Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

International College of Manitoba (Navitas) at University of Manitoba

Canada
Genel Bakış

Genel Bakış

Kanada'nın canlı Winnipeg şehrinde bulunan International College of Manitoba (ICM), öğrencilere Kanada'da yaşam ve öğrenime ‘rahat bir geçiş' sunma amacını taşıyan program seçeneklerine sahip bir pathway (üniversiteye geçiş) okuludur. Programları ve destek sistemi, öğrenciler Kanada'da yaşama geçiş yaparken onlara yardımcı olmak üzere tasarlanır.

UTP 2. Seviye programının başarılı bir şekilde tamamlanması halinde öğrenciler, University of Manitoba'da (U of M) pek çok lisans derecesinden birinin ikinci yılına geçiş yapabilirler.

ICM, Kanada'nın kalbinde bulunan Winnipeg şehrinin merkezinden yaklaşık 10 km uzaklıkta, U of M'nin Fort Garry kampüsünde bulunur. ''Gateway to the West'' (Batıya Açılan Kapı) olarak bilinen Winnipeg ulaşım, üretim, tarım ve finans alanlarında önemli bir rol oynar bu da Kuzey Amerika kıtasına destek sağlar. Şehir, Kanada'nın sunduklarını keşfetmek için ideal bir konuma sahiptir.

Winnipeg, öğrenciler için pek çok heyecan verici faaliyet sunan, modern ve kozmopolit bir şehirdir. Kültür, yemek ve spor dahil olmak üzere çeşitli alanlarda pek çok tanınmış festivalin yanı sıra mağazalar, restoranlar ve canlı bir sanat ve tiyatro ortamı mevcuttur. Aynı zamanda, yakın bir konumda muhteşem göller ve geniş açık manzaralar bulunmakla birlikte yıl boyunca doğa yürüyüşü ve dağ bisikletinden kayak ve diğer kar sporlarında kadar pek çok açık hava etkinlikleri yapılabilir. Winnipeg'in gökyüzü Kuzey Amerika'daki en açık semalar arasında yer alıp şehir, Kanada'daki en temiz sulara sahiptir.

Çeşitlilik, Kanada topluluğunun meşhur özelliklerinden biridir ve 100'ü aşkın ülkeyi temsil eden öğrenciler üniversitenin öğrenci nüfusunun yaklaşık %20'sini oluşturur. ICM'nin U of M kampüsünde bulunması dolayısıyla öğrenciler, öğrenim süreleri boyunca U of M tesislerinden tamamını ortak olarak kullanabilirler. ICM öğrencileri aynı zamanda üniversitenin kulüp ve topluluklarına katılabilirler bu imkân onlara sınıf ortamının dışında sosyalleşme fırsatları sunar ve ortaöğretim ile lisans çalışmaları arasındaki geçişi kolaylaştırır.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

ICM, Covid-19 pandemisi karşısında öğrencilerinin ve personelinin sağlığına öncelik vererek adım atmıştır. Hızlı bir şekilde dijital kampüse geçiş yapan ICM, tüm programlarını ve derslerini her zamanki kalite ve farklılık ile sunabilmiştir. Öğrenciler, çevrimiçi sosyal etkinlikler sırasında birbirleriyle irtibat kurabilir ve uzatılan randevu saatleri sayesinde akademisyenlere, öğrenci danışmanlarına ve öğretici akranlarına erişebilirler.

Kurum, oldukça etkili bir çevrimiçi öğrenim platformu geliştirmiş olup akademisyenler, bir yandan destekleyici ve sosyal bir öğrenim ortamını sürdürürken öğrencilerine yüksek kaliteli bir ders içeriği sunma zorluğunun üstesinden gelmiştir.

Asistanlar, ICM öğrenci topluluğu ile bağlantıyı teşvik etmek için akran öğretici programlarını çevrimiçi platformlara taşımanın yanı sıra ödevler ve ders içerikleri konusunda geribildirim verebilmekte ve bireyselleştirilmiş özel dersler ayarlayabilmektedir. Kurum ve akademik kadrosu, bu süreç boyunca yüksek eğitim kalitesini olabildiğinde etkili bir şekilde sunmaya önem vermektedir.

En güncel etkinlikler ve faaliyetlerin tümünden haberdar olmak için Instagram'da @icmanitoba'yı takip edin.

Show more +Show less -
Bölüm Yapısı

Bölüm Yapısı

ICM, başvuru sırasında öğrencinin sahip olduğu seviyeye bağlı olarak 1. veya 2. seviyede özel bir Üniversite Geçiş Programı (UTP) sunar.

11. Sınıfı veya eşdeğer bir öğrenimi tamamlamış olan ICM öğrenci adayları, iki dönem süresince öğrenim görülen 8 hazırlık dersinden oluşan UTP 1. Seviye'ye kayıt yaptırabileceklerdir. Bu program öğrencileri, daha sonra seçilen pathway'in ikinci aşamasını tamamlayabilecekleri 12. Sınıf seviyesine taşır.

12. Sınıf veya eşdeğer bir eğitimi tamamlamış olan adaylar, doğrudan UTP 2. Seviye'ye girebileceklerdir. Bu program, üç dönem boyunca öğrenim görülen, üniversite seviyesinde 10 krediden oluşmakta olup tamamlandığında öğrenciler, U of M'deki lisans derecesinin ikinci yılına geçiş için başvuru yapabileceklerdir. ICM'deki öğrenciler için 6 adet UTP 2. Seviye pathway seçeneği mevcuttur:

 • UTP 2. Seviye: Tarım ve Gıda Bilimi
 • UTP 2. Seviye: Edebiyat
 • UTP 2. Seviye: İşletme
 • UTP 2. Seviye: Mühendislik
 • UTP 2. Seviye: Çevre, Yeryüzü ve Kaynaklar
 • UTP 2. Seviye: Fen

Öğrencilere, UTP pathway seçeneklerine dayalı olarak, çok sayıda lisans derece programı seçeneği sunulur. Ayrıca, bu hazırlık programlarına katılan öğrenciler, ileri öğrenimleri boyunca ve gelecek kariyerlerinde kendilerine fayda sağlayacak olan aktarılabilir becerilerden oluşan bir araç kutusu geliştirecektir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

ICM, lisans öğrenimine alternatif bir yol sunmakta olup çeşitli akademik ve uluslararası temellere sahip öğrenciler başvuru yapmaya teşvik edilir. UTP 1. ve 2. Seviye için farklı akademik ve İngilizce dil şartları mevcuttur aday öğrencilerin, UTP programına kabul edilmek için bu şartları yerine getirmeleri gerekir.

UTP 1. Seviye için standart ön koşul, 11. Sınıf eğitiminin gerekli notlarla başarılı bir şekilde tamamlanmasıdır. Örneğin, D veya üzerinde bir not ile Genel Eğitim Sertikası (General Certificate of Education - GCE) O-Seviye'de 3 geçer not alınması veya International Baccalaureate (IB) Birinci Sınıf Diploması'nın en az 18 puanla tamamlanması gerekir.

UTP 2. Seviye'ye giriş için standart ön-koşul, 12. Sınıf veya eşdeğer bir eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanmasıdır. Bu koşul, en az D puanıyla 2 GCE A-Seviye konu alanından geçer not alınmasını kapsayabilir AS-Seviyesi'nde iki konu alanı bir geçer not olarak birleştirilebilirdir. International Baccalaureate'ı (IB) tamamlayan öğrenciler için ön koşul ise tek seferde 6 IB konu alanından 22 puan almış olmaktır.

Uluslararası adayların bu değerlendirme sistemlerinden herhangi birini kullanmayabilecekleri düşünülerek, ICM internet sayfasında ülkeye göre derece seviye eşdeğerliklerinin yer aldığı bir liste yayımlanmıştır. Öğrenciler burada başvurularını tamamlamak için gereken bilgileri bulabilirler.

Aynı zamanda, yine ICM internet sayfasında yayımlanan, İngilizce dil yeterliliğine yönelik kabul şartları da mevcuttur. Başvuru yapan adayların, UTP 1. ve 2. Seviye programlarında giriş için IELTS akademik sınavından her alandan en az 5,0 almak kaydıyla 5,5 genel puana eşdeğer bir seviye sunmaları gerekir. Kabul edilen pek çok değerlendirme sunucusu mevcut olup kurumun internet sayfasında bir karşılaştırma listesine yer verilir. İngilizce konuşulan ülkelerden gelen öğrenciler, İngilizce dil sınavı şartından muaf olabilirler.

Show more +Show less -
Ücretler & Burs

Ücretler & Burs

2021/22 akademik yılında uluslararası öğrenciler için öğrenim ücretleri, UTP 1. ve 2. Seviye olmak üzere iki pathway'i temsil eden iki basamağa ayrılır.

 • UTP 1. Seviye ücretleri, iki dönemlik süre için 18.247 CAD (Kanada Doları) olarak belirlenmiştir.
 • UTP 2. Seviye ücretleri, üç dönemlik süre için 19.175 CAD (Kanada Doları) olarak belirlenmiştir.

Ayrıca, 250 CAD'lık yıllık zorunlu spor ve rekreasyon üyelik ücreti ve 700 CAD'lık bir sağlık sigortası ücretinin yanı sıra 105 CAD tutarında zorunlu öğrenci hizmetleri ücreti alınır. ICM, yurtdışında öğrenim masraflarını karşılamanın zor olabileceğinin farkında olup uluslararası öğrencilere yönelik finansal destek sağlamak için çok sayıda burs ve hibe programları sunar.

2021 Sonbahar dönemine kaydolmak isteyen öğrenciler, öğrenim ücretinde 1.500 CAD indirim kazanmak için bir yarışmaya katılabilir. Adayların sadece neden ICM veya UM'de okumak istediklerine dair orijinal bir makale yazmaları ya da kısa bir video yüklemeleri gerekmektedir. Tüm ayrıntılar üniversitenin burs sayfasında mevcuttur. Ek olarak, mevcut öğrenciler için aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok başka burs da vardır:

 • Susan Deane Anma Bursu (Susan Deane Memorial Scholarship) – 5.500 CAD değerinde olup dönem başına bir burs dağıtılır.
 • Akademik Başarı Bursu (Academic Distinction Scholarship) – 1.000 CAD değerinde olup dönem başına 5 burs dağıtılır.
 • Üstün Akademik Performans Bursu (Exceptional Academic Performance Scholarship) –750 CAD tutarında olup dönem başına 6 burs dağıtılır.
 • Topluluk Katılım Bursu (Community Engagement Scholarship) – 500 CAD tutarında olup dönem başına 5 burs dağıtılır.
 • Dayanıklılık Bursu (Resiliency Award Scholarship) – 250 CAD tutarında olup dönem başına 12 burs dağıtılır.

Burslar ve nasıl başvurulacağı hakkında daha fazla bilgi.

ICM finansal destek ekibi, vize şartları, konaklama ve yaşam giderleri gibi diğer finansal konularda aday öğrencilere yardımcı olabilir ve yönlendirme sağlayabilir. Kurum aynı zamanda, aynı aileden kurumda veya üniversitede öğrenim gören birkaç üyenin bulunması halinde Navitas aile hibelerini dağıtır.

Show more +Show less -
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

ICM, öğrencilerine Kanada'da öğrenim kararları konusunda güven vermek ve eğitimlerinde devamlı olarak başarılarını sağlamak için yurtdışında yaşama geçiş konusunda ücretsiz ve güvenilir bir destek sağlamaya önem verir. Bu destek akademik yönlendirmeden bireysel tavsiyelere kadar uzanmakta olup çeşitli öğrenim destek hizmetlerini kapsar.

ICM'nin akademisyenlerle birlikte çalışan Öğrenci Başarı Danışmanları, zaman yönetimi becerileri, mülakat ya da sınav teknikleri geliştirmek isteyen öğrencilere yönelik çeşitli atölyeler sunar. Öğrenci Başarı Danışmanları program konusunda tavsiyeler verir, interaktif kültürel seminerler organize eder ve bir akran yönlendirme programı sunar. Kurum aynı zamanda, planladıkları gibi ilerleyemedikleri veya sonradan kişisel problemlerinin ortaya çıkması halinde tüm öğrencilere açık olan ücretsiz ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti aracılığıyla bireysel destek sunar.

Ayrıca öğrenciler, vize konuları, sigorta, bütçe planı ve bireysel finans konularında yardımcı kapsayan finansal destek hizmetlerine erişim sağlayabilir. ICM'deki öğrenci nüfusu çeşitli ve çok kültürlü bir topluluğu temsil etmekte olup hem yüksekokul hem de üniversitedeki öğrencilerin ücretsiz ve güvenilir, çok dinli hizmetlere erişimleri bulunur. Aynı zamanda, yeni aile kuran öğrencilere yönelik çocuk bakımı hizmeti mevcuttur.

ICM, öğrencilerinin güvenliğini ve emniyetini sağlamak için uygulanan çeşitli protokoller ve kaynak ve önlemler konusunda bilgi sunan, iyi yapılandırılmış çevrimiçi bir portala sahiptir. Tüm programlarını hâlihazırda çevrimiçi olarak yürütüyor olmasına rağmen ICM, küresel pandemi boyunca olabildiğince güvende kalmak için gereken önlem ve güvenlik tedbirleri hakkında öğrencileri bilgilendirme amaçlı olarak bazı önemli Covid-19 SSS dahil olmak üzere çevrimiçi olarak kapsamlı bir sağlık ve güvenlik rehberi yayımlamıştır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

ICM programları, U of M'deki çok çeşitli lisans derece programlarına doğrudan giden bir rota sunar. Öğrenciler, mezunlara yönelik iş seçenekleri ararken kendilerine fayda sağlayacak beceriler geliştirerek ve önemli deneyimler kazanarak istihdam edilebilirliklerini geliştireceklerdir.

Ayrıca, the University of Manitoba özel çevrimiçi kariyer portal, yönlendirme programları, CV yazma desteği ve yıl boyunca düzenlenen kariyer atölyeleri ve etkinlikleri programı dahil olmak üzere güçlü bir Kariyer ve İstihdam Hizmeti'ne sahiptir. Mezunlar, dünya genelinde 140'tan gazla ülkeden 145.000'i aşkın mezunun yer aldığı U of M'e katılır ve sponsorlar ve profesyonel bağlantıların yer aldığı bir ağa erişimden faydalanır.

ICM mezunları aynı zamanda, U of M'de ikinci yılı tamamladıktan sonra, beceri ve deneyimlerini daha da geliştirmek için kuramsal bilgileri ücretli iş deneyimi ile birleştirecekleri Ortak Eğitim Programı'na katılma fırsatı elde ederler. Bu ortak eğitim programları, öğrencileri çeşitli sanayilerde iş başvuru yaparken bir adım öne çıkarak pratik eğitim fırsatı sunar. Öğrenciler, bu sayede ağ ve kariyer fırsatları geliştirir bu da kendilerine iş bulma ve ortak öğrenim programlarına katılmadan mezun olan öğrencilere kıyasla daha yüksek başlangıç maaşları ile işe başlama imkânı sunar. U of M'nin ortak eğitim programlarında yer alan önemli işverenler arasında Amazon, Boeing Canada, KPMG, PwC ve Ubisoft yer alır.

ICM'de öğrenim, öğrencileri üniversite seviyesinde eğitimden istihdam başarına kolay ve başarılı bir geçiş sağlayabilmeleri için doğru yola koyar.

Show more +Show less -

Canada: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
Join us at International College of Manitoba
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet$2004

 • $815
  Konutlar
 • $815
  Yemek
 • $117
  Günlük Yaşam
 • $257
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Öğrencilerimiz bizim hakkımızda neler düşünüyor?

Overview
(5.0)
Bölüm Kalitesi
5.0
Kampüs Güvenliği
5.0
Öğrenci Desteği
5.0
Eğitim Kalitesi
5.0
Kampüs Çevresi
5.0
Himanshu
International College of Manitoba (Navitas) at University of Manitoba
It was a good experience at Icm.
Daha fazla göster +
International College of Manitoba (Navitas) at University of Manitoba International College of Manitoba (Navitas) at University of Manitoba
Rated5/5based on1 student reviews
It was a good experience at Icm. Customer reviews:
International College of Manitoba (Navitas) at University of Manitoba - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

International College of Manitoba (Navitas) at University of Manitoba International College of Manitoba (Navitas) at University of Manitoba
Rated5/5based on1 student reviews
It was a good experience at Icm. Customer reviews:
International College of Manitoba (Navitas) at University of Manitoba - by, 2020-01-29
5.0/ 5 stars

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?