Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation
institution profile image

Hofstra University - INTO USA

United States
Genel Bakış

Genel Bakış

Hofstra University, Amerika'da heyecan verici bir akademik yolculuğa başlamak isteyen uluslararası öğrenciler için ideal bir yerdir.

INTO, özellikle yetenekli uluslararası öğrencilere yönelik çok sayıda geçiş programı sağlamak amacıyla üniversite ile ortaklık kurmuştur. Öğrenciler, İngilizce dili ve akademik becerilerini geliştirirken, derece kredileri alabilir ve daha sonra Hofstra University'de sunulan prestijli bir derece programına devam edebilirler.

Long Island'da bulunan öğrenciler üniversite ve konumunun sunduğu tüm imkanların keyfini çıkaracaktır. Buna muhteşem plajlar, lezzetli yeme içme seçenekleri, gür ormanlar, çeşitli kültürel faaliyetler ve daha fazlası dahildir. 2020 Kearney Küresel Şehirler Raporu'na göre dünyanın en etkileyici 1'inci şehri ve 2021 Time Out'a göre dünyanın en heyecan verici şehri kabul edilen New York Şehri'ne sadece 40 km uzaklıktadır.

New York eyaletinde Fortune 500 listesinde yer alan 50'nin üzerinde şirket genel merkezi olup, bu ABD'de genelindeki en yüksek rakamdır, çoğu da tam New York şehrinde bulunmaktadır. Öğrenciler çok sayıda endüstri bağlantısı ve fırsatından faydalanabilir.

Üniversite mesleki gelişime güçlü bir vurgu yapmakta olup 2019-2020 Mezun Sonuçları anketine göre öğrencilerin %71'i bir, hatta çoğu iki veya daha fazla staj tamamlamıştır. Ayrıca, mezun olan öğrencilerin %93'ü iş bulmakta, lisansüstü eğitime devam etmekte veya iş ve eğitimi bir arada yürütmektedir. 2019-2020 PayScale Üniversite Maaş Raporu'na göre, sadece lisans derecesi olan mezunlar arasında orta kariyer maaşları bakımından Amerikan kolejleri ve üniversiteleri arasında ilk %8'de yer alır.

Hofstra'nın kampüsünde öğrencilerin katılabileceği sayısız aktivite vardır. Üniversitenin NCCA (Amerikan Kolej Sporları Kurumu) 1. Liginde 21 spor takımı olup, bütün topluluk desteklemek için bir araya gelmektedir.

INTO Hofstra'da tüm öğrencilerin güvenli, keyifli ve verimli zaman geçirmesini sağlamak için bir dizi akademik, kişisel ve sosyal destek hizmeti de mevcuttur. Üniversite, öğrencilerin daha kampüse gelmeden ve mezuniyetten sonra uzun yıllar benzersiz ve avantajlı bir deneyim yaşamasını sağlamak için sıkı çalışmaktadır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Yeni mühendislik, hemşirelik ve işletme binaları

Hofstra, 2021 Haziran ayında 75 milyon USD değerinde yeni bir Bilim ve İnovasyon Merkezi'nin temelini attı. Bina Fred DeMatteis Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Nofstra-Northwell Hemşirelik Yüksekokulu'na ev sahipliği yapacak 75.000 ayak karelik bir tesis olarak planlanmaktadır. Hemşirelik öğrencilerine yönelik simülasyon tesisleri, bilim ve mühendislik öğrencilerine yönelik ileri seviye laboratuvarları olacaktır. Beklenen tamamlanma tarihi Aralık 2022'dir.

Yeni tamamlanan Frank G. Zarb İşletme Yüksekokulu, 52.000 aya kare yüzölçümüne sahip bina bir Davranış Bilimleri ve Pazar Araştırmaları Laboratuvarı, bir ortak iş alanı/yeni girişim kuluçka merkezi ve gelişmiş bir Girişimcilik Merkezine ev sahipliği yapar. Bağımsız ve grup çalışması alanları ile çok sayıda personel ve öğrenci ofisleri mevcuttur.

Eklenen alanlar, öğrencilerin pratikle öğrenmelerini geliştirmekte ve onlara gerçek dünyadaki projeleri deneyimleme fırsatı vermektedir. Bina, İşletme Yüksekokulu'nun derslik ve konferans alanlarının bulunduğu C.V. Starr Hall'un yanında yer almaktadır. Enerji tasarruflu sistemler ve teknolojiler sayesinde çevre düşünülerek tasarlanmış bir binadır.

Hofstra University'de işletmeyle ilgili programlara ilerlemeyi düşünen INTO Hofstra uluslararası öğrencileri okulun sunacağı imkanları merakla beklemektedir.

Öğrenci Yorumları:

''Hofstra ve bu ülkede yaşadığım deneyim daha iyi olamazdı! MBA programı, özellikle daha önce hiç çalışmadığım finans ve muhasebe alanlarında bana büyük bilgi birikimi kazandırdı. Okulla eş zamanlı stajımı Zwanger-Pesiri Radyoloji'de pazarlamacı olarak yaptım. Hofstra, CPT başvurumda bana yardımcı oldu. Üç aylık stajın ardından, şirket bana tam zamanlı iş teklif etti. Şimdi de OPT başvurumda yardımcı oluyorlar ve eş zamanlı staj programımda tanıştığım tüm yetenekli insanları takdir ediyorum. Bana farklı kültürlerin kapısını açarak düşünme tarzımı şekillendirdiler.'' Max, Çin, Pazarlama MBA

''Hofstra sayesinde New York Şehri, InterDigital Inc. şirketinde bu yılki eş zamanlı staj programına Veri Mühendisliği stajyeri olarak katılabildim. Eş zamanlı programla ilgili sevdiğim şey, herkesin ulaşamadığı iş fırsatlarının yolunu açmasıdır. Hofstra'nın Fred DeMatteis Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile şirketler arasındaki ilişkinin şirketlerin öğrencilere işlerinde iyi performans göstereceği konusunda güvenmesini sağladığını düşünüyorum. InterDigital sadece ilgi alanımda pratik deneyim edinmeme değil aynı zamanda çalışarak yeni beceriler öğrenmeme de olanak sağlamaktadır. Bu paha biçilmez bir deneyim.'' Gianna, Peru, Bilgisayar Bilimler Yüksek Lisansı

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Hofstra University'de çeşitli Geçiş programları ile lisans ve yüksek lisans programları eğitimi verilir. Her bir program uluslararası öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmeleri ve kendilerini lisans sonrası eğitim ve başarılı bir kariyere hazırlamalarına yardımcı olmaktadır.

Lisans Düzeyinde Doğrudan Geçiş

Bir lisans programı için İngilizce dili gereklilikleri ve giriş koşullarını yerine getiren öğrenciler, kurumda bir derece programında öğrenim görmek için Hofstra University'ye doğrudan başvuru yapabilirler.

Uluslararası Birinci Sınıf

Öğrenciler akademik ve İngilizce becerilerini geliştirirken derece kredileri de alabilirler. Öğrencilerin yerli öğrencilerle aynı anda mezun olabilmesi için ek destek sağlanır. Öğrenciler, İngilizce dil becerilerine uygun bir geçiş programını tamamlayabilecek ve üç döneme kadar uzayabilen bir sürede, seçtikleri programa giriş için hazırlanabilecektir.

Lisans Geçiş Programı

Bu program bir kolej veya üniversitede dersler almış olan ve Hofstra University'ye geçiş yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Program öğrencilerin tamamladıkları kredileri yeni derecelerine aktarmalarına olanak sağlar.

Lisansüstü Doğrudan Giriş

Hofstra University'deki bir lisansüstü derece programına doğrudan giriş için, öğrencilerin yüksek standartta geçerli bir lisans derecesi de dahil olmak üzere giriş koşullarını yerine getirmeleri ve gereken İngilizce dil yeterlilik seviyesini göstermeleri gerekmektedir.

Lisansüstü Geçiş Programı

Bu geçiş programı bir yüksek lisans derecesini başarılı bir şekilde tamamlamak ve program gerekli kılıyorsa GMAT/GRE testlerine hazırlanmak için ihtiyaç duydukları akademik ve dil becerilerini geliştirmek isteyen uluslararası öğrencilere yöneliktir. Öğrencinin İngilizce dil becerilerine bağlı olarak bir ve iki dönemlik seçenekler mevcuttur. Kredilerin bazıları yüksek lisans derecesi için de uygulanacaktır.

Akademik İngilizce programı

Öğrenciler, program kapsamında, Amerikan yükseköğrenim sisteminde başarıyı yakalamak için gereken İngilizce dil becerileri, akademik beceriler ve eleştirel düşünme becerisini geliştirir.

Show more +Show less -
Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Öğrencilerin, INTO Hofstra University'de öğrenim görmeye hak kazanması için birkaç giriş koşulunu yerine getirmesi gerekir.

Lisans Düzeyinde Doğrudan Geçiş

Akademik gereklilikler: Lise diploması ve minimum 3.0 not ortalaması (GPA) veya dengi (programa bağlı olarak ek koşullar ve materyal gerekli olabilir).

İngilizce dil gereksinimleri: Minimum 6.5 IELTS puanı, minimum 80 TOEFL puanı veya eşdeğerleri.

Uluslararası Birinci Sınıf

Akademik gereklilikler: Lise diploması ve minimum 2.5 not ortalaması (GPA) veya dengi.

İngilizce dil gereklilikleri - minimum 5.0 IELTS puanı, minimum 50 TOEFL puanı veya dengi bir puan.

Lisans Geçiş Programı

Akademik gereklilikler: Lise diploması, minimum 2.5 not ortalaması (GPA) ve en az 24 kolej veya üniversite aktarma kredisi.

İngilizce dil gereklilikleri - minimum 5.5 IELTS puanı, minimum 60 TOEFL puanı veya dengi bir puan.

Lisansüstü Doğrudan Giriş

Bu akademik programa giriş, başvuru sahibinin bir lisans derecesini tamamlamanın yanı sıra minimum 3.0 akademik not ortalamasına sahip olmasını gerekir.

Bu ders için İngilizce dil gereklilikleri 6.5 veya üzeri IELTS puanı ya da 80 veya üzeri TOEFL puanı ya da başka bir sınavdan eşdeğer puan almaktır.

Lisansüstü Geçiş Programı

Akademik gereklilikler - programa bağlı olarak, öğrencilerin ilk derecelerini, diploma programlarını veya dengini tamamlamaları, 2.5-3.0 not ortalamasına sahip olmaları ve diğer özel program koşullarını karşılamaları gerekmektedir.

İngilizce dil gereklilikleri - minimum 5.5 IELTS puanı, minimum 65 TOEFL puanı veya dengi bir puan.

Akademik İngilizce

Öğrencilerin lise diploması veya dengi bir belge sunmaları gerekir.

Show more +Show less -
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Hofstra University, üstün başaırlı uluslararası öğrencileri ödüllendirmek ve öğrenim harcı masraflarına yardımcı olmak için geçiş programlarını izleyen öğrencilere bir dizi burs imkanı sağlar. Ödüller şu şekildedir:

INTO Hofstra Bölgesel Bursu

Uluslararası Birinci Sınıf veya Lisans Geçiş programında okuyan, bursa uygun bulunan öğrenciler 15.000 USD tutarına kadar burs alabilmektedir. Veya bir Yüksek Lisans Geçiş programında okuyan, bursa uygun bulunan öğrenciler 12.000 USD tutarına kadar burs alabilmektedir. Ödül belli bölgeler için kullanılabilirliğe bağlıdır ve ek uygunluk koşulları da olabilir.

İlerleme Bursu - Uluslararası Birinci Yıl

Uluslararası Birinci Sınıf veya Lisans Geçiş programında okuyan ve Hofstra University'de bir akademik programa ilerlemeyi planlayan, bursa uygun bulunan öğrenciler yıllık 13.000 USD tutara kadar burs olabilir ve burs üç yıla kadar yenilenebilir. Öğrencilerin, bu bursa hak kazanmak için, belirlenen ilerleme koşullarına ek olarak 3.5 akademik başarı ortalamasına sahip olması gerekir. Uygun bulunan öğrenciler bu ödüle otomatik olarak dahil edilecektir.

İlerleme Bursları - Lisansüstü Geçiş Programı

Lisansüstü Geçiş programına devam eden ve Hofstra University'deki bir akademik programa geçiş yapmayı planlayan, bursa uygun bulunan öğrenciler 4.000 USD tutara kadar burs alabilmektedirler. Öğrencilerin, bu bursa hak kazanmak için, minimum 3.5 not ortalamasına sahip olması ve ilerleme koşullarını yerine getirmesi gerekmektedir. Öğrenciler ödül için otomatik olarak değerlendirilir.

Hofstra Lisans Bursları ve Liyakat Ödülleri

Uygun bulunan öğrenciler, 30.500 USD tutara kadar burs alabilmektedir. Bursa hak kazanmak için en az 3.0 not ortalaması ve 1150 SAT puanı veya dengi bir puan gereklidir.

Show more +Show less -
Tesisler

Tesisler

Öğrenciler, Hofstra University'nin canlı kampüsündeki tüm olağanüstü tesislere erişebilmektedir. Bunlar arasında öğrenim alanlarında sunulan endüstri standardında teknoloji, rahat öğrenci yurtları, geniş bir kütüphane, çeşitli yemek seçenekleri ve bir fitness merkezi bulunmaktadır.

Öğrenim kaynakları

Akademik tesisler arasında 4.830 metrekarelik yeni bir bina olan Frank G. Zarb İşletme Yüksekokulu, modern Davranış Bilimleri ve Piyasa Araştırma Laboratuvarı ve 34 adet Bloomberg Professional terminaline ev sahipliği yapan Martin B. Greenberg Seans Merkezi bulunmaktadır.

Konaklama seçenekleri

Hofstra'da öğrenciler öğrenciler kıyaslanamaz bir rahatlık sunan tesis bünyesindeki harika konaklama birimlerinde yaşamanın tadını çıkarabilecekler. Uluslararası öğrencilerin konaklama birimleri, dinlenmek ve sosyalleşmek için mükemmel olan çeşitli iç bahçelerden oluşan güvenli ve keyifli bir alan olan Colonial Meydanı'nda yer almaktadır. Yardımsever perrsonel öğrencilere destek sunmaya her zaman hazır olup, buradan yaşayan yaklaşık 3.500 öğrenci olduğu için, uluslararası öğrenciler hiç zorlanmadan arkadaş edinebilmektedir.

Hofstra University COVID-19 pandemisi süresince topluluğunun sağlığına yatırım yapmıştır. Üniversitenin herkesin güvenliğini sağlamaya yönelik aşı, maske ve sosyal mesafe gibi sağlık ve güvenlik protokolleri bulunmaktadır. 4 Ocak 2022 itibariyle, öğrenciler ve çalışanların %100'ünün aşıları tamamlanmıştır.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

Prestijli derecelere geçiş programları

Öğrenciler, geçiş programını tamamladıktan sonra üniversitede akademik başarıya hazırlanacaktır. Sunulan farklı programlar öğrencilerin krediler almasına ve İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Ardından, Hofstra University'de bir akademik derece programına ilerleyebilmektedirler.

Hofstra'nın mezun başarıları

2019-20 Mezun Sonuçları anketine göre, mezun olan öğrencilerin %93'ü iş bulmakta, eğitimine devam etmekte veya lisans programına devam etmeyi planlamaktadır. Öğrencilerin %88'i mezuniyetten sonraki altı ay içinde yapılan iş tekliflerini kabul ederken, %48'i mezuniyetten önce yapılan iş tekliflerini kabul etmektedir (2019-20 Mezun Sonuçları anketi).

Kariyer hazırlığı

Hofstra, sektöre özel programlar, etkinlikler, kaynaklar ve hizmetler yoluyla öğrencileri profesyonel dünyaya hazırlamaktadır. Bunlar arasında staj programları, endüstri öğrenme tesisleri, ağ oluşturma etkinlikleri ve diğer fırsatlar yer almaktadır. Üniversite, öğrencilerinin rekabetçi iş piyasasında öne çıkmalarına yardımcı olacak etkileyici bir özgeçmiş oluşturmalarına yardımcı olmaktadır.

Show more +Show less -
1621
Uluslararası öğrenciler

United States: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Professional development opportunities
At Hofstra University
City and campus experience
At Hofstra University
At Hofstra University
At Hofstra University
At Hofstra University
At Hofstra University
Join Hofstra University
At Hofstra University
At Hofstra University
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$1767

 • $816
  Konutlar
 • $677
  Yemek
 • $98
  Günlük Yaşam
 • $176
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?