Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Golden West College

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Huntington Beach sahil topluluğunda bulunan Golden West College akademik kalite ve inovasyon açısından son derece saygın bir kurumdur.

1965 yılında kurulan Güney California kampüsü Los Angeles'a sadece 30 mil uzaklıktaki muhteşem Huntington Beach sahil topluluğunda yer alır. 10.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan GWC birden çok kampüse sahip Sahil Topluluğu Kolejler Bölgesinin yanı sıra, California topluluğu kolej sisteminin de bir parçasıdır.

Öğrencilerin kariyer hedeflerini yükselten ve onları dört yıllık kurumlara hazırlayan kolej, farklı disiplinlerde 60'ın üzerinde anadal seçeneği sunar. UC Geçiş Kabul Garantili program ve CSU Geçiş Dereceleri Birliği uygun öğrencilerin belirli UC ve CSU kampüslerine kabulünü garanti eder. GWC'den California State University veya University of California kampüsüne ortak geçiş oranı California topluluk kolejleri arasında ilk yüzde 10'luk dilimde yer alır.

Kolej, üniversite geçiş programına hazırlığa ek olarak, öğrencilere sanat ve bilim dereceleri birliklerinin yanı sıra kariyer odaklı sertifika programları da dahil akademik hedeflerinin peşinden gitmelerine yönelik çeşitli seçenekler sunar. Popüler programlar arasında muhasebe, antropoloji, sanat, otomotiv teknolojisi, biyoloji, işletme, beşeri bilimler, matematik ve daha fazlası gösterilebilir.

Uluslararası öğrencilere, kampüsteki ilk haftalarından itibaren GWC Küresel ve Kültürel Programlar Merkezi'nden uzmanlık desteği verilmektedir. Profesyonel eğitim görmüş danışmanlarla çalışan öğrenciler, akademik planlama, konaklama ve göç de dahil kolej yaşamının birçok yönüne ait danışmanlık ve tavsiye alır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

COVID-19 güncellemesi

Golden West College yüz yüze dersler ve hizmetleri tekrar başlatmıştır. Golden West College karma bir kampüs olarak kabul edilmekte olup, 2022 Güz dönemi için online ve yüz yüze sınıflar açacaktır. Destek hizmetleri de hem yüz yüze hem online olarak sunulmaktadır, dolayısıyla öğrencileri her tür soruları için kolejle irtibat kurabilir.

Ödül adaylığı

Golden West College yakın zaman önce 2021 Aspen ödülüne uygun görülen en iyi 150 ABD topluluk koleji arasında yer almıştır. Öğrenci sonuçlarının analiz sonucu eğitimde mükemmeliyeti tanıyan topluluk kolejlerinin sadece yüzde 15'i aday gösterilmeye uygun bulunmuştur.

Yeni STEM Merkezi

Kolejin, yakın zaman önce yeni matematik ve bilim binası tamamlanmıştır. Modern bir STEM merkezine ev sahipliği yapan kolejin öğrencileri çok çeşitli kaynaklar, etkinlikler, STEM toplulukları ve araştırma ve staj olanaklarına ücretsiz erişim sağlamaktadır. Ayrıca, öğrencilerin bağımsız olarak ya da işbirliği halinde çalışabileceği ve akademik personelden danışmanlık alabileceği bir açık mekandır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Biden fazla kolejin bulunduğu bir topluluk koleji olan, Golden West, eğitimde akademik kaliteyi yenilikçi öğrenmeyle birleştirir.

Batılı Okullar ve Kolejler Birliği'nden akreditasyon almış olan, California'nın en iyi çok yönlü programlarından biri olarak tanınmış bir akademik itibara sahiptir.

Öğrenimde liderliği teşvik eden öğrenciler, küçük ölçekli sınıflarda mesleki açıdan geçerli bilgi ve beceriler edinir. Personelin sağladığı kişiye yönelik destekle de, kolej öğrencilere bir dizi destek sunmuş olur. Buna başvuru konusunda yardım, vize yardımı, konaklama danışmanlığı ve oryantasyon programı dahildir.

Uluslararası öğrenciler, kolejin Küresel ve Kültürel Programlar Merkezinden kişiye özel destek alır. Golden West genelindeki küresel katılım merkezi Uluslararası Öğrenci Programını yürütmektedir.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Golden West College yedi bölüme ayrılmıştır. Bunlar:

 • Sosyal Bilimler ve Edebiyat
 • Kariyer Eğitimi
 • Ceza Yargılaması Eğitim Merkezi
 • Sağlık, Kinesiyoloji ve Atletizm
 • Matematik ve Fen Bilimleri
 • Hemşirelik Fakültesi
 • Sosyal bilimler

Farklı disiplinlerde 60'ın üzerinde anadal seçeneği bulunan kolejde, üç tip anadal ve program sunulmaktadır. Bunlar:

 • Önlisans Dereceleri
 • Sertifikalar
 • Üniversiteye Geçiş Hazırlığı

GWC'nin dersleri genel eğitim koşullarıyla uyumludur ve geçiş yapılabilen programlar birçok anadal için alt bölüme geçiş koşullarına da uygundur.

Bir üniversitenin geçiş hazırlık programında, öğrenciler 60 ila 72 arası sınıf çalışması biriminde başarılı olmalıdır. Bu, öğrencilerin üç yıllık bir öğrenci olarak bir üniversiteye geçiş yapması ve bir lisans derecesine hak kazanmasını sağlar. UC geçiş kabul garanti sistemi, uygun öğrencilerin belli bir kampüse kabulünün garanti edildiği anlamına gelir.

Kolejin ön lisans dereceleri sosyal bilimler ve edebiyatta uzmanlaşmıştır. Derecelerde dört yıllık bir kuruma geçiş öncesi hazırlık programı veya kariyer geliştirme amacıyla öğrenim görülebilir.

Öğrenciler ayrıca, 12 ila 44 sınıf çalışması biriminde verilen farklı sertifikalar arasından seçim yapabilir. Öğrenciler ister akademik ister mesleki amaçlı eğitim almak istesin, çalışma alanları muhasebe otomotiv teknolojisi işletme tasarım ve bilgisayar bilimlerini kapsamaktadır.

Kolej aynı zamanda, ikinci dil olarak İngilizce bölümüne de ev sahipliği yapar. Yedi farklı seviyede sınıfların bulunduğu program, öğrencilerin genel eğitim dersleri kapsamında İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

Açık erişimli bir kurum olan Golden West College'da bir bölüm için değerlendirilebilmeleri için başvuru sahiplerinin lise mezunu veya lise (veya dengi okul) son yarıyılında olmaları gerekir. Başvuru sahipleri 18 yaşın altındaysa, yasal vasilerinin de izni gerekir.

Uluslararası başvuru sahiplerinin şu belgeleri sunması gerekir:

Başvuru sahiplerinin anadili İngilizce değilse, İngilizce dil yeterliliklerinin kanıtını da sunmaları gerekecektir. Kolej TOEFL ve IELTS İngilizce dil testleri ve aşağıdaki minimum puanları kabul etmektedir:

 • TOEFL iBT – 61
 • TOEFL PBT – 500
 • IELTS – 5,5

Uluslararası başvuru sahipleri, zaten bir ABD kurumunda eğitim görüyorsa, GWC'ye yarı zamanlı öğrenci olarak da devam edebilirler. Yarı zamanlı öğrenci başvuru sahiplerinin F-1 seviyesinde bir yarı zamanlı uluslararası öğrenci başvurusu, mevcut okullarındaki yetkili makamdan alınan yazı ve I-20 formlarının bir kopyasını ibraz etmeleri gerekir.

Tüm kolej başvuruları yıl boyunca yapılabilir ve uluslararası öğrencilerin SAT, ACT, AP veya GPA puanlarının değerlendirilmesine gerek yoktur.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uluslararası öğrenciler, Golden West College ve uluslararası öğrenci programları yoluyla farklı burs ve finansman fırsatlarına da başvurabilirler.

GWC, şu anda uygun bulunan uluslararası öğrencilere yeni öğrenci bursu sunmaktadır.

Devam eden öğrenciler için, akademik başarı ve üstün yetenek esas alınarak burslar verilmektedir. Bazı burslar transkript ve makale sunumu gibi ek bilgiler gerektirecektir. Finansman ve kriterlerle ilgili tüm bilgiler kolej web sitesinde yer almaktadır. Uluslararası öğrencilere yönelik burslar şunlardır:

Stephanie Dumont Memorial Uluslararası Öğrenci Bursu

Üniversite aynı zamanda, GWC'nin 2022 Güz sömestri için uygun bulunan bir yeni uluslararası öğrenciye 500 USD burs verecektir.

Aşağıdakilerle ilgili daha fazla bilgi için burs web sitesini ziyaret edin:

 • Uygunluk
 • Başvuru Koşulları: Video Makale talepleri
 • Başvuru Formu

Burs için Son Başvuru Tarihi: 26 Ağustos 2022

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Kolejin Kariyer Merkezi öğrencilerin akademik seçeneklerini keşfetmesi, istihdam becerilerini geliştirmesi ve kariyer hedeflerini gerçekleştirmesine yardımcı olur. Kariyer ekibi, öğrencilerin uygun iş ve staj bulmasına yardımcı olurken, kariyerle ilgili kaynaklar ve materyallerin bulunduğu geniş bir kütüphaneye erişim imkanı da sunmaktadır.

Yıl boyunca öğrencilere daha fazla destek ve ağ oluşturma fırsatı sunmak için atölye ve kariyer fuarları da düzenler.

Öğrenciler, Golden West'in Merkezi Ağ sistemi yoluyla iş fırsatları bulabilir. Ücretsiz bir iş ilanı paneli ve online kariyer kaynakları ile sadece GWC öğrencileri ve mezunlarına özel açık pozisyonlar yayınlanır. Öğrenciler aynı zamanda CV ve portfolyolarını oluşturabilir ve yükleyebilir, ayrıca ek ipuçları ve kaynaklara erişim sağlayabilir.

Öğrencilerin dört yıllık derece okuyabilecekleri kurumlara geçişine yardımcı olan kolej, mükemmel bir üniversite Geçiş Merkezi imkanı sunar. Hizmetlere şunlar dahildir:

 • Üniversite temsilcileriyle randevular oluşturulması
 • Geçiş başvurusu desteği
 • Geçiş fuarlarına ev sahipliği
 • Üniversite kampüs turları
 • Atölye çalışmaları

Geçiş programında yer alan öğrenciler bir üniversiteye geçiş için yönlendirilir ve programı tamamladıklarında bir lisans derecesine başlayabilirler.

Kolejin Küresel ve Kültürel Programlar Merkezi ayrıca, Opsiyonel Uygulamalı Eğitim (OPT) ve Müfredat Uygulamalı Eğitime (CPT) başvuran öğrencilere ve programlarını bitirdikten sonra ABD'de iş deneyimi edinmek isteyen öğrencilere kapsamlı destek sağlar.

Show more +Show less -

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Holi Festival
Surf city
Digital Art
Student Services Center
Graduate
Graduate
Math & Science Building
Dance performance
Chinese Lunar New Year
Nursing
Surf city
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?