Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Griffith College

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

Griffith College (GC), Avustralya'nın Queensland şehrinde bulunmakta olup Griffith University'de bir lisans programının ikinci yılına doğrudan erişim için çeşitli konu alanlarında alternatif birinci yıl eğitimi sunar. GC'den alınacak bir diploma Griffith University'de 60'ın üzerinde lisans derecesine giriş imkânı sunar ve ayrıca 8-12 ay süreli hızlı öğrenim seçenekleri mevcuttur.

Öğrencilerin yılda ortalama 280 güneşli günün tadını çıkarabilmeleri dolayısıyla Queensland, ‘Sunshine State' (Güneş Işığı Eyaleti) olarak bilinir. 7.000 kilometreden daha uzun kıyı şeridi, tropik adaları, dağlık yağmur ormanları ve 200'den fazla milli parkı ile eyalette bu ideal hava şartlarında keşfedilecek pek çok şey vardır. GC, bu heyecan verici manzaraların keşfedilmesi için ideal bir konuma sahiptir. Ayrıca Queensland kasaba ve şehirleri dünyadaki en yaşanabilir kasaba ve şehirler arasında yer alır.

GC, Avustralya'da iki konumda hizmet verir. Griffith University Southport kampüsü, beyaz kumlu plajları ve sörf etkinlikleri ile tanınan Gold Coast'ta bulunur. Mt Gravatt kampüsü ise Queensland'in başkenti olan ve aynı zamanda Avustralya'nın en hızlı büyüyen ve en çeşitli şehirlerden biri olan Brisbane'de bulunur. Her bir şehirde canlı restoranlar, barlar, açık rekreasyon alanları ve büyümekte olan bir sanat ve kültür ortamı mevcuttur. İki kampüs birbirinden yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta olup arabayla 1 saatten kısa bir yolculuk süresi içinde kolaylıkla erişilebilirdir.

GC, 20 yılı aşkın bir süredir Griffith University ile ortaklığa sahip olup binlerce mezunu yükseköğretimlerinin bir sonrası aşamasına başarılı bir şekilde hazırlamıştır. Yeni öğrenciler, Avustralya ve dünya çapından 18.000'in üzerinde öğrencinin yer aldığı bir topluluğa katılır. Burada, kurum tarafından her seviyede teşvik edilen kültürel çeşitlilik ve katılım ile birlikte büyümekte olan uluslararası bir öğrenci ağı mevcuttur. GC'de bir pathway (geçiş/hazırlık) programı Avustralya'da ileri üniversite eğitimi için muhteşem bir hazırlık niteliği taşır.

Show more +Show less -
Kampüsler

Kampüsler

Griffith College, her ikisi de doğrudan Griffith University kampüslerinde bulunan Brisbane (Mount Gravatt) ve Gold Coast adlı kampüs konumlarında hizmet verir. Griffith College'tan Griffith University'ye geçişin köşe başında olması dolayısıyla bu, öğrencilerin daha en başından kendilerinden emin hissetmelerine ve üniversite yaşamına alışmalarına yardımcı olur. Griffith'in Mount Gravatt kampüsü Brisbane şehrinden oldukça yakın bir konumda Gold Coast kampüsü ise dört şeritli Pasifik Otoyolu üzerinde yaklaşık 1 saat sürüş mesafesindedir.

Brisbane (Mount Gravatt) kampüsü

Griffith College'ın ilk hizmet verdiği konum olan Mount Gravatt kampüsü, panoramik Brisbane manzaraları ile Toohey Ormanı'nın kenarında bulunur. Kampüs, 4.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmakta olup kriminoloji ve ceza adaleti, eğitim, psikoloji, mühendislik, bilgi teknolojisi, işletme ve tasarım dahil olmak üzere çeşitli alanlarda programlar sunar.

Kampüsteki diğer imkânlar arasında dünya standartlarında bir sağlık ve fitness salonu kapalı ve açık rekreasyon alanları fitness merkezi basketbol ve netbol sahaları vd. yer alır. Yurt tarzındaki binalar ve tek kişilik, kilitlenebilir oda seçenekleri ile bağımsız daireler kampüsteki konaklama seçeneklerinden bazılarıdır.

Gold Coast Kampüsü

Gold Coast Kampüsü, Griffith'in en büyük kampüsü olup Brisbane'in güneyine yaklaşık bir saatlik, bölgenin dünyaca ünlü plajlarına ve 57 km uzunluğundaki kıyı şeridine ise sadece dakikalar uzaklıktadır. Kampüs, 18.000'in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapmakta olup hemen hemen her disiplinde öğrenim ve araştırma imkânlarına ek olarak çeşitli modern tesislere sahiptir. Gold Coast Kampüsü'ndeki öğrencilerin dinamik ve heyecan verici bir öğrenci yaşam tarzına, geniş kapsamlı spor tesislerine, kampüsteki muhteşem hizmetlere ve çeşitli kafe ve restoranlara erişimleri bulunur.

2013 yılında 150 milyon AUD yatırım yapılan Griffith Sağlık Merkezi'nin 2014 yılında ise 38 milyon AUD yatırım yapılan Griffith İşletme Okulu'nun açılışı, Gold Coast Kampüsü'nün büyüme ve gelişmesinde önemli birer adım olmuştur.

Show more +Show less -
Neden Queensland?

Neden Queensland?

Queensland, Brisbane'de yılda ortalama 300'den fazla günün Gold Coast'ta ise ortalama 245 günün güneşli olduğu, yıl boyunca muhteşem olan iklimi ve mavi gökyüzü dolayısıyla yaygın olarak ‘Güneş Işığı Eyaleti' olarak anılır. Griffith College, Queensland'ın güneydoğusunda bulunmakta olup iki kampüsünün birbirinden uzaklığı 1 saatten azdır. Mount Gravatt Kampüsü, içinden güzel bir nehrin geçtiği temiz ve modern bir şehir olan Brisbane'in merkezine yakındır. Gold Coast Kampüsü ise bölgenin ünlü plajları ve eğlence seçeneklerinden adeta iki adım uzaklıkta bulunur.

Spor düşkünü olanlar için, her iki kampüsten de çoğunda basketbol ve netbol sahaları bulunan park ve yeşil alanlara erişim oldukça kolaydır. Sahili sevenler için ise Gold Coast'un dünyaca ünlü Surfers Paradise'ından Brisbane'in yapay plajına ve South Bank Parklands'ın merkezindeki halka açık havuza kadar çok sayıda seçenek mevcuttur. Doğayı seven öğrenciler, her iki kampüsün yakınında bulunan göz alıcı dağlarda yürüyüş, tırmanış veya vahşi yaşam keşifleri yapabilirler. Aynı zamanda çok sayıda kafe, restoran, eğlence parkı ve yakın mesafede bulunan diğer pek çok seçenek ve her hafta düzenlenen ilgi çekici panayırlar ve etkinlikler dahil olmak üzere bol miktarda kentsel boş zaman faaliyetleri mevcuttur.

Çok sayıdaki toplu taşıma seçenekleri sayesinde bu şehirde gezmek oldukça kolaydır. Aynı zamanda, iyi belirlenmiş bisiklet yollarında bisiklet sürmek de sağlıklı kalmanın harika bir yolu olmasının yanı sıra seyahat için de çok iyi bir seçenektir.

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Griffith College, öğrencilere pek çoğu doğrudan Griffith University'de öğrenimin ikinci yılına geçiş sunan bir yıllık öğrenim programları olan çeşitli öğrenim seçenekleri sunar.

Hazırlık programı

Hazırlık programı, öğrencileri edebiyat, işletme, ticaret, tasarım, mühendislik, sağlık, otel yönetimi, bilgi teknolojisi ve fen alanlarında diploma veya derece programlarına hazırlamak üzere tasarlanır. Program, iki 3 aylık dönemde tamamlanabilmekte olup bilgisayar becerileri ve kültürlerarası çalışmaların yanı sıra akademik iletişim becerilerine ağırlık verilir.

Diplomalar

Diploma programları, Griffith University'deki derecelerin birinci yılında aranan kredi puanları ile aynı puanı sağlayacak şekilde tasarlanır bu, programa bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bir öğrenim yılı için yaklaşık 80 krediye denk gelir. Yüksekokul öğrencileri, bu sayede Griffith University'deki derecelerinin ikinci yılına doğrudan geçiş yapabilir.

Önlisans derecesi

Bu iki yıllık program, Griffith University Ticaret Lisans, Uluslararası Turizm ve Otel Yönetimi Lisans veya İşletme Lisans derecelerinin üçüncü yılına doğrudan geçiş imkanı sağlar.

İkinci yıla başlamak için şartları sağlamayan öğrenciler, bu önlisans derecesine yönelik bir yıllık kredi toplamış olacaktır bu da onların Griffith University'de ileri öğrenim çalışmalarına başarılı bir şekilde geçmelerine kolaylık sağlar.

Yüksek Lisans Hazırlık Programı (MQP)

Bu program, öğrencilere Avustralya'da lisansüstü seviyede öğrenim çalışmalarının başarılı olarak tamamlanması için gereken bilgi, değer ve becerileri kazandırmayı amaçlar. Yüksek Lisans Hazırlık Programı'ndaki 4 dört dersin tümünün başarılı bir şekilde tamamlanması, öğrencilerin Griffith University yüksek lisans öğrenim programlarına geçişine imkân tanır.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Griffith College'da öğrenciler çok sayıda, kapsamlı destek hizmetlerinden faydalanabilir.

Akademik destek

Öğrenciler, öğrenim planı, teknoloji, matematik, İngilizce dil vd. konularda becerilerini geliştirmek için destek almak üzere öğretim personeli ve öğrenci öğrenim danışmanları ile iletişime gelebilirler.

Öğretim görevlilerine danışma

Tüm öğretim görevlileri ve eğitmenler, çevrimiçi olarak veya kampüste yüz yüze öğrencilerle görüşmek için hazırdır. Bir ders ile ilgili sıkıntılar yaşayan öğrencilerin, planlanan görüşme süresi zarfından öğretim görevlileri ile buluşmaları tavsiye edilir.

Ödev yardımı

Griffith College, 3 aylık dönem süresince öğrencilere ödev taslakları, araştırma yardımcı, yazma ve kaynak kullanma konusunda yardımcı olacak akademik öğrenim danışmanlarına sahiptir.

Sağlık ve iyi yaşam

Griffith College, öğrencilere stres veya endişe yaratabilecek olan duygusal iyi hal ile ilgili belirli alanlarda ya da yaşam ile ilgili her türlü konuda destek verebilecek olan deneyimli danışmanlara sahiptir. Griffith, sağlıklı yaşamın başarılı bir öğrenimin temel parçalarından olduğunun bilincinde olup olumlu yaşam tercihlerini teşvik etmeye ve öğrencilerin karşı karşıya olabileceği her türlü sağlık sorunu ile başa çıkmaya yönelik hizmetler sunar.

Emniyet ve güvenlik

Griffith College, kampüste veya çevrimiçi olarak güvenli ve kapsayıcı topluluklar sunmaya önem verir. Kampüsteki 7/24 güvenlik hizmetleri öğrencilerin daima ve zamanında ihtiyaçlarını olan yardımı alabilmelerini sağlar.

Show more +Show less -
Konaklama seçenekleri

Konaklama seçenekleri

Griffith College, her iki kampüsünde de ister oldukça sosyal bir çevre ister bireysel yaşam odaklı olsun tüm tercihlere uyacak çok sayıda konaklama seçeneği sunar.

Kampüste konaklama

Elverişli konuma öncelik veren öğrenciler, Griffith College'ın her iki kampüsünde de sunduğu konaklama seçeneklerinden faydalanabilir. Bunlar ortak alanlar, kablosuz internet ve indirimli spor salonu üyeliği gibi avantajlara erişime ek olarak dersliklere kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan, yeme-içmeyi kapsamayan konaklama seçenekleridir.

Kampüs dışında konaklama

Kampüs dışında konaklamayı tercih eden öğrenciler mobilyalı, ortak kullanıma yönelik evler veya apartmanlarda yaşayabilirler. Genellikle diğer öğrencilerle birlikte yaşanır dolayısıyla bu seçenek, öğrenciye kendisi gibi Avustralya'daki yaşamı öğrenmekte olan, kafa dengi diğer bireylerin desteğini hissederken bağımsız yaşama imkânı sunar.

Aile yanında konaklama

Pek çok yerli aile, uluslararası öğrencilerin kendileri ile birlikte yaşamasına oldukça sıcak bakar. Aileler öğrencilerin Avustralya'daki yaşam biçimi hakkındaki her türlü soruları konusunda yardımcı olabileceğinden öğrenciler adeta kendi ailelerinde hissederler. Aile yanında konaklama seçeneğin mobilya ve yemek dahildir.

Griffith College, öğrencilerin Queensland'daki ilk birkaç günlerinde kısa süreli, geçici konaklama ayarlamalarını ve yerleştikten sonra ise kendilerine uyan bir yaşam biçimini seçmelerini tavsiye eder.

Show more +Show less -
Öğrenci Hayatı

Öğrenci Hayatı

Griffith College, öğrencilere sınıf ortamının dışında sosyalleşmek ve ağ kurmak ve hatta en sevdikleri sporu yapabilmek için çeşitli seçenekler sunar.

Sosyal kulüpler

Griffith University, tamamı Griffith College öğrencilerine açık olan 120'den fazla sosyal kulüp seçeneği sunar. Bu kulüpler eğitsel, mesleki, siyasi, rekreasyonel, kültürel ve toplumsal konulardan spor ve diğer özel ilgi alanlarına kadar çok çeşitli ilgi gruplarının ihtiyaçlarına yöneliktir. Bu kulüpler, öğrencilerin yeni arkadaşlar edinmeleri ve ilgilerini paylaşmaları için en iyi yoldur.

Aynı zamanda, bir kulübe katılmanın ücretsiz araç-gereç kiralama sosyal imkânlar ve ağ kurma imkânları yönetim ve liderlik becerilerini bir akran ortamında geliştirme fırsatları birey ve kulüp başarılarının takdiri gibi somut faydaları da mevcuttur.

Spor

Uluslararası öğrenciler, Griffith University'nin dünya standartlarındaki spor ve fitness tesislerine erişim sağlayabilir. Öğrenciler, dilerlerse eğlence dilerlerse üniversiteyi temsil amaçlı olarak yarışmak için çeşitli spor etkinliklerine ve müsabakalarına katılabilirler. Griffith University'nin spor kulüpleri, tüm oyuncu türleri ve deneyim seviyelerine göre ihtiyaçları karşılar ve öğrencilere düzenli sosyal yarışmalara katılımın yanı sıra yalnızca eğlence amaçlı spor yapma fırsatı sunar.

Show more +Show less -
2035
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at Griffith College
Join us at Griffith College
Join us at Griffith College
Join us at Griffith College
Join us at Griffith College
Join us at Griffith College
Join us at Griffith College
Join us at Griffith College
Join us at Griffith College
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?