Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Fraser International College (FIC)

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Fraser International College (FIC), Simon Fraser University'ye (SFU) özel pathway programları sunar. Uluslararası öğrenciler, birinci yıl derslerini FIC'de okuyabilir ve derecelerinin ikinci yılına SFU'da geçebilirler. Öğrenciler, böylece Kanada'daki en iyi üniversitelerden birinden tam derece ile mezun olurlar.

Öğrenciler küçük sınıflardan, öğretim görevlilerinin kişisel ilgisinden ve kapsamlı akademik destekten yararlanır. FIC, dünyanın her yerinden gelen 2.500'ün üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir.

Programlar Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlamaktadır. Sunulan pathway programları:

 • Hazırlık - Üniversite Transfer Programı I. Aşama
 • Lisans - Üniversite Transfer Programı II. Aşama
 • Lisans – Sosyal Bilimler Ön Lisans Derecesi

Konu alanları sanat, sosyal bilimler, işletme yönetimi, iletişim ve işletme, iletişim, sanat ve teknoloji, bilgisayar bilimleri, mühendislik bilimi, çevre, mühendislik, sağlık bilimleri ve bilimi kapsamaktadır.

FIC, SFU'nun Burnaby'deki ana kampüsünde yer almaktadır. FIC öğrencileri, spor salonu, kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları, yemek salonu, konaklama, kulüpler, yaratıcı atölyeleri gibi kampüste bulunan tüm tesislerden ve kaynaklardan yararlanabilir. Öğrenciler, SFU'dan mezun olduktan sonra üç yıllık çalışma iznine hak kazanabilmektedir.

SFU kampüsü, dağlar ve okyanus arasındaki Büyük Vancouver bölgesinde yer almaktadır. Vancouver, dünyanın en iyi şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Kanada'nın en büyük üçüncü şehridir ve iki milyonun üzerindeki çeşitli bir nüfusa ev sahipliği yapar. Vancouver, canlı ve güvenli bir şehirdir. Sektör deneyimlerinden kültürel etkinliklere kadar sonsuz fırsatlar sunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

SFU, sürdürülebilirlik konusunda uluslararası alanda tanınmaktadır.

Simon Fraser University, Birleşmiş Milletler'in (BM) temel sürdürülebilirlik hedeflerine karşılık çalışmaları ile Times Higher Education (THE) sıralamasında dünyada 19. sırada yer almıştır.

SFU, 2020 yılı THE Üniversite Etki Sıralaması'nda, aşağıdaki bireysel alanlarda dünya çapında üst sıralarda yer almıştır:

 • Sürdürülebilir şehirler ve topluluklar üzerindeki etki için birinci sırada
 • Barış, adalet ve güçlü kurumlar için beşinci sırada
 • Su altı yaşamını destekleme konusunda yedinci sırada
 • İklim değişikliğiyle mücadele için dokuzuncu sırada.

Sıralamalar, dünya üniversitelerinin BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne ulaşmak amacıyla sosyal ve ekonomik yönden nasıl katkıda bulunduğunu değerlendirmektedir. THE 85'ten fazla ülkeden 760'ın üzerinde kurumu incelemiştir.

Üniversitenin rektörü Andrew Petter, "Kanada'nın katılımcı üniversitesi olarak, sağlıklı, dayanıklı ve sürdürülebilir topluluklar yaratmaya yardımcı olmayı misyonumuz haline getirdik" demiştir. Bu başarı, SFU'nun küresel girişimler için yaptığı paha biçilmez katkıyı göstermektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

FIC, hazırlık ve lisans programları sunar. Pathway programları, uluslararası öğrencileri Kanada'da üniversite düzeyinde eğitime hazırlamaktadır.

Konu alanları şunları kapsar:

 • Sanat ve Sosyal Bilimler
 • İşletme Yönetimi
 • İletişim ve İşletme
 • İletişim, Sanat ve Teknoloji
 • Bilgisayar Bilimleri
 • Mühendislik Bilimi
 • Çevre
 • Sağlık Bilimleri
 • Bilim

Hazırlık

Üniversite Transfer Programı I. Aşama (UTPI) – Bu program, ortaokul ve üniversite arasındaki bağlantıyı kurmaktadır. Öğrenciler, iki yarıyılda (8 ay) tamamlanacak şekilde tasarlanmış sekiz akademik ders ile üniversite düzeyindeki programlara hazırlanır. Daha sonra UTP II. Aşama'ya ilerlerler.

Lisans

Üniversite Transfer Programı II. Aşama (UTPII) - SFU'da bir lisans derecesinin ilk yılına eşdeğerdir. UTP II programları on veya daha fazla akademik dersten oluşur ve üç yarıyılda (12 ay) tamamlanacak şekilde tasarlanmıştır. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, garantili bir not ortalaması (GPA) şartına bağlı olarak üniversitedeki bir derece programının ikinci yılına geçiş yapabilirler.

Sosyal Bilimler Ön Lisans Derecesi - Bu iki yıllık program aracılığıyla, öğrenciler bir ön lisans derecesi yeterliliği kazanır. Daha sonra SFU'da veya başka bir yerde bir lisans programının üçüncü yılına geçiş yapabilirler.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Uluslararası öğrenciler müfredata özel akademik gereklilikleri karşılamalıdır. Öğretim İngilizce olduğundan, programlarına başlamadan önce iyi düzeyde bir dil yeterliliğini kanıtlamaları gerekmektedir.

Doğrudan Giriş

Doğrudan giriş için gerekli dil koşullarını karşılayan adaylar UTPI veya UTPII'ye girebilirler ancak kredisiz bir akademik okuryazarlık programını tamamlamaları gerekmektedir.

Öğrencilerin aşağıdaki İngilizce sınav puanlarından birine veya kabul edilen bir eşdeğerine ihtiyacı vardır:

 • IELTS Academic - Okuma ve Yazmada en az 6.0 ve Dinleme ve Konuşmada en az 5.5 olmak üzere 6.0 puan.
 • TOEFL - Okuma ve Yazmada en az 18 olmak üzere 79 puan
 • PTE - Dinleme, Okuma, Konuşma ve Yazmada en az 58 olmak üzere 58 puan.

Entegre Giriş

Entegre giriş için gerekli dil koşullarını karşılayan adaylar UTPI veya UTPII'ye girebilirler. Ayrıca ilk dönemde INTG100 ve iki akademik ders alacaklardır. INTG100'de A notu alan öğrencilerin, akademik okuryazarlık programını tamamlamalarına gerek yoktur.

Öğrencilerin aşağıdaki İngilizce sınav puanlarından birine veya kabul edilen bir eşdeğerine ihtiyacı vardır:

 • IELTS Academic - Okuma ve Yazmada en az 5.5 ve Dinleme ve Konuşmada en az 5.0 olmak üzere 5.5 puan.
 • TOEFL - Okuma ve Yazmada en az 15 olmak üzere 69 puan
 • PTE - Okuma ve Yazmada en az 42, Dinleme ve Konuşmada 36 olmak üzere 42 puan.

Temel Giriş

Temel giriş için gerekli dil koşullarını karşılayan öğrenciler UTPI veya UTPII'ye girebilirler. Ayrıca ilk dönemde temel dersleri alacaklardır. A notu alan öğrenciler, doğrudan girişe ilerleyebilirler. B notu alan öğrenciler, entegre girişe ilerleyeceklerdir. Öğrencilerin akademik okuryazarlık programını tamamlamaları gerekmemektedir.

Öğrencilerin aşağıdaki İngilizce sınav puanlarından birine veya kabul edilen bir eşdeğerine ihtiyacı vardır:

 • IELTS Academic – Her bölümde en az 4.5 olmak üzere 5.0 puan veya Okuma ve Yazmada en az 5.0 ve Dinleme ve Konuşmada 4.5 olmak üzere 5.5 puan.
 • TOEFL - Okuma ve Yazmada en az 12 olmak üzere 59 puan

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

SFU kampüsünde yer aldığından, FIC öğrencileri üniversite tesislerinden yararlanabilmektedir. Kampüs 28.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve gelişmiş yaşam ve öğrenim olanakları ile doludur.

İdari ve akademik ofisler, yaya dostu kampüste yer almaktadır. Buna öğrenci hizmetleri, kütüphane, öğrenci yurtları ve mağazalar da dahildir. FIC öğrencileri, bilgisayar laboratuvarları, spor tesisleri ve diğer rekreasyon tesisleri gibi tüm hizmet ve tesislerden yararlanabilir.

Konaklama Seçenekleri

FIC öğrencileri, Burnaby Kampüsü sınıflarına yakın SFU yurtlarında yaşayabilir. Odalar tek kişiliktir ve internet erişimi, ortak salonlar, TV ve mikrodalga fırın mevcuttur. Yemek planları sunan bir yemek salonu bulunmaktadır.

GEC Burnaby Heights, uluslararası öğrenciler için mobilyalı yurtlar sunar. Toplu taşımaya yakın olduğundan öğrenciler kampüse kolaylıkla ulaşabilir. GEC Burnaby Heights, FIC öğrencileri arasında popüler bir tercihtir.

Kampüs dışı seçenekler arasında ortak konaklama ve özel kiralık konutlar mevcuttur. Ayrıca Kanadalı bir ailenin yanında konaklama şansı da bulunur. FIC, uluslararası öğrencilere uygun bir seçenek bulma konusunda yardımcı olabilir.

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

FIC'nin amacı, uluslararası öğrencilerin Simon Fraser University'ye geçiş yaparak ve buradan mezun olarak eğitim hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktır. Öğrencilerin SFU'ya sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilmelerini ve derecelerini tamamlamalarını sağlamak için birçok destek hizmeti mevcuttur.

FIC öğrencilerine üniversite öğrencileri ile aynı şekilde davranılmakta, ancak daha kişisel ilgi ve özel destek verilmektedir. Öğretim üyeleri, öğrenci danışmanları ve diğer destek personelinin tümü danışmanlık ve rehberlik sağlamak üzere hazırdır.

Oryantasyon

Oryantasyon, FIC'deki öğrenci deneyiminin başlangıcıdır. Öğrencilerin eğitmenlerle tanıştıkları, kolej ve programlar hakkında bilgi edindikleri ve çoğunlukla ömür boyu arkadaşlıklar kurdukları akranlarıyla tanıştıkları önemli bir etkinliktir.

Topluluk Geçiş Programı (CTP)

CTP ekibi, FIC öğrencilerine kişisel ve akademik destek sunmaktadır. Öğrencileri oryantasyonda karşılamakta ve akademik yıl boyunca rehberlik desteği sağlamaktadır. Ekip ayrıca, öğrencilerin daha deneyimli öğrencilerle bağlantılar kurarak kampüs kaynaklarını öğrenebileceği Akran Danışmanlığı programını yürütmektedir.

Farkındalık Kampanyası Ekibi (ACT)

FIC'nin ACT ekibi, hem FIC hem de SFU'daki öğrencileri ilgilendiren temel konuları hedefler. Farkındalık yaratır, kampanyaları teşvik eder ve öğrencilerin çeşitli önemli alanlarda katılım sağlamasına odaklanır.

Akran Eğitimi

Bu program, katılım, akademik başarı ve kariyer gelişimi için fırsatlar sağlamaktadır. Öğrenciler tarafından öğrenciler için yürütülmekte ve FIC'deki öğrenciler için en önemli akademik zorluklardan bazılarına odaklanmaktadır. Ekip, ön yargısız bir ortamda kişisel rehberlik sağlar.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Fraser International College'dan başlıca pathway seçeneği Simon Fraser University'dir. Uluslararası öğrenciler, üniversite düzeyinde bir programa devam edebilir ve SFU'daki bir programın ikinci yılına doğrudan girmek için ihtiyaç duydukları yeterlilikleri elde edebilirler.

Simon Fraser University

SFU'daki eğitim öğrencileri hayata hazırlar ve programlar sonsuz kariyer fırsatlarının kapılarını açar. Öğrenciler, çalışmaları için gerekli olan bilgilerin yanı sıra büyük ölçüde aktarılabilen ve işverenler tarafından değer verilen becerileri geliştirirler. Üniversitenin destek hizmetleri, öğrencilerin olmak istedikleri kişilere dönüşmelerine yardımcı olur. Buna, öğrencilerin aşağıdakiler aracılığıyla kariyer hazırlığı konusunda destek aldıkları özel kariyer rehberliği dahildir:

 • Sektör deneyimleri
 • Workshoplar
 • İş arama desteği

SFU'nun Co-op Programı

SFU, Kuzey Amerika'daki en eski ve en büyük co-op programlarından birine sahiptir. Co-op, öğrencilerin derece programları sırasında ücretli bir işte çalışmaya başlamasıdır. SFU, 54 lisans ve 10 lisansüstü programında tüm akademik disiplinlerde, her yıl yaklaşık 2.500 co-op iş sözleşmesi ile co-op fırsatları sunmaktadır.

 • Her SFU fakültesinin öğrenciler için bir co-op seçeneği vardır.
 • Her bir yerleştirme minimum 4 aylık ücretli bir iş sağlar.
 • Üç yerleştirme, SFU transkriptinde bir notasyon kazandırır.
 • FIC mezunları Ernst and Young, Fluor, IBM, KPMG, Microsoft, Coca-Cola, Bank of Montreal ve Tata Industries gibi birçok farklı şirkette co-op programlarına katılmıştır.

SFU, dünyanın en canlı ve güzel şehirlerinden birinde kurulmuştur. 1965'ten beri eğitim sunmaktadır ve şu anda Kanada'nın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Öğretim kalitesi, araştırmaları ve topluluk katılımı tüm dünyada tanınmaktadır.

Show more +Show less -
2500
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
Join us at Fraser International College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?