lisans programına ve yeterlilik sonrası programına (PQP) ilerleme sağlayacak bir diploma alabilirler. ECC, ECU'nun İngilizce yeterlilik şartını karşılamayan öğrencilere ELICOS sunar.

Öğrenciler, programa özgü giriş koşulları için ECU web sitesini ziyaret edebilir veya bir IDP eğitim danışmanıyla görüşebilirler.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

ECU, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tesislerine büyük yatırımlar yapmaktadır. Üniversite, öğrencilerinin teknik becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerini ve zanaatlarında ustalık kazanmalarını sağlamaya kararlıdır ve bu, öğrencilerin ECU'da öğrenim görmeye gelmelerinin birçok nedeninden biridir.

Güvenlik Operasyonları Merkezi (SOC)

Bilgisayar ve teknoloji öğrencileri, güney yarımküredeki en büyük güvenlik operasyonları merkezinde siber güvenlik tehditlerini tespit etme, izleme ve bunlara karşılık verme konusunda ilk elden deneyime sahip olmaktadır.

Menkul Kıymetler ve Piyasa Analitiği ve Araştırmaları Eğitim (SMART) Laboratuvarı

Bu, işletme öğrencilerinin dünya finans piyasası verilerine ve sektör uygulayıcıları tarafından yaygın olarak kullanılan Bloomberg ve Thomson Reuters yazılımlı çift ekranlı terminallere gerçek zamanlı olarak erişmelerine olanak tanımaktadır.

Muazzam Süper Laboratuvarlar

ECU'nun 48 milyon AUD değerindeki yepyeni bilim binası, iki katlı 2.500 metrekarelik bir alanda ileri teknoloji laboratuvarlarına ev sahipliği yapar. Bina tasarımı, dünyadaki en büyük periyodik tablo görüntüsündedir.

Eğitim Mahkemesi

Öğrenciler, hukuk dünyasında mesleki becerilerini geliştirmek için ECU'nun karma öğretim alanında yürütülen duruşma provalarına, tanık sorgulama ve çapraz sorgulama simülasyonlarına katılabilirler.

Spiegeltent

ECU, The Edith olarak bilinen bir Spiegeltent veya ayna çadırına sahip dünyadaki ilk üniversitedir. Bu performans mekanı birçok WAAPA etkinliğine ev sahipliği yapar ve ECU ve WAAPA'nın sponsor olduğu ve Perth'de her yıl düzenlenen önemli bir etkinlik olan Fringe Dünya Festivali sırasında kullanılmaktadır.

Art Gallery 25 ve Spectrum Project Space

Mount Lawley kampüsündeki bu galeriler, sanat öğrencilerinin çalışmalarını, yaratıcı vizyonlarını ve olağanüstü yeteneklerini sergilemelerine olanak tanır.

TV Stüdyosu ve Yayın Odası

Mount Lawley kampüsü, öğrencilerin işbirliği yapabileceği özel bir TV stüdyosu ve yayın odası sunar. Senaryo yazımı, sahne yönetimi ve ses prodüksiyonu konularında uzmanlaşmıştır.

Öğrenciler resmi web sitesinde daha fazla ECU tesisini görebilir ve keşfedebilirler.

Show more +Show less -
Burslar

Burslar

ECU, ister kampüste ister çevrimiçi (denizaşırı öğrenciler için) öğrenim gören tüm uluslararası öğrencilere çok sayıda burs sunmaktadır.

2021 ECU Online Hoş Geldin Bursu

Çevrimiçi öğrenim gören öğrenciler, 2021'in her yarıyılında yüzde 30'a varan öğrenim ücreti indirimi alırlar. Burs, şu anda denizaşırı ülkelerde olan ve Covid-19 salgınından etkilenen mevcut ve yeni uluslararası öğrencilere yöneliktir ve öğrencilerin yüz yüze eğitimlerine başlamak üzere Perth'e seyahat edebilecekleri zamana kadar geçerlidir.

2021 Uluslararası Lisans Bursu

Öğrenciler, ECU'da bir lisans programı süresince %20 öğrenim ücreti indirimi alırlar. Bu, Hemşirelik (Fen Bilimleri Lisansı), Hemşirelik/Ebelik (Fen Bilimleri Lisansı), Paramedik Bilimleri (Fen Bilimleri Lisansı), Erken Çocukluk Eğitim Lisansı, İlkokul Eğitim Lisansı, Ortaöğretim Eğitim Lisansı dışında herhangi bir lisans programına başvuran ve seçilmiş ülkelerden gelen aday öğrenciler için sunulmaktadır.

2021 Uluslararası Yüksek Lisans Bursu

Seçilmiş ülkelerden gelen ders ağırlıklı yüksek lisans öğrenci adayları, seçilmiş programlarda ilk yılın öğrenim ücretinde yüzde 20 indirim almaya hak kazanmaktadırlar.

2021 Uluslararası Başarı Bursu

Önceki öğrenimlerinde akademik açıdan yüksek başarıya sahip olan ve seçilmiş ülkelerden gelen aday öğrencilere program süresince yüzde 20 tutarında bir öğrenim indirimi sunulmaktadır.

Öğrenciler, diğer burs teklifleri ve uygunluk hakkında daha fazla bilgi edinmek için ECU'nun burs web sayfasını ziyaret edebilirler.

Show more +Show less -
6011
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At ECU
International Student Scholarships
School of Business and Law
Discover 101 Reasons to Choose ECU
Why choose Arts and Humanities at ECU
Discover 101 Reasons to Choose ECU
ECU
101 Reasons to Choose ECU
School of Medical and Health Sciences
Studying online with Edith Cowan University
WAAPA
Why study Engineering at ECU
Why I
ECU
Mount Lawley Western Australia 2 Bradford Street
Bunbury Western Australia 585 Robertson Drive
Joondalup Western Australia 270 Joondalup Drive
Established in 1991, ECU took the opportunity to reshape the way higher education is delivered in a distinctive and inspiring campus environment. Edith Cowan University is one of the world's best young universities. It welcomes students wishing to study in Australia who aren't Australian citizens or permanent residents. The university is constantly scanning what?s happening in the world and translating the same into challenging, realistic and highly practical courses that prepare students for the future. The programs are developed in consultation with industry groups and focuses on the graduates' employability skills.

To help the students with a career direction, it groups the similar fields of work into study areas. Within each study area, the students can choose an undergraduate or postgraduate degree. And within most degree courses, they can choose the speciality, or major subject. Practicums and networking events are integral to most of the courses and students can be offered paid internships as part of their studies.

The university provides a variety of services and facilities that go beyond the classroom, with opportunities for personal development and social interaction for students and staff. On-campus accommodation at all three campuses, managed by Campus Living Villages, Students enjoy 24-hour access to on-campus computing facilities. Campus libraries provide comprehensive book and journal collections, electronic resources and facilities for study and research.

ECU has three campuses in Western Australia, Joondalup and Mount Lawley in the Perth metropolitan area and our South West campus in Bunbury, 200km south of the Perth CBD, a vibrant, sophisticated and safe city that's regularly rated in the top 10 in the world for liveability. Its modern facilities are among the best students can find at any university in Australia.
https://images1.content-gbl.com/commimg/myhotcourses/institution/profile/myhc_176546_320px.jpg Edith Cowan University https://www.idp.com/turkey/universities/edith-cowan-university/iid-au-00443/

Ortalama toplam maliyet$2463

 • $1032
  Konutlar
 • $897
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin