Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Heriot-Watt University

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Heriot-Watt University uluslararası çapta şu anda 270. sırada bulunan dünyada öncü bir kurumdur (QS World 2022).

Edinburgh'deki ana kampüsüne ev sahipliği yapan küresel görünümde canlı bir öğrenci deneyimi sunar, fakat aynı zamanda Dubai ve Malezya'da buna eşlik eden altyapıları da vardır.

Heriot-Watt dünya genelinde 30.000'in üzerinde öğrenci ve 150 ülkedeki ortak kurumlarıyla gerçek bir küresel üniversite olmasıyla iftihar eder. Heriot-Watt'daki öğrenciler küresel görünümüyle dünyada 37'nci sırada olan üniversitenin kendilerine açtığı dünyayı ve yüksek kalitede eğitimi burada bulmuştur (THE 2019). 2018 yılında, The Times/Sunday Times İyi Üniversite Kılavuzu'nda Yılın Uluslararası Üniversitesi olarak adlandırılmıştır.

Lisans ve yüksek lisans düzeylerinde çok çeşitli dersler sunan Heriot-Watt işletme, mühendislik, tasarım artı fizik, sosyal ve yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmıştır. Dünya çapında büyük bir fark yaratacak öğrencilerle, gerçek dünya ve toplumu etkileyebilecek konulara odaklanır.

Çeşitli temel üniversite lig fikstürlerinde sürekli üst sıralarda yer alan Heriot-Watt araştırma, öğrenci memnuniyeti, mezun istihdamı ve öğretim kalitesi gibi konularda olumlu tanınan dünya standardında bir üniversite olarak kabul edilir.

Edinburgh, Orkney ve İskoç sınırlarında bulunan üç İskoç kampüsü İngiltere'de ilham verici bir çevre, birinci sınıf tesisler ve samimi karşılayan, çok kültürlü bir ortama ulaşma imkanı sunar. Başka bir yerde, Putrajaya'nın yansıması olduğu için Malezya'nın en yenilikçi üniversitelerinden birini yaratmak için Dubai'de türünün ilk örneği olan kampüse öncülük etmiştir. Rekabetçi tutarlarda öğrenim harcı ücretleriyle yüksek kalitede ve küresel olarak erişilebilir bir kurumu temsil eder.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Ayrıcalıklı Bloomberg Erişimi

Finans devleriyle akademik ortaklığı olan Bloomberg Heriot-Watt öğrencilerine heyecan verici ve ayrıcalıklı fırsatlar sunmaktadır. Üniversite finans alanında gerçek yaşam, uygulamalı öğrenme deneyimleri sunma konusunda liderliği tanınarak bir Bloomberg Deneyimsel Öğrenme Ortağı olarak adlandırılmıştır. Öğrenciler artık CV'lerini kurumun geniş irtibat ve iş fırsatları ağına yükleyebilmektedir.

İki taraf arasındaki ortaklık öğrencilerin sanal ticaret odaları ve gerçek yaşam pratik uygulamalarla öğrenim deneyimine bağlantı da dahil teknoloji harikası Bloomberg Finans Laboratuarı'nı kullandığını göstermektedir.

Malezya bağlantısında Mühendislik

Heriot-Watt University Malezya kampüsü Malezya Mühendislik Kurumu ile bir Mutabakat Anlaşması (MoU) imzalayarak beş yıllık ortaklığa girmiştir. Ortaklık mühendislik öğrencilerine paha biçilmez içgörü ile ulusal ve uluslararası düzeyde endüstri bünyesinde uzmanlığa erişim de dahil heyecan verici fırsatlar sunarak iki ortaklık arasında stratejik işbirliğinin yolunu açacak şekilde tasarlanmıştır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

En yüksek kaliteye ulaşma çabası veren seçkin bir öğrenim ortamı olan Heriot-Watt öğrencilerini desteklemek için dünya standardında bir öğretim elemanı kadrosu çalıştırmaktadır. Üniversiteye, okullarının her birinde akademik ve endüstri uzmanlığının mükemmel bir karmasına sahip geniş kapsamlı yüksek nitelikli personel eşlik etmektedir. Endüstri fırsatlarına bağlantılar sağlamakta ve öğrencilerin deneyimlerinden yararlanmalarına imkan tanırken, aynı zamanda öğrencilerin öğrenim hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için gereken tüm desteği sunmaktadır.

Dünya çapındaki 2018/19 QS Dünya Üniversiteler Sıralaması tablosunda 302'nci sırada yer alması üniversitenin akademik mükemmeliyetini yansıtmaktadır. Ayrıca İngiltere'de 2020 Eksiksiz Üniversite Kılavuzu'nda 35'inci ve İskoçya'da akademik kadro tarafından yönlendirilen ve hırslı öğrencilerin başarısını takdir eden araştırma etkinliği konusunda en üst sırada gösterilmiştir (REF 2014).

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Heriot-Watt University beş akademik fakülte ve bir de lisans üstü fakülteden oluşmaktadır. Her biri gerçek dünya ve akademik deneyimle yüksek nitelikli ve endüstri lideri akademik personel aracılığıyla öğrencilere ihtisas sağlayarak belli akademik alanlarda uzmanlaşmıştır. Fakülteler şöyledir:

Edinburgh İşletme Fakültesi

Kraliyet Fermanı akreditasyonuna sahip önde gelen bir lisans üstü fakilte olan Edinburgh İşletme Fakültesi küresel ölçekte eğitim verir. Bir dizi MBA, MSc, DBA ve PhD program olanağı sunar.

Enerji, Yer Bilimi, Altyapı ve Toplum

Çok disiplinli araştırma ve öğretimi, ekonomik kalkınma ve toplumsal eşitlik için kritik öneme sahip alanlara odaklanmasıyla tanınan İngiltere'nin önde gelen bir kurumu.

Mühendislik ve Fizik Bilimleri

İnovasyon ve keşif yoluyla küresel bir etki yaratan bir dizi ders ve araştırma enstitüsünün yer aldığı seçkin bir araştırma mükemmeliyeti geçmişi.

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

Matematik ve bilgisayar bilimleriyle ilgili birçok disiplinde lisans, yüksek lisans ve araştırma odaklı dereceler sunar.

Sosyal Bilimler

Yüksek vasıflı mezunlar veren küresel profilde endüstri odaklı derece programları. Ayrıca uluslararası üne sahip uzaktan eğitim programları ve iyi yapılandırılmış bir PhD programı ile eğitim öncesi İngilizce Dil kursları da sunar.

Tekstil ve Tasarım

Moda endüstrisi ve seçkin tesislerle olan yakın bağlantılarıyla yaratıcı bir fakülte.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Heriot-Watt kabul için farklı ve özel ders koşullarına sahip, küresel olarak kabul görmüş farklı nitelikler arayarak dünyanın her yerinden öğrenciler için ulaşılabilir olmayı hedeflemektedir.

İlk dil olarak İngilizce okumayan öğrencilerin yeterliliklerini kanıtlaması gerekir ve bunu birçok farklı yolla yapabilirler. Çeşitli testler kanıt olarak kabul edilirken, şart koşulan seviye IELTS puanlarıyla uyumlu aralıktadır:

 • Temel dersler için 5.5
 • Lisans dersleri için 6.0
 • Yüksek lisans dersleri için 6.5

İngilizce Dil koşullarını karşılayanlar Heriot-Watt'da tam eğitime devam etmek için gerekli seviyeye ulaşmak üzere eğitim öncesi akademik İngilizce kursuna katılabilir.

Öğrenciler ülkeye özgü giriş koşullarından emin olmalı ve kriterlerin Dubai ve Malezya kampüsleri için farklı olabileceğini unutmamalıdır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Dünya genelinden öğrencilerin Heriot-Watt University'de eğitim alabilmesini sağlamak için bol miktarda burslu öğrenim ve burs imkanı sunulmaktadır. Yüzlerce öğrenci her yıl tarihi, cömert ve küresel ''Watt Club'' mezun ağı tarafından oluşturulan birçok kaynakla iç ve dış finansman kaynakları yoluyla eğitim deneyimlerini geliştirmektedir.

Başvuru sürecinde belirlenen akademik mükemmeliyete dayalı olarak 1500 GBP ile 3000 GBP tutarında değişen Uluslararası Yetenek Bursları da dahil olmak üzere İngiltere, Malezya ve Dubai kampüslerinin her birinde birçok burs verilmektedir.

Üniversitenin her yıl sağladığı burs miktarının yaklaşık 19 milyon GBP olması öğrencilere finansman sağlama taahhüdünü ortaya koymaktadır. Buna 10 milyon GBP öğrenim harcı destek bursu, 1,5 milyon GBP bakım ve geçim masrafı bursları ve 7,5 milyon GBP öğrenim bursu ve ülke içi, AB ve deniz aşırı öğrencilere burs ödemeleri dahildir.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Endüstri odaklı bir eğitimi olan Heriot-Watt başarılı kariyerlere ulaşmak için ilerleyen iş dünyasına hazır mezunlar verir. Akademik kadro deneyim ve tavsiyelerini aktarırken, öğrenciler de yeni Bloomberg ağı ve diğer faydalı endüstri ortaklıları gibi seçkin kaynaklara ulaşım sağlar.

Heriot-Watt'tan mezun olan öğrencilerin %95'i mezuniyetten sonraki altı ay içinde kendilerini iş dünyasında veya lisansüstü akademik programlarda bulur. Ayrıca, üniversite mevcut mezun maaşları açısından İskoçya'da ilk sırada, İngiltere'de ilk 20'de yer almaktadır (The Times/Sunday Times Good University Guide, 2019).

Konu akademik çalışmalar sırasında staj ve deneyim desteğiyle ve mezun olup İngiltere'nin en eski mezun ağına, The Watt Club, katıldıktan sonra kariyer bulmaya geldiğinde, öğrenciler mükemmel destek sağlamaktadır. Neticeler, mükemmel mezun sonuçlarıyla, kendini zaten göstermektedir.

Show more +Show less -
3979
Uluslararası öğrenciler

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

At the Heriot-Watt University
At the Heriot-Watt University
At the Heriot-Watt University
At the Heriot-Watt University
At the Heriot-Watt University
At the Heriot-Watt University
At the Heriot-Watt University
At the Heriot-Watt University
At the Heriot-Watt University
At the Heriot-Watt University
At the Heriot-Watt University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1355

 • £474
  Konutlar
 • £559
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £234
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin