Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Edith Cowan University

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Edith Cowan University (ECU), Avustralya'nın Perth şehrinde bulunan lider bir yükseköğretim kurumudur. 1991 yılında kurulan, çok çeşitli konu alanlarını ve araştırma alanlarını kapsayan ileri görüşlü bir müfredat sunma konusunda sağlam bir itibar geliştirmiştir. Üniversite, 2022 Good Universities Guide sıralamasındaki başarıları ile tanınmakta olup öğretim kalitesi için 15 yıl üst üste beş yıldız ile ödüllendirilmiştir. ECU, öğrencilerini eğitimin ötesindeki dünyaya hazırlamak için çok çalışmakta, kişisel ve mesleki başarı için gerekli beceri ve deneyime sahip olmalarını sağlamaktadır.

ECU, geniş alana yayılan antik manzaralara, muhteşem kaya oluşumlarına ve güzel kumsallara sahip Batı Avustralya'da yer almaktadır. Kampüs, hızla gelişen bir ekonomiye ve birçok kültürel ve eğlence fırsatına sahip canlı bir topluluk olan dinamik Perth şehrinde bulunmaktadır. Bölgede, Perth'in çeşitli ve çok kültürlü nüfusu tarafından desteklenen güçlü bir restoran ortamının yanı sıra birinci sınıf şaraphaneler de bulunmaktadır.

ECU'da, içeriğin iş yeri ile alakalı olmasını sağlamak için sektör ortaklarıyla işbirliği içinde tasarlanmış 250'den fazla program bulunmaktadır. Uzaktan eğitim programı seçenekleri mevcuttur ve uluslararası öğrenciler, bizzat katılabilecek duruma gelene kadar programlarına uzaktan başlayabilirler. Pek çok program, birlikte eleştirel düşünme yeteneklerini ve ekip çalışması becerilerini geliştiren iş deneyimi, seçmeli modüller ve grup projelerini içerir. Sonuç olarak, ECU öğrencileri üniversiteden istihdam arayışında rekabet avantajı ile ayrılmaktadır.

ECU, 31.000 öğrencisinin gelişimini desteklemek için harika bir dizi hizmet sunar. Bursların yanı sıra canlı bir etkinlik ve sosyal aktivite takvimi düzenleyen bir Öğrenci Birliği de mevcuttur. ECU, dünya çapında 100'den fazla ülkeyi temsil eden yaklaşık 6.000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve uluslararası öğrenci memnuniyet derecelerinde iyi puanlar almaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Batı Avustralya artık uluslararası öğrenci girişlerine AÇIK!

3 Mart 2022'den itibaren tüm uluslararası yolcular, karantinaya gerek kalmadan doğrudan uluslararası uçuşla veya eyaletler arası otoyol aracılığıyla Batı Avustralya'ya (WA) girebilir. WA'ya girmek için öğrencilerin aşılarının tam olması ve kayıtlı Good to Go (G2G) geçişine sahip olmaları gerekir. Kapsamlı bilgilendirme StudyPerth web sitesinde mevcuttur. Öğrenciler ayrıca WA Hükümeti'nin Uluslararası Öğrenci Seyahat Portalı aracılığıyla indirimli uçuş rezervasyonu yapabilir ve özel bir seyahat acentesinden yardım alabilir.

Bir öğrenciye sorun

Adaylar, dost canlısı öğrencilerle Avustralya'da yaşamak, ECU'da eğitim ve konaklama, iş bulma veya vatan özlemi ile nasıl başa çıkılacağı konusunda çevrimiçi sohbet edebilir.

Geçici İngilizce Uzatma

Akademik IELTS, PTE, TOEFL iBT veya CAE/C1 Advanced sınavlarını tamamlayan ve bir ECU programına 2022'de 2. Yarıyıl (Temmuz) başlayan öğrenciler için, sınavın geçerlilik süresinin iki yıldan üç yıla kadar geçici olarak uzatılması mümkündür.

2022 Uluslararası Burslar

ECU, uluslararası öğrencilere yüzde 20'ye varan öğrenim ücreti indirimi sağlayan çeşitli burslar sunmaktadır. Öğrenciler daha fazla ayrıntı için ECU burs sayfasını inceleyebilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

ECU, öğrencilerine beş yıldızlı bir öğrenim deneyimi sağlamayı taahhüt eder.

ECU, güçlü akademik geçmişinin bir kanıtı olarak, mezunlarından öğretim kalitesi açısından beş yıldız alarak bu başarıya, 2021 Good Universities Guide'da yayınlandığı üzere 15 yıl üst üste ulaşmıştır. ECU aynı zamanda Batı Avustralya'nın aşağıdakiler için bir numaralı üniversitesidir:

 • Lisans öğrencileri için genel eğitim deneyimi
 • Lisans seviyesinde beceri gelişimi
 • Lisans seviyesinde öğrenci desteği
 • Öğrenme kaynakları

Öğrenci başarısını desteklemek için birinci sınıf hizmetler sunan ECU şu ödüllere layık görülmüştür:

 • Öğrenci desteği için Avustralya'da birinci sırada
 • Mezuniyet sonrası öğrenci desteği için Batı Avustralya'da birinci sırada

ECU, genel eğitim deneyimi açısından tüm Avustralya devlet üniversiteleri arasında 2. sırada yer almaktadır.

2020 Quality Indicators for Learning and Teaching (Eğitim-Öğretim Kalite Göstergeleri), ECU'nun seçkin öğretim yaklaşımını kabul etmiş ve üniversiteyi altı yıl boyunca lisans öğretim kalitesi açısından Avustralya'daki tüm devlet üniversiteleri arasında en iyi üniversite olarak seçmiştir. Aynı zamanda:

 • Lisans seviyesinde beceri gelişimi için birinci sırada (yedi yıldan fazla süredir)
 • Lisans seviyesinde genel eğitim deneyimi açısından birinci sırada
 • Öğrenme kaynakları için birinci sırada
 • Öğrenci desteği için birinci sırada

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

ECU, fakültelerinde hem lisans hem de lisansüstü düzeylerde çeşitli programlar sunmaktadır ve en çok talep gören programlar için çevrimiçi eğitim seçeneği de mevcuttur. Ayrıca çift derece veya çift ana dal seçenekleri de bulunmaktadır.

Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi

İletişimden kriminolojiye kadar çeşitli eğitim seçenekleri sunan ve pek çok onaya sahip olan fakülte, dünyanın en iyi sinema ve televizyon okullarından biri olan Batı Avustralya Sinema Akademisi' ne ev sahipliği yapar.

İşletme ve Hukuk Fakültesi

Shanghai Rankings'in 2020 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması'na göre, fakültenin turizm ve otelcilik programı dünyanın en iyi 75'i arasında yer almaktadır. Bu program, harika işe entegre eğitim ve staj deneyimleri içermektedir.

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi

Bu fakülte, 2021 Times Higher Education World University Rankings sıralamasında ilk 175 arasındadır ve Engineers Australia tarafından ulusal olarak akredite edilen ve Washington Accord tarafından dünya çapında tanınan programlar sunmaktadır.

Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bu fakülte, 2021 Leiden Ranking Research tarafından kabul edildiği üzere, biyomedikal ve sağlık bilimlerinde uluslararası ve sektörel işbirliği açısından Avustralya'da bir numaradır.

Hemşirelik ve Ebelik Fakültesi

Bu fakülte, Top 100 Shanghai Rankings'in 2021 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması'na göre uluslararası alanda tanınan bir hemşirelik programı sunmaktadır. C33: Hemşirelik (Fen Bilimleri Lisansı) ve J46: Hemşirelik Yüksek Lisansı (lisansüstü giriş) hemşirelik lisansı sağlar.

Fen Fakültesi

Bu fakülte, fen bilimleri ve matematik alanlarında lisans seviyesinde beceri gelişimi ve mezuniyet sonrası tam zamanlı istihdam konusunda liderdir. Ayrıca Avustralya'daki en büyük siber güvenlik araştırma merkezine sahiptir.

Batı Avustralya Sahne Sanatları Akademisi (WAAPA)

WAAPA, dünyanın önde gelen sahne sanatları akademilerinden biridir. Öğrencilerin oyunculuk, dans, müzik, tasarım, sanat yönetimi veya prodüksiyon gibi çeşitli sahne sanatlarında mümkün olan en iyi yerlere gelecekleri garanti edilmektedir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Uluslararası öğrencilerin seçtikleri programa kabul edilmeleri için hem akademik koşulları hem de İngilizce dil gerekliliklerini karşılamaları gerekir. İngilizce gereklilikleri programa göre değişmektedir.

İngilizce Şartları

Akademik IELTS, PTE, TOEFL iBT veya CAE Advanced sınavlarını tamamlayan ve bir ECU programına 31 Aralık 2022'den önce başlayan öğrenciler için, sınavın geçerlilik süresinin iki yıldan üç yıla kadar geçici olarak uzatılması mümkündür.

İngilizce yeterlilik sayfası giriş koşullarını karşılayacak İngilizce sınavı türleri hakkında bilgileri içerir. Asgari gereklilikler:

 • Standart lisans programlara giriş, her bölümde en az 6.0 olmak üzere 6.0 genel IELTS puanı gerektirir.
 • Standart lisansüstü programlara giriş, her bölümde en az 6.0 olmak üzere 6.5 genel IELTS puanı gerektirir.

Lisans Öğrencileri

Uluslararası öğrenciler aşağıdaki akademik belgelerden birini sunmalıdır:

 • Onaylanmış ortaöğretim sonuçları
 • Tanınmış bir uluslararası veya Avustralya kurumundan alınan bir yıllık eşdeğer yükseköğretimin veya diploma programının tamamlanması

Lisansüstü Öğrencileri

Uluslararası öğrencilerin aşağıdakilerden bir veya birkaçına sahip olması gerekir:

 • Lisans derecesi - Tanınmış bir kurumdan alınan ve Avustralya'nın lisans seviyesine eşdeğer bir derece
 • Seçilmiş lisansüstü işletme programları için en az beş yıllık profesyonel iş deneyimi
 • Lisansüstü araştırma programları için - araştırma deneyimi ve/veya alıntıların yanı sıra önerilen bir konunun 300 kelimelik araştırma özeti

Bazı programlar özel giriş koşulları gerektirebilir.

Alternatif hazırlık girişi

ECU'nun minimum giriş koşullarını karşılamayan öğrenciler için Edith Cowan College (ECC) aşağıdaki seçenekleri sunar:

 • Hemşirelik, iletişim, danışmanlık, bilim, bilişim, siber güvenlik ve mühendislik gibi lisans programlarına geçiş için diploma hazırlık programları
 • Yüksek lisans yapmak isteyen ancak devam ettikleri lisans programının gerekli giriş koşullarını karşılamadığı öğrenciler için Lisansüstü Yeterlilik Programı (PQP)
 • 5-52 hafta arasında sunulabilen ELICOS, tespit sınavına tabidir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

ECU, öğrencilerinin özel ihtiyaçlarını karşılayan tesislere erişirken teknik becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerini ve zanaatlarında ustalaşmalarını sağlamaya kararlıdır. Bu, öğrencilerin ECU'da öğrenim görmek için gelmesinin birçok nedeninden biridir.

Güvenlik Operasyonları Merkezi (SOC)

Güney yarım küredeki türünün en büyüğü olan bu merkezde, bilgisayar ve teknoloji öğrencileri, algılama, izleme ve yanıt verme gibi siber güvenlik tehditleriyle başa çıkmada hayati beceriler konusunda rehberler eşliğinde deneyim edinirler.

Menkul Kıymetler ve Piyasa Analitiği ve Araştırmaları Eğitim (SMART) Laboratuvarı

Bu, işletme öğrencilerinin gerçek zamanlı dünya finans piyasası verilerine ve sektör uygulayıcıları tarafından yaygın olarak kullanılan Bloomberg ve Thomson Reuters yazılımlı çift ekranlı terminallere erişmelerine olanak tanımaktadır.

Muazzam Süper Laboratuvarlar

ECU'nun 48 milyon AUD değerindeki yeni bilim binası, iki katlı 2.500 metrekarelik bir alanda ileri teknoloji laboratuvarlarına ev sahipliği yapar. Bina tasarımı, dünyadaki en büyük periyodik tablo görüntüsündedir.

Eğitim Mahkemesi

Öğrenciler, hukuk dünyasında mesleki becerilerini geliştirmek için ECU'nun karma öğretim alanında yürütülen duruşma provalarına, tanık sorgulama ve çapraz sorgulama simülasyonlarına katılabilirler.

Spiegeltent

ECU, Edith adında bir Spiegeltent yani ayna çadırına sahip olan dünya çapındaki ilk üniversite olma ayrıcalığına erişmiştir. Bu mekân çok sayıda WAAPA etkinliğine ev sahipliği yapar ve aynı zamanda ECU ve WAAPA'nın sponsor olduğu ve bölgede her yıl düzenlenen önemli bir etkinlik olan Fringe Dünya Festivali için de tercih edilen yerdir.

Art Gallery 25 ve Spectrum Project Space

Mount Lawley kampüsündeki sanat öğrencileri, çalışmalarını bu alanlardan herhangi birinde sergileyerek yaratıcı yeteneklerini ve vizyonlarını gösterebilir.

TV Stüdyosu ve Yayın Odası

Mount Lawley kampüsü, öğrencilerin işbirliği yapabileceği özel bir TV stüdyosu ve yayın odası sunar. Senaryo yazımı, sahne yönetimi ve ses prodüksiyonu konularında uzmanlaşmıştır.

Öğrenciler resmi web sitesinde daha fazla ECU tesisini görebilir ve keşfedebilirler.

Show more +Show less -
Burslar

Burslar

ECU, ister kampüste ister çevrimiçi (denizaşırı öğrenciler için) öğrenim gören tüm uluslararası öğrencilere çok sayıda burs sunmaktadır.

Uluslararası Lisans Bursu 2022

Öğrenciler, ECU'daki bir lisans programı süresince yüzde 20 öğrenim ücreti indirimi alırlar. Bu, belirli ülkelerdeki belirli lisans programlarına başvuran aday öğrenciler için sunulmaktadır.

2022 Uluslararası Yüksek Lisans Bursu

Seçilmiş ülkelerden gelen ders ağırlıklı yüksek lisans öğrenci adayları, seçilmiş programlarda ilk yılın öğrenim ücretinde yüzde 20 indirim almaya hak kazanmaktadırlar.

2022 Uluslararası Başarı Bursu

Önceki öğrenimlerinde akademik açıdan yüksek başarıya sahip olan ve Hindistan, Pakistan, Kenya ve diğer seçilmiş ülkelerden gelen aday öğrencilere program süresince yüzde 20 öğrenim ücreti indirimi sunulmaktadır.

2022 Uluslararası Konaklama Bursu

Öğrenciler, ECU Öğrenci Köyü'nde konfor içinde yaşayabilir. Bu burs, uygun öğrencilere Mount Lawley'deki Edith Cowan Öğrenci Köyü'ndeki konaklama ücretlerinde yüzde 50 indirim sağlar. Sınırlı sayıda yer olduğundan, öğrencilerin erken başvurmaları önerilir!

2022 Edith Cowan College Başarı Hazırlık Bursu

Bu burs, ECC Diploma programını uygun bir ECU Lisans programı ile tamamlayan öğrencilere açıktır. Burs, ECC diplomalarında WAM 75 veya üzerini elde eden öğrencilere ECU'daki lisans eğitimleri süresince yüzde 20 indirim sunar.

Öğrenciler, diğer burs teklifleri ve uygunluk hakkında daha fazla bilgi edinmek için ECU'nun burs web sayfasını ziyaret edebilirler.

Show more +Show less -
6011
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
401st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At ECU
Master of Management
Civil Engineering PhD
Motorsports with ECU
Exercise & Sports Science
Engineering BA
Nutrition and Human Biology
Electrical Engineering
Engineering Journey
Professional Accounting MA
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?