Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Green River College

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Green River College, iki yıllık eğitim veren bir yüksekokul olup üniversiteye geçişte bir liderdir. Öğrenciler, seçtin ABD üniversitelerine geçiş yapmadan önce para biriktirebilir, ek destek alabilir ve seçecekleri anadalı değerlendirebilirler.

1965 yılında kurulan bu ödüllü eğitim kurumu, geleneksel üniversitelere kıyasla daha ekonomik bir seçenektir. 60'ı aşkın ülkeden 1.400'ün üzerinde uluslararası öğrenci her yıl burada öğrenim görmektedir. Toplam öğrenci nüfusu yaklaşık 11.000'dir.

Yüksekokul kampüsü, öğrencilerin ağaçlar ve yeşil alanlarla çevrelendiği 72 hektarlık göz alıcı ormanlık arazi üzerinde kuruludur. Eğitim, modern tesisler ve binalarda yürütülmekte olup kampüste konaklama seçeneği mevcuttur. Öğrenciler, gönüllülük imkânları, spor takımları ve fitness tesislerinin yanı sıra 60'ın üzerinde kulüp dahil olmak üzere canlı bir sosyal atmosfere sahip çeşitli bir kampüs topluluğunun tadını çıkarır.

Mevcut uluslararası programlar arasında üniversite geçiş pathway programları, Yoğun İngilizce ve lise tamamlama seçenekleri yer alır. Ayrıca, kişiye özel yönlendirme hizmetleri, akran yönlendirme programları ve liderlik gelişim programları gibi faydalı hizmetler mevcuttur.

Green River College, Seattle'ın 45 dakika güneyinde, Washington eyaletinin Auburn şehrinde bulunur. Parklar, alışveriş merkezleri, tiyatrolar, konser salonları ve spor tesislerinin yanı sıra 77.000 kişiden oluşan bir nüfusa ev sahipliği yapar. Buradan Vancouver'a 3 saatten az bir sürede Pasifik Okyanusu'na ise sadece iki saatte ulaşılabilir.

Uluslararası öğrenciler, akademik hedeflerine erişmelerine yardımcı olacak bir eğitim alacaklarından emin olabilirler. Uluslararası programlardan sorumlu başkan yardımcısı buna ilişkin şunları söylemiştir: ''Öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmelerine, yaşamlarını dönüştürmelerine ve dünyayı daha iyi bir yer yapmalarına yardımcı olmak için çalışıyoruz.''

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Önce çevrimiçi sonra kampüste eğitim

Uluslararası öğrenciler, koronavirüs pandemisine rağmen Amerika'da eğitim alabilirler. Green River College'a kayıt yaptırarak derslere evden çevrimiçi olarak başlayabilirler.

2+2 transfer programı aracılığıyla öğrenciler:

 1. evlerinden Green River programlarında öğrenim görebilir ve
 2. birebir dersler başladığında Green River College'a gidebilirler.
 3. Ayrıca bir lisans programını tamamladıktan sonra, ABD veya Kanada'da seçkin bir üniversiteye geçiş yapabilirler.
 4. Prestijli bir Amerikan üniversitesinde öğrenimlerini tamamlayabilir ve tam bir lisans derecesi elde edebilirler.

Yoğun Çevrimiçi İngilizce

Yoğun Çevrimiçi İngilizce programı öğrencilerin evden öğrenim görürken İngilizcelerini geliştirmelerine yardımcı olur. Öğrenciler küçük gruplar halinde öğrenim görür ve üstün nitelikli öğretmenler tarafından kendilerine bireysel ilgi gösterilir. Öğrenciler, ne kadar süre öğrenim görmek göreceklerini ve ne zaman başlayacaklarını kendileri seçebilir. Her çeyrek dönem için 10 farklı başlangıç tarihi mevcuttur. Green River College, öğrenci kaydının öncesinde 1 günlük ücretsiz gözlem seçeneği sunar.

Mevcut imkânlar:

 • Uygun saatlerde haftalık 20 saat ders (Pazartesiden Cumaya)
 • Bireysel ilgiyi maksimum düzeye çıkarmak için sınırlı sınıf mevcutları
 • Düzenli çevrimiçi ve sanal öğretmen bağlantısı ile tüm materyallere çevrimiçi erişim
 • Daha hızlı ilerlemek isteyen öğrencilere yönelik ek çevrimiçi kaynaklar
 • Tüm becerileri - okuma, yazma, dinleme, konuşma ve dilbilgisi - içeren bağımsız modüller
 • Akademik ve kültürel açıdan önemli konular
 • Çeyrek dönem sonunda bir sonraki döneme yerleştirme için sınavlar

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Üniversite geçişleri için yönlendirme

Green River College, ABD'de iki yıllık yüksekokullara kayıt yaptıran uluslararası öğrenci oranı ile 9. sırada yer alır (IIE 2018/19). Kurum son yıllarda, Paul Simon Uluslararasılaştırma Ödülü gibi pek çok ödüle layık görülmüştür.

Sınıflar ve profesörler

Dersler, öğretim asistanları tarafından değil profesörler tarafından verilir. Ortalama sınıf mevcudu 25'dir. Dolayısıyla düşük öğrenci-öğretmen oranı öğrencilerin daha fazla bireysel ilgi ve ihtiyaç duydukları yardımı alabilecekleri anlamına gelir. Her uluslararası öğrenciye bir akademik danışman atanır ve birlikte, öğrencinin üniversiteye aktarabileceği doğru dersleri alabilmesi için özel bir çalışma planı hazırlarlar. Öğrencilere Danışmanlık, Yönlendirme ve Geniş Kapsamlılık ücretsiz olarak sunulur.

Öğrenciler, sık sık Green River'daki eğitmenlerin oldukça yardımsever, samimi ve eğitim verdikleri konu alanında tutkulu olduklarını belirtmektedir. Sınıf mevcutları sınırlı olup öğretimi desteklemeye yönelik çeşitli kaynaklar mevcuttur. Ayrıca, danışmanlar destekleyici, cana yakın ve bilgilendiricidirler.

Öğrenci Görüşleri

Cornell University'ye geçiş yapan Ivania Livia Hartanto kurumla ilgili olarak şunları söylemiştir: "Green River'da öğrenim görmek bana yalnızca harika bir eğitim sunmakla kalmadı aynı zamanda büyüyüp bir aile hissini tadabileceğim samimi bir ortam sundu. Green River beni olabileceğimin en iyi olmaya teşvik etti".

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Uluslararası öğrencilere yönelik öğrenim seçenekleri şunlardır:

Üniversiteye Geçiş

2+2 geçiş programları öğrencilere, lisans derece programlarının ilk iki yılını Green River College'da alma imkânı sunar. Bu, bir üniversite derecesinin ilk 2 yılına eşdeğerdir. Ardından öğrenciler, kalan 2 öğrenim yıllarını tamamlamak üzere prestijli Amerikan üniversitelere geçiş yapabilirler.

Üniversite Geçiş Pathway Programı (UTP) öğrencilere, kurumun ortaklığa sahip olduğu 40 üniversiteye koşullu giriş fırsatı sunar.

Green River College, işletme, bilgisayar bilimi, mühendislik, havacılık, iktisat, psikoloji, iletişim, biyoloji bilimleri, edebiyat, konaklama, bilgi teknolojisi ve uluslararası ilişkiler dahil olmak üzere 100'ün üzerinde anadal seçeneği sunar.

Lise Tamamlama Seçeneği

Lise öğrenimlerini tamamlamak isteyen öğrenciler aynı zamanda yüksekokul kredileri elde edebilirler. Bu, üniversiteye geçiş için bir hızlı ilerleme fırsatı olup Lise Değişim öğrencileri için iyi bir seçenektir.

Yoğunlaştırılmış İngilizce

Uluslararası öğrenciler, dil becerilerini geliştirebilir ve ABD'de akademik öğrenimlerine hazırlanabilirler.

Eğitime bir yıl ara verme (gap year), hazırlık programları, geçiş programları ve liderlik girişimleri gibi diğer seçenekler de mevcuttur.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Öğrencilerin Green River College'a giriş için pek çok kriteri yerine getirmeleri gerekecektir. Bunlar arasında 16 yaş ve üzerinde olmak ve şu belgeleri sunmak yer alır:

 • Tamamlanmış başvuru formu
 • Ekonomik yeterliliği gösteren finansal beyan veya banka hesap durumu
 • Pasaport ve sağlık durumunu gösterir rapor

İngilizce dil şartları

Anadili İngilizce olmayan öğrencilerin dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekecektir. Bunu dil sınavı aracılığıyla yapabilirler. Bu sınavlar:

 • Her bölümden en az 5.0 almak kaydıyla 5.5 IELTS puanı
 • Uluslararası TOEFL sınavından 61/173/500 veya üzerinde bir not almak
 • Sınav merkezlerinin Covid-19 dolayısıyla kapanmaları durumunda Green River kurumsal TOEFL veya iBT Special Home Edition sınavları
 • Kabul edilen eşdeğer bir sınav
 • Dil şartlarını yerine getiremeyen adaylar önce Yoğunlaştırılmış İngilizce programına katılabilirler

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Green River College'da hâlihazırda öğrenim gören ve yeni öğrencilere yönelik pek çok burs imkânı mevcuttur. Bunlar, öğrenim ücretinden muafiyet veya iş hibesi şeklinde verilir.

Yeni öğrencilere yönelik burslar arasında şunlar yer alır:

 • Başarı, liyakat ve liderlik bursları – 500 Amerikan Doları'na kadar.
 • Liderlik İş Hibesi: Uluslararası Öğrenci Elçisi (ISA) Çıraklık Programı – 1.000 Amerikan Doları'na kadar hibe.

Hâlihazırda öğrenim gören öğrencilere yönelik burslar şunlardır:

 • Başarı bursları – 500 Amerikan Doları
 • Liderlik İş Hibesi: Uluslararası Öğrenci Elçisi (ISA) Çıraklık Programı – Öğrenciler yaklaşık 5.500 Amerikan Doları kazanabilirler.
 • Kampüs Topluluk Hizmeti: Akran Gönüllüler
 • Topluluk Hizmeti: Gönüllü pozisyonları

Bir bursa veya hibeye hak kazanabilmek için öğrencilerin belirli kriterleri yerine getirmeleri gerekir. Örneğin, yazılı bir başvuruda bulunmaları veya Kampüs Yaşam Ofisi'ne kayıt yaptırmaları gerekir. Yeterlilik kriterleri, mevcut burslara göre değişiklik gösterir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Green River College, öğrencilerinin prestijli Amerikan üniversitelerine geçişini sağlayan seçkin yüksekokullardan biridir. 2+2 programı aracılığıyla öğrenciler bir lisans derece programının ilk iki yılını burada okuyabilir ve ardından Amerikan veya Kanadalı bir eğitim kurumunda kalan iki yıla devam edebilirler.

Bu güne kadar öğrenciler, fark yaratan üniversitelerde öğrenimlerini sürdürmüşlerdir. Bunlardan bazıları:

Kariyer ve Yönlendirme Merkezi

Mevcut kapsamlı kariyer hizmetleri öğrencilerin kariyer planlarını belirlemelerine yardımcı olur. Üniversiteye geçişe hazırlanma, akademik gelişim, program şartlarını değerlendirme, yüksekokul yönlendirmeleri ve pek çok diğer konuda destek imkânı mevcuttur.

Anadala Göre Yönlendirme

Uluslararası öğrencilere seçtikleri anadalla göre bir danışman atanır. Bu sayede her bir danışman atandığı alanda detaylı araştırmalar yapabilir. Bu, öğrencilere kendilerine en uygun üniversitelerde belirli anadallara geçiş konusunda en iyi tavsiyelerin sunulacağı anlamına gelir.

Üniversiteye Geçiş Fuarı

Green River College, yılda iki kez 100'ün üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapar. Bu etkinlik sırasında öğrenciler üniversiteye geçiş konusunda bilgiler alabilir ve üniversite kayıt personeli ile buluşabilir.

Show more +Show less -
1126
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Welcome week at GRC
Watering wall in Kennelly Commons
Students at the Engineering Lab
Tutoring Center
Overview of Kennelly Commons
Student Bedroom
Student life
Library
Engineering Lab
Student Union
Student life
Campus Corner Apartments
International Programs Building
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
5.0
Pichpanharath
Green River College
Green River provides all sorts of needed and important information regarding immigration, transfer, and degree planning. I think coming to Green River prior to transferring to any other institutions is a good choice. Besides, I really appreciate its staffs in terms of vigorous efforts put in improving the service as well as the facilities. The school’s president also made sure the students’ addressed concerns are taken care of. For instance, more parking space has been provided after being informed of the issue...
Daha fazla göster +
Green River College Green River College
Rated5/5based on1 student reviews
Green River provides all sorts of needed and important information regarding immigration, transfer, and degree planning. I think coming to Green River prior to transferring to any other institutions is a good choice. Besides, I really appreciate its staffs in terms of vigorous efforts put in improving the service as well as the facilities. The school’s president also made sure the students’ addressed concerns are taken care of. For instance, more parking space has been provided after being informed of the issue... Customer reviews:
Green River College - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Green River College Green River College
Rated5/5based on1 student reviews
Green River provides all sorts of needed and important information regarding immigration, transfer, and degree planning. I think coming to Green River prior to transferring to any other institutions is a good choice. Besides, I really appreciate its staffs in terms of vigorous efforts put in improving the service as well as the facilities. The school’s president also made sure the students’ addressed concerns are taken care of. For instance, more parking space has been provided after being informed of the issue... Customer reviews:
Green River College - by, 2020-01-08
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?