Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Hofstra University - INTO USA

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Hofstra University, Amerika'da heyecan verici bir akademik yolculuğa başlamak isteyen uluslararası öğrenciler için ideal bir yerdir.

Üniversite, özellikle yetenekli uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli pathway programları sunmaktadır. Öğrenciler, İngilizce dillerini ve akademik becerilerini geliştirirken derece kredileri kazanabilir ve daha sonra Hofstra University tarafından verilen prestijli bir derece programına devam edebilirler. Lisans veya yüksek lisans doğrudan giriş şartlarını yerine getiren öğrenciler derece programlarına hemen başlayabilirler.

Üniversite 2019-2020 PayScale College ROI Raporuna göre yatırım getirisi bakımından ülkede ilk 14 arasında gösterilmiş ve En Değerli Okullar sıralamasında (U.S. News & World Report 2021) 92'nci sırada yer almıştır. Yine sadece lisans derecesi olan mezunlarda kariyer ortası maaşları bakımından Amerikan kolejleri ve üniversiteleri arasında ilk yüzde 8'lik dilimde (PayScale College Salary Report 2019-2020) yer almaktadır.

Öğrenciler, Long Island'da bulunan üniversitenin ve konumunun sunduğu güzel plajların, lezzetli yemek seçeneklerinin, yemyeşil ormanların, çeşitli kültürel aktivitelerin ve daha fazlasının tadını çıkarabilirler. Business Insider tarafından dünyanın en etkili şehri seçilen New York City'den sadece 40km uzaklıkta olması, öğrencilerin birçok sektör bağlantısından ve fırsatlardan yararlanabileceği anlamına gelmektedir.

Hofstra'nın kampüsü, öğrencilerin faydalanabileceği sayısız olanaklara sahiptir. Tüm üniversite topluluğunun bir araya gelerek desteklediği 21 NCAA Division I spor takımı bulunmakta olup, öğrenciler kolaylıkla okul ruhuna dahil olabilir.

Hofstra University'da tüm öğrencilerin zamanlarını güvenli, eğlenceli ve verimli geçirmelerini sağlamak için çok çeşitli akademik, kişisel ve sosyal destek hizmetleri bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler, gelişlerinden itibaren mezun olana kadar unutulmaz bir eğitim deneyimi yaşayacaklarından emin olabilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yepyeni İşletme Binası

Öğrencilerin binanın sahip olduğu tüm heyecan verici olanaklardan yararlanabileceği yeni Frank G. Zarb İşletme Okulu, 2019 baharında kapılarını açmıştır. 4.830 metrekarelik bina, bir Davranış Bilimleri ve Pazar Araştırma Laboratuvarı, bir makerspace/ girişim geliştirme merkezi, gelişmiş bir Girişimcilik Merkezi, bağımsız ve grup çalışma alanları ve birçok personel ve öğrenci ofisine ev sahipliği yapmaktadır.

Eklenen alanlar, öğrencilerin pratik öğrenmelerini geliştirmekte ve onlara gerçek dünyadaki projeleri deneyimleme fırsatı vermektedir. Bina, İşletme Okulu'nun derslik ve konferans alanlarının bulunduğu C.V. Starr Hall'un yanında yer almaktadır. Enerji tasarruflu sistemler ve teknolojiler sayesinde çevre düşünülerek tasarlanmıştır.

Hofstra University'deki işletme ile ilgili programlara ilerlemek isteyen INTO Hofstra uluslararası öğrencileri okulun neler sunabileceğini dört gözle bekleyebilirler.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Hofstra University, lisans ve lisansüstü programlarının yanı sıra çeşitli pathway programları vermektedir. Her program, uluslararası öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine ve ileri eğitime ve başarılı kariyerlere hazırlanmalarına yardımcı olmaktadır.

Doğrudan Giriş Lisans Programı

Bir lisans programı için İngilizce dili gerekliliklerini ve giriş koşullarını yerine getiren öğrenciler, kurumda bir derece programında öğrenim görmek için Hofstra University'ye doğrudan başvuru yapabilirler.

Doğrudan Giriş Lisansüstü Programı

Hofstra University'deki bir lisansüstü derece programına doğrudan giriş için, öğrencilerin yüksek standarttaki bir geçerli lisans derecesi de dahil olmak üzere giriş koşullarını yerine getirmeleri ve gereken İngilizce dil yeterliliği seviyesini göstermeleri gerekmektedir.

Uluslararası Birinci Yıl

Öğrenciler akademik ve İngilizce becerilerini geliştirirken derece kredileri kazanabilirler. Öğrencilerin yerli öğrencilerle aynı anda mezun olabilmeleri için ek destek verilmektedir. İngilizce dil yeterliliklerine bağlı olarak, öğrenciler lisans programlarına giriş için İngilizce seviyelerine uyarlanmış bir pathway programı alabilirler (en fazla 3 dönem).

Lisans Transfer Programı

Kolej veya üniversite programlarını tamamlamış ve Hofstra'ya transfer olmak isteyen öğrenciler, üniversite kredilerini aktardıkları Lisans Transfer Programına katılabilirler.

Lisansüstü Pathway Programı

Bu program uluslararası öğrencileri yüksek lisans derecesi için ihtiyaç duydukları akademik ve dil becerileri ile donatmaktadır. Ayrıca programın gerektirmesi halinde GMAT/GRE sınavlarına hazırlanırlar. Öğrencinin İngilizce becerilerine bağlı olarak bir ve iki dönem seçenekleri mevcuttur ve bazı krediler yüksek lisans derecesine uygulanmaktadır.

Akademik İngilizce programı

Öğrenciler, ABD yüksek öğretiminde başarılı olabilmek için İngilizce dillerini, akademik ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirebilirler.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

INTO Hofstra University'de öğrenim görmeye hak kazanmak için öğrencilerin birkaç giriş koşulunu yerine getirmeleri gerekmektedir.

Doğrudan Giriş Lisans Programı

Akademik gereklilikler: Lise diploması ve minimum 3.0 not ortalaması (GPA) veya dengi (programa bağlı olarak ek koşullar ve materyal gerekli olabilir).

İngilizce dil gereklilikleri - minimum 6.5 IELTS puanı, minimum 80 TOEFL puanı veya dengi bir puan.

Doğrudan Giriş Lisansüstü Programı

Akademik gereklilikler: minimum 3.0 not ortalaması (GPA), lisans diploması (programa bağlı olarak ek koşullar ve materyal gerekli olabilir).

İngilizce dil gereklilikleri - minimum 6.5 IELTS puanı, minimum 80 TOEFL puanı veya dengi bir puan.

Uluslararası Birinci Yıl

Akademik gereklilikler: Lise diploması ve minimum 2.5 not ortalaması (GPA) veya dengi.

İngilizce dil gereklilikleri - minimum 5.0 IELTS puanı, minimum 50 TOEFL puanı veya dengi bir puan.

Lisans Transfer Programı

Akademik gereklilikler: Lise diploması, minimum 2.5 not ortalaması (GPA) ve en az 24 kolej veya üniversite transfer kredisi.

İngilizce dil gereklilikleri - minimum 5.5-6.5 IELTS puanı, minimum 60-79 TOEFL puanı veya dengi bir puan.

Lisansüstü Pathway Programı

Akademik gereklilikler - programa bağlı olarak, öğrencilerin ilk derecelerini, diploma programlarını veya dengini tamamlamaları, 2.5-3.0 not ortalamasına sahip olmaları ve diğer özel program koşullarını karşılamaları gerekmektedir.

İngilizce dil gereklilikleri - minimum 5.5 IELTS puanı, minimum 65 TOEFL puanı veya dengi bir puan.

Akademik İngilizce

Öğrenciler lise veya dengi bir diploma sahibi olmalıdır.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Hofstra University, üstün başarılı uluslararası öğrencileri ödüllendirmek ve öğrenim masrafları konusunda onlara yardımcı olmak üzere pathway programlarına devam eden öğrenciler için çeşitli burslar sunmaktadır. Bu ödüller:

İlerleme Bursu - Uluslararası Birinci Yıl

Uluslararası Birinci Yıl programına devam eden ve Hofstra University'deki bir akademik programa devam etmeyi planlayan uygun öğrenciler 13.000 USD'ye kadar burs alabilmektedirler. Hak kazanmak için öğrencilerin minimum 3.5 not ortalamasına sahip olması ve ilerleme koşullarını yerine getirmesi gerekmektedir. Öğrenciler ödül için otomatik olarak değerlendirilir.

İlerleme Bursları - Lisansüstü Pathway Programı

Lisansüstü Pathway programına devam eden ve Hofstra University'deki bir akademik programa geçiş yapmayı planlayan uygun öğrenciler 4.000 USD'ye kadar burs alabilmektedirler. Hak kazanmak için öğrencilerin minimum 3.5 not ortalamasına sahip olması ve ilerleme koşullarını yerine getirmesi gerekmektedir. Öğrenciler ödül için otomatik olarak değerlendirilir.

Hofstra University Bursları

Uygun öğrenciler, 24.000 USD'ye kadar burs alabilmektedir. Bursa hak kazanmak için en az 3.0 not ortalaması ve 1150 SAT puanı veya dengi bir puan gereklidir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Öğrenciler, Hofstra University'nin canlı kampüsündeki tüm olağanüstü tesislere erişebilmektedir. Bunlar arasında öğrenim alanlarında sunulan endüstri standardında teknoloji, rahat öğrenci yurtları, geniş bir kütüphane, çeşitli yemek seçenekleri ve bir fitness merkezi bulunmaktadır.

Öğrenme kaynakları

Akademik tesisler arasında 4.830 metrekarelik yeni bir bina olan Frank G. Zarb İşletme Okulu, modern Davranış Bilimleri ve Piyasa Araştırma Laboratuvarı ve 34 adet Bloomberg Professional terminaline ev sahipliği yapan Martin B. Greenberg Seans Odası bulunmaktadır.

Konaklama seçenekleri

Öğrenciler Hofstra'da kampüsteki üniversite konaklama seçeneklerinde yaşayabilirler. Uluslararası öğrenciler çalışabilecekleri, rahatlayabilecekleri ve sosyalleşebilecekleri üç avluya sahip olan Colonial Square'de yerleşiktir. Yardımsever personel öğrencilere destek olmak üzere hazırdır ve yaklaşık 3.500 civarında sakin olduğu için, uluslararası öğrencilerin birçok arkadaş edinmesi kaçınılmazdır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Prestijli derecelere geçiş (pathway) programları

Öğrenciler, pathway programlarını tamamladıktan sonra üniversitede akademik başarıya hazır olacaktır. Sunulan farklı programlar, öğrencilerin derece kredisi kazanmalarının yanı sıra İngilizce dil becerilerini de büyük ölçüde geliştirmelerini sağlamaktadır. Daha sonra, Hofstra University'de bir akademik derece programına devam edebilirler.

Hofstra'nın mezun başarıları

Mezun olan öğrencilerin yüzde 93'u ya bir işte çalışmakta ya da lisansüstü eğitimlerini sürdürmekte veya sürdürmeyi planlamaktadır (Mezun Sonuçları, 2018–19). Öğrencilerin yüzde 91'si mezun olduktan sonra altı ay içinde ve yüzde 59'ü ise daha mezun olmadan önce bir iş teklifini kabul etmektedir (Mezun Sonuçları, 2018–19).

Kariyer hazırlığı

Hofstra, sektöre özel programlar, etkinlikler, kaynaklar ve hizmetler aracılığıyla öğrencileri profesyonel dünyaya hazırlamaktadır. Bunlar arasında staj programları, endüstri öğrenme tesisleri, ağ oluşturma etkinlikleri ve diğer fırsatlar bulunmaktadır. Üniversite, öğrencilerinin rekabetçi iş piyasasında öne çıkmalarına yardımcı olacak etkileyici bir özgeçmiş geliştirmelerine yardımcı olur.

Öğrenci Yorumları

''Hofstra ve bu ülkedeki deneyimim daha iyi olamazdı. MBA programı, özellikle daha önce hiç çalışmadığım finans ve muhasebe alanlarında bana iş hakkında çok fazla bilgi verdi. Co-op (ücretli) stajımı Zwanger-Pesiri Radiology şirketinde pazarlamacı olarak yaptım. Üç ay staj yaptıktan sonra, şirket bana tam zamanlı bir pozisyon teklif etti. Şimdi OPT (Tercihe Bağlı Pratik Eğitim) başvurumda bana yardım ediyorlar. Co-op programında tanıştığım tüm yetenekli kişilere minnettarım. Düşünme tarzımı şekillendiren farklı kültürleri keşfetmemi sağladılar.'' Max, Çin - Pazarlama (MBA)

''ASPiRe'in bir parçası olarak, ultrason laboratuvarında Dr. Ghorayeb'in gözetimi altında deneyler yaptım. Hofstra'daki öğretim üyelerinin desteğiyle yürüttüğüm araştırma projelerimden ikisi Atlanta, GA'daki 2018 BMES yıllık toplantısında sunulmak üzere seçildi.'' Chaeeun, Güney Kore - Biyomedikal Mühendisliği Lisans Programı

Show more +Show less -
1621
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
501st  / 1250

THE Dünya Sıralaması

Professional development opportunities
At Hofstra University
City and campus experience
At Hofstra University
At Hofstra University
At Hofstra University
At Hofstra University
At Hofstra University
Join Hofstra University
At Hofstra University
At Hofstra University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1756

 • $805
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin