Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

George Brown College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Toronto şehir merkezinin kalbinde kurulu olan George Brown College daha ideal bir konumda yer alamazdı. Toronto öğrencilere dünya standardında işverenlere ulaşma fırsatı sağlayan Kanada'nın en büyük kentidir. Şehirde mükemmel istihdam fırsatlarının yanı sıra, yıl boyunca ziyaret edilebilecek sayısız bar, restoran, park ve bahçe mevcuttur. Kültürel çalışma deneyimi arayışında olan öğrenciler için keyfini çıkarabilecekleri seçkin müze, tiyatro ve sanat galerileri mevcuttur.

Nüfusunun yarıdan fazlasını ülke dışında doğan insanların oluşturduğu Toronto çoğunlukla ‘dünyanın en fazla çok kültürlülüğe sahip şehri' olarak anılmaktadır. Şehir 140'tan fazla dilin konuşulduğu 200 etnik gruba ev sahipliği yapmakla iftihar eder. Toronto'da aynı zamanda George Brown College Chinatown, Greektown, Roncesvalles Village (Little Poland), Little Italy ve Little India gibi keşfedilmeyi bekleyen onlarca uluslararası mahalle bulunmaktadır.

George Brown College çeşitliliğe sahip ve yabancılara kucak açan bir topluluktur. Üniversite 1967 yılında açılmış, 2.000'in üzerinde öğrenci kaydedilmiştir. Bugün George Brown'da 31.000'in üzerinde tam zamanlı öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler herkesin keyfini çıkarabileceği dinamik bir ortam yaratmak için dünyanın farklı bölgelerinden gelmektedir. Üniversite nüfusunun yüzde 27'si uluslararası öğrencilerden oluşur.

Çeşitliliğe sahip bir öğrenci ve personel topluluğuna sahip olmasının yanı sıra aralarından seçim yapılabilecek 160'ın üzerinde harika tam zamanlı program vardır. Akademik çalışmalarını başarılı bir iş kariyerine taşıma arayışında olanlar için, George Brown'daki kariyer odaklı programların iş dünyasında paha biçilemez bir kavrayış sağladığı kesindir. Programların çoğu öğrencilere mezuniyet sonrası iş dünyasına daha iyi hazırlanmalarını sağlayan bir endüstri deneyimi kazanma fırsatı tanıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Covid-19 Güncellemesi

İngilizce Yeterlilik Sınavı

George Brown College şu İngilizce yeterlilik sınavı seçeneklerini kabul etmektedir: Duolingo English Test, TOEFL iBT Special Home Edition ve IELTS Indicator.

İngilizce Dil Yeterlilik & Geçerlilik sayfasında ve internet sitesinin Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) sayfasında güncellenen yerleştirme tablosuna yer verilir.

Toronto'da GBC Değerlendirme Merkezi'nde yapılan Yerleştirme ve Giriş sınavı, ileri bir duyuruya kadar askıya alınacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen Değerlendirme Merkezi'nin internet sayfasını ziyaret edin.

Belgelendirme

Kurum, geçici olarak şu belgeleri kabul edecektir:

 • Tasdikli/noter onaylı olmayan belgeler
 • Noter onayı olmayan İngilizce çeviri belgeleri
 • ''Aslı gibidir'' onayı bulunmayan fotokopiler
 • Öğrenci tarafından imzalı olmayan temsil formu

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

George Brown istisnai öğrenim standartları, daha küçük boyutlu sınıflardan faydalanma imkanı olan öğrencileri, yıllarını saha eğitiminde geçirmiş deneyimli öğretim üyelerine sahip olması ve okurken potansiyel işverenlerle ağ oluşturma fırsatları sunmasıyla iftihar eder. Üniversitedeki öğretim kadrosunun çoğu endüstrileri ve çalışma sahalarının önde gelen uzmanlarıdır.

Tüm programlar öğrencileri modern istihdam dünyasına etkili bir şekilde hazırlamak üzere titizlikle yapılandırılmıştır. Ders içeriği güncel ve düşünmeye zorlayan bir içeriktir. Endüstri ortaklarıyla birlikte hareket eden George Brown öğrencilere ortalama eğitim ders kitaplarında bulunmayan bilgiler ve mesleklerle ilgili kavrayış kazandıran programlar yaratmıştır.

Öğrencilere, çok sayıda ilgi çekici ağ oluşturma fırsatlarının yanı sıra doğrudan endüstri ortaklarından eğitim alma fırsatı da tanınmaktadır. Uygulamalı araştırma projeleri ve endüstri yerleştirmeleri öğrencilerin bilgi ve becerilerini daha iyi duruma getirme beklentisine girebilme yollarından sadece birkaçıdır.

Simülasyonlu iş ortamlarında öğrenme

George Brown'un uygulamayı öğrenmeye odaklanması öğrencilerin aşağıda örnekleri verilen, gerçek iş yerlerine göre modellenmiş laboratuvarlarda becerilerini geliştirmesine imkan tanıyan son teknoloji ürünü tesislerle desteklenmiştir.

 • ASL (Amerikan İşaret Dili) laboratuvarı: bu laboratuvar öğrencilerin özel olarak tasarlanmış bilgisayar donanım ve yazılımıyla işaret dili çeviri pratiği yapmasına olanak tanır.
 • Yapı ve Mühendislik Teknolojileri Merkezi: bu tesis takım ve bakım atölyelerinden bir bilgisayar ağı oluşturma laboratuvarına kadar endüstri-standardında ekipmanlarla işyerleri model alınarak oluşturulmuş çok sayıda laboratuvara ev sahipliği yapar.
 • Simülasyon Merkezi: Sağlık Bilimleri öğrencileri aslına uygun mankenler hasta olarak dahil edilerek canlandırılan bir hastane düzeninde öğrenim görmektedir.
 • Tasarım Yüksekokulu: bu tesis öğrencilerimizin iş dünyasını deneyimleyebileceği gerçek dünya ajans ve stüdyo ortamlarına ayna tutacak şekilde tasarlanmıştır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

George Brown College aşağıdaki birimlere ayrılmış yedi ana çalışma merkezinden oluşmaktadır:

 • Sanat, Tasarım ve Bilgi Teknolojisi
 • Hazırlık ve Özgür Düşünce Çalışmaları
 • Toplum Hizmetleri ve Okul Öncesi
 • Sağlık Hizmetleri
 • Konaklama ve Mutfak Sanatları
 • Yapı ve Mühendislik Teknolojileri
 • İşletme

Bunların her birinde akademik çalışmaların yürütülebileceği birçok farklı kurs mevcuttur. Öğrenciler diploma veya sertifika programları, yüksek lisans/lisansüstü sertifika, Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) veya bir derece programına katılmayı tercih edebilir.

Öğrenciler aralarından seçim yapabilecekleri 170'ın üzerinde akademik programla kendilerine uygun bir kurs bulabilecektir. Her bir program öğrencilerin teknik becerileri ve bilgi birikimini eğitmek ve geliştirmek üzere titizlikle yapılandırılmıştır. George Brown ayrıca makyaj ve estetik de dahil yeni bir hobi veya beceri edinmek veya geliştirmek isteyenlere yönelik Sürekli Eğitim kursları da sunmaktadır.

Show more +Show less -
Giriş şartları

Giriş şartları

Kabul koşulları öğrencinin üniversiteye hangi ülkeden başvurduğuna ve öğrencinin Georgw Brown'da okurken üzerine çalışmak istediği özel program için gerekli niteliklere bağlıdır. Bir programa başarılı bir şekilde kaydolabilmek için tüm öğrencilerin aşağıdaki koşulları sağlaması gereklidir:

 • 18 yaş ve üzeri
 • Lise seviyesinde bir okul veya eşdeğerinden başarıyla mezun olmuş olmak. Lisansüstü bir kursa başvuran öğrencilerin bir üniversite ya da kolejden mezun olmuş olması gerekir.
 • Geri ödemesiz CAD 95 başvuru ücretinin ödenmesi
 • İngilizce dil yeterliliğinin tatmin edici şekilde kanıtlanması

İngilizce Dil Yeterliliği

Öğrencinin ülkesinde anadil İngilizce değil ise, yazılı ve sözlü İngilizce yeterlilik kanıtı gereklidir. İngilizce becerisini göstermek için çok sayıda farklı kabul gören yeterlilik mevcuttur.

Üniversite, İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere George Brown EAP (ESL programı) sunmaktadır. Program her biri tam zamanlı bir kurs olarak sekiz haftalık dokuz seviyeye ayrılmıştır. Öğrencilerin dil becerileri üniversiteye geldikleri zaman veya TOEFL/IELTS puanı baz alınarak değerlendirilir ve daha sonra beceri seviyelerine uygun bir gruba yerleştirilirler.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Danışmanlık

Öğrenciler yeni bir ülkeye taşınma konusunda zor zamanlarla karşılaşabilir ve üniversite onlara ürkütücü bir deneyim gibi görünebilir. George Brown öğrencileri üniversitede geçirdikleri zaman zarfında destekleyecek deneyimli bir danışman ekibine sahiptir. Mesleki danışmanlar akademik çalışmalarla ilgili ve kişisel konularda ücretsiz, tarafsız ve gizli tavsiyeler sunar.

Denetimli Uluslararası Öğrenci Göçmenlik Danışmanları (RISIA)

Öğrenci İzinleri, Geçici Oturma Vizeleri ve Öğrenci İzinlerinin Kanada'da bulunan diğer göçmenlik programlarıyla olan ilişkisi konusunda göçmenlik danışmanlığı sunan Uluslararası Öğrenci Danışmanları mevcuttur.

Kariyer Hizmetleri ve Merkezi

Kariyer Merkezi öğrencilere işveren atölye çalışmaları, sunumlar ve bir Kariyer Danışmanıyla birebir konsültasyon imkanı sağlar. Akademik çalışmalar sırasında ve sonrasında iş arayışı içinde olan öğrenciler için birçok görevinin tanıtıldığı bir online iş portalı vardır. Başvuru sürecinde başarılı olanlara yönelik mülakat pratiği ve rehberliği de sunulmaktadır.

Konut desteği

Kampüs dışında barınma arayışında olan öğrenciler için Barınma ekibi yardıma hazırdır. Personel bir barınma araştırma desteği sunabilmekte ve aradıkları konularda faydalı ipuçları ve pratik bilgiler sağlamaktadır. Barınma ekibi St. James kampüsünde yer alır.

Öğrenci Ağları

Öğrenci Ağları programı farklı akademik bölümlerden öğrencilerin bağlantı kurması ve George Brown'daki öğrenci deneyimini tamamen kucaklamaktadır. Üç temel ağ kategorisi Akademik, Rekreasyon ve Sağlık ve Rehberlik şeklindedir.

Bu ağlara ek olarak, öğrencilerin katılabileceği 30'un üzerinde kulüp vardır. Kulüpler Bangladeşli Öğrenciler Birliği, GBC Zindanlar ve Ejderhalar ve GBC Kayak ve Kar Kayağı Kulübünden oluşur.

Akran bağlantısı

Öğrenciler bazen karşı karşıya kaldıkları talepleri anlayan bir başka öğrenciyle bağlantı kurmayı isteyebilmektedir. Haftalık aktiviteler, etkinlikler ve 20 dakikalık atölye çalışmaları mevcuttur. Öğrenciler bilgi almak, bir rehberle görüşmek, atölye çalışması veya etkinliğe katılmak ya da sadece rahatlayıp deşarj olmak için kampüslerindeki Akran Bağlantı Merkezine uğrayabilir. Bu, kampüste kendilerini evlerinde hissedecekleri bir yerdir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

George Brown mezunları geçmişten bu yana birçok ilgi çekici iş fırsatında yer alma imkanı bulmuştur. Üniversite öğrencilerin kendilerine önemli bilgi ve beceri donanımları da kazandırdığı kariyer hedeflerine ulaşmalarını sağlayan bir dizi yöntem üzerinden çalışmaktadır. George Brown öğrencilerin işverenler tarafından aranan çok değerli kavrayışları kazanmasına yardımcı olmak için endüstri lidri ve yerel işverenlerle güçlü bağlantılara sahiptir. George Brown 2019 yılında etkileyici ağına katkı sağlayan 5.000'in üzerinde şirket veya endüstri iştirakiyle ortaklık kurmuştur. Şu anda 24.000'in üzerinde George Brown mezunu liderlik görevlerinde yer almaktadır. George Brown mezunlarını işe almış olan tanınmış ve saygın işverenlerden bazıları şunlardır:

 • IKEA
 • Coca-Cola
 • Four Seasons (Hotels and Resorts)
 • Marriott
 • Bağımlılık ve Ruh Sağlığı Merkezi
 • Maple Leaf Sports and Entertainment

Mezunların yüzde 84'ü mezuniyetten sonraki ilk altı ay içinde iş bulmaktadır. 2018 yılında işverenlerin yüzde 91'i işe aldıkları George Brown mezunlarından memnun kalmıştır.

Show more +Show less -
8622
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at George Brown College
Join us at George Brown College
Study Online at George Brown College - Turkish
Join us at George Brown College
Join us at George Brown College
Join us at George Brown College
Join us at George Brown College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
4.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
3.0
Eğitim Kalitesi
4.0
Kampüs Çevresi
5.0
George Brown College George Brown College
Rated4/5based on1 student reviews
Customer reviews:
George Brown College - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars
event image 0 GUS Okulları Açık Kayıt Günü

Ankara GUS Kanada etkinliğine kaydolun! Kanada’da uygun fiyatlarla hem eğitim alıp hem de çalışmak istemez misiniz? Davetli okullarımızla tanışıp Kanada’da burslar, eğitim ücretleri ve çalışma imkanlarına dair her şeyi Ankara GUS etkinliğimizde öğrenebilirsiniz!

Flag_CA icon CA Ankara, Turkey 23rd Mar 2023 04:00 ÖS - 06:00 ÖS Daha fazlası için
event image 1 Windsor Üniversitesi Açık Kayıt Günü

Kanada’da eğitim ve yaşama dair tüm detayları öğrenin, Windsor University temsilcileriyle tanışın, okulun eğitim ücretlerini, burs olanaklarını ve daha birçok fırsatı keşfedin! Hayallerinizi ertelemeyin!

Flag_CA icon CA Istanbul, Turkey 24th Mar 2023 04:00 ÖS - 07:00 ÖS Daha fazlası için

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

George Brown College George Brown College
Rated4/5based on1 student reviews
Customer reviews:
George Brown College - by, 2020-01-29
4.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?