Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Eynesbury College

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Adelaide, Güney Avustralya'da bulunan Eynesbury College, öğrencilere benzersiz bir üniversite öncesi deneyimi sunuyor.

Programların çoğu üniversiteye giriş ve geçiş olanaklarına odaklanırken, Eynesbury ayrıca 10, 11 ve 12. sınıf (lise) eğitimi de sağlıyor. Kurumda eğitim alan uluslararası öğrenciler University of Adelaide veya University of South Australia'ya geçiş şansı yakalıyor. Sunulan öğrenim seçeneklerinden bazıları:

 • İngilizce dil programları
 • 10, 11 ve 12. sınıf (lise) öğrenimi
 • Hazırlık Çalışmaları
 • Diploma programları

Otuz yıldır dünyanın dört bir yanından öğrencilere ev sahipliği yapan Eynesbury College, binlerce öğrenciyi eğitim hayatlarının bir sonraki aşamasına hazırladı. Okulun öğrenci popülasyonunun yaklaşık %25'ini uluslararası öğrenciler oluşturuyor.

Okulun Adelaide'in merkezinde konumlanan iki kampüsü bulunuyor. Kampüslerin her ikisi de Chinatown, Central Market ve University of Adelaide'e yakın mesafede bulunuyor. Coglin Street Kampüsü hazırlık, diploma ve İngilizce dil programlarını sunarken lise eğitim programları Franklin Street Kampüsünde veriliyor.

Adelaide yapılan sıralamalarda sıklıkla dünyanın en yaşanılabilir 10 şehri arasında yer alıyor (Economist Intelligence Unit, Global Liveability Index). Avustralya'nın en büyük 5. şehri olan Adelaide Hong Kong, Singapore, KL, Doha, Guangzhou ve Dubai gibi şehirlere direk uçuşların yapıldığı uluslararası bir havaalanına sahip.

Adelaide'de ulaşım da oldukça kolay. Şehir merkezinde ücretsiz toplu taşıma ve ücretsiz kablosuz internet olanakları bulunan Adelaide, Avustralya'nın en güvenli ve temiz şehirlerinden biri olmasının yanında en ekonomik yerleri arasında (EIU Yaşam Giderleri Araştırması 2019).

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Vonny (Çin)

Eynesbury College'da lise 11 ve 12. sınıf eğitimini alan Vonny, daha sonra University of Adelaide'e devam ederek diş hekimliği alanında lisans eğitimini tamamladı. 2012'de üniversiteden mezun olan Vonny şu an Adelaide'de diş hekimi olarak çalışıyor.

''Eynesbury'de eğitmenler o kadar iyi destek sağlıyor ki, ne zaman sınavlarımda yeterince başarı gösteremesem bana bire bir zaman ayırarak çalışmalarıma yardımcı oldular. Eynesbury'nin şehir merkezinde her alması da istediğim her yere ulaşabilmem bakımından harika bir özellikti. Adelaide'de kiralar ve yaşam giderleri uygun, seyahat etmek ise hem güvenli ve ucuz hem de kolay.''

Quan Hoang Tran (Vietnam)

Eynesbury College'da hazırlık programına katılan ve sonrasında University of South Australia'da Pazarlama ve İletişim alanında lisans eğitimini tamamlayan Tran, ''Öğretmenlerimden mümkün olan en iyi eğitimi yalnızca Eynesbury'deki öğretim hayatım sırasında görmedim, hala görmeye devam ediyorum.''

Zoe (Çin)

Zoe, Eynesbury College'da kapsamlı hazırlık programına katılan öğrencilerden biri. Buradaki öğrenimini tamamladıktan sonra University of Adelaide'de Eğitim ve Sanat Lisans eğitimi alan öğrenci, öğrenim deneyimini ''Bence Eynesbury'deki eğitmenlerin en iyi yanı çok sabırlı ve sorumlu olmaları! Adelaide'in huzurlu hayatını çok seviyorum. Kısacası, Eynesbury ve Adelaide'i tüm öğrencilere tavsiye ediyorum.''

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Eynesbury, Avustralya çapında en kapsamlı üniversiteye geçiş programlarından bazılarının sunuyor. Kurum bunların yanında aşağıdakilerin de aralarında olduğu lise 10, 11 ve 12. sınıf programları sunuyor:

Hazırlık Çalışmaları

Bu program, Avustralya eğitim sisteminde 12. sınıfa denk gelen bir eğitim sunuyor. Katılan öğrenciler, şu kurumlardaki eğitim hayatına hazırlanmak üzere gerekli desteği alıyor:

 • University of Adelaide
 • University of South Australia
 • Veya farklı bir Avustralya üniversitesi

Diploma

Program, Avustralya eğitim sisteminde 12. yıla denk gelen ileri bir üniversite öncesi eğitim sunuyor. Bir diploma programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, partner statüsündeki bir üniversitedeki lisans programlarına ikinci yıldan geçiş yapabiliyor.

 • İşletme
 • Bilgisayar ve BT
 • Mühendislik

İngiliz dili

İngilizce bilgileri giriş seviyesinde olan öğrencilerin yanı sıra daha ileri seviyede İngilizce konuşurlarına da eğitim sunuluyor. Öğrenciler bu sayede akademik başarı için gereken becerileri ediniyor.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası öğrenciler, Eynesbury College İngilizce Akademisi sayesinde dil becerilerini geliştiriyor. Programlar, öğrencileri daha yüksek seviye akademik eğitime geçişe hazırlıyor.

Genel İngilizce (EGP)

EGP, İngilizce bilgisi giriş seviyesinde olan öğrencilere hitap ediyor. Program için kabul koşulları:

 • 3.5 IELTS puanı ya da dengi.

EAPP (Akademik Amaçlı İngilizce Hazırlık)

EAPP, orta seviye İngilizce bilen öğrenciler için olup koşulları aşağıdaki gibi:

 • 4.0 IELTS puanı ya da dengi.

Akademik Amaçlı İngilizce (Navitas English müfredatı)

Program, akademik kariyerleri için İngilizce becerilerine ihtiyaç duyan öğrencileri hedef alıyor. Kabul koşulları ise şöyle:

 • EAP 1 – Konuşma ve yazma alanlarında en az 4.5 puan almak kaydıyla en az 4.5 puan veya dengi
 • EAP 2 – Konuşma ve yazma alanlarında en az 5.0 puan almak kaydıyla en az 5.0 puan veya dengi
 • EAP 3 – Konuşma ve yazma alanlarında en az 5.5 puan almak kaydıyla en az 5.5 genel puan veya dengi

Öğrenciler, ülkelere özel akademik gereklilikler hakkında bilgi almak için seçilen programa özgü şartları inceleyebilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Eynesbury College, şartları sağlayan öğrencilere burs imkânları sunuyor. Bunlar, öğrencileri öğrenim ücretlerinin yanında yurt dışında eğitimle ilgili giderler konusunda desteklemeyi amaçlıyor.

Eynesbury liyakat bursları

Eynesbury programları öğrencileri için %10 ila %50 tutarında öğrenim ücreti indirimi bursları mevcut.

 • Eynesbury College Son Sınıf Programı
 • Eynesbury Hazırlık Çalışmaları Programı
 • Diploma programları

Şartları sağlayıp sağlamadığınızı öğrenmek için Eynesbury College ile iletişime geçin

Navitas ailesi bursları

Her program dahilinde sekiz üniteye kadar %10'a kadar öğrenim ücreti indirimi almak mümkün. Burslar, Navitas üyesi kurumlar için geçerlidir.

Öğrencilerin finansal destek seçenekleri için uygunluk kriterlerini incelemeleri tavsiye olunur.

Show more +Show less -
Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Adelaide

Avustralya'nın en güvenli başkenti Adelaide, yaklaşık 1.3 milyon insana ev sahipliği yapıyor. The Economist dergisi Intelligence Unit birimi, şehri dünyanın en yaşanılabilir beşinci şehri olarak gösteriyor.

Adelaide, oldukça sıcakkanlı bir popülasyona sahip ve ekonomik bir öğrenci şehri. iGraduate araştırmasına göre, kurumun öğrencilerinin %96'sı, şehre ilk geliş deneyimlerinden ve genel yaşam düzenlemelerinden memnun.

Kampüs Güvenliği

Kurum, öğrencilerin güvenli ve rahat bir deneyim yaşamaları için var gücüyle çalışıyor. Covid-19 salgını dolayısıyla ek sağlık ve güvenlik önemleri uygulanıyor.

Öğrencilerin buradaki öğrenimleri süresince yararlanabileceği birçok destek hizmeti bulunuyor. Okul kadrosu her açıdan öğrencilere yardımcı olurken, verilen hizmetler arasında Adelaide'e ilk kez gelen öğrenciler için havaalanı transferi de bulunuyor.

18 yaşın altındaki öğrenciler için genellikle bir konaklama temsilcisi atanıyor. Bu hizmet sayesinde öğrenciler akademik ya da sosyal olarak yaşayabilecekleri sorunları tartışabilecekleri rahat bir ortam buluyor.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Eynesbury College mezunları harika akademik sonuçlar elde ediyor. Mezunların çoğu, Avustralya ya da dünyanın başka bir yerinde üniversite eğitimine devam ediyor.

Kurumun lise öğrencileri genellikle Avustralya çapında ilk %1'de yer alırken %99'dan fazlası seçtikleri üniversiteye kabul ediliyor. Diploma öğrencilerinin %97'si seçtikleri üniversite programının kabul koşullarını sağlıyor ve Hazırlık Çalışmaları mezunlarının tamamı seçtikleri üniversiteye geçiş şartlarını sağlıyor.

University of Adelaide

Eynesbury College öğrencileri 1992'den bu yana Adelaide'e geçiş yapıyor. Kurum, öğrencilerin ideal programları bulmalarına yardımcı oluyor ve eğitimleri boyunca onları destekliyor.

University of Adelaide, QS World University Rankings 2020'de 106. sırada ve Avustralya'nın en prestijli üniversiteleri olan Group 8 (Go8) arasında yer aldı. Bu sıralamayla Güney Avustralya çapında en yüksek derecede değerlendirilen üniversite, öğrencilere hayallerindeki kariyeri elde etmeleri için destek olan bir dizi program sunuyor.

University of South Australia

Eynesbury College, 1994'ten bu yana öğrencilerimnin University of South Australia'ya geçişini sağlıyor. Kurum, uluslararası öğrencilerinin program tercihlerinde ve akademik hedeflerine ulaşmalarında yardımcı oluyor.

University of South Australia, Times Higher Education Young University Rankings 2020 sıralamasında 25. sırada er aldı. Üniversite, 200'den fazla derece programı seçeneğiyle uluslararası öğrencilerini başarılı kariyerlere hazırlıyor.

Show more +Show less -
658
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Why Adelaide
Why Eynesbury
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2471

 • $1040
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $395
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin