Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

George Mason University - INTO USA

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

George Mason University'de eğitim görmek, emek isteyen bir işyerinde anlamlı bir geleceğe hazırlık demektir. Üniversite, hedeflerine ulaşmaları ve başarılı olmaları için öğrencileri zorlamakta kararlıdır.

Washington, DC yakınlarındaki Fairfax'da bulunan üniversite, öğrencilerin işletme, devlet, araştırma ve kültür konularında deneyim kazanmaları için ideal bir yerdir. George Mason Univesity, U.S. News & World Report 2021'e göre Kültür Çeşitliliği En Yüksek üniversiteler arasında ilk 25'te ve En Yenilikçi Okullar arasında 35. sırada gösterilmiştir.

Mason, pathway programlarının yanı sıra Lisans ve Lisansüstü Doğrudan giriş programları sunmaktadır. Uluslararası Birinci Yıl ve Lisans Geçiş programları sayesinde öğrenciler, akademik ve İngilizce dil becerilerini geliştirirken kredi kazanabilir. Yüksek lisans derecesini hedefleyenler için Lisansüstü Hazırlık Programı bulunmaktadır.

Öğrenciler, giriş öncesi döneminden mezuniyete kadar her adımda destekleneceklerinden emin olabilirler. Öğrenci konutları ve yemek seçeneklerinin dahil olduğu sayısız hizmete ve kaynaklara ev sahipliği yapan Mason Global Center'da eğitim verilmektedir. Öğrenciler aynı zamanda kütüphaneler ve spor salonları gibi kampüste bulunan tesislerden de faydalanabilirler.

Çeşitli kullanışlı burslar mevcut olup 18.000 USD'ye varan ödüller, üstün başarılı öğrencilere öğrenim masraflarında yardımcı olmaktadır.

Washington, D.C. eşsiz bir deneyim sunmaktadır. İnovasyon ve heyecan dolu bu konumda öğrenciler, paha biçilemez sektör tecrübelerine ve fırsatlarına erişim imkanına sahiptir. Yalnızca 45 dakika uzaklıkta olan şehre rahat bir yolculuk yapılabilir veya kafelerden butik mağazalara kadar Fairfax'ın sunduğu aktivitelerden yararlanılabilir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

George Mason University'de yabancı öğrenciler, bu prestijli enstitünün tarihinden ve uzmanlığından faydalanmaktadırlar. Üniversite, U.S. News & World Report (2020-21) tarafından kısa süre önce gerçekleştirilen sıralamalarda şu şekilde yer bulmuştur:

 • En İyi 65. Devlet Okulu
 • En Yenilikçi 35. Okul
 • En Uygun Fiyatlı 129. Okul
 • En İyi Çeşitliliğe Sahip 15 Üniversite Arasında
 • En İyi 143. Ulusal Üniversite

Mason'ın etkileyici itibarı, kısmen akademik kadrosu ve mezunları sayesinde oluşmuştur. Profesörleri arasında eski bir CIA ve NSA direktörü, uzaya çıkan ilk İran asıllı Amerikalı Müslüman kadın ve ödüllü bir CNN sunucusu gibi başarılı bilim insanları ve liderler bulunmaktadır.

Mason'daki birçok farklı bölümden program değerlendirmelerde üst sıralardadır. Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü için 1. (Schools.com, 2018), U.S. News & World Report 2021'e göre lisans düzeyinde sibergüvenlik için 19. ve U.S. News & World Report 2020'ye göre En İyi Lisans İşletme Programları arasında 79. olarak gösterilmiştir. Üniversitede bir diploma için eğitimlerine devam eden INTO öğrencileri, öğretim hayatlarından sonraki dönemlerde de başarılı olmak için kullanabilecekleri bütün bilgi, tutku ve deneyimleri kazanacaklarından emin olabilir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Mason, lisans ve lisansüstü programların yanı sıra yabancı öğrencilerin becerilerini geliştirerek bir derece programına geçiş yapmaları için çeşitli hazırlık programları sunmaktadır.

Lisans Doğrudan Giriş

Lisans programı için akademik ve İngilizce dil gereksinimlerini karşılayan öğrenciler, George Mason University'ye doğrudan başvurabilir.

Lisansüstü Doğrudan Giriş

Lisans derecesine sahip olan, akademik gereksinimleri karşılayan ve İngilizce dil becerisi yeterli düzeyde olan öğrenciler, lisansüstü programları için George Mason University'ye doğrudan başvurabilir.

Uluslararası Birinci Yıl

Lisans derece programı için akademik ve İngilizce giriş gereksinimlerini karşılamayan öğrenciler, Uluslararası Birinci Yıl aracılığıyla üniversiteye girebilir. Becerilerini geliştirirken aynı zamanda derece kredileri kazanırlar. Programlar, yabancı ve yerli öğrencileri aynı zamanda mezun edecek şekilde yapılandırılmıştır.

Lisans Nakil Programı

Kolej veya üniversite programları tamamlamış olan ve bir ABD üniversitesine nakil yaptırmak isteyen öğrenciler, derece programına aktarılabilecek kredi kazanabilir.

Lisansüstü Hazırlık Programı

Mason'da yüksek lisans eğitimi görmek isteyen yabancı öğrenciler, ilk olarak Lisansüstü Hazırlık Programından faydalanabilir. Akademik becerilerini ve İngilizce dil seviyelerini geliştirirken bunu gerektiren programlar için GMAT/GRE sınavlarına hazırlanırlar. Bu programa bireysel akademik danışmanlık dahildir ve bir veya iki dönem boyunca alınabilir.

Akademik İngilizce Programı

ABD'de üniversite düzeyinde eğitim almak için İngilizce dili, akademik ve eleştirel düşünce becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler, Akademik İngilizce Programına katılabilir.

Show more +Show less -
Giriş Gereksinimleri

Giriş Gereksinimleri

INTO George Mason University'de eğitim görmek için öğrencilerin bazı giriş gereksinimlerini karşılamaları gereklidir.

Lisans Doğrudan Giriş

Akademik gereksinimler: Not ortalaması minimum 3,0 olan lise diploması. Programa bağlı olarak ek materyaller ve sınavlar gerekebilir.

İngilizce dil gereksinimleri: Minimum 6.5 IELTS puanı (her kategoride en az 6.0), minimum 80 TOEFL puanı (her kategoride en az 18) veya eşdeğerleri.

Lisansüstü Doğrudan Giriş

Akademik gereksinimler: Dört yıllık veya daha üst düzey bir lisans derecesi, gerekli GRE veya GMAT puanları (programa göre), ek materyaller (programa bağlı olarak).

İngilizce dil gereksinimleri: Minimum 6.5 ila 7.0 arası IELTS puanı (her kategoride en az 6.0-7.0), minimum 80 ila 93 arası TOEFL puanı (her kategoride en az 20) veya eşdeğerleri.

Uluslararası Birinci Yıl

Akademik gereksinimler: Not ortalaması minimum 2.3 olan lise diploması.

İngilizce dil gereksinimleri: Minimum 5.0 IELTS puanı, minimum 50 TOEFL puanı veya eşdeğerleri.

Lisans Nakil Programı

Akademik gereksinimler: Minimum 30 kolej/üniversite aktarım kredisi, minimum 2.3 not ortalaması.

İngilizce dil gereksinimleri: Minimum 6.5 IELTS puanı, minimum 80 TOEFL puanı veya eşdeğerleri.

Lisansüstü Hazırlık

Akademik gereksinimler: Programa bağlı olarak öğrencilerin ilk derece, diploma veya eşdeğer bir programı tamamlamış olmaları, aynı zamanda 2.5-2.75'e eşdeğer bir not ortalamasına sahip olmaları ve programa özel diğer koşulları karşılamaları gereklidir.

İngilizce dil gereksinimleri: Minimum 6.0–6.5 IELTS puanı, minimum 65–75 TOEFL puanı veya eşdeğerleri.

Akademik İngilizce

Öğrenciler lise diplomasına veya eşdeğer bir belgeye sahip olmalıdır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Mason, yıl boyunca sağladığı burslarla başarılı öğrencilerini ödüllendirmekte, harç ücretleri ve yaşam masrafları konularında onlara yardımcı olmaktadır. Burslar arasında bulunanlar:

Bölgesel Burslar

Uluslararası Birinci Yıl veya Lisansüstü Hazırlık programlarında bursa uygun olan öğrenciler, 18.000 dolara kadar hibe alabilir. Bursa hak kazanmak için öğrencilerin seçilen bölgelerden olması ve diğer uygunluk şartlarını karşılamaları gereklidir.

Çeşitlilik Bursları

Uluslararası Birinci Yıl veya Lisansüstü Hazırlık programlarında bursa uygun olan öğrenciler, 10.000 dolara kadar hibe alabilir. Yeterince temsil edilmeyen topluluklardan olan öğrenciler otomatik olarak bu bursa hak kazanır.

Follow My Lead Bursu

Uluslararası Birinci Yıl veya Lisansüstü Hazırlık programlarında bursa uygun olan öğrenciler, 10.000 dolara kadar hibe alabilir. Bursa hak kazanmak için öğrencilerin bir CV göndermeleri, ayrıca geçmişteki öğrenci katılımı ve liderlik hakkındaki tecrübeleri hakkında bir makale yazmaları gereklidir.

Geçiş Bursu

Bir Mason derece programına geçiş yapmak isteyen uygun Uluslararası Birinci Yıl öğrencileri, 6.000 dolara kadar hibe alabilir. Bursa hak kazanmak için en az 3.0-3.5 arasında bir not ortalaması gereklidir.

Öğrencilerin her hibe için geçerlilik ve uygunluk koşullarını üniversitenin web sitesinden kontrol etmeleri tavsiye edilir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Ángel Cabrera Global Center

Ángel Cabrera Global Center 270 Mason öğrencisine, dinlenme alanlarına, dersliklere, bir yemek salonuna ve diğer tesislere ev sahipliği yapmaktadır. INTO Merkezinin bulunduğu konumdur ve ilk senesindeki yabancı öğrenciler için Mason'ın merkez noktasıdır.

Bu merkez dersliklere, yemek alanlarına, spor salonlarına ve kütüphanelere yakın mesafededir. Öğrencilerin kampüsteki eğlenceli sosyal aktivitelerden keyif almasını sağlayan bir Öğrenci Deneyimi ekibi de bulunmaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Konaklama ücretleri akademik yıl başına ortalama 20.190 USD değerindedir, bu rakama Uluslararası Birinci Yıl öğrencileri için bir yemek planı dâhildir.Kampüste yaşayan yabancı öğrencilerin çoğu Mason Global Center veya Whitetop Hall'da kalmaktadır. Öğrenci yurtları kampüs tesislerine yakındır ve hepsinde birçok destek hizmeti bulunmaktadır. Yurt personeli 7/24 mevcuttur. Öğrenci konaklama imkanlarına sosyal mekanlar, oda içi banyolar, derslikler ve meditasyon alanları dahildir.

Yemekhane

Globe dahil olmak üzere kampüste üç yemekhane bulunmaktadır. Uluslararası mutfaklardan sunulan çeşitli yemekler sayesinde öğrenciler, diyet tercihleri fark etmeksizin tadını çıkarabilecekleri birçok şey bulabilirler. En sevdikleri yemeklerin yapılmasını bile isteyebilirler.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

George Mason University, yabancı öğrencilere üniversite hayatına geçiş yapma ve derece seviyesinde eğitim görme fırsatı sunmaktadır. 2018-19 akademik döneminde öğrencilerin %93'ü hazırlık programlarını başarıyla tamamlamış ve George Mason University'de derece programlarına başlamaya hak kazanmıştır. Mason öğrencileri, onları küresel toplumda anlamlı kariyerlere hazırlayan bir eğitim almaktadır.

Kariyer Desteği

Mason University Kariyer Hizmetleri, öğrencileri zorlu iş ortamına hazırlamak için aşağıdakilerin de dahil olduğu hizmetler sağlar:

 • Özgeçmiş çalıştayları
 • Görüşme hazırlıkları
 • Yerel işverenlerle kariyer fuarları
 • Kuvvetli sektör bağlantılarına erişim
 • Müfredata Dahil Uygulamalı Eğitim ve Seçmeli Uygulamalı Eğitim çalıştayları

Mezun Başarıları

Mason öğrencilerinin %82'si mezuniyetlerinden sonraki 6 ay içerisinde profesyonel bir işe girmektedir veya eğitimlerine devam etmektedir. Öğrencilerin %82'si seçtikleri kariyer hedeflerine uygun roller bulmaktadır. Mezunlar tarafından bildirilen birinci yıl ortalama maaşı 72.100 USD'dir.

İdeal Konum

Washington D.C.'de yer alan Mason'da öğrenciler, iş bulma konusunda ABD'deki en iyi 10 şehirden birinde olmanın avantajına sahiptirler (Indeed 2018). Bu konum, STEM Profesyonel Fırsatlar sıralamalarında en iyi İkinci Metropolitan Bölge olarak belirlenmiştir (WalletHub 2019) ve Kuzey Virginia kısa süre içinde Amazon'un ikinci merkezine ev sahipliği yapmaya başlayacaktır.

Öğrenci Yorumları:

"Uluslararası ilişkilerin amacı topluma katkıda bulunmak ve dünya genelindeki yaşam standartlarını geliştirmektir. George Mason'da bu küresel sorunları analiz etmeye ve eleştirel düşünmeye teşvik ediliyorsunuz. İş dünyasında öğrenebileceğiniz en değerli becerilerden bir tanesi bu." Kevin, Çin - Uluslararası Ticaret ve Politika Yüksek Lisansı

"Washington D.C. bölgesi iş açısından iyi bir yer. Burada birçok fırsat mevcut. INTO Mason'daki arkadaşlarımla hala sık sık görüşüyorum. Çoğunun DC'de veya Virginia'da bir işi var. Mason'da oldukça başarılı öğrencileriz." Mi, Çin - Muhasebe Yüksek Lisansı, SB & Company'de Personel Denetmeni

Show more +Show less -
2519
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
251st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At George Mason University
Studying abroad - a day in the life of Ade (Indonesia)
At George Mason University
At George Mason University
At George Mason University
At George Mason University
Join George Mason University
At George Mason University
At George Mason University
At George Mason University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1759

 • $807
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $99
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin