Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Fleming College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

1967'de kurulan Fleming College, sınıf içinde ve dışında gerçek bir Kanada deneyimi sunar. Kampüsleri, Ontario'nun popüler turistik konumları olan Peterborough, Lindsay ve Haliburton gibi tarihi şehirlerdedir. Büyük göller, uçsuz bucaksız ormanlar ve ovalar sayesinde öğrenciler, doğanın kentsel yaşamla bir araya geldiği bu bölgenin tüm avantajlarından faydalanabilir.

Ontario'nun en eski uygulamalı sanat ve teknoloji enstitüleri arasındadır. İskoçya doğumlu bir mühendis olan, Kanada'nın ilk kıtalararası demiryolunu tasarlayan ve günümüzde bile dünyadaki zamanı ölçmek için kullanılan Universal Standart Time'ı keşfeden Sir Sandford Fleming'den adını almıştır.

Okul, çıraklıktan lisansüstü programlarına kadar uzanan kapsamlı bir mesleki eğitim programına sahiptir. Muhasebe, kültür balıkçılığı ve kablosuz bilgi ağları, görsel sanatlar ve kaynaklama, kentsel ormancılık ve çok daha fazlası bulunmaktadır.

Sınıf mevcutları düşüktür ve daha kişisel bir öğrenim için tasarlanmıştır. Öğrenciler, akademik kadro ile kuvvetli bağlar oluşturabilir ve derslerinin ötesinde bir akıl hocalığından yararlanabilir. Eğitmenlerini ve sınıf arkadaşlarını tanıyarak ömür boyu sürecek bağlantılar kazanacaklardır.

Okuldaki programlar, işverenlerin ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Hem teorik hem de pratik öğrenim bileşenleri, sektördeki yeniliklere ve değişikliklere göre sürekli olarak güncellenmektedir. Öğrenciler, öğrendiklerini uygulamak için laboratuvarlar, saha gezileri, simülasyonlar, iş veya iş pozisyonları ya da uygulamalı projeler ve topluluk projeleri gibi farklı yolları tercih edebilir.

İşverenlerin %95,7'si okuldan mezun olanların iş yerine hazırlık durumundan memnun veya çok memnun olduklarını belirtmiştir (Key Performance Indicator Survey), bu da Fleming'in uluslararası bir eğitim için başarılı bir seçim olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Fleming College'daki yeni eğitim programlarından bazıları:

 • Kültür Balıkçılığı Hazırlık - Ontario College Sertifikası
 • Sosyal Hizmet Görevlisi/Ruh Sağlığı ve Bağımlılık Görevlisi Çift Diploma

Yeni tesisler arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Peterborough'daki Sutherland Kampüsünde Sağlık Bilimleri Bölümü
 • Lindsay, Ontario'daki Frost Kampüsünde Yerbilimleri Laboratuvarı

Öğrencilerin eğitimleri sırasında bireysel ve ruh sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için çeşitli kaynaklar, modüller ve uygulamalar sunan bir Kişisel Ruh Sağlığı Destek Merkezi de okuldaki öğrenci destek hizmetleri arasındadır.

Diğer yeni gelişmelere dahil olanlar:

 • Yenilikçi Kültür Balıkçılığı Merkezi
 • Mekatronik ve Endüstriyel Nesnelerin İnterneti İlerleme Merkezi
 • Haliburton Kampüsünde şu anda yapım aşamasında olan yeni bir öğrenci yurdu.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Adını aldığı görkemli kişinin izinden giden Fleming College, burayı diğer teknik enstitülerden ayıran yenilikçi bir kültürü ve uygulamalı eğitimi desteklemektedir.

Hepsi kendi alanlarında oldukça nitelikli ve deneyimli olan bir akademik personel ekibine sahiptir. Kadrosunun birçoğu işletme ve endüstri sektöründe kıdemli roller üstlenmiştir, farklı öğretim ve iletişim prensiplerini kullanarak hem akademik hem de mesleki fikirleri öğrencilere aktarabilirler.

Fleming College programlarının tamamı, sektörün günümüzdeki ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Müfredat, bu sayede birçok endüstriyel sektörün üst düzey rolleri için ideal bir hazırlıktır. Düşük sınıf mevcutları öğrencilerin potansiyellerini en iyi şekilde kullanabilmelerini sağlar ve eğitmenlerin büyük bir kısmı önemli sektör bağlantılarına sahiptir.

Mezunlarının hayat boyu öğrenmeye devam eden bireyler olmasını isteyen okul, onların uzun vadeli kariyer olanaklarına değer katmak için gereken fırsatları elde etmeleri adına düzenli bir mesleki eğitim sağlamaya kararlıdır. Bütün programların yetkinlikleri dünya çapında kabul edilmektedir.

Öğrenciler saha gezileri, laboratuvar ve klinik eğitimi, çeşitli işletmeler ve kâr amacı gütmeyen ortaklarla uygulamalı projeler üzerinde çalışma gibi öğrenim modüllerinden faydalanabilir. Ayrıca özgeçmişlerini geliştirecek stajyerlikler ve çıraklıklar ile deneyim kazanabilirler.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Fleming College sertifikalardan diplomalara, ileri diplomalara ve lisansüstü sertifikalara kadar 100'den fazla program sunmaktadır. Programlar, üç kampüste yedi akademik fakülteye dağıtılmıştır.

Sutherland Kampüsü, Peterborough

İşletme ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi

Uygulamalı gerçek dünya deneyimlerine, girişimci düşüncelere ve kuvvetli iletişim becerilerine odaklanan programlara sahiptir.

Sağlık ve Rehberlik Fakültesi

Öğrenciler laboratuvarlarda, kliniklerde ve disiplinler arası ekiplerde pratik çalışmalarla işbirliği yapar. Teorik ve pratik becerilerinin ideal düzeyde bir araya getirilmesiyle öne çıkan mezunlar yetiştirilmektedir.

Adalet ve Toplumsal Kalkınma Fakültesi

Ödüllü bir akademik kadro tarafından verilen eğitimle hukuk, güvenlik ve koruma alanlarındaki kariyer fırsatları keşfedilebilir. Aynı zamanda 2. Dönemde program değiştirme seçeneği mevcuttur.

Ticaret ve Teknoloji Fakültesi

Kawartha Ticaret ve Teknoloji Fakültesi, sektör ortaklarıyla birlikte tasarlanmıştır. En güncel mağaza tesislerine, akıllı dersliklere, yüksek teknoloji laboratuvarlara, modüler ve entegre öğrenim alanlarına sahiptir.

Sanat ve Bilim Fakültesi

İkinci Dil Olarak İngilizce Bridge (Köprü) programını içeren fakültede sanat ve fen bilimleri için hazırlık programları vardır.

Frost Kampüsü, Lindsay, Ontario

Çevre ve Doğal Kaynak Bilimleri Fakültesi

Öğrenciler, çevreye odaklanan bu fakültede ders salonlarında fazla zaman harcamazlar. Saha gezileri, okullar ve uygulamalı projelerle becerilerin uygulanması teşvik edilir.

Haliburton Kampüsü, Haliburton ve Sutherland Kampüsü, Peterborough

Haliburton Sanat ve Tasarım Fakültesi

Fakültenin akademik kadrosu Kanada genelinde sanat, tasarım, zanaat ve kültürel miras çalışmalarını şekillendirmiştir. Görsel ve Yaratıcı Sanatlar diploması ve Entegre Tasarım diploması programlarına dahildir.

Lisansüstü düzeyindeki yoğun kültürel miras programları, Peterborough'daki Sutherland Kampüsünde ve bir müzede verilmektedir. Öğrenciler, müze materyallerini muhafaza etmeye veya müze sergilerinin küratörlüğünü yapmaya yönelik kariyerlere hazırlanır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Farklı eğitim seviyelerindeki öğrenciler için çeşitli program seçenekleri bulunmaktadır. Belirli program beklentilerine ve öğrenim sonuçlarına dayanan giriş gereksinimleri, Fleming College'ın web sitesinden online olarak incelenebilir.

Ayrıca başvuru süreci boyunca iletişime geçilebilecek olan kabul departmanıyla ilgili bağlantı adresleri aşağıdadır. Aday öğrenciler, çalışma portföyü veya dil yeterliliğine dair bir kanıt gibi ek materyalleri içerebilecek olan giriş kriterleri ve son tarihler için online olarak gereken kontrolleri yapmalıdır.

Diplomalar ve Sertifikalar için İngilizce Gereksinimleri

 • IELTS - 6.0 (5.5 altında puan olmadan. SDS akışı ile başvuran öğrenciler için 6.0 altında puan olmadan)
 • TOEFL (internet tabanlı): 20'nin altında puan olmadan 80 genel puan
 • TOEFL (yazılı): 550

Eczane Teknisyeni Diploması için İngilizce Gereksinimleri

 • IELTS - 6.5 (6.0 altında puan olmadan)
 • TOEFL (internet tabanlı): 91 (en az 23 konuşma, 25 yazma, 22 okuma ve 21 dinleme puanı)
 • TOEFL (yazılı): 580

Lisansüstü Sertifikalar için İngilizce Gereksinimleri

 • IELTS - 6.5 (6.0 altında puan olmadan)
 • TOEFL (internet tabanlı): 22'nin altında puan olmadan 88 genel puan
 • TOEFL (yazılı): 577

İngilizce dili gereksinimlerini karşılayamayan öğrenciler, ESL Bridge programına katılabilir. Bir değerlendirme sonunda öğrencilerin sekiz beceri seviyesinden hangilerine başlayacağı belirlenecektir.

Akademik ve akademik olmayan gereksinimler, programların kendi sayfalarında bulunabilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Fleming College, birçok finansal destek seçeneği sunar. Her yıl öğrenci burslarına ve hibelerine 2 milyon CAD değerinde bir fon tahsis edilmektedir. Harç ücretleri, profesyonel sponsorlar ve Fleming College'ın İlerleme ve Mezun İlişkileri Departmanı aracılığıyla düzenlenen mezun bağışları dahil olmak üzere çeşitli finansman kaynakları vardır.

Aktif bir ders programı olan kayıtlı öğrenciler, tek bir online başvuruyu tamamlayarak okul tarafından düzenlenen ve uygun konumda oldukları bütün hibelere ve burslara kaydolabilir.

Finansal hizmetler ekibi, öğrencilerin yerel ve bölgesel finansal yardım başvurusunda bulunmalarına da yardımcı olmaktadır. Bazı programlar, üniversiteye doğrudan girişten daha uygun fiyatlarla hazırlık seçenekleri sunar.

Çin, Vietnam, Filipinler, Japonya, Kore ve Tayvan'dan gelen öğrenciler için 1.250 CAD değerinde yeni bir Doğu Asya Giriş Bursu mevcuttur. Öğrenciler, bursa hak kazanmak için:

 • Fleming'de bir yükseköğretim veya lisansüstü programına kabul edilmelidir
 • IELTS'den 6.5 genel puan almış olmalıdır (her alanda en az 6.0 puan kaydıyla)
 • Lise veya kolej/üniversite not ortalamaları %80'lik dilimde olmalıdır ve
 • Neden seçtikleri alanda Fleming'de eğitim görmek istediklerini açıklayan bir İlgi Mektubu göndermelidir

Yabancı öğrencilerin Güz 2021, Kış 2022 ve Bahar 2022 dönemleri için başvuru ücreti ödemelerine gerek yoktur ve başvurularının onaylanmasının ardından 10 gün içerisinde teklif mektubu garantisi verilmektedir. Ayrıca geri dönen yabancı öğrencilerin ilk dönem not ortalamasına (3.8-4.0) ve eğitim süresine (2 veya 3 yıllık program) bağlı olarak 500 CAD ila 2.000 CAD değerinde bir başarı bursu mevcuttur.

Bursların arasına bir Güney Asya giriş bursu yakında dahil olacaktır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Fleming College, belirli bir kariyer hedefine yönelik çalışmalardan bilgi tabanlarını ve becerilerini geliştirmek isteyenlere kadar her düzeydeki öğrencilere iyi finanse edilen ve çeşitli seçenekler sunan, özenle geliştirilmiş bir eğitim sağlamaktadır.

Öğrenciler, Kanada'nın Ontario eyaletinde öğrenim görürken bölgedeki doğal güzelliklerin tadını çıkarabilecekleri eşsiz bir fırsata sahiptir. Fleming College, kültür çeşitliliği yüksek ve cana yakın öğrenci topluluğuyla kalıcı arkadaşlıkların ve olumlu bir kişisel gelişimin kapılarını açmaktadır.

Öğrenciler, işverenlerin talep edeceği ve uzun vadeli kariyer beklentilerine önemli ölçüde değer katacak yetkinlikler kazanmak için çalışacaktır.

Fleming College, güçlü bir uygulamalı araştırma kültürü ve eğitime yönelik yenilikçi bakış açısıyla canlı bir girişim ve inovasyon merkezidir, bu özellikleriyle yaşamak ve eğitim görmek için ideal bir yerdir. Okulun genişletilmiş ağı, 75.000'den fazla mezun ve profesyonel ortak sayesinde mezun istihdamı, araştırma veya ileri eğitim arayışında önemli bir değerdir.

Tüm programlar, mezunların iş piyasasındaki rekabet avantajına katkıda bulunmak için iş tabanlı fırsatları içerir. Adalet ve Toplum Fakültesi mezunları, en çok talep görenler arasındadır. Eğitim Desteği ve Çocuk ve Genç Bakımı programındaki öğrencilerin %100'ü mezun olduktan sonra bir işe başlamıştır.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Fleming College
At Fleming College
At Fleming College
At Fleming College
At Fleming College
At Fleming College
At Fleming College
At Fleming College
At Fleming College
At Fleming College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.5)
Bölüm Kalitesi
3.8
Kampüs Güvenliği
4.6
Öğrenci Desteği
4.0
Eğitim Kalitesi
4.2
Kampüs Çevresi
4.2
Fleming College Fleming College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Fleming College - by, 2020-01-12
3.0/ 5 stars
Fleming College Fleming College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Fleming College - by, 2019-12-17
4.0/ 5 stars
Fleming College Fleming College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Fleming College - by, 2020-01-11
5.0/ 5 stars
Fleming College Fleming College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Fleming College - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Fleming College Fleming College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Fleming College - by, 2020-02-01
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Fleming College Fleming College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Fleming College - by, 2020-01-12
3.0/ 5 stars
Fleming College Fleming College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Fleming College - by, 2019-12-17
4.0/ 5 stars
Fleming College Fleming College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Fleming College - by, 2020-01-11
5.0/ 5 stars
Fleming College Fleming College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Fleming College - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars
Fleming College Fleming College
Rated4/5based on5 student reviews
Customer reviews:
Fleming College - by, 2020-02-01
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin