Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

International College Portsmouth - Navitas UK

United Kingdom
Genel Bakış

Genel Bakış

Birleşik Krallık'ın güney kıyısında yer alan International College Portsmouth (ICP), University of Portsmouth tarafından sağlanan çok çeşitli lisans ve lisansüstü derece programlarına kayıt için en hızlı yolu sunmaktadır.

Pathway programları, Birleşik Krallık'ta okumak isteyen uluslararası öğrenciler arasında giderek daha popüler hale gelen bir eğitim seçeneğidir. Üniversiteye doğrudan giriş için akademik veya İngilizce dil koşulları karşılanmadığında, bir pathway programı seçilen derece programına alternatif bir yol sunabilmektedir.

Kolej, orta öğretimden üniversite derecesine sorunsuz bir geçiş sağlamayı amaçlayan özel bir hazırlık programları yelpazesi sunmaktadır. Adaylar, kalifikasyonlarına bağlı olarak tüm modüllerin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından University of Portsmouth'da lisans derecesi programının bir sonraki aşamasına ilerlemeyi garanti eden bir Hazırlık Programı'na veya Uluslararası Birinci Yıl Derecesi'ne kayıt olabilirler.

Kolej, çalışmalarını lisansüstü düzeyde ilerletmek isteyenler için, üniversitede yüksek lisans derecesine devam sağlayan yüksek lisans öncesi programları ve küresel işletme ve yönetim alanındaki niteliklerini genişletmek isteyen uluslararası öğrenciler için profesyonel olarak onaylanmış bir MBA öncesi programı sunmaktadır.

Başarılı adaylar, yaklaşık 250.000 nüfuslu ve büyük bir öğrenci popülasyonuna sahip öğrenci dostu bir kıyı kenti olan Portsmouth'da öğrenim görecektir. Portsmouth, zengin ve göze çarpan bir deniz mirasına sahiptir ve yaşamak için canlı ve samimi bir yerdir. Kilometrelerce uzanan güzel plajları, doğal koruma alanları ve rahatlatıcı yeşil alanlarla dolu şehir aynı zamanda birçok restoran, kafe, modern alışveriş merkezleriyle ve keşfedilecek canlı bir gece hayatı ortamıyla kültürel ve sanatsal bir merkezdir.

ICP öğrencileri, üniversitenin tüm hizmet ve tesislerinden yararlanmanın yanı sıra kulüp ve topluluklarına katılma olanağına da sahiptir. Kolej, yıllar boyunca 4.000'den fazla öğrencinin yüksek öğrenim hedeflerini gerçekleştirmesine ve üniversitede seçtikleri programa ilerlemelerine yardımcı olmuştur.

150'yi aşkın ülkeden 5.000 uluslararası ve toplamda 25.000 öğrencisi bulunan University of Portsmouth'da, öğrenciler farklı ve zenginleştirici öğrenci hayatının tadını çıkarırken tam potansiyellerine ulaşabilirler.

Show more +Show less -
Yenilikler

Yenilikler

Üniversitede öğrenim görmek bu yıl biraz farklı olacaktır, ancak ICP ve University of Portsmouth aynı yüksek standartlarda eğitim ve öğretim çıktıları sunmayı taahhüt etmektedir. Üniversite ve ICP, en güncel hükümet yönergelerine uygun olarak gerekli tüm güvenlik önlemlerini aldıktan sonra 5 Ekim 2020'de kapılarını yeniden açmıştır. Tek yönlü giriş sistemleri, vücut ısısı ölçümü, el dezenfeksiyon istasyonları başta olmak üzere sıkı Covid-19 önlemleri alınmıştır.

Programlar, öğrencilerin programın çoğunu uzaktan tamamlamalarına olanak tanıyacak ve belirli bir zamanda kampüste daha az kişi olmasını sağlayacak şekilde online ve yüz yüze derslerin birleşimiyle sunulmaktadır. Kampüste yüz yüze derslere katılmayı tercih eden öğrencilerin kendileri veya başkaları için riskleri en aza indirgemek için en güncel hükümet ve üniversite bildirilerini takip etmeleri şiddetle tavsiye edilmektedir.

Kampüs Koronavirüs Test Merkezi

University of Portsmouth, Department of Health and Social Care (DHSC) ve Portsmouth City Council ile ortaklaşa, personel, öğrenciler ve Portsmouth topluluğu için Covid-19 testi hizmeti sunmaktadır. Bu test hizmetini sunmak için DHSC ile ortaklık kuran ülkedeki ilk üniversitedir. Öğrenciler, personel ve topluluk, virüsün herhangi bir belirtisini gösterirlerse test merkezini ziyaret etmeye teşvik edilmektedir. Randevulu ve randevusuz ziyaret olanakları mevcuttur.

University of Portsmouth, COVID-19'un orta-uzun vadeli etkilerini araştırmak için dünya lideri araştırma bölümlerini de seferber etmektedir. Kampüs öğrencileri, iyileşme oranlarını geliştirmek için solunum kaslarının çalıştırılması üzerine devam eden bir çalışmaya katılabilir. Üniversite ayrıca izolasyon ve uzaklaşmanın psikolojik etkileri üzerine sosyal araştırmalar da yürütmektedir. Bu araştırma küresel topluluğa fayda sağlayacak ve önümüzdeki aylarda ve yıllarda üniversitenin virüsün insan üzerindeki etkilerini yönetmeye yönelik kendi yaklaşımı için bilgi sağlayacaktır.

Show more +Show less -
Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

ICP öğrencileri, son derece nitelikli ve deneyimli öğretim görevlileri ile daha fazla iletişim süresi ve daha kişiselleştirilmiş bir öğrenme ortamı sağlayan nispeten küçük mevcutlu sınıflardan yararlanırlar. ICP öğretim kadrosunun çoğu uluslararası düzeyde eğitim vermiştir ve çalışmıştır ve dünyanın her yerinden öğrencilerle verimli bir şekilde iletişim kurarak uzmanlıklarını ve deneyimlerini paylaşabilirler.

COVID-19 salgını boyunca bu yüksek eğitim standardını sağlamaya devam etmeyi hedefleyen ICP ve üniversite, öğrencilerin üniversitenin sanal öğrenim ortamını ve diğer dijital araçları kullanarak öğretim görevlileriyle online ve yüz yüze derslerde etkileşim kurabilecekleri, harmanlanmış ve bağlantılı bir öğretim yaklaşımı geliştirmiştir. Bu akademik yıl öğretimin nasıl farklı olacağı hakkında daha fazla bilgi üniversite web sitesinde bulunmaktadır.

Show more +Show less -
Departman Yapısı

Departman Yapısı

ICP, University of Portsmouth'da bir dereceye ilerleme olanağı sağlayan çok çeşitli pathway programları sunar. Programlar uluslararası öğrenciler göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır ve konu bilgisini, İngilizce yeterliliğini ve öğrenim becerilerini daha da geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Kolej, University of Portsmouth'da çeşitli derecelere geçiş sağlayan 10 Lisans Pathway Programı sunmaktadır:

 • Muhasebe ve Finans
 • Mimarlık, Tasarım ve Moda
 • İşletme ve Yöneticilik
 • Bilişim
 • Mühendislik
 • Hukuk, Siyaset ve Uluslararası İlişkiler
 • Matematik
 • Medya ve Oyun Teknolojileri
 • Emlak ve Etüt
 • Bilimler

Öğrenciler, kalifikasyonlarına ve İngilizce yeterliliklerine bağlı olarak, bir Hazırlık (bir veya iki yarıyıl seçenekleri mevcuttur) veya Uluslararası Birinci Yıl Derecesi'ne başlayabilirler. Öğrencilerin normalde Orta Öğretimlerini tamamlamış olmaları ve Hazırlık girişine hak kazanmak için IELTS 5.5 (5.5) veya eşdeğeri bir puan veya Uluslararası Birinci Yıl Derecesi için A level eşdeğerleri ve IELTS 6.0 (5.5) puan almış olmaları gerekmektedir.

Aşağıdaki altı konu alanında sunulan bir Lisansüstü Pathway Programı da bulunmaktadır:

 • İşletme ve Yöneticilik
 • Eğitim
 • Finans
 • Uluslararası İlişkiler ve Ceza Yargılaması
 • Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi
 • Bilim ve Mühendislik

Bu hazırlık programları, University of Portsmouth'un lisansüstü derece programlarından birine girişi garanti eder ve bir yarıyılda tamamlanır. Bu programlardan herhangi birini alan öğrenciler aynı zamanda İngilizce dil yeterliliklerini de geliştirecek ve üniversite eğitimlerine yardımcı olacak bir transfer edilebilir beceriler seti edineceklerdir.

Show more +Show less -
Giriş koşulları

Giriş koşulları

ICP programlarına başvurular online olarak yapılabilir. Çok çeşitli akademik ve kültürel geçmişe sahip adayları başvurmaya teşvik eden kolej, 2009'daki açılışından bu yana 100'ü aşkın ülkeden öğrencileri ağırlamıştır. ICP programlarına girmek için öğrencilerin hem Akademik hem de İngilizce dil koşullarını karşılaması gerekir.

ICP'de eğitim dili İngilizcedir. Bir lisans veya lisansüstü programına giriş için, uygun seviyede bir İngilizce yeterliliğine ilişkin kanıt gösterilmesi gerekmektedir. Kabul edilen birkaç sınav sağlayıcısı vardır ve bunlar için bir karşılaştırma listesi üniversitenin web sitesinde mevcuttur. COVID-19 nedeniyle, ICP bu sınavların online sürümlerini de kabul etmektedir.

ICP, University of Portsmouth'da başarılı olmak için gerekli becerilere ve güvene sahip olmalarını sağlamak üzere öğrencilerine eğitimleri boyunca sürekli İngilizce dil desteği sunmaktadır.

Show more +Show less -
Ücretler ve Finansman

Ücretler ve Finansman

2020/21 akademik yılı için lisans öğrenim ücretleri, konu alanına ve program süresine bağlı olarak 8,000 GBP ile 14,450 GBP arasında değişmektedir.

Lisansüstü programların ücreti 7,700 GBP ile 7,900 GBP arasındadır. Bu, bir yarıyıllık program ücretidir. Kolej ayrıca 10.000 GBP karşılığında bir yarıyıllık MBA öncesi programı da sunmaktadır.

ICP, tüm uluslararası öğrencilerin yararlanabileceği çeşitli burslar ve finansal teşvikler sunmaktadır. Yıllık öğrenim ücretlerinin yüzde 10'u değerinde erken ödeme indiriminin yanı sıra sırasıyla 1.600 GBP ve 500 GBP değerinde İlerleme Bursu ve Akademik Başarı Ödülü bulunmaktadır. Navitas projesinin üye bir kurumu olarak ICP, genç aileler yetiştiren öğrencileri desteklemek için bir aile burs programı yürütmektedir. Başvurular online olarak yapılmaktadır.

Show more +Show less -
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

The Economist'e (2017) göre University of Portsmouth, mezun maaşlarında artış için 1 numaralı Birleşik Krallık üniversitesidir. Bir University of Portsmouth derecesi, uluslararası düzeyde kabul görmüş bir yeterliliktir ve mezun iş arayışında büyük bir değerdir.

ICP pathway programları, University of Portsmouth'daki çok çeşitli alanlarda 100'ü aşkın derece programına kayıt için doğrudan bir yol sunar. Lisans düzeyinde eğitime yönelik adım atmanın yanı sıra, öğrenciler, üniversitede geçirdikleri süre boyunca istihdam edilebilirliklerini ve mesleki becerilerini geliştirir ve mezuniyet sonrası iş ararken kendilerine değer katacak önemli deneyimler kazanırlar.

ICP öğrencileri, CV yazma desteği, mentorluk programları ve akademik yıl boyunca organize edilen bir ağ oluşturma etkinlikleri ve kariyer atölyeleri programı sağlayan University of Portsmouth Kariyer ve İstihdam Hizmetleri'nden yararlanmaktadır. University of Portsmouth'un büyük bir öğrenci nüfusu ve daha da büyük bir mezunlar topluluğu bulunmaktadır. ICP öğrencileri, mezun ağları ve profesyonel ortaklarla bağlantı kurabilir ve mezun olduktan sonraki seçenekleriyle ilgili değerli bilgiler edinebilmektedir. Öğrenciler ayrıca okurken staj ve iş deneyimi için fırsatlar bulabilmektedir. Üniversitenin Kariyer ve İstihdam Hizmetleri, öğrencileri mezuniyetten sonra 5 yıla kadar profesyonel fırsatlar bulmak konusunda desteklemektedir.

Show more +Show less -

United Kingdom: Ortalama yaşam masrafları

Tüm yaşam masraflarını görüntüleyin
Southsea Pier
Facilities at International College Portsmouth (ICP)
International College Portsmouth (ICP) Foyer
Students on the ICP campus
Facilities at International College Portsmouth (ICP)
Aerial view of Portsmouth
Students on beach
Aerial view of Portsmouth
Spinnaker tower
Fashion at International College Portsmouth (ICP)
Engineering at International College Portsmouth (ICP)
MapDefaultImage

Ortalama toplam maliyet£1309

 • £469
  Konutlar
 • £519
  Yemek
 • £88
  Günlük Yaşam
 • £233
  Kıyafet
Yaşam masraflarınızı hesaplayın

Daha fazla bilgi için; Bölüm bilgilerini nasıl topluyor ve sunuyoruz okuyun. IDP site içeriğinde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. En güncel ve doğru bilgiler için IDP danışmanları ile görüşmenizi öneririz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin