Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation
video Bg

International College of Management, Sydney

Australia
Genel Bakış

Genel Bakış

International College Management Sydney (ICMS), olağanüstü bir öğrenci deneyiminin yanı sıra kaliteli bir eğitim sunuyor. 1996 yılında yönetim alanında bir uzmanlık eğitim kurumu olarak kurulan ICMS, kariyer odaklı örgün eğitim yaklaşımını kapsamlı sektörel ortaklıkları ve mesleki deneyim edindirme programlarıyla destekliyor. Tüm bunlar, yakın dönemde dünyanın öğrenciler tarafından en cazip bulunan 9. şehri seçilen (QS 2020) ve Avustralya'nın en renkli kenti olan Sidney'de öğrencileri bekliyor.

Eğitim faaliyetlerini üç kampüste yürüten ICMS hem lisans hem de lisansüstü seviyelerinde geniş bir program yelpazesi sunuyor. Yaygın ve hoş bir benzetmeyle ''tepedeki kale'' olarak da bilinen Northern Beaches Kampüsü, aralarında kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları, tenis ve basketbol kortları ile kampüs çapında kablosuz internet erişimi gibi harika olanaklara sahip, 19. yüzyıldan kalma harika bir taş yapı.

Kampüs, yakın tarihte TripAdvisor tarafından Avustralya'nın en güzel plajı seçilen ünlü Manly Plajının da aralarında olduğu dokuz plaja yürüme mesafesinde yer alıyor. Kampüs, Harbourside'dan kuzey ve güney yönüne ormanın içinden 50km kadar uzanan yürüyüş rotalarını takip etme imkanının yanında Manly Rıhtımından hızlı feribotla 17 dakikada Sidney şehir merkezine ulaşma imkanı da vererek adeta doğa ve şehri bir araya getiriyor.

Sidney şehrinin ticari merkezinde yer alan Şehir Kampüsü ise okulun sektör profesyonelleriyle doğrudan ağ kurma olanaklarıyla ve Sidney'in rengârenk kentsel kültürüne yakınlığıyla öne çıkıyor. İstihdam konusunda istikrarlı olarak Avustralya'nın en iyi 10 eğitim kurumu arasında yer alan ICMS öğrencilerinin %90'ı öğrenimleri henüz devam ederken mezuniyetlerinden sonra girecekleri işleri garanti altına alıyor (ICMS mezun araştırması 2018) ve %100'ü ilk elden sektör deneyimiyle donanmış olarak mezun oluyor.

50'den fazla ülkeden 2000'in üzerinde öğrencinin öğrenim gördüğü ICMS, zengin ve çokkültürlü sosyal dokusuyla tam anlamıyla küresel bir öğrenci deneyimi sunuyor ve öğrencilerini hem yerel hem de uluslararası liderlik ve yöneticilik rollerine hazırlıyor.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

ICMS, Covid-19 krizini yaşadığımız bu günlerde öğrencilerine sağlık ve güvenliğe odaklı bir çalışma ortamı sunuyor. Okul, konuyla ilgili hazırladığı net plan çerçevesinde ve devlet yönergeleri kılavuzluğunda hareket ediyor. Bu doğrultuda:

 • Bazıları sonraki aşamalarda sınırlı kontenjanla yüz yüze formatta sunulacak olmakla beraber 2020 yılı boyunca tüm dersler online olarak verilecek
 • ICMS, 2020 yılı Eylül ayı itibarı ile yüz yüze derslere başlayabilir. Açıklamalar konuyla ilgili gelişmeler doğrultusunda yapılacak.
 • Dersler 2021 yılı Şubat ayı itibarı ile ise yüz yüze ve online formatlarının karması ile veriliyor olacak. Bu konu da gelecek aylar içinde teyit edilecek.

Yüz yüze eğitim başladığında, derslik ve oda girişlerinde dezenfektan istasyonları bulundurulması, derslerden sonra tüm kapı kolları ve sıraların dezenfekte edilmesi ve dersliklerde sosyal mesafenin korunması gibi önlemler uygulanacak. Üniversite ayrıca, öğrencilerine kampüse giriş yapmadan önce CovidSafe uygulamasını indirmeler tavsiye ediyor.

Öğrenciler güncel bilgiler için ICMS Covid-19 web sayfasını ziyaret edebilir.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

ICMS öğrencileri eğitimlerini doğrudan uluslararası düzeyde deneyim sahibi eğitmenlerden alacak. Okulun akademik kadrosu satış ve pazarlama direktörleri, hedefe yönelik pazarlama uzmanları, finansal analiz uzmanları, CEO'lar, idari danışmanlar ve kurumsal şirketlerde eğitim veren profesyonellerden oluşuyor. Ayrıca konuk konuşmacılar sektöre dair en son gelişmelere ışık tutacak ve işletmeciliğe ve yönetime dair stratejilerini öğrencilerle paylaşacak.

ICMS, yeni nesil bir eğitim anlayışını işletmenin teorik prensiplerini uygulamayla harmanlıyor ve sektörle dirsek teması halinde çalışarak modern işletme dünyasına uygun bir müfredat sunuyor.

ICMS CEO'su ve Rektörü Dr. Dominic Szambowski, okul hakkında şu yorumda bulunuyor:

''ICMS olarak misyonumuz, sizlere çok değerli becerilerle donanabileceğiniz olağanüstü bir eğitim sunarak günümüzün iş piyasasında bir adım öne çıkmanızı ve başarılı olmanızı sağlamak. İşte bu yüzden, eğitmenlerimizin birçoğu engin sektörel deneyime sahip kişilerden oluşuyor ve sektörel eğitim ile liderlik programını derslerimize entegre ediyoruz. ICMS'de öğrenim görmeyi tercih etmeniz demek, mezun olduğunuz gün kariyerinize atılmaya hazır olmanızı sağlayacak pratik, akademik ve mesleki deneyime sahip olmak demek.''

Show more +Show less -
Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

ICMS, öğrencilerine onları alanlarında lider olmaya hazırlayacak lisans ve lisansüstü programları sunuyor. Tüm programlarda profesyonel bir kariyer için gereken alanları kapsayan temel bir işletme ve yönetim eğitimi bulunuyor. Öğrenciler ICMS'nin çeşitli uzmanlık alanlarından birini tercih edebiliyor.

Sunulan tüm derece programları, akademik temel eğitimi sektör deneyimiyle harmanlayarak öğrencileri günümüzün rekabetçi iş piyasasında başarıyı yakalayabilmeleri için ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerilerle donatıyor.

Lisans eğitimi

Mevcut lisans programlarından bazıları şunlar:

 • İşletme Lisans Programı
 • İşletme Lisans Programı (Girişimcilik)
 • İşletme Lisans Programı (Pazarlama)
 • İşletme Lisans Programı (Etkinlik Yönetimi)
 • İşletme Lisans Programı (Uluslararası Turizm)
 • İşletme Yönetimi Lisans Programı (Moda ve Küresel Marka Yönetimi)
 • İşletme Lisans Programı (Muhasebe)
 • Emlak Lisans Programı (Geliştirme, Yatırım ve Değerleme)
 • Konaklama Yönetimi Lisans Programı
 • Etkinlik Yönetimi Lisans Programı

Lisansüstü eğitim

Mevcut lisansüstü derece programlarından bazıları ise şunlar:

 • Uluslararası İşletme Yüksek Lisans Programı
 • Yönetim Yüksek Lisans Programı
 • Etkinlik Yönetimi Yüksek Lisans Programı
 • Etkinlik Yönetimi Lisans Üstü Sertifikası
 • Yönetim Yüksek Lisansı (Turizm ve Otelcilik)
 • İşletme Lisansüstü Sertifikası

Üniversiteye geçiş programları

International Sports College of Australia (ISCA) ve Aspire Institute ile işbirliği yapan ICMS, geçiş programlarında öğrenim gören öğrenciler için kampüs tesis ve olanaklarını paylaşıyor. ISCA veya Aspire'da bir geçiş programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, yüksek öğretim için ICMS'ye geçiş yapabiliyor.

Show more +Show less -
Nasıl başvurulur

Nasıl başvurulur

Adım 1

Öğrenci adaylarının ICMS'de öğrenim göreceği programı seçmesi gerekiyor.

Adım 2

Adaylar daha sonra, seçilen programın kabul şartlarını incelemeli. Kabul şartlarını sağlayamayan öğrenciler, ICMS derece programlarına geçiş olanağı veren Aspire Institute'deki öğrenim seçeneklerine başvurmayı değerlendirebilir.

Adım 3

Öğrenci adayları başvuru formunu ICMS'ye doğrudan veya bir eğitim temsilcisi aracılığıyla iletebiliyor.

Adım 4

Adayların tüm gerekli evrakları sunmaları gerekiyor.

Adım 5

Başvurular işleme alındıktan sonra ICMS, başvurusu kabul edilen öğrenci adaylarına bir teklif ya da şartlı kabul mektubu gönderecek. Gerekli durumlarda öğrencilerden ek belge sunmaları istenebilir.

Adım 6

Aşağıdaki durumlarda Kayıt Onayı verilir:

 • Kabul şartlarının sağlanması
 • Teklifin ve sözleşmenin yazılı olarak onaylanması, imza ve tarih atılması
 • Asıl Aday Geçici Kabul Formunda gerekli alanların doldurulması gereken alanların doldurulması ve Asıl Öğrenci ve Asıl Aday Geçici Kabul şartlarının sağlanmış olması
 • Kayıt Onayı Formunun tamamlanmış olması
 • Öğrenim ücreti depozitosunun ödenmiş olması

Show more +Show less -
Öğrenci hayatı

Öğrenci hayatı

ICMS, öğrenciler için bir okuldan çok bir aile gibi. Öğrencileri ve akademik kadrosu arasında sıkı bağlar bulunan ICMS, öğrencilerine kişiselleştirilmiş bir öğrenim deneyimi sunuyor. Okulun Öğrenci Başarı Merkezi, öğrenim danışmanları aracılığıyla akademik destek ve İngilizce dil desteği sağlıyor.

Akran Destekli Öğrenim hizmetlerinde gönüllü olarak çalışan öğrenciler, diğer öğrencilerin akademik olarak başarılı olmasına destek oluyor.

ICMS, öğrencilerinin duygusal sağlıklarını da önemsiyor ve burada geçirdikleri öğrenim hayatı süresince her türlü kişisel konuda destek sunan Refah Ekibi ile hizmet sunuyor.

Okulda dersliklerin dışında da renkli bir öğrenci deneyimi sağlamak için sayısız etkinlik, macera ve parti düzenleniyor. Öğrenciler ayrıca yine öğrenciler tarafından idare edilen kulüpler, topluluklar ve spor takımlarında yer alabiliyor, öğrenci deneyimi ekibi tarafından öğrenci temsilci konseyinin desteğiyle düzenlenen aktivitelere katılabiliyor.

ICMS, öğrencilik hayatına ideal bir başlangıç yapmaları için öğrencilerine uygun konaklama seçenekleri sunuyor.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Mezun istihdamında Avustralya'nın en yüksek oranlarına sahip 10 eğitim kurumundan biri olan ICMS, G8 üniversitelerinden daha yüksek bir oran ortaya koyuyor. ICMS akademik derece programları mezunlarının %100'ü, hali hazırda öğrenimlerini sürdürürken sektör tecrübesi ediniyor.

Kariyer desteği

Sektörel eğitim kapsamında ICMS programlarına dahil edilmiş olan deneyim kazandırma programı, öğrencilere sektöre dair gerçek dünya deneyimi vererek iş piyasasında bir adım öne çıkmalarını sağlıyor.

Lisans öğrencileri deneyim kazandırma programından 9 aya kadar, lisansüstü öğrencileri ise bir araştırma raporu da hazırlayarak 600 saate kadar faydalanabiliyor.

ICMS'nin sektörel eğitim danışmanları, öğrencileri öğrenim gördükleri programa uygun kurumlara yerleştirerek deneyim edinmelerine, ağ kurmalarına ve bir mezun olarak iş piyasasına özgüvenli bir giriş yapmalarına destek oluyor.

Show more +Show less -
677
Uluslararası öğrenciler

Australia: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
At ICMS
At ICMS
A typical day at ICMS
At ICMS
At ICMS
At ICMS
At ICMS
At ICMS
At ICMS
At ICMS
At ICMS
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2462

 • $1030
  Konutlar
 • $898
  Yemek
 • $138
  Günlük Yaşam
 • $396
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin