Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Georgian College

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Georgian College, Kanada'nın en iyi Uygulamalı Sanat ve Teknoloji Okullarından bir tanesidir ve öğrencilerine çeşitli profesyonel sektörleri kapsayan, üst düzey mesleki ve beceri odaklı programlar sunmaktadır. Stajyerlikten yüksekokul diplomalarına, lisans derecelerine ve lisansüstü sertifikalarına kadar birçok düzeyde yetkinlik mevcuttur.

1967'de kurulan Georgian College, o dönemden bu yana üst düzey uygulamalı eğitim vermektedir, günümüzde 13.000 tam zamanlı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve dünya genelinde 85'ten fazla ülkenin temsil edildiği 4.500 kişilik bir yabancı öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Programları, okulun Ontario'daki yedi kampüsüne paylaştırılmıştır. En büyük kampüs Simcoe Gölü ve Georgian Koyu'nun arasında yer alan, 150.000'lik nüfusuyla modern ve gelişmekte olan Barrie şehrindedir. Kampüslerin tamamı, eyaletin başkenti Toronto'ya yakın mesafededir.

Otomotiv sektörü, işletme ve yönetim, bilgisayar çalışmaları, toplum güvenliği, tasarım ve görsel sanatlar, mühendislik teknolojisi ve çevre çalışmaları, sağlık ve sağlıklı yaşam, turizm, konaklama ve rekreasyon, birey hizmetleri, sosyal bilimler, yerli çalışmaları ve deniz araştırmaları gibi alanlarda saygın programlara sahip olan okul, kaliteli eğitimiyle bilinmektedir. Georgian College'ın mezun istihdam oranları Kanada'nın en iyileri arasındadır ve okulun girişimcilik kültürü oldukça kuvvetlidir.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Georgian College öğrencilerine sunulan hizmetleri daha iyi bir noktaya getirmek için gereken zaman ve plan yatırımını gerçekleştiren, aynı zamanda bu hizmetlerin etkili ve değişen bir dünyaya uyumlu olmasını sağlayan, gelecek odaklı bir enstitüdür. Okulun bu yöndeki adımları devam eden strateji planları aracılığıyla uygulanmaktadır. Kısa bir süre önce öğrencilerinin ruh sağlığı ve refahıyla ilgili bir çalışma da başlatılmıştır.

Okuldaki topluluğun uzun vadedeki sağlık ve refah durumu ön plandadır, değişen bir toplumun belirsizliklerine çözüm sağlamak adına geçtiğimiz yıl içerisinde kapsamlı ve bütünsel bir yol haritası hazırlanmıştır. Georgian College'ın 2020-2023 Stratejik Planı, çevresel değerlendirmeleri ve 42 etkileşim noktasını içeren bir danışma aşamasını kullanmaktadır, ayrıca farklı kampüslerden yaklaşık 800 öğrenci ve personelin fikirleri alınmıştır ve tüm bunların sonucunda odaklanılacak beş stratejik nokta belirlenmiştir.

 • Enstitü Yapısı: Kurumsal planlama ve politika
 • Ruh sağlığı bilinci ve refahın desteklenmesi
 • Öz yönetim ve sorunların üstesinden gelme becerileri
 • Destek ve hizmetler
 • Kriz yönetimi

Plan hakkındaki diğer ayrıntılar okulun web sitesinde görüntülenebilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Georgian College öğrencileri sürekli güncellenen, pratik ve uygulamalı öğrenimi vurgulayan, inovasyon ve girişimciliği teşvik eden ve çeşitli öğretim yöntemlerinin dahil olduğu bir müfredattan yararlanmaktadır. Resmi iş deneyimi birçok programın parçasıdır, bu fırsatlar maaşlı stajyerlikten saha çalışmalarına kadar uzanmaktadır.

Alanlarındaki ileri düzey yetkinlikler ile zengin bir sektör deneyimine ve mesleki düzeyde uygulamalara sahip bir öğretim kadrosu bulunmaktadır. Georgian College'ın akademik kadrosunun birçok üyesi yurt dışında deneyim kazanmıştır ve uzmanlıklarını dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerine etkili bir şekilde aktarabilirler. Ayrıca okuldaki görevlerinin yanı sıra mesleki uygulamalara devam etmektedirler, öğrencileri de profesyonel bağlantılara erişim kazanabilir ve sektörle ilgili önemli bilgiler elde edebilir.

Ortalama sınıf mevcudu 26 öğrenci civarındadır, bu sayede öğretmenlerle etkileşim süresi oldukça yüksektir ve daha kişiselleştirilmiş bir eğitim sağlanmaktadır. Ayrıca uzaktan eğitim fırsatları mevcuttur, öğrenciler dünyanın herhangi bir yerinden Georgian College eğitimi alabilir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Georgian College'ın Ontario merkezli kampüslerinde birçok program mevcuttur. Bu kampüsler hem akademik hem de sosyal ve kültürel etkinlik merkezleri olarak yerel topluluk adına önemli bir rol oynamaktadır.

 • Barrie
 • Midland
 • Muskoka
 • Orangeville
 • Orillia
 • Owen Sound
 • South Georgia Bay

Georgian College, kampüslerinde toplam 130'dan fazla program sunmaktadır, kampüslerin bu programların her birine tam olarak nasıl karşılık geldiğini öğrenmek için aday öğrencilerin okulun web sitesini ziyaret etmeleri tavsiye edilir. Programlar akademik bölüme göre düzenlenmiştir ve şu şekildedir:

 • Otomotiv Sektörü
 • İşletme ve Yönetim
 • Toplum Güvenliği
 • Bilgisayar Çalışmaları
 • Tasarım ve Görsel Sanatlar
 • Mühendislik ve Çevre Teknolojileri
 • Sağlık, Sağlıklı Yaşam ve Bilim
 • Konaklama, Turizm ve Rekreasyon
 • Birey Hizmetleri
 • Yerli Çalışmaları
 • Sosyal Bilimler
 • Deniz Araştırmaları
 • Beceriye Dayalı Meslekler

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Georgian College, nispeten yüksek bir kabul oranı ve çoğu program için yıl boyunca üç giriş dönemi ile seçicilik anlamında orta derece bir enstitü olarak kabul edilir. Programların birçoğu için öğrencilerin 19 yaşında olmaları ve 12. sınıf diploması veya eşdeğerini bulundurmaları gereklidir. Bazı programlarda makale veya portföy gibi ön koşullar olabilir. Alternatif kayıt seçenekleri mevcuttur ve başvurular teker teker değerlendirilmektedir.

Yabancı başvuru sahipleri, İngilizce dil yeterliliğine dair bir kanıt göstermelidir. Kabul edilen kriterler okulun İngilizce Dil Yeterliliği Koşulları sayfasında görüntülenebilir. Başvurular çevrimiçi olarak tamamlanır, aday öğrencilerin başvurularını göndermeden önce önemli tarihleri ve son teslim tarihlerini yakından incelemeleri tavsiye edilir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Georgian College, gelecek vaat eden öğrenciler için eğitim masraflarının büyük önem taşıdığının farkındadır ve bu nedenle harç ücretlerini erişilebilir bir düzeyde tutmakta kararlıdır. Okulun finansal hizmetler departmanı aracılığıyla birçok finansal destek seçeneği sağlanmaktadır. Bunlara düşük maliyetli konutlar, bütçe düzenleme ve ödemelerde yardım ve yarı zamanlı iş fırsatları dahildir.

Ek olarak yeni ve geri dönen öğrencilere her yıl 650'den fazla burs verilmektedir, akademik başarı burslarının toplam değeri en az 750.000 CAD ve finansal ihtiyaca dayalı burslar ise toplamda en az 3 milyon CAD değerindedir. Bir bursun ortalama değeri 1.000 CAD civarındadır, kazananlar aşağıdaki kriterlere göre seçilebilir:

 • Toplumsal katılım
 • Georgian topluluğu ile etkileşim
 • Akademik başarılar
 • Finansal ihtiyaç
 • Spor ve atletizm
 • Birinci jenerasyon öğrenciler

Uygunluk ayrıntıları çevrimiçi olarak bulunabilir, aday öğrencilerin okulda geçirdikleri zaman boyunca mevcut olan çeşitli seçenekleri keşfetmeleri tavsiye edilir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Georgian College, 20 yılı aşkın bir süredir bölgedeki ortalamaların üzerinde bir mezun istihdam oranına sahiptir. Mezunlarının %89,7'si mezuniyetten sonraki altı ay içerisinde çalışmaya başlamaktadır veya tam zamanlı eğitime devam etmektedir. Bölgesel işverenler ile çok iyi ilişkilere sahip olan okul aynı zamanda eyaletteki işbirliği programlarının öncülerindendir, Ontario kolej sisteminin maaşlı işbirliği çalışmalarında yüzdelik anlamda en çok öğrenciye sahiptir.

Öğrenciler, Kariyer ve İstihdam Toplum Hizmetleri departmanına ücretsiz erişimden faydalanmaktadır. Kariyer desteği ve mesleki gelişim anlamında birçok kaynak içeren departman, yıl boyunca düzenlenen çalıştayların ve kariyer etkinliklerinin de bir takvimini sunmaktadır. Mezunlar, okulun 87.000'den fazla mezun ve dünya genelinde 6.200 profesyonel ortağından oluşan bağlantılarından yararlanabilir.

Georgian College yetkinlikleri, istihdam arayışında veya ileri öğrenimde değerli olabilecek son derece saygın bir başarıdır.

Show more +Show less -
4500
Uluslararası öğrenciler

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At Georgian College
At Georgian College
At Georgian College
At Georgian College
At Georgian College
At Georgian College
At Georgian College
At Georgian College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(4.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
4.7
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
4.0
Georgian College Georgian College
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Georgian College - by, 2019-12-17
4.0/ 5 stars
Georgian College Georgian College
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Georgian College - by, 2019-12-17
3.0/ 5 stars
Georgian College Georgian College
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Georgian College - by, 2020-01-11
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Georgian College Georgian College
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Georgian College - by, 2019-12-17
4.0/ 5 stars
Georgian College Georgian College
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Georgian College - by, 2019-12-17
3.0/ 5 stars
Georgian College Georgian College
Rated4/5based on3 student reviews
Customer reviews:
Georgian College - by, 2020-01-11
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin