Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

George Mason University - INTO USA

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

George Mason University'de eğitim görmek, emek isteyen bir işyerinde anlamlı bir geleceğe hazırlık demektir. Üniversite, hedeflerine ulaşmaları ve başarılı olmaları için öğrencileri zorlamakta kararlıdır.

Fairfax, Virginia'da, Washington DC'ye yakın bir konumda bulunan üniversite, öğrencilerin ticaret, devlet, araştırma ve kültürü deneyimlemeleri için ideal bir yerdir. George Mason University, 2022 US News & World Report sıralamasında ABD'deki en çeşitli üniversiteler için ilk 25 içinde ve en yenilikçi okullar arasında 35. sırada yer almıştır.

Washington, DC, ülkenin başkentinin zengin kültürünü sunar. Teknoloji, siyaset, bilim ve medyanın merkezi olarak öğrenciler, pek çok paha biçilemez sektör deneyimine ve fırsatlarına erişebilir. Öğrenciler, Beyaz Saray veya ücretsiz Smithsonian müzeleri gibi ünlü turistik yerleri ziyaret edebilir, 2.200'den fazla restoran ile evlerini deneyimleyebilirler. Ayrıca, DC'nin çok kültürlü festivallerinden birine katılabilir, Fairfax'in kafelerden butik alışverişine kadar sunduğu her şeyin tadını çıkarırken 45 dakikada Washington DC'ye ulaşabilirler.

Mason, yabancı öğrencilerin diploma düzeyinde eğitim için giriş gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olmak adına hazırlık programları sağlamaktadır. Uluslararası Birinci Yıl ve Lisans Geçiş programları sayesinde öğrenciler, akademik ve İngilizce dil becerilerini geliştirirken kredi kazanabilir. Yüksek lisans derecesini hedefleyenler için Lisansüstü Hazırlık Programı bulunmaktadır.

Öğrenciler, giriş öncesi döneminden mezuniyete kadar her adımda destekleneceklerinden emin olabilirler. Öğrenci konutları ve yemek seçeneklerinin dahil olduğu sayısız hizmete ve kaynaklara ev sahipliği yapan Mason Global Center'da eğitim verilmektedir. Öğrenciler aynı zamanda kütüphaneler ve spor salonları gibi kampüste bulunan tesislerden de faydalanabilirler.

Hazırlık programı öğrencileri için özel olarak seçilmiş birçok burs bulunmaktadır ve üstün başarı gösteren öğrencilerin harç ücretlerine yardımcı olmak adına 19.000 USD'ye kadar çıkan hibeler mevcuttur.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

George Mason University'de uluslararası öğrenciler, prestijli enstitünün tarihinden ve uzmanlığından faydalanır. Üniversite, son 2022 U.S. News & World Report sıralamalarında şu şekilde yer bulmuştur:

 • En İyi 67. Devlet Okulu
 • En Yenilikçi 18. Okul
 • En Uygun Ücretli 137. Okul
 • En Çeşitli 22. Üniversite
 • En İyi 148. Ulusal Üniversite

Mason'ın olağanüstü itibarı, üniversitenin uzman kadrosuna ve zengin mezunlar ağına sürekli odaklanmasıyla geliştirilmiştir. Öğrenciler, ödüllü bir haber spikeri, bir CIA direktörü ve uzaya çıkan ilk Müslüman kadın dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, alanlarında önde gelen akademisyenlerden eğitim alır ve kişisel desteğinden yararlanırlar.

Mason'daki prestijli programların sıralamaları tek bir disiplinle sınırlı olmayıp Çatışma Analizi ve Çözümü, Siber Güvenlik ve İşletme gibi alanlarda etkileyici konumlara ulaşan programlarla farklı bölümlere yayılmıştır.

Bu büyük ilerlemenin bir sonucu olarak, Mason'da INTO okumayı seçen ve burada bir derece programını tamamlayan öğrenciler, öğrenimleri sırasında en iyi bilgi, eğitim ve tesislere erişeceklerine güvenebilirler.

Öğrenci Yorumları

"Uluslararası ilişkilerin amacı topluma katkıda bulunmak ve dünya genelindeki yaşam standartlarını iyileştirmektir. George Mason'da bu küresel sorunları analiz etmeye ve eleştirel düşünmeye teşvik ediliyorsunuz. Bu, iş dünyası için öğrenebileceğiniz en değerli becerilerden biri.'' Kevin, Çin, Uluslararası Ticaret ve Politika Yüksek Lisansı

''Geriye dönüp baktığımda, bu son derece rekabetçi kariyer piyasasında yer bulacağımı hayal bile edemezdim. Ancak George Mason University'deki yolum boyunca edindiğim beceriler sadece rekabetçi olmama değil, aynı zamanda yükselen yıldızlardan biri olmama da yardımcı oldu. Mezun olduktan hemen sonra Mason Dining Services'de Pazarlama Koordinatörü olarak tam zamanlı bir iş teklifi aldım. Bugün Pazarlama Departmanının başındayım. INTO Mason, Amerikan rüyasına atlamanıza yardımcı olan bir sıçrama tahtasıdır.'' Sofya, Rusya, BS, Turizm ve Etkinlik Yönetimi, Mason Dining – Sodexo Pazarlama Direktörü

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

George Mason University, uluslararası öğrencilerin bir derece programına hazırlanırken becerilerini geliştirebilecekleri lisans ve yüksek lisans programlarına ek olarak, öğrencilerine çok çeşitli Pathway (hazırlık) programları sunmaktadır.

Lisans Düzeyinde Doğrudan Geçiş

Seçtikleri lisans programı için akademik ve İngilizce dil gerekliliklerini karşılayan öğrenciler, üniversiteye doğrudan başvuruda bulunabilirler.

Uluslararası Birinci Yıl

Hâlihazırda Mason'da seçtikleri lisans derecesi programı için akademik ve İngilizce giriş koşullarını yerine getiremeyen öğrenciler, bunun yerine Uluslararası Birinci Yıl programı aracılığıyla başvurmayı seçebilirler. Bu öğrenciler, derecelerine yönelik krediler elde ederken aynı zamanda yeterlilik kazanmak için becerilerini geliştirebileceklerdir.

Lisans Öğrencileri için Geçiş Programı

Hâlihazırda bazı kolej veya üniversite programlarını tamamlamış olan ve ABD'deki bir üniversiteye geçiş yapmak isteyen öğrenciler bu programı alabilir ve tamamlandıktan sonra bir derece programına aktarılabilecek kredilere sahip olabilirler.

Lisansüstü Doğrudan Giriş

Lisansüstü diplomasına sahip olan ve seçtikleri programın akademik gerekliliklerini yerine getiren öğrenciler, gerekli İngilizce dil yeterlilik seviyesi ile birlikte Mason lisansüstü programına doğrudan başvuru yapabileceklerdir.

Lisansüstü Hazırlık Programı

Mason University'de yüksek lisans düzeyinde bir programı tamamlamak isteyen uluslararası öğrenciler, bir Lisansüstü Hazırlık Programını tamamlamalıdır. Bu öğrenciler, gerekirse GMAT ve GRE sınavlarına hazırlık olarak akademik ve İngilizce dil becerilerini geliştirebilir. Bu program genellikle bir ila iki dönem sürer.

Akademik İngilizce Programı

Bu program, akademik bir ortamda İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için özel olarak oluşturulmuştur. Bu programı tamamlayan öğrenciler, ABD üniversite programlarına başvuru fırsatlarına hak kazanacaktır.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

INTO George Mason University'de eğitim almaya hak kazanabilmek için öğrencilerin az sayıdaki giriş koşullarını karşılaması gerekir.

Lisans Düzeyinde Doğrudan Geçiş

Akademik gereklilikler: Not ortalaması minimum 3,0 olan lise diploması. Programa bağlı olarak ek materyaller ve sınavlar gerekebilir.

İngilizce dil gereklilikleri: Minimum 6.5 IELTS puanı (her kategoride en az 6.0), minimum 80 TOEFL puanı (her kategoride en az 18) veya eşdeğerleri.

Uluslararası Birinci Yıl

Akademik gereklilikler: Not ortalaması minimum 2.3 olan lise diploması.

İngilizce dil gereklilikleri - minimum 5.0 IELTS puanı, minimum 50 TOEFL puanı veya dengi bir puan.

Lisans Öğrencileri için Geçiş Programı

Akademik gereklilikler: Minimum bir kolej/üniversite transfer kredisi, minimum 2.0 not ortalaması.

İngilizce dil gereklilikleri - minimum 5.5 IELTS puanı, minimum 60 TOEFL puanı veya dengi bir puan.

Lisansüstü Düzeyinde Doğrudan Geçiş

Akademik gereklilikler: Dört yıllık veya daha üst düzey bir lisans derecesi, gerekli GRE veya GMAT puanları (programa göre), ek materyaller (programa bağlı olarak).

İngilizce dil gereklilikleri: Minimum 6.5 ila 7.0 arası IELTS puanı (her kategoride en az 6.0-7.0), minimum 80 ila 93 arası TOEFL puanı (her kategoride en az 20) veya eşdeğerleri.

Lisansüstü Hazırlık Programı

Akademik gereklilikler: Programa bağlı olarak öğrencilerin ilk derece, diploma veya eşdeğer bir programı tamamlamış olmaları, aynı zamanda 2.5-2.75'e eşdeğer bir not ortalamasına sahip olmaları ve programa özel diğer koşulları karşılamaları gereklidir.

İngilizce dil gereklilikleri: Minimum 5.5–6.0 IELTS puanı, minimum 60–70 TOEFL puanı veya eşdeğerleri.

Akademik İngilizce

Öğrencilerin lise diploması veya dengi bir tamamlama belgesi sunmaları gerekir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Mason, her yıl çok çeşitli burslar sağlayarak öğrencilerine yatırım yapmakta yüksek başarı gösteren öğrencileri ödüllendirilmekte ve öğrenim ücretleri ve yaşam masrafları konusunda onlara yardımcı olmaktadır. Ödüller arasında:

Bölgesel Burslar

Uluslararası Birinci Yıl, Lisans Geçiş veya Lisansüstü Hazırlık programlarındaki bursa uygun olan öğrenciler, ilk yılda 10.000 USD'ye kadar ödül alabilirler. Bursa hak kazanmak için öğrencilerin seçilen bölgelerden olması ve diğer uygunluk şartlarını karşılamaları gereklidir.

Çeşitlilik Bursları

Uluslararası Birinci Yıl, Lisans Geçiş veya Lisansüstü Hazırlık programlarındaki bursa uygun olan öğrenciler, ilk yılda 10.000 USD'ye kadar ödül alabilir. Farklı ve yeterince temsil edilmeyen topluluklardan olan öğrenciler otomatik olarak bu bursa hak kazanır.

Lisans İlerleme Bursu

Bir Mason derece programına ilerlemek isteyen uygun Uluslararası Birinci Yıl veya Lisans Geçiş Programı öğrencileri, yılda 6.000 USD veya 18.000 USD'ye kadar ödül alabilir. Bursa hak kazanmak için en az 3.5-4.0 aralığında bir not ortalaması gereklidir.

George Mason Lisans Uluslararası Bursu

Üniversiteye lisans düzeyinde doğrudan giriş yoluyla giren uygun öğrenciler, yıllık olarak yenilenebilir 19.000 USD'ye kadar ödül alabilirler. Bursa hak kazanmak için öğrencilerin yüksek akademik statüye sahip olmaları ve diğer uygunluk şartlarını karşılamaları gerekir.

Öğrencilerin, üniversitenin web sitesinde her ödül için geçerlilik ve uygunluk şartlarını kontrol etmeleri önerilir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Ángel Cabrera Global Center

Ángel Cabrera Global Center, 270 Mason öğrencisine, dinlenme alanlarına, dersliklere, yemekhaneye ve diğer tesislere ev sahipliği yapar. INTO Center burada bulunmakta olup Mason'daki birinci sınıf uluslararası öğrenciler için merkez noktasıdır.

Bu merkez dersliklere, yemek alanlarına, spor salonlarına ve kütüphanelere yakın mesafededir. Öğrencilerin kampüsteki eğlenceli sosyal aktivitelerden keyif almasını sağlayan bir Öğrenci Deneyimi ekibi de bulunmaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Uluslararası Birinci Yıl öğrencileri için bir yemek planı da dâhil olmak üzere, akademik yıl başına konaklama maliyeti ortalama 20.820 USD'dir. Çoğu uluslararası öğrenci kampüste Mason Global Center, Eastern Shore, Sandbridge Hall veya Piedmont Hall'da yaşar.

Yurtlar kampüs tesislerine yakındır ve hepsinde birçok kaynak ve destek hizmeti bulunur. Yurt personeli 7/24 hizmet vermektedir. Öğrenci konaklaması yerleşik sosyal alanlar, oda içi (en-suite) banyolar, sınıflar ve meditasyon alanlarını içerir.

Mason, COVID-19 salgını sırasında üniversitenin hedefini yerine getirirken toplumunun sağlığını, güvenliğini ve esenliğini desteklemeyi taahhüt eder. Öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel aşılanmalı, yüz maskesi takmalı ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmelidir. 4 Ocak 2022 itibariyle, öğrencilerin %96'sından fazlası ve çalışanların %94'ünden fazlası tam olarak aşılanmıştır.

Yemekhane

Globe dahil olmak üzere kampüste üç yemekhane bulunmaktadır. Uluslararası mutfaklardan sunulan çeşitli yemekler sayesinde öğrenciler, diyet tercihleri fark etmeksizin tadını çıkarabilecekleri birçok şey bulabilirler. En sevdikleri yemeklerin yapılmasını bile isteyebilirler.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

George Mason University, uluslararası öğrencilere üniversite yaşamına geçiş ve derece düzeyinde eğitim alma şansı sunmaktadır. 2019-20 akademik yılında, öğrencilerin %97'si Pathway (hazırlık) programlarını başarıyla tamamlamış ve George Mason University'de bir derece için eğitim almaya hak kazanmıştır. Mason öğrencileri, onları küresel bir toplumda anlamlı kariyerlere hazırlayan bir eğitim alırlar.

Kariyer Desteği

Mason University Kariyer Hizmetleri, aşağıdakiler gibi hizmetler sağlayarak öğrencilerin rekabetçi mezun iş piyasasına hazırlanmalarına yardımcı olur:

 • Özgeçmiş atölyeleri
 • Görüşme hazırlıkları
 • Yerel işverenlerle kariyer fuarları
 • Kuvvetli sektör bağlantılarına erişim
 • Müfredata Dahil Uygulamalı Eğitim ve Seçmeli Uygulamalı Eğitim atölyeleri

Mezun Başarıları

Mason öğrencilerinin %84'ü mezun olduktan sonraki altı ay içinde ya profesyonel bir iş bulmakta veya eğitimlerine devam etmektedir. İstihdam edilen öğrencilerin %87'si kariyer hedefleriyle ilgili pozisyonlardadır. Mezunlar tarafından bildirilen ortalama ilk yıl maaşı 65.500 USD'dir. Mason mezunlarının en büyük işverenleri arasında Apple, General Dynamics, Marriott International, NASA ve Smithsonian Enstitüsü bulunur.

İdeal Konum

Mason, Washington DC'de bulunduğundan, öğrenciler Indeed 2019'a göre iş bulma konusunda ABD'nin en iyi 10 şehrinden birinde yaşamanın avantajına sahiptirler. 2021 WalletHub tarafından STEM profesyonel fırsatları için en iyi 12. metro alanı olarak derecelendirilmiştir ve Kuzey Virginia yakında Amazon'un ikinci karargahına ev sahipliği yapacaktır.

Show more +Show less -
2519
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At George Mason University
Studying abroad - a day in the life of Ade (Indonesia)
At George Mason University
At George Mason University
At George Mason University
At George Mason University
Join George Mason University
At George Mason University
At George Mason University
At George Mason University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?

Etkinlik Bulunamadı