Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Gordon Institute of TAFE

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

The Gordon, güneydoğu Avustralya'nın Victoria eyaletindeki en büyük bölgesel TAFE enstitülerinden biridir. 75'ten fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan The Gordon'ın ikisi Geelong'da ve bir diğeri Werribee'de olmak üzere üç ana kampüsü vardır. The Gordon, öğrencilerin üniversite eğitimlerine veya kariyerlerine geçişlerine yardımcı olmak için uygulamalı eğitim, pathway programları ve iş yerleştirmeleri yoluyla gerçek beceriler kazanmalarını sağlamaktan gurur duymaktadır.

The Gordon'daki sınıflar, genellikle öğretmenlerden daha fazla destek ve yakın ilgi görülmesi sağlanacak şekilde 15-22 öğrenciden oluşmaktadır. Bu öğretim stili aynı zamanda grup projeleri üzerinde çalışma imkânları sunar ve öğrencilere birbirlerini tanıma şansı vererek akranlar arasındaki etkileşimi teşvik eder.

The Gordon, olağanüstü programları sayesinde Avustralya Yılın Büyük Eğitim Sağlayıcısı Ödülü'nü kazanmıştır ve 12.000 kişilik güçlü bir uluslararası mezunlar ağı geliştirmiştir. Enstitü ayrıca okullar, üniversiteler ve işverenlerin yanı sıra sektör lideri kuruluşlar da dahil olmak üzere yerel toplulukla yakın bir şekilde çalışmaktadır.

Enstitüdeki öğretmenler, öğrencilerin mesleğe hazır olmalarını sağlamak için güncel eğitim sağlamak üzere sektör uzmanlığına sahip yüksek eğitimli profesyonellerdir. NCVER raporuna göre, bu enstitünün mezunları ulusal ortalamanın üzerinde istihdam sonuçları elde etmektedir.

The Gordon'ın Geelong ve Werribee'deki üç ana kampüsü, Melbourne ve sahil kesimine yakın mesafede bulunan, hem ekonomik hem de öğrenci merkezli şehirlerdir. Öğrenciler, meşhur Büyük Okyanus Yolu gibi Avustralya'nın diğer bölgelerini keşfetmek için enstitüyü bir merkez olarak kullanabilirler. Victoria eyaletindeki en büyük ikinci şehir olan Geelong, öğrencilere yemek, müzik ve kültürel festivaller gibi yapabilecekleri birçok şey sunmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Gordon'ın ELICOS programı, öğrencilerin İngilizce öğrenmesini ve pratik yapmasını, arkadaş edinmesini, iş yeri iletişim becerilerini geliştirmesini ve TAFE mesleki eğitimine hazırlanmasını mümkün kılmaktadır.

Program, sektörden ve meslek eğitmenlerinden alınan geri bildirimlerle, deneyimli İngilizce Dil Öğretmenleri tarafından tasarlanmıştır. Öğrenciler, her hafta aşağıdaki oturumlara katılmaktadır:

 • Ders kitabı çalışmaları: Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma dallarında İngilizce dil becerilerini geliştiren haftalık konular.
 • Öğrencilerin yönlendirdiği öğrenim: Her öğrenci, gelişimini bir öğretmenle ele alıp öğrenimini neye odaklayacağını seçer.
 • Projelere dayalı öğrenim: Öğrenciler, bir proje konusu üzerinde ortak karar verir. Araştırma ve sorun çözme konusunda İngilizce becerilerini kullanarak iş birliği, yaratıcılık, liderlik, iletişim ve zaman yönetimi becerilerini geliştirirler.

Ortalama 12-15 kişiden oluşan ELICOS sınıf boyutlarıyla öğrenciler, daha kişisel bir eğitim ve öğretim alır ve öğretmenlerin her öğrenci için daha fazla vakit ayırması mümkün hale gelir. Öğrenciler, İngilizce öğrenim hedeflerine ulaşabilmek için her hafta öğretmenlerinden bire bir geri bildirim alır. Öğrenciler konuşma pratiği, sınav hazırlığı, dinleme, dilbilgisi, kelime dağarcığı ve yazma gibi konularda çeşitli öğrenim kaynaklarından faydalanabilir.

Show more +Show less -
Eğitim Seçenekleri

Eğitim Seçenekleri

The Gordon ticari aşçılık, otelcilik, hemşirelik ve laboratuvar teknolojileri gibi alanlarda çeşitli programlar sunmaktadır.

Ticari Aşçılık Sertifikası III

Bu program, öğrencilere nitelikli bir aşçı veya şef olmaları için gereken eğitimi sağlamaktadır. Öğrenciler, The Gordon'ın modern ekipmanlara sahip olan mutfaklarında eğitim göreceklerdir ve iş pozisyonlarında toplam 360 saatlik deneyim kazanacaklardır.

Bireysel Destek ve Hemşirelik Diploma Sertifikası III

Bu paket ile öğrenciler, 2,5 yıl içerisinde iki derece kazanabilirler. Öğrenciler, Bireysel Destek programında yaşlılar veya engelliler için toplumsal ve/veya yatılı bakım çalışmalarına hazırlanmaktadır. Hemşirelik Diploması ise kayıtlı bir hemşire olmak için ihtiyaç duydukları bilgi ve pratik beceri donanımını sağlamaktadır.

İleri Düzey Bina Tasarım Diploması (Mimari)

The Gordon öğrencileri inşaat teknikleri ve yöntemlerini, saha etütlerini, 2D ve 3D yazılımları, tasarım tekniklerini, çevresel açıdan sürdürülebilir tasarım ilkelerini, proje yönetimi ve idaresini, grafik sunumunu, programlamayı ve dokümantasyon yönetimini öğreneceklerdir.

Muhasebe Sertifikası IV

Bu program ile öğrenciler operasyonel raporlamayı, BAS raporlarını, bütçe hazırlamayı, sınıflandırmayı, kaydetmeyi ve raporlamayı öğrenirler.

Mühendislik Diploması – Mesleki

Bu program, kalite kontrol/güvence gözetimi ve mühendislik tasarımı gibi görevleri yerine getirerek mühendislik teknisyeni olarak çalışmak isteyen öğrenciler için geliştirilmiştir.

Üniversiteye geçiş

Öğrenciler, diğer üniversitelerle birlikte Ön Öğrenim Kredisi (CPL) için başvuru yapabilirler ve diplomalara veya ileri düzey diplomalarla benzer geçiş hakları kazanabilirler. The Gordon mezunları, derecelerine Deakin University, Monash University, RMIT University, Victoria University, Swinburne University of Technology, Federation University ve daha birçok üniversitedeki çeşitli alanlarda devam edebilirler.

Ekonomik açıdan uygun olan TAFE programları sayesinde öğrenciler maddi anlamda tasarruf yaparken iki derece ile mezun olabilirler.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

The Gordon'a başvuran tüm adayları seçtikleri programlara kabul edilmeleri için gereken İngilizce dil koşullarını karşılamaları gereklidir.

The Gordon'daki diploma, ileri düzey diploma ve sertifika programlarının çoğu için aşağıdakiler ibraz edilmelidir:

 • Tüm bölümlerde en az 5.0 olmak üzere toplam 5.5 IELTS puanı (veya dengi) veya
 • Avustralya 12 yıllık eğitim sertifikasının alınması veya
 • Avustralya'da Sertifika IV veya daha üst düzeyde alınan ve son beş yıl içinde tamamlanan bir yeterlilik veya
 • En az bir yıl süreyle Avustralya'da sürdürülen ve son iki yıl içerisinde tamamlanmış olan üniversite eğitimi.

Bunlara ek olarak, kabul edilen başka İngilizce dili testleri veya yeterlilikleri de mevcuttur. The Gordon'daki bazı programlar, giriş için daha yüksek IELTS puanları gerektirebilir. Öğrenciler, kendi programlarının sahip olduğu koşulları inceleyebilirler.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

The Gordon eğitimde birçok avantaj sunmaktadır. Bunlardan biri, öğrencilerin uygulamalı eğitimleri sırasında gerçek dünyada çalışmanın nasıl olacağını deneyimlemelerini sağlayacak sektör ortamlarının benzerlerini oluşturmak için geliştirilen, amaca yönelik tesislerdir.

Yeni bir Gordon Mutfak Okulu, öğrencilerimize aşçılık ve otelcilik eğitimi konusunda bir mükemmeliyet merkezi sağlayacaktır. Tesisler çok sevilen ve kültürel önem taşıyan Davidson Restaurant, Jamie's Ministry of Food, bir sosyal işletme kafesi ve yeni bir fırıncılık eğitim tesisi dahil olmak üzere okulun kendisine ve eğitim alanlarına ev sahipliği yapacaktır.

Enstitü, Geelong City (Şehir) Kampüsü'nde öğrencilere daha fazla gerçek yaşam deneyimi sunan, aynı zamanda halka da açık olan iki eğitim merkezine sahiptir.

Show more +Show less -
Kampüste Konaklama

Kampüste Konaklama

The Gordon Öğrenci Yurdu, yabancı öğrenciler için uygun fiyatlı, konforlu ve eğlenceli bir yaşam alanı sunmaktadır. Mevcut olan haftalık ücret, tüm kamu hizmetleri ve WiFi dahil olmak üzere 140 Avustralya dolarıdır.

Doğu Geelong Kampüsünde bulunan ve şehir kampüsüne arabayla 10 dakikalık uzaklıkta bulunan Gordon Yurt topluluğu, sıcak kanlılığıyla ve misafirperver ortamıyla tanınmaktadır. Üç farklı bölümden oluşmaktadır ve 50 adet mobilyalı yatak odası vardır. Odaların hepsi geniştir, ortak mutfak ve banyo tesisleriyle beraber iki kişilik yataklar içermektedir.

Yabancı öğrenciler, güvenli ve destekleyici bir ortamda bağımsız yaşam becerilerini geliştirme fırsatlarına sahip olurlar. 24 saat aktif olan güvenliğin yanı sıra bir yurt yöneticisi de öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Ayrıca bölümlerin her birinde ufak sorunlarla ilgilenecek bir yerleşik danışman bulunmaktadır, devamında bu sorunlar yöneticiye iletilecektir. Kampüste yaşamak, öğrencilerin kampüsteki bütün tesislere kolayca erişebilmelerini sağlamaktadır ve yeni dostluklar kurmaları için çok iyi bir seçenektir.

Show more +Show less -
İstihdam Yardımı

İstihdam Yardımı

Kariyer danışmanları

The Gordon'daki kariyer ekibi, hem mevcut hem de aday öğrenciler için ücretsiz ve aynı zamanda özel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Enstitünün kariyer danışmanları ayrıca program başvuru desteğine de sahiptir. Mevcut öğrenciler iş başvuruları, mülakat becerileri, özgeçmişler ve istihdam bilgileri konusunda yardım alabilirler.

Beceriler ve İş Merkezi

The Gordon'un Beceriler ve İş Merkezi, öğrencilere aşağıdaki CareerHub hizmetlerini sunmaktadır:

 • Yarı zamanlı, tam zamanlı işlerin yanı sıra geçici işler, çıraklık, gönüllülük, yerleştirme ve staj olanakları keşfedin.
 • Iş başvurusu incelemelerine, ücretsiz profesyonel kariyer danışmanlığına, kariyer geçişi çalıştaylarına ve endüstri etkinliklerine erişin.
 • İş gücü piyasasında yükselişte olanlar ve olmayanlar, istihdam ve işe alım eğilimlerindeki en önemli ve en yeni haberler hakkında daha fazla bilgi alın.

Show more +Show less -

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at The Gordon
Join us at The Gordon
Join us at The Gordon
Join us at The Gordon
Join us at The Gordon
Join us at The Gordon
Join us at The Gordon
Join us at The Gordon
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2469

 • $1038
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $395
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin