Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

Institute of Technology Carlow

Ireland
Genel Bakış

Genel Bakış

The Institute of Technology Carlow (IT Carlow), öğrencilerin yeni yüksek hedeflere erişmeye odaklandığı bir kurumdur. Carlow, Wicklow ve Wexford'ta kampüsleri bulunan İrlanda'nın en büyük teknoloji kurumlarından biridir.

2020 yılında 50. yıldönümünü kutlayan kurum, öğrencilere mezun iş piyasasında öne çıkmak için ihtiyaçları olan araçları sunmaya önem verir. Uluslararası öğrenciler, lisans, lisansüstü ve hazırlık eğitimi alabilecekleri çeşitli, kariyer odaklı ve yenilikçi programlar arasından tercih yapabilirler.

IT Carlow, akademik destekten rekreasyon imkânlarına kadar çok sayıda hizmet ve tesis seçeneği sunar. Öğrencilerin katılabilecekleri çok sayıda kulüp ve topluluk mevcut olup kurum, rekabete dayalı sporlardaki başarısı ile tanınır.

Ana kampüsü İrlanda'nın güneydoğusunda bulunan Carlow kasabasında yer alır. Dublin'den 85 km Rosslare Europort'tan 92 km ve Dublin Havalimanı'ndan 97 km uzaklıktadır. Çevresinde göz alıcı İrlanda kırsalı, dağ yürüyüş yolları, ormanlar ve antik manastır bölgeleri bulunur.

Öğreciler, Carlow kasabasında yürüyüşe çıkabilir, rahat öğrenci konaklama seçeneklerinin, bar ve restoranların, alışveriş seçeneklerinin ve heyecan verici gece hayatının tadını çıkarabilirler. Kasaba, uluslararası öğrencilerin kendini güvende ve huzurlu hissedecekleri 24.000 nüfusu bulunan samimi bir topluluğa sahiptir. Aynı zamanda, civarda pek çok uluslararası işletmenin ofisi mevcut olup bu durum, öğrenciler için iş imkânlarının kolaylıkla bulunabileceği anlamına gelir.

9.000'in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapan IT Carlow, öğrencilerin bir yandan akademik hedeflerine erişirken diğer yandan yaşam boyu arkadaşlıklar edinecekleri kapsayıcı bir kampüs ortamı sunar. Bu kurum, işletme, hukuk, beşeri bilimler, fen, spor ve mühendislik alanlarında başarılı bir kariyer hedefleyen öğrenciler için heyecan verici bir yolculuğun başlangıcı olacaktır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

IT Carlow, akademik kadrosunda cinsiyet eşitliğine verdiği önem ile tanınır

Institute of Technology Carlow 2019 yılında, Bronze Athena SWAN Award adlı ödüle layık görülmüştür. Bu ödül, kurumun öğrenci ve personel çeşitliliğini ve katılımını arttırma yönündeki çalışmalarını takdir eden Advance HE tarafından verilmiştir. Bu alanda şimdiye kadar sadece iki Teknoloji Enstitüsü ödül almıştır.

The Athena SWAN Charter, yükseköğretim kurumlarının cinsiyet eşitliği konusuna nasıl yaklaştıklarını değerlendiren bir akreditasyon programıdır. IT Carlow Rektörü Dr. Patricia Mulcahy bu başarıya ilişkin şunları söylemiştir: ''Kurumumuzu teknoloji sektöründe ve genişletilmiş Athena SWAN Tüzüğü kapsamında yükseköğretim sektöründe bu ödüle layık görülen ilk kurumlardan biri yapan bu takdir, oldukça önemli bir başarıdır. Genişletilmiş tüzük kapsamında bu ödüle layık görülmüş olmak bilhassa kayda değerdir çünkü bu ödül, özellikle kadınlar tarafından maruz kalınan cinsiyet eşitliğine aykırı uygulamalar dahil olmak üzere, kurumumuzun yükseköğretimde cinsiyet eşitliğini ele almaya verdiği önemi vurgulamaktadır".

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

IT Carlow, öğrencilere hedefledikleri kariyere erişmek için ihtiyaçları olanları sunmaya önem verir. Öğrencileri, istihdam edilebilirlik potansiyelleri yüksek mezunlara dönüştürecek özel bilgi, beceriler ve yeterliliklerle donatır. Bunun yanı sıra kurum, öğrencileri topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmek için çalışır.

Akademisyenler destekleyici olup öğrencilerin başarısına odaklanır. Programlarda grup çalışması, rapor yazma ve problem tabanlı öğrenme gibi çeşitli öğretim yöntemleri mevcuttur. Programlar esnek olup öğrencilere istedikleri tempoda bireysel eğitim profilleri üzerinde çalışma imkânı sunar.

Programların pek çoğunda bolca uygulama çalışmasına yer verilir. Bu uygulama imkânı, IT Carlow'un kamu kuruluşları ve özel ve ticari kuruluşlarla olan sanayi ortaklıkları ile güçlendirilir. Pek çoğu meslek kuruluşları ile bağlantılı olup akreditasyon imkânı sunar. Hatta ortak kuruluşlardan birinde yurtdışı eğitim seçenekleri mevcuttur.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

Uluslararası öğrencilerin hazırlık, lisans ve lisansüstü programlar dahil olmak üzere çok sayıda program seçeneği mevcuttur. Departmanlar ve konu alanları arasında şunlar yer alır:

 • İşletme
 • Beşeri Bilimler
 • Spor Medyası & Pazarlama
 • Fen ve Sağlık
 • Bilişim
 • Uzay, Makine & Elektronik Mühendisliği
 • Yapılı Çevre

Uluslararası Hazırlık Programı

Uluslararası öğrenciler, Yükseköğretime Hazırlık sertifikası alabilirler. Bu program boyunca, yükseköğretim programlarında öğrenim için gereken temel bilgi ve becerileri kazanırlar. Öğrenciler programda matematik, bilgi teknolojisi ve ilgilendikleri bir alanda öğrenimin yanı sıra İngilizce dil eğitimi alırlar. Mevcut modüller şunlardır:

 • Profesyonel İletişim İçin İngilizce
 • Bilgi Teknolojisi
 • Öğrenmeyi Öğrenme
 • Matematiğe Giriş ve İşletme modülleri
 • Mühendislik Bilimi ya da Bilgisayar Sistemleri

Bu, derece seviyesinde hangi eğitimin alınabileceğini öğrenmek ve daha bilinçli tercihler yapmak için harika bir imkândır. Hazırlık programının tamamlanmasının ardından öğrenciler, bir sonraki akademik yılda bir derece programında öğrenim görebilir.

Show more +Show less -
Dil Şartları

Dil Şartları

Anadili İngilizce olmayan uluslararası öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir. Programın amacı, öğrencilerin IT Carlow'daki öğrenimleri boyunca başarılı olmalarını sağlamaktır. Öğrencilerim, başvurularına ek olarak ilgili onaylı belgeleri sunmaları gerekir. Aşağıdakilerden herhangi biri veya tümü başvuruda sunulabilir:

 • Onaylı bir İngilizce dil yeterlilik sertifikası ya da sınav sonucu
 • İngilizce olarak tamamlanan asgari eğitim veya iş deneyimi süresini gösterir belge
 • Bir programa giriş için mülakatın başarılı bir şekilde tamamlanmış olması

Kabul edilen sınavlar ve yeterlilikler şunlardır (giriş seviyesine bağlı):

 • TOEFL (kağıt üzerinden) – en az 550-575 puan
 • TOEFL (bilgisayar üzerinden) – en az 213-232 puan
 • TOEFL iBT – en az 79-90 puan
 • IELTS – (diğer alanlardan en az 5.5-6.0 almak kaydıyla) en az 5.5.-6.0 puan
 • PTE – en az 50-64 puan

Show more +Show less -
Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Öğrenci Hizmetleri ekibi tüm öğrencilerin güvenli ve eğlenceli bir eğitim deneyimi kazanmalarını sağlamak için çeşitli etkinlikler ve hizmetler sunar. Destek hizmetleri arasında şunlar yer alır:

 • Konaklama – öğrencilere konaklama seçeneklerini nerede bulabilecekleri konusunda tavsiyeler ve ilgili konularda destek
 • Sağlık Merkezi – hemşire ve ziyaretçi doktorlar tarafından sunulan tam tıbbi hizmetler
 • Rahip desteği – çeşitli inançlara yönelik tasarlanan bir oda ve manevi yönlendirme ve destek
 • Erişim Ofisi – engelli ve yetişkin öğrencilere ve maddi zorluklar yaşayan öğrencilere destek
 • Danışmanlık – tüm bireysel problemlere yönelik profesyonel, ücretsiz ve gizli destek
 • Öğrenci Birliği – öğrencileri temsil eden, öğrencilerin ders arasında rahatlayabilecekleri veya eğlenebilecekleri bir alan

Uluslararası destek

Uluslararası öğrencileri desteklemeye hazır özel bir uluslararası ekip mevcuttur. Uluslararası öğrenciler yılın başında oryantasyon programına katılır. Bu, IT Carlow'da hangi özel destek seçeneklerinin mevcut olduğunu öğrenmenin yanı sıra diğer uluslararası öğrencilerle buluşmak için harika bir imkândır.

Burslar ve Finansman

IT Carlow, başvuruları ile üstün akademik ve/veya dil bağlamındaki başarılarını kanıtlayan öğrencileri ödüllendirmek amacıyla çok sayıda potansiyel burs seçeneği sunar.

Öğrenciler, Yapılı Çevre Bölümü'nde ve Wexford Kampüsü'nde yürütülen tüm programlar için %20 burs fırsatı olduğunu dikkate almalıdır. Kurum bünyesindeki Uluslararası Ofis'te bu burslar hakkında daha fazla bilgiye erişilebilir.

Show more +Show less -
Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

IT Carlow, programlarının sanayi standartlarını karşılamasını sağlamak için işverenler, profesyonel kuruluşlar ve diğer ortaklarla yakın bir işbirliği yürütür. Bu, öğrencilerin, rekabetçi iş piyasasında öne çıkmak için ihtiyaçları olan donanımla mezun oldukları anlamına gelir.

Kurumun İstihdam & İstihdam Edilebilirlik Rehberi öğrenciler için öğrenim sonrasındaki yaşamı öğrenme, işverenlerin aradıklarını anlama ve program kapsamında veya haricindeki imkânları keşfetmeleri için faydalı kaynaklar sunar.

Kariyer Hizmetleri

Öğrenciler ve yeni mezunlar mevcut kapsamlı kariyer desteği seçeneklerinden faydalanabilir. Bu hizmet, programlar, kariyer kararları, beceri geliştirme, istihdam ve ileri eğitim imkânları hakkında tavsiyeler sunar. Öğrenciler, istihdam etkinliklerine katılma, işverenlerle irtibat kurma, iş başvurusu ve mülakat desteği ve çeşitli farklı konularda yönlendirme alma fırsatına sahip olur.

Show more +Show less -

Ireland: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
Join IT Carlow
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet€1762

 • €713
  Konutlar
 • €650
  Yemek
 • €102
  Günlük Yaşam
 • €297
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin